Go to content

Czego on tak naprawdę oczekuje od związku? Wiele powie jego data urodzenia

fot. AaronAmat/iStock

Jak stworzyć dobry związek? Potrzeba do tego sporo ciężkiej pracy. Chodzi przecież o to, żeby obie strony były zadowolone, żeby obie czuły się zaopiekowane i kochane, żeby nikt nie był ofiarą. Co jeśli nie potrafimy powiedzieć wprost czego chcemy? Co jeśli sami tego nie wiemy? Warto sięgnąć po pomoc astrologii, wszak każdy znak zodiaku to jakaś osobowość, to zbiór cech charakterystycznych. Może to będzie dobra podpowiedź? Sprawdź! 

BARAN

Barany przede wszystkim cenią sobie szczerość i otwartość, nie dla nich owijanie w bawełnę i gierki – jeśli będą grać, to tylko w otwarte karty. Zanim zwiążesz się z Baranem, upewnij się, że jesteś gotowa na pełną komunikację i mówienie wprost, a także na przygody i szukanie ekscytujących przeżyć – to ich napędza, w partnerze szukają kogoś silnego, niezależnego i gotowego na nowe doznania.

BYK

Byki to ludzie silni i milczący, którzy na powierzchni zachowują spokój i udają, ze wszystko jest w porządku, a w środku… czasami bywa zupełnie odwrotnie.  Mają trudności z otwartym wyrażaniem uczuć, dlatego jako partner Byka musisz mu w tym pomóc.  Potrzebują kogoś empatycznego, wrażliwego, osoby, która wyczuje i domyśli się ich uczuć bez nadmiernego „rozgrzebywania” i zadręczania ich pytaniami na ten temat.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta mają tendencję do „przeskakiwania” z jednej rzeczy na drugą, dlatego potrzebują kogoś, kto pomoże im pokierować myślami i zapanować nad emocjami.  Choć Bliźnięta wydają się spokojne, mają mnóstwo różnorodnych pasji, szybko tracą zainteresowanie i nudzą się, dlatego ich partner musi być kreatywny i zapewniać im ciągłą dawkę ekscytacji.  Ważne jest też poczucie humoru i zdolność do wywoływania uśmiechu, bowiem Bliźnięta są z natury radosne, towarzyskie i lubią się śmiać.

RAK

Raki dla swoich partnerów gotowe są na bardzo wiele i oddadzą im wszystko – ciało, umysł, duszę, swój dom, psa i pewnie nawet ostatnie skarpetki. Zrobią wszystko, by uszczęśliwić ukochaną osobę i nie stronią od okazania jej swojej miłości i zainteresowania. Z drugiej strony, mają wysokie wymagania wobec partnera i są idealistami – kiedy nie zachowuje się on tak, jak Raki by chciały, czują się zranione i zawiedzione. W związkach potrzebują zatem kogoś, kto równie mocno zaangażuje się i odda sto procent swojej energii na zbudowanie trwałej relacji.

LEW

Pewny siebie Lew w związku potrzebuje partnera, który będzie miał podobne cechy – nie potrzebuje przecież nikogo, kto będzie go powstrzymywał i spowalniał. Lwy są z natury emocjonalne, ale w związku chcą stabilności, prawdy i pewności – gierki i udawane relacje nie są dla nich. Jeśli chcesz się związać z kimś spod tego znaku, upewnij się, że masz właściwe intencje i wiesz, czego chcesz, w przeciwnym razie Lew szybko cię rozszyfruje i wyczuje brak bezpieczeństwa i zaufania.

PANNA

Panny są z natury analityczne i logiczne, ale te cechy nie wykluczają wrażliwego serca! W związkach potrzebują kogoś, kto będzie emocjonalnie dostępny i otwarty, z kim znajdą równowagę i równie łatwo przeprowadzą intelektualną dyskusję, co porozmawiają o uczuciach. Cenią także lojalność i uczciwość, więc nie zawiedź ich!

WAGA

Wagi lubią rozważania, więc potrzebują do tego ciszy i spokoju. Wierzą w sprawiedliwość i równość dla wszystkich i tego samego chcą w swoim związku. Jeśli zamierzasz związać się z Waga, upewnij się, że wasze energie są na podobnym poziomie , bo Wagi nie lubią zamieszania i chaosu.

SKORPION

Jeśli chcesz związać się ze Skorpionem, musisz od początku pokazać, że można ci zaufać, bowiem ten znak musi mieć pewność i nie od razu otwiera się i wpuszcza innych do swojego życia. A jeśli już zaufają, a ty oszukasz albo zdradzić… cóż, musisz liczyć się z tym, że dosięgnie cię zemsta.  Ponadto pamiętaj, że Skorpiony są głęboko namiętne i zmysłowe, potrzebują partnera, który dotrzyma im kroku, będzie z nimi romansować i zabiegać o ich względy.

STRZELEC

Strzelec kocha przygody, dobra zabawę, humor i filozoficzne dyskusje! Ten ognisty znak może łatwo wpadać w złość i bywać nieco trudnym w pożyciu, ale przy tym ma wielkie i gorące serce. Potrzebują kogoś, kto zapewni im stabilność i nieco sprowadzi na ziemię, partnera, na którym mogą polegać i z którym mogą wyruszyć w poszukiwaniu przygód i nowych odkryć.

KOZIOROŻEC

Ciężko pracujący i zdeterminowany Koziorożec potrzebuje partnera o silnej etyce pracy, który pomoże utrzymać mu wzajemną relację, a jednocześnie pokaże, jak cieszyć się życiem i nieco zwolnić obroty, złagodzi jego pracoholizm. Jeśli planujesz związek z Koziorożcem, musisz przygotować się też na konieczność otworzenia go emocjonalnie i odczytywania uczuć, które często ukrywają.

WODNIK

Wodnik uważany jest za jeden z najbardziej skomplikowanych znaków zodiaku, gdyż ma w sobie wiele różnych cech osobowości.  Kochają głębokie rozmowy i dyskusje, ale mogą wydawać się nieco powściągliwi i trzymać z boku. Maja tendencję do planowania przygód i spontanicznych wypadów, dobrze wiedzą, czego chcą i napędza je dreszczyk emocji, który czeka gdzieś za rogiem. Mają w sobie dużo miłości, ale niechętnie pokazują wszystkie swoje emocje. Jeśli z kimś się wiążą na stałe, oznacza to prawdziwe uczucie i głęboką miłość, więc gdy okażą ci zainteresowanie i zaangażują się w związek, możesz mieć pewność, że to coś prawdziwego i szczerego.

RYBY

Ryby są bardzo wrażliwe i romantyczne, pragną wielkich gestów, tradycyjnych wyrazów miłości i podziwu. Kwiaty, czekoladki, czułe gesty, piękne słowa szeptane do ucha, to coś, co pragną dostawać od partnera. Są też z natury kreatywne, więc jeśli zwiążesz się z kimś spod tego znaku, musisz wspierać go w realizacji jego hobby i motywować, by osiągał założone cele.  Początkowo mogą być nieco skryte, ale jeśli poczują się bezpiecznie i komfortowo z partnerem, można w nich czytać jak w otwartej książce.