Go to content

Peeling skóry głowy – pobudza i oczyszcza. Sprawdź przepisy na domowe peelingi

Peeling skóry głowy - pobudza i oczyszcza. Sprawdź przepisy
Fot. iStock / Carol_Anne

♦ Peeling skóry głowy pobudza krążenie. Jego stosowanie ma pozytywny wpływ na kondycję włosów. ♦ Odżywia skórę i pobudza włosy do wzrostu. Peeling skóry głowy pomaga dokładnie oczyścić głowę z resztek stosowanych kosmetyków stylizacyjnych. ♦ Doskonale odświeża ♦ Zajmuje tylko kilka minut ♦ Sprawdź, domowe przepisy na szybki peeling skalpu

Jak mantra powtarzamy, że peeling twarzy i ciała, to podstawa pielęgnacji. Minimum raz w tygodniu – kto tego nie słyszał? A ile razy w swoim życiu zrobiłaś sobie peeling skóry głowy? Tak szczerze, nigdy? Nie wiedzieć dlaczego, rzadko kiedy zastanawiamy się nad kondycją naszego skalpu. Dobrze ukryty pod włosami, ucieka nam z pielęgnacyjnej listy. A szkoda, bo przecież o każdą skórę trzeba dbać! A zdrowa i dopieszczona skóra głowy, to piękne i zdrowe włosy!

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy? Przeczytajcie!

Jak działa peeling skóry głowy

Przede wszystkim pobudza krążenie w skórze głowy oraz pomaga dokładnie usunąć zanieczyszczenia. Stosowanie wielu kosmetyków stylizacyjnych oraz zwykłe, codzienne zanieczyszczenia nie zawsze udaje się skutecznie usunąć podczas zwykłego mycia głowy. Dzięki regularnym masażom poprawisz ogólna kondycję skóry skalpu – usuniesz martwe komórki naskórka. Zablokowane mieszki włosowe bezpośrednio wpływają na kondycję włosów. Jeśli więc narzekasz na stan swoich włosów, fryzura wydaje ci się „smutna” i oklapnięta, pamiętaj, że sama pielęgnacja włosów nie wystarczy.

Po peelingu skóra jest gładka, odżywiona i nawilżona. Wykonując regularne masaże, pobudzisz wzrost włosów i unikniesz wielu skórnych problemów – takich jak krostki czy łupież. Najczęściej ich przyczyną jest przesuszenie skóry oraz zatkane mieszki włosowe.

Peeling skóry głowy ma jeszcze jedną, bardzo praktyczną zaletę, regularne oczyszczanie skóry głowy pomoże również przedłużyć świeżość skóry i ograniczyć nieco przetłuszczanie się głowy.

peeling skóry głowy

Fot. iStock / gilaxia

Pamiętaj, peeling skóry głowy wykonuj maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Przepisy na domowy peeling skóry głowy

Najprostszy peeling świata – peeling cukrowy:

Nałóż na dłoń porcję szamponu do mycia głowy i dodaj do niego łyżkę cukru. Gotowe.

Peeling kawowy

Po umyciu głowy, wmasuj w skórę mieloną kawę. Spłucz letnią wodą po 5 minutach. Ten peeling ma jedną wadę – jeśli masz bardzo długie lub gęste, kręcone włosy, wypłukanie kawy może być dla ciebie kłopotliwe.

Peeling z węgla dla włosów przetłuszczających się

składniki: 3 łyżki sody lub soli lub cukru + 3 łyżki węgla aktywnego

Wymieszaj ze sobą suche składniki – możesz dodać również odrobinę dowolnej glinki, jeśli taką posiadasz. Do połączonych składników dodaj łyżkę wodę i wymieszaj do uzyskania konsystencji pasty. Produkt nałóż na skórę i wmasuj, pozostaw na 5 minut na głowie, po tym czasie dokładnie spłucz.

Doskonale absorbuje nadmiar sebum i oczyszcza. Rozprawi się z łupieżem tłustym i pomoże w przypadku przetłuszczających się włosów.

Peeling aloesowy

3-4 łyżki cukru połącz z 2 łyżkami żelu aloesowego. Wmasuj w skórę głowy i pozostaw na kilka minut. Spłucz. Taki zabieg bardzo mocno nawilża skórę, pomoże pozbyć się łupieżu, jeśli jego przyczyną jest przesuszenie skóry.

Peeling z soli lub sody (nie dla wrażliwców)

Wykonaj go tak samo jak prosty peeling cukrowy. Zamiast cukru do szamponu dodaj sól lub sodę. Pamiętaj jeśli jesteś wrażliwcem lub na twojej głowie są zmiany skórne lub ranki (zadrapania) peeling może być bolesny. Zdecydowanie wtedy lepiej wybrać cukier.

Gotowe produkty

Jeśli nie masz czasu na domowe eksperymentu lub po prostu tego nie lubisz, bez trudu znajdziesz gotowe produkty do pielęgnacji skóry głowy. Zapytaj o nie w swojej aptece lub drogerii. Wiele marek ma je w swojej ofercie.


Źródła: halier.pl, wieczniemloda.comporadnikzdrowie.pl