Lifestyle Macierzyństwo

Najpiękniejsze życzenia i wierszyki na Dzień Mamy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
22 maja 2021
Najpiękniejsze życzenia i wierszyki na Dzień Mamy
Fot. iStock/Najpiękniejsze życzenia i wierszyki na Dzień Mamy
Następny

Życzenia na Dzień Mamy to jedna z możliwości uczczenia wyjątkowego święta, które przypada na 26 maja. Choć pamiętamy o ukochanych Rodzicielkach nie tylko wtedy, to właśnie w maju szukamy pomysłów na to, by w sposób szczególny uczcić ich obecność. Sięgamy po kwiaty, słodkości, upominki, organizujemy wyjątkowe chwile, które na długo zapadną w pamięć. Życzenia na Dzień Mamy pięknie dopełnią te plany i podkreślą wyjątkowe miejsce mam w naszym życiu.

Najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy 

Życzenia na Dzień Mamy można spisać samodzielnie, przelewając na papier najbardziej intymne i płynące prosto z serca myśli. Ale jeśli ktoś nie czuje się mistrzem pióra, może wykorzystać już gotowe, najpiękniejsze życzenia na Dzień Mamy.

Jakie to szczęście, że mam Ciebie mamo, że uśmiech wita mnie Twój co rano, że tyle przypomnień i czułej troski masz co dzień o mnie.

Mamo! Dziękuję za każdy spędzony wspólnie dzień.
Za pokazywanie mi świata, wsparcie w każdej trudnej chwili
I za to, że zawsze pozwalałaś mi być sobą.
Kocham Cię!

Kochana mamusiu w Twoim dniu życzę Ci, aby świat padł Ci do stóp obyś stale nam się śmiała i niczego się nie bała.

Za Twe czułe serce, za mądre nakazy
w dniu Twojego święta dziękuję — sto razy!

Najdroższa Mamo!
Zawsze cierpliwa, oddana, troskliwa,
Zawsze spiesząca z pomocą, żyj w szczęściu i zdrowiu.

Najdroższa Mamo!
Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze, radości, szczęścia i dobrego humoru na co dzień.

Przyjmij kochana Mamusiu te oto z serca płynące życzenia:
Dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechów wiele,
Niech się spełni każde Twoje skryte marzenie!

Jesteś Światełkiem na końcu ciemnego tunelu,
Ręką podana nad przepaścią,
Ścieżką w gąszczu.

Z okazji Dnia Mamy chcę Ci podziękować z całego serca za troskę, miłość i zrozumienie, jakich doświadczam każdego dnia. Nigdy nie zdołam podziękować Ci za cały trud, jaki włożyłaś w moje wychowanie i funkcjonowanie naszej rodziny. Jesteś najważniejsza w moim życiu i zawsze będę Cię kochać!

Mamusiu najmilsza, co masz dobre ręce, całuję je dzisiaj w serdecznej podzięce.

Za Twe czułe serce, za mądre nakazy,
W dniu Twojego święta dziękuję – sto razy.

Życzę Ci pięknych, cudownych dni,
cudownych pragnień, cudownych chwil,
Gwiazd w Twoich rękach,
I perełek w snach…

Dziękuję Ci za to,
Że dopasowywałaś swoje życie do mojego.
Dziękuję za poczucie,
Że nie ma dla Ciebie na tym świecie nic droższego,
Niż nasza miłość
(Oprócz Twojej miłości do mego Taty).
Dzięki Tobie czuję się chcianym dzieckiem,
Potrzebnym i wartościowym człowiekiem.
Dziękuję Ci za to, że jesteś.

Dziękuję, że we mnie wierzysz
Zszarpane nerwy, nieprzespane noce, zrujnowane plany,
Nieudane kolacje, zniszczone dywany, porysowane meble,
Zapchane zlewozmywaki, podeptane grządki.
Wszystkie rozczarowania i klęski, wielkie i małe,
Które znikały na drugi dzień.
Dziękuję Ci, ze mi przebaczałaś.
Dziękuję Ci za przekonanie,
Że najcenniejszym skarbem życia jest własne dziecko.

Znam jedną kobietę o sercu gołębia jej oczy to czysta tajemnic głębia przy niej się goi każda ma rana taka jest właśnie ma Mama kochana.


źródło: www.zyczenia.org.pl, westwing.pl
Lifestyle Macierzyństwo

Liczba rozwodów rośnie. Ale nie w Polsce – u nas w czasie pandemii zmalała

Redakcja
Redakcja
24 maja 2021
Fot. iStock/golero
 

Wiosną zeszłego roku nagłówki portali grzmiały o nadchodzącej fali rozwodów. Wypowiadali się socjologowie, terapeuci i prawnicy. Jak jeden mąż wróżyli kryzys i dramatyczne wzrosty w statystykach rozwodowych. Po roku mamy już konkretne dane. 

Najnowsze dane Eurostatu nie pozostawiają wątpliwości – w ostatnich latach w Europie jest coraz więcej rozwodów. Miniony, pandemiczny, rok to zdecydowany trend wzrostowy. Zgodnie z przewidywaniami socjologów pandemia tylko uwydatniła ten trend. Najwyraźniej widać to na przykładzie Włoch, gdzie liczba rozwodów wzrosła aż o 60 proc. A już przed pandemią sytuacja nie wyglądała tam najlepiej, bo rozpadało się tam prawie połowa małżeństw. Dodatkowo we Włoszech zmalała też w tamtym roku liczba zawieranych małżeństw.

Wzorst liczby rozwodów, acz nie tak duży jak we Włoszech, widać też w Wielkiej Brytanii. Tamtejsze sądy przyjęły około 8 proc. więcej wniosków rozwodowych. Co ciekawe, zakończenie małżeństwa częściej inicjowały kobiety. Zainteresowanie rozwodami potwierdza też wiodąca brytyjska firma prawnicza Stewarts – w okresie od lipca do października 2020 roku odnotowała o 122 proc. zapytań dotyczących rozwodów w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią.

Polska wypada wyjątkowo korzystnie. Według danych GUS w 2020 r. rozwodów było znacznie mniej niż w minionych latach. W Polsce przed pandemią rozpadało się niemal co trzecie małżeństwo i z roku na rok ta liczba rosła. Tym bardziej zaskakują dane opublikowane przez GUS. Według wstępnych szacunków w minionym roku rozwiodło się około 51 tys. par, czyli o około 14 tys. mniej niż rok wcześniej. Trzykrotnie częściej rozwodzili się mieszkańcy miast niż wsi. W Polsce zanotowano też znaczny spadek separacji – z około 1500 w 2019 roku do zaledwie 700 w minionym, epidemicznym roku.

Warto jednak pamiętać, że przez sporą część ubiegłego roku sądy nie pracowały, a więc nie orzekały rozwodów i nie przyjmowały nowych pozwów. Polscy prawnicy też spodziewają się, że ten rok przyniesie falę rozwodów.


Lifestyle Macierzyństwo

Już są! Niebanalne, intrygujące – wyjątkowe perfumy marki Phlov by Anna Lewandowska

Redakcja
Redakcja
21 maja 2021

Zapach ma różne oblicza, oddziałuje na zmysły i podlega nieustannym przemianom. Tak, jak każda kobieta. Marka Phlov by Anna Lewandowska zamierza podbić nasze zmysły swoimi nowymi produktami – to dwie autorskie kompozycje stworzone z myślą o kobietach, w jej najprzeróżniejszych odsłonach.

Niewykluczone, że jej się to uda. Perfumy bowiem są rzeczywiście wyjątkowe.

Day’LightFull i FullMoon’Light

Zapachy zamknięte we flakonach Day’LightFull i FullMoon’Light to niebanalne propozycje stanowiące idealne dopełnienie wyjątkowych momentów życia, w których nam towarzyszą.

Day’LightFull skrywa orzeźwiające nuty soczystych cytrusów i dojrzałych malin otulone słodyczą wanilii. To zapach, który niesie ze sobą optymizm i światło.

FullMoon’Light łączy kwiatową sensualność z delikatną nutką tajemniczego aromatu granatów, jeżyn i dojrzałych wiśni, przełamanego subtelnymi akcentami drzewnymi. To esencja kobiecości w pełnym rozkwicie.

Zapach

Dobrze skomponowany zapach jest jak eliksir oddziałujący na zmysły, który ucieleśnia nasze emocje. Może działać motywująco, pobudzać kreatywność, poprawiać nastrój i być pamiątką chwil, które się z nimi wiążą. Ostatnio bardzo doceniliśmy zdolność odbierania wrażeń węchowych. Dzięki licznym badaniom naukowym – które w minionym roku powstały w liczbie wielokrotnie większej, niż kiedykolwiek w historii – wiemy zdecydowanie więcej o szerokim spektrum oddziaływania zapachu na ludzkie zmysły.

Marka Phlov by Anna Lewandowska od początku swojego istnienia czerpie z osiągnięć nauki i tworzy produkty innowacyjne, które w każdym aspekcie swojego działania mają pozytywny wpływ na kobiety i ich samopoczucie.

Oba zapachy dostępne będą w dwóch pojemnościach: 30 ml (189 zł) i 50 ml (229 zł). Zawierają wysokie stężenie olejków zapachowych – aż 25%. Pojawią się w sprzedaży na stronie www.phlov.com  w piątek 21 maja


Zobacz także

Nie wylewaj wody po ugotowaniu ryżu. Będziesz zaskoczona, co potrafi

Jak rozmawiać z mężczyzną? Krótki poradnik żony. Niestety, staroświecki

Modne kawy z domowego ekspresu