Zdrowie

Naturalne, kobiece chwile z Agnieszką Cegielską w Columna Medica

Redakcja
Redakcja
16 maja 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Są na mapie świata miejsca, które napawają zmysły niepowtarzalnym pejzażem, inspirują do działania, a przy tym regenerują ciało i umysł. Zakątki z wyjątkową atmosferą, tętniące pozytywną energią. Miejsca kompletne, w których liczysz się tylko Ty i Twoje potrzeby. Taka jest Columna Medica

Zlokalizowana w samym centrum Polski, gdzie relaks i zdrowie są najważniejsze. Klinika, która kieruje się holistyczną wizją regeneracji.

Klinika rehabilitacyjna Columna Medica to perła regionu łódzkiego. Połączenie standardów zachodnich kurortów z wyjątkowym, polskim krajobrazem niemal stuletniego sosnowego lasu. Stanowi owoc współpracy ze światowej sławy specjalistą, Jospehem Hesslingerem, fizjoterapeutą i nauczycielem terapii manualnej. Columna Medica powstała z potrzeby zapewnienia doskonałej opieki w warunkach premium, wzorem zagranicznych ośrodków.

W kraju brakowało miejsca z podobnym zapleczem, dlatego właściciele postanowili przenieść wysokie standardy leczenia i medyczne know-how na grunt polski.

Inwestycja w zdrowie

Odnalezienie równowagi pomiędzy intensywną pracą a odpoczynkiem to klucz do sukcesu. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym trzeba się zatrzymać i skupić na tym, co najważniejsze – swoim zdrowiu. Misją Columna Medica jest regeneracja kompletna.  Dlatego klinika spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających gości.

Naturalny weekend

Idealną odpowiedzią na potrzebę połączenia mądrego odpoczynku z misją miejsca są organizowane przez ośrodek niezwykłe spotkania z gwiazdami, które żyją w zdrowo i od lat konsekwentnie propagują ekologiczny styl życia. Już 15 czerwca odbędzie się jedno z nich, z dziennikarką TVN, Agnieszką Cegielską, autorką książki „Naturalnie”, która od lat zachęca nas by jeść świadomie i żyć w zgodzie z naturą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

– Z całego serca zapraszam na „naturalne”, kobiece chwile w Columna Medica.

To będzie wyjątkowy czas w pięknym towarzystwie skarbów natury i kobiecej energii. Niech moc natury i zdrowia będzie z Nami… – Agnieszka Cegielska.

Szczegółowe informacje odnośnie weekendu z Agnieszką Cegielską w Columna Medica na columnamedica.pl/oferty-specjalne/#

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica.


Zdrowie

Już w ten weekend ślub Meghan i Harry’ego. Ich goście dostali specjalną, ślubną listę zasad

Redakcja
Redakcja
16 maja 2018
Fot. Screen z Instagrama /harry_meghan_daily •
 

Królewski ślub tuż tuż, panna młoda boryka się rodzinnymi problemami, a prasa żyje każdym szczegółem dotyczącym uroczystości. Ostatnio media doniosły, że goście weselni księcia Harry’ego i Meghan Markle otrzymali specjalne instrukcje (przewodnik liczy sobie podobno aż 7 stron) dotyczące tego co im wolno, a czego nie wolno. Jesteście ciekawi zasad, do których muszą się zastosować zaproszeni na ślub ?

Goście nie mogą wnosić bagażu podręcznego, z wyjątkiem torebek i „odzieży przeciwdeszczowej”. Zaleca się, by podróżowali samochodem lub przybyli pieszo do Windsor Farm Shop, skąd na miejsce zabiorą ich specjalne busy (przedtem zostaną poddani kontroli).

Aparaty fotograficzne są zakazane, a przed prywatnym przyjęcie, które odbędzie się późnym wieczorem goście są zobowiązani do „oddania telefonów komórkowych i wszelkich urządzeń służących do robienia zdjęć”.

Na uroczystość nie można też wnosić żadnych prezentów (goście proszeni są o dostarczenie ich do Kensington Palace). Zresztą, Harry i Meghan poprosili, by zamiast prezentów goście wsparli finansowo poszczególne organizacje charytatywne.

Szczegółowe wytyczne określają również, kiedy korzystać z toalety. Te przy kaplicy św. Jerzego będą dostępne dla gości w godzinach od 9:00 do 11:00, a następnie dopiero po godzinie 13.00.

Jeśli chodzi o obowiązujący strój, to panowie są proszeni o założenie garniturów, a panie o eleganckie suknie oraz nakrycie głowy.


Na podstawie: www.express.co.uk

 


Zdrowie

5 prostych nawyków, które naprawdę wydłużają życie

Redakcja
Redakcja
15 maja 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

Masz ochotę na zdrowie i dobrą formę do później starości? Pewnie każdemu z nas się marzy długie, szczęśliwe życie, jednak szybkie tempo, brak odpoczynku, ciągła pogoń za dobrami materialnymi zdecydowanie nie ułatwiają zadania. Rozmawiając ze starszymi osobami często zadajemy im pytanie, co sprawia, że są w tak dobrej kondycji?

Odpowiedzi bywają zaskakujące, ale w większości przypadków to właśnie śmiesznie proste, ale zdrowe nawyki, pozwalają zachować zdrowie przez długie lata. Nie jest to coś odkrywczego, ale właśnie o takich drobnych rzeczach najczęściej zapominamy.

Udowodnieniem słuszności takiego postępowania zajęli się naukowcy z Harvardu. Badacze ustalili, że dzięki kilku nawykom kobiety mają szansę żyć  nawet 14 lat dłużej, a mężczyźni – o 12. Ponadto wszyscy, którzy stosują te zasady, rzadziej chorują na serce i raka.

5 prostych nawyków, które naprawdę wydłużają życie

1. Odżywiaj się zdrowo

Dobrze zbilansowana dieta to oczywistość, o której najczęściej nie pamiętamy. Należy uderzyć się w pierś, bo najczęściej nie zwracamy uwagi na to, co w siebie wrzucamy — jemy szybko, gotujemy byle jak, albo też kupujemy gotowe produkty, które nie wydłużają nam życia. A do wyboru jest wiele zdrowych diet i stylów dobrego żywienia, jak np. dieta TLC, dieta śródziemnomorska czy skandynawska. Wybór należy do ciebie.

2. 30 minut ruchu

Aktywność fizyczna, a dokładniej przynajmniej pół godziny umiarkowanego wysiłku fizycznego naprawdę pozwala zachować sprawność oraz zdrowie. Niestety gimnastyka raz na jakiś czas nie załatwi tej sprawy, tu ważna jest regularność.

3. Utrzymuj BMI w normie

Dbając o swoją formę i zdrowie nie powinnaś mieć większych problemów aby kontrolować wagę. Nie licząc różnych schorzeń, które wpływają na nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej, należy zadbać odpowiednią wagę. Ani nadwaga, ani niedowaga nie pomoże w długim życiu.

4. Alkohol w umiarkowanych ilościach

Umiarkowane ilości alkoholu, takiego jak czerwone wino, mają pozytywny wpływ na zdrowie. Naukowcy podkreślają, że doskonale działa na serce, trawienie, odmładza i dba o urodę. Jednak to nie może być pół butelki każdego dnia, ale maksymalnie lampka wina dziennie.

5. Odstaw papierosy

Palenie jest niemodne, a przede wszystkim niezdrowe. Nikotyna niszczy zdrowie, fatalnie wpływa na urodę i zdecydowanie skraca życie. Warto podkreślić, że rak płuc spowodowany paleniem jest najczęstszym nowotworem zabijającym kobiety w Polsce. Rzucenie nałogu ratuje życie, bo już dobę po odstawieniu palenia organizm odczuwa pozytywne skutki, a po dłuższym czasie organizm może się w pełni zregenerować

źródło: www.kobieta.pl


Zobacz także

Olejek z drzewa herbacianego - na twarz, ciało

Olejek z drzewa herbacianego. W czym może pomóc i w jaki sposób go stosować?

aromaty spożywcze

Aromaty spożywcze – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Nie ignoruj „pajączków” na nogach. To coś więcej, niż tylko defekt kosmetyczny