Lifestyle

Wybierasz się na rodzinne wakacje? No to biegiem do księgarni! 3 książki, których nie może zabraknąć na wyjeździe (nr 1 uratuje ci życie)

Oh!Books
Oh!Books
9 lipca 2018
Fot. iStock / PetrBonek
 

O histerii rodzinnych, wakacyjnych wyjazdów napisano już wiele. Można łapać się za głowę, dołować czy płakać nad swoim losem albo zrobić coś, by te wakacje – a przede wszystkim podróże – były do przełknięcia. A może nawet było na nich po prostu fajnie? Wpadły nam w ręce świetne wakacyjne książki dla najmłodszych, nr 1 uratuje ci życie!

Poczekajki. Co robić, gdy nie ma co robić

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Któż z nas nie zadawał sobie tego pytania w chwilach dziecio-kryzysu? I jak na złość, wtedy w twojej głowie pojawia się absolutna pustka, czarna dziura zionąca jak trójgłowy smok. I czego byś nie proponował (a tych pomysłów, nie masz zbyt wielu na podorędziu) – jest do bani.

Poczekajki to absolutny must have każdego rodzica. 64 strony nadziei na dotrwanie do końca podróży, deszczu czy jakiegokolwiek innego punktu wyjazdu, który gdzieś w oddali kusi rześką wodą w basenie i kawą z ekspresu… 🙂

Poczekajki, to nasza pamięć podręczna, zbiór wielu gier, gierek i zabaw, z przeróżnych wakacyjnych gatunków. Od zabaw słownych po zagadki. Książka wypchana kreatywnością i zabawnymi ilustracjami. Znajdziecie tam nie tylko kilka odmian gry w słówka, czy instrukcję, jak zagrać w kółko i krzyż w pięć osób (!), ale i całkiem sporo zabaw wzrokowych czy łamańców językowych. W sumie aż 80 szans na przetrwanie trudnych chwil z dziećmi. 😉

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Całość została podzielona na poniższe kategorie:

 1. Wytęż wzrok
 2. Gramy w słowa
 3. Zapytaj mnie!
 4. Ile to jest?
 5. Liczy się refleks!
 6. Orzeł czy reszka?
 7. Rusz głową!
 8. Łamańce językowe
 9. Gdy w podróży czas się dłuży…
 10. Włącz zmysły!
 11. Potrafisz zrobić taką minę?
 12. Weź kartkę i ołówek

Obiecuję, przyda się nie tylko na wakacjach! 🙂

poczekajki

Tytuł Poczekajki
Tytuł oryginalny Juegos mientras esperas
Autor Mireia Trius
Tłumacz Karolina Jaszecka
Ilustrator Esther Burgueño
Liczba stron 64
Format 200 x 200

Na lotnisku, dworcu, w restauracji, banku, w kolejce do kasy w supermarkecie, samolocie, samochodzie czy poczekalni u lekarza możecie sprawić, że czekanie nie będzie już takie nudne.

W tej książce proponujemy Wam ponad 80 popularnych gier i zabaw z wykorzystaniem środków, które macie pod ręką: słów, rozumu, wzroku, pamięci, mimiki twarzy, gestów i wyobraźni.

 • Koniec z nudą w podróży z dzieckiem.
 • Kreatywne sposoby na urozmaicenie oczekiwania w przeróżnych miejscach.
 • Zabawne ilustracje i wszechobecny humor.

Kostek na wakacjach

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Kotek to jest fajny gość. Niewielki i dość szalony pies, wiodący barwne życie w rezydencji państwa Wyglansowanych, postanowił tym razem wybrać się na wakacje. A że to jego letni debiut, przygoda znów okazała się bardzo interesująca. Kostek tym razem wybrał się nad morze. Oprócz bardzo fantastycznych przygód i pomysłów, książki o Kostku przemycają dobrze zakamuflowane ważne informacje, chociażby o bezpieczeństwie czy konieczności stosowania kremu z filtrem (a nie bitej śmietany 😉 ). Dobra zabawa gwarantowana, zabierzcie go ze sobą na kocyk.

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Książka doskonale nadaje się dla początkującego czytelnika (wyraźna i dobra czcionka, brak przytłaczającej ilości tekstu na jednej stronie) oraz dla młodszych słuchaczy. Jak zawsze Kostek i jego przyjaciel Pan Piętka, zadbają o to, żeby było śmiesznie – i w opowieści i na ilustracjach.

kostek-na-wakacjach

Tytuł Kostek na wakacjach
Tytuł oryginalny Claude on Holiday
Autor Alex T. Smith
Tłumacz Anna Niedźwiecka
Ilustrator Alex T. Smith
Liczba stron 96
Format 130 x 180
Oprawa miękka


Kolejna gratka dla fanów Kostka!

Kostek i Pan Piętka po raz pierwszy wyjeżdżają na wakacje. Budują zamki z piasku, jedzą lody i opalają się. Wszystko jest dobrze aż nagle… Kostek spotyka piratów i odkrywa skarb!
Uwaga! Czytelnicy, którzy potraktują opowieść zbyt serio, mogą skończyć jak Kostek, dryfując pośrodku oceanu w workowatych kąpielówkach, ścigani przez rekina…

• Seria dla początkujących czytelników – krótkie teksty zachęcają do czytania
• Wkrótce na kanale Disney Junior serial animowany w oparciu o serię
• Książka nominowana do Waterstones Children’s Book Prize

Marysia. Trzy historie na wakacje

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

To ostatnia wakacyjna propozycja od Wydawnictwa Debit, skierowana do najmłodszych. Tytułowa Marysia, to uroczy miś koala, który wraz ze swoim chomikiem Gryzkiem wybiera się na wakacje. W jednej książeczce znajdziecie aż trzy wakacyjne przygody:

 1. Marysia nad morzem
 2. Marysia na wsi
 3. i Marysia u babci i dziadka

Doskonały zestaw bliski każdemu maluchowi. Historyjki są zabawne i edukacyjne. Książka zilustrowana została w sposób bardzo przyjazny i również zawiera obrazkowe podpowiedzi dla rodziców. Pojawiają się małe obrazy i podpisy konkretnych wakacyjnych słów (i tematów do przegadania z kilkulatkiem).

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne

Lektura doskonale przygotuje was do wakacyjnego wyjazdu i osłodzi wieczory na urlopie. Bo dzieci uwielbiają książki im bliskie i zrozumiałe. Po każdej przygodzie, będziecie mogli porównać swoje wakacyjne przygody z tymi, które przeżyła Marysia.

Marysia-Trzy historie na wakacje

Tytuł Marysia. Trzy historie na wakacje
Seria wydawnicza Misia Marysia
Autor Nadia Berkane
Tłumacz Elżbieta Krzak-Ćwiertnia
Ilustrator Alexis Nesme
Liczba stron 72
Format 220×225
Oprawa twarda

Choć mówi się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, przyjemnie czasem wyjechać gdzieś i przeżyć ciekawe przygody. Wakacje nad morzem, wizyta u babci i dziadka oraz odwiedziny w wiejskim gospodarstwie to doskonałe okazje do nowych odkryć. Misia Marysia wraz z chomikiem Gryzkiem wybudują wspaniały zamek z piasku, dowiedzą się, jakie tajemnice kryje kurnik, a także wyrusza na wycieczkę do lasu.
Mamy nadzieje, ze zechcesz im towarzyszyć!


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Debit


Lifestyle

Po co nam rzęsy? Jak duża jest łechtaczka? Skąd się biorą dołeczki w policzkach? Dzięki pewnej książce poznacie wszystkie tajemnice naszego ciała!

Oh!Books
Oh!Books
10 lipca 2018
Fot. iSotck/_chupacabra_
 

Pamiętam, jak kiedyś w rozmowie pewna psycholog przyznała, że zaskoczyło ją pytanie: „Jak często przytula Pani swoje ciało”. Zaczęłyśmy  o tym dłużej rozmawiać i doszłyśmy do wniosku, że bardzo rzadko myślimy dobrze o naszym ciele. Najczęściej jest ono przyczyną naszych kompleksów, naszej złości i frustracji. 

Nie znam nikogo, kto by w pełni akceptował to, jak wygląda. To za duże uda, za szerokie lub za wąskie biodra, za małe lub zbyt duże piersi, wielki nos, wysokie czoło. O rety, każdy znajdzie coś, co może skrytykować, nawet gdy inni mówią, że wygląda świetnie. Rzadko kiedy bywamy wdzięczni za nasze ciało, a przecież ono to nie tylko nasz zewnętrzny wygląd, to całość z jakiej się składamy. Gdyby nie nasze ciało, nie byłoby nas. Dopiero, gdy innych dopada choroba, gdy dociera do nas niepełnosprawność bliskich, zaczynamy być wdzięczni, że nasze ciało nas niesie przez życie, że daje możliwości, otwiera drogę do celu, pozwala się realizować, czuć, kochać, biegać, myśleć, być głodnym i przejedzonym po chwili.

Tak mało wiemy o naszym ciele, a to właśnie na nim powinniśmy się skupić, bo za to, ile nam daje, zasługuje na najlepsze. Tymczasem lekceważymy je często. Nie dbamy o nie, zatruwamy je, traktujemy byle jak karmiąc czym popadnie, nie pozwalając się wyspać, odpocząć, zrelaksować.

Zastanawialiście się kiedyś, co powiedziałoby wam wasze ciało, gdyby tylko mogło mówić? Podziękowałoby wam za to, jak się z nim obchodzicie, czy może wręcz odwrotnie? Ile o nim wiecie?

Okazuje się, że nasze ciało jest fascynującym obiektem do obserwacji, kryje w sobie wiele tajemnic, których poznanie może uświadomić nam, jak niezwykli dzięki niemu jesteśmy. Nie wierzycie? To zajrzyjcie koniecznie do książki „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić” dr. James’a Hamblin’a. Autor niezwykle lekko ze sporą dawką uśmiechu tłumaczy zawiłości anatomii i fizjologii odpowiadając na wydawałoby się czasami nawet idiotyczne pytania. Prawda jest jednak taka, że nie ma głupich pytań, są tylko złe odpowiedzi, a takich James Hamblin nie udziela. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego drapanie się jest takie przyjemne – musicie zajrzeć do tej książki. A może głowiliście się nad tym, dlaczego akurat wasze włosy się kręcą? Skąd się bierze burczenie w brzuchu? Dlaczego dzwoni nam w uszach? Początkowo byłam przekonana, że to książka o budowie naszego ciała, jakich pełno można znaleźć w księgarni dla dzieci. Tej po prostu został przypisany status „dla dorosłych”. Nic bardziej mylnego. James Hamblin jest nie tylko dziennikarzem, ale przede wszystkim lekarzem, nie udziela infantylnych odpowiedzi, ale daje nam porcję naprawdę solidnej wiedzy, nie tylko na zdawałoby się zabawne tematy.

To z książki „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić” dowiemy się dlaczego kofeina odcina nasze hamulce, dlaczego grypa jest naprawdę poważną chorobą. James Hamblin rozprawia się z teoriami na temat szczepionek, suplementów diety. Odpowiada na pytania dotyczące funkcjonowania naszego serca, wpływu antybiotyków na nasz organizm oraz mówi, co wywołuje raka. W książce znajduje się obszerny rozdział na temat naszej seksualności, który przełamuje tematy tabu.

Jeśli kiedykolwiek baliście się spytać o interesujący was problem dotyczący waszego ciała, szukaliście w Google odpowiedzi, ale żadna was nie satysfakcjonowała, sięgnijcie po „Gdyby wasze ciało potrafiło mówić”. A może nigdy nie interesowało was to, dlaczego akurat tak wyglądajcie, czujecie? Jeśli macie problem z akceptacją swojego ciała – koniecznie zajrzyjcie do tej książki! Czytając ją, poznając zawiłości naszej anatomii uwierzycie, że każdy z nas jest wyjątkowy, za co podziękujecie swojemu ciału i przytulicie je do siebie, bo na to zasługuje.

Ciało okładka

 


Lifestyle

„Przyjaciele bez bonusu”– czy na pewno?

Oh!Books
Oh!Books
27 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe

„Przyjaciele bez bonusu” – drugi tom romantycznej serii „Kółko Singielek Miejskich” Penny Reid – ukaże  się w Polsce 20 czerwca 2018 nakładem wydawnictwa Poradnia K.

W pierwszej części, „Randce z homo sapiens”, jedna z singielek z kółka znalazła ukochanego. Jej przyjaciółce Elizabeth, która do tej pory nie wierzyła w prawdziwą miłość, a wyłącznie w seks bez zobowiązań, staje na drodze dawny kochanek, Nico Manganiello. Ta zabawna opowieść o dziewczętach z Chicago, które spotykają się co tydzień, żeby szydełkować i rozmawiać o swoich problemach sercowych, jest idealna na wakacje.

Są trzy rzeczy, które musicie wiedzieć o Elizabeth Finney:1) cierpi na syndrom niepohamowanego sarkazmu, zwłaszcza gdy ktoś wytrąci ją z równowagi,2) nikt nie potrafi zdenerwować jej bardziej niż Nico Manganiello,3) zdecydowanie wie, na czym polega dzierganie. Elizabeth Finney jest zacięta i nie zwykła zmieniać zdania. Nikt na przykład nie przekona jej, że muzyka boysbandów jest tylko dla nastolatek, uparcie twierdzi, że w relacji z nudnymi przystojniakami w grę wchodzi wyłącznie seks bez zobowiązań i nie ma wątpliwości, że jej jedyna szansa na prawdziwą miłość przeminęła. Wszystko się zmieni, gdy pewnego dnia ponownie spotka Nico Manganiella. Ten charyzmatyczny showman już kiedyś wywrócił jej życie do góry nogami. Elizabeth zrobi wszystko, by jej twarde serce nie drgnęło. Zakochać się? Przenigdy!

„Przyjaciele bez bonusu” to gotowy materiał na komedię romantyczną. Łatwo przychodzi nam identyfikować się z bohaterkami, które są niepewne siebie, pogubiły się w życiu, a jednocześnie wierzą w prawdziwą miłość i walczą o swoje szczęście. Znów spotykamy Janie Morris, która znalazła ukochanego w poprzednim tomie, a teraz wspiera swoją przyjaciółkę i współlokatorkę w jej miłosnych rozterkach.  „Przyjaciele bez bonusu” to gratka dla wszystkich fanek literatury kobiecej. Czytelniczki zanurzają się w świecie, w którym miłość i fizyczne przyciąganie są na pierwszym miejscu i nic nie liczy się bardziej.

Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą a mężczyzną? Czy naprawdę szansa Elizabeth na miłość bezpowrotnie przeminęła? Czy Nico, gwiazdor telewizyjny, ma niewinne zamiary, czy lepiej trzymać się od niego z daleka? Singielki powtórnie zapraszają do siebie i gwarantują wielkie emocje podczas lektury.  

PRZYJACIELE BEZ BONUSU

PENNY REID
premiera: 20.06.2018.

Książka dostępna będzie w salonach sieci Empik, na www.empik.com, dobrych księgarniach i na www.poradniak.pl.

O autorce:

Penny Reid jest pełnoetatową badaczką w  zakresie biomedycyny, a po godzinach – uznaną i utytułowaną autorką powieści kobiecych, która zdobyła grono wiernych fanek na całym świecie. Opinie i recenzje jej książek na portalu Goodreads sięgają kilkuset tysięcy, znalazły się też na liście bestsellerów „USA Today”. „Przyjaciele bez bonusu” to drugi tytuł jej bestsellerowej serii „Kółko Singielek Miejskich”.

Prywatnie jest mamą trójki dzieci i żoną oraz fanką robótek ręcznych.

Przyjaciele bez bonusu_okładka 

Tytuł: „Przyjaciele bez bonusu”

Tytuł oryginału: „Friends without Benefits”

Tytuł serii: „Kółko Singielek Miejskich”

Tłumaczenie: Maria Kabat

Liczba stron: 418

Cena: 34,99 zł

Książka dostępna na www.poradniak.pl


Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Poradnia K