Paznokcie Uroda

Paznokcie – żelowe, hybrydowe czy tytanowe? Czym się charakteryzują oraz jakie mają zalety i wady te rodzaje manicure?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 czerwca 2020
Paznokcie żelowe, hybrydowe, tytanowe - wady, zalety
Fot. iStock
 

Zadbane paznokcie to ozdoba dłoni i wizytówka w jednym. Obgryzione, połamane i słabe nie prezentują się najlepiej, dlatego chętnie sięgamy po różne metody wzmacniania i przedłużania paznokci. Nieustanną popularnością cieszą się paznokcie hybrydowe, żelowe i tytanowe – każde z nich pozwalają uzyskać efekt, o jakim się marzy. Na czym polegają te metody zdobienia paznokci?

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe to propozycja trwałego i doskonale prezentującego się manicure, po który chętnie sięgają kobiety. Profesjonalnie wykonany manicure żelowy nie uszkadza płytki, nadając paznokciom ładny, trwały i naturalny wygląd oraz wygodę noszenia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BEAUTY ACADEMY ŁÓDŹ (@stylizacjakarolinawiatr)


Manicure żelowy wykonuje się przy pomocy specjalnego żelu nakładanego na płytkę paznokcia, utwardzanego w wyniku naświetlania lampą UV przez ok. 2-3 minuty. Paznokcie żelowe umożliwiają pokrycie żelem naturalnej płytki paznokcia, by ją wyrównać i nadać odpowiedni kolor manicure. Metoda żelowa pozwala też na przedłużenie długości paznokcia na szablonie lub przy pomocy tipsa.

Metoda z tipsami wymaga zastosowania plastikowych, wyprofilowanych nakładek przyklejanych na brzeg paznokcia. Gdy opiłowana uzyska pożądany kształt i długość, nakłada się na nią warstwy żelu. Sposób z szablonem polega na umieszczeniu pod brzegiem paznokcia formy, na którą nakłada się żel. Po utwardzeniu pod lampą UV szablon usuwa się, a warstwie żelu nadaje się odpowiedni kształt. Czas do przygotowania tego rodzaju manicure nie jest najkrótszy – profesjonalista poradzi sobie w 1,5 godziny, jednak samodzielne przygotowanie paznokci żelowych w domu może zabrać znacznie więcej czasu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aleksandra I paznokcie Lublin (@pazurkownia_lublin)


Prawidłowo nałożone paznokcie żelowe trzymają się na płytce paznokcia nawet kilka tygodni (4-5). Pojawiający się tzw. odrost wymaga uzupełnienia żelem lub zdjęcia manicure z paznokcia.

Paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe to połączenie techniki żelowej ze zwykłym lakierem do paznokci. Żel hybrydowy nakłada się nakłada się tak jak klasyczny lakier, ale należy go utwardzić w lampie UV. Dobrze nałożona hybryda nie uszkadza płytki paznokci, ale błędy popełniane zarówno przy nakładaniu jak i ściąganiu hybrydy, mogą wpływać na osłabienie naturalnej płytki paznokcia.

Paznokcie hybrydowe zachowują trwałość i estetyczny wygląd bez odprysków nawet do 3 tygodni. Dobrej jakości produkty do manicure hybrydowego (baza, lakier i top) są odporne na ścieranie się z paznokci. Paznokcie hybrydowe są chętnie wybierane, ze względu na wytrzymałość takiego manicure i naturalny wygląd, bez widocznego pogrubienia paznokcia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ⓏⓊⓏⓀⒶ (@suzix_)


Jego przygotowanie zajmuje mniej czasu, niż w przypadku manicure żelowego – paznokcie hybrydowe wymagają przeciętnie ok. 1 godziny pracy na uzyskanie wymarzonego efektu. Samodzielne wykonanie hybrydy może zająć więcej czasu. Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu, przy zastosowaniu odpowiednich produktów do stylizacji paznokci oraz lampy UV/LED.

Paznokcie tytanowe

Paznokcie tytanowe (akryl sypany lub system DIP) to ciekawa i trwała alternatywa dla paznokci żelowych i hybrydowych. Manicure tytanowy jest łatwiejszy do wykonania, ponieważ zajmuje mniej czasu i nie trzeba korzystać z lamy UV lub LED do utwardzania paznokci – wystarczy samo powietrze, by puder stwardniał. Paznokcie tytanowe pozostają w dobrej kondycji, ponieważ puder w składzie zawiera witaminy A, E, D3, B5 oraz wapń. Z kolei nadtlenek benzoilu odkaża płytkę paznokcia w trakcie nakładania, co czyni zabieg bardziej higienicznym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BEAUTY ACADEMY ŁÓDŹ (@stylizacjakarolinawiatr)


Paznokcie tytanowe mają naturalny wygląd bez wyraźnego pogrubienia, a mnogość kolorów pozwala na osiągnięcie różnorodnych efektów. Tego rodzaju manicure bez problemu można wykonać samodzielnie w domu, w czasie krótszym, niż w przypadku innych metod stylizacji paznokci. Całość u kosmetyczki, od nałożenia do wyschnięcia, przeciętnie zajmuje od 45 do 60 minut. W domu nieco dłużej, co zależy głównie od wprawy osoby wykonującej manicure. Paznokcie tytanowe nie mają wielu wad – niekiedy użytkowniczki uczucie sztywności paznokci. Jeszcze rzadziej może się zdarzyć także reakcja alergiczna na nadtlenek benzoilu.

Paznokcie – wzory, czerwone czy ombre?

Paznokcie, niezależnie od tego, czy są żelowe, hybrydowe czy tytanowe, pozwalają na piękne ozdobienie dłoni. Z mody nie wychodzą zarówno klasyczne kolory np. paznokcie czerwone czy french, ale i nieco świeższe podejście do niego – ombre (cieniowanie kolorem) lub BabyBoomer.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Büsra Tanislar Nails (@nails_by_bt)


Na urlopie czy na imprezie można pozwolić sobie na wyraziste kolory i wzory odmienne, niż stonowane, chętnie noszone na co dzień do pracy. Lato to dobry czas na żywe nasycone kolory, które nie sposób ominąć wzrokiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nail Designer (@ws_inspo)


Dodatkowego uroku paznokciom mogą nadać umiejętnie wklejone kryształki czy perełki, trójwymiarowy efekt z wykorzystaniem folii holograficznej, wzory graficzne, motywy kwiatowe oraz inne ozdoby. Niezależnie od tego, czy paznokcie są żelowe, hybrydowe czy tytanowe, najczęściej ogranicza nas jedynie wyobraźnia i posiadane umiejętności.

 

FB/ohmepl


Paznokcie Uroda

Warto być mamą dla samej siebie. Akcja #BeMumSelf

Listy do redakcji
Listy do redakcji
16 czerwca 2020
Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock
 

Zostań najpierw mamą dla samej siebie to piękne hasło niosące głęboki przekaz.

Jako podwójna mama podpisuję się obiema rękami pod stwierdzeniem, że macierzyństwo to trudna sztuka.
Nikt nie dał nam recepty, nie napisał scenariusza jak wychowywać nasze dzieci, a przy tym być piękne, zadowolone i spełnione.

Jaką mamą chciałabym być głęboko w duszy?

Pełen luz

Tego mi brakuje do szczęścia. Wpisana w pewne ramy nie potrafię się wyluzować, odpuścić. A przecież, patrząc na inne dzieciaki dostrzegam,
że chodzenie po kałużach czy wchodzenie na drzewa daje mnóstwo radości. Głęboko w sercu wiem, że moje dzieci byłyby prze szczęśliwe widząc swoja mamę bardziej wyluzowaną i mniej obowiązkową.

Chciałabym być bardziej spontaniczna, a przy tym dać się ponieść fali radości.

Chwalenie

Pamiętam, że jako dziecko rzadko byłam chwalona. Teraz popełniam ten sam błąd. Dostrzegam rzeczy nieskończone, niezrobione, skupiam się na szczegółach.

Często mam pretensje i dużo wymagam od dzieci, a przecież one każdego dnia robią małe-wielkie rzeczy. Dobre słowo pomaga rozwinąć skrzydła i nabrać pewności siebie.

Akceptacja

We wszystkich obszarach życia świadomość, że jesteśmy akceptowani i kochani buduje mocne fundamenty. Nieważne, że świat widzimy w innych barwach niż choćby połowa społeczeństwa.
Pamiętam jak mama na siłę kazała mi rysować brązowego misia, kiedy ja go widziałam w zupełnie innych barwach. Chciałabym ze spokojem akceptować wybory moich dzieci. Tak, aby miały świadomość, że zawsze stoję po ich stronie mocy.

Radość i entuzjazm

Każdy dzień jest inny, ale każdy jest zaproszeniem do szczęścia. Pewne rzeczy mogą poczekać, a niektóre przeminą nieodwracalnie. Dzieci, nim się obejrzymy dorosną. Chciałabym mieć dużo radosnych wspomnień z okresu bycia mamą. Wspomnień oprószonych entuzjazmem i śmiechem dzieci.

Głęboko w duszy, wiem, jaką chciałabym być mamą. Trochę rozmywa się to z rzeczywistością. Wiem też, że praca nad sobą przybliża do osiągnięcia celu. Napisanie choćby takiego listu pozwala na refleksję i motywuje do działania.

Bo jest o co walczyć. Prawda?

WZ

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.


Paznokcie Uroda

Paznokcie hybrydowe – eleganckie i trwałe. Jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku w domu?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 czerwca 2020
Paznokcie hybrydowe - wzory, kolory, ombre, cena jak je zrobić krok po kroku
Fot. iStock

Paznokcie hybrydowe to jeden z najchętniej wybieranych sposobów zdobienia paznokci. Nie można dziwić się tej popularności, ponieważ wygląda elegancko i profesjonalnie, w dodatku jest bardzo trwały. Można przy tej metodzie stosować różne wzory i kolory, a dodatku paznokcie hybrydowe bez problemu wykonasz samodzielnie w domu.

Paznokcie hybrydowe już od kilku lat podbijają serca miłośniczek perfekcyjnego manicure. Ma on kilka zalet, więc nie dziwi, że kobiety tak chętnie wybierają właśnie tego rodzaju zdobienie płytek paznokci.

Paznokcie hybrydowe – zalety i wady

Paznokcie hybrydowe łączą w sobie technikę żelową ze zwykłym lakierem do paznokci. Żel hybrydowy nakłada się nakłada się tak jak zwykły lakier, ale konieczne jest utwardzenie go w lampie UV. Wiele kobiet, które rozważają wykonanie tego typu manicure zastanawia się, czy jest on bezpieczny dla paznokci, jakie ma wady i zalety. Hybryda nie uszkadza płytki paznokci, o ile jej nakładanie oraz ściąganie jest wykonane jak należy. Błędy popełniane podczas obu tych czynności rzeczywiście mogą powodować z czasem osłabienie lub uszkodzenie paznokci, ale odpowiednio wykonany manicure nie przynosi szkody płytce. Niezaprzeczaną zaletą hybrydy jest jej trwałość nawet do 3 tygodni. Dobrej jakości baza, lakier i top są naprawdę odporne na odpryskiwanie i ścieranie się z paznokci. Nie zaszkodzą im nawet wykonywane codziennie prace domowe. Z reguły powodem ściągnięcia lub uzupełnienia hybryd jest widoczny odrost, a nie mechaniczne uszkodzenia ich powierzchni.

 


Paznokcie hybrydowe wyglądają profesjonalnie i naturalnie, ponieważ na płytce nie tworzy się widoczna warstwa żelu, pogrubiająca paznokcie. Inną zaletą jest szeroka paleta kolorów i wzorów, które można wykorzystać przy manicure hybrydowym. Warto jeszcze wspomnieć, że lakier, którym pokrywamy paznokcie jest długo mokry (utwardza się go pod lampą UV), więc wszelkie niedoskonałości można korygować wacikiem czy patyczkiem od razu, bez obaw, że lakier zacznie wysychać.

Paznokcie hybrydowe – wady

Jeśli chodzi o wady, nie ma tu ich zbyt wiele, o ile produkty wykorzystywane do niego są dobrej jakości, a sam manicure wykonany dokładnie i uważnie. W innym przypadku może szybko odprysnąć lub uszkodzić płytkę. Należy również wziąć po uwagę, że nie da się go zrobić w kilka chwil. W salonie kosmetycznym poświęca się przeciętnie ok. godziny na uzyskanie wymarzonego efektu. Czas na samodzielne wykonanie hybrydy w domu może być o te pół godziny dłuższy, albo i więcej, jeśli ktoś nie ma w tym wprawy. Na początku bywa także dość kosztowny. Lakiery kosztują od kilkunastu do ok 30 zł za buteleczkę, konieczny jest także zakup profesjonalnej lamy UV lub LED, która utwardzi koleje warstwy na paznokciu. Inwestycja jednak się zwraca po pewnym czasie, gdy ktoś robi paznokcie hybrydowe regularnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez NAILS DESIGNER 🔝️ (@matuszewsk.a)

Paznokcie hybrydowe – wzory 

Nie sposób mówić o zaletach paznokci hybrydowych, pomijając kwestię wzorów i kolorów. Możliwości zdobienia, jakie oferuje hybryda są wręcz nieograniczone. Bogata paleta kolorów i odcieni lakierów hybrydowych aż zachęca, by spróbować różnych pomysłów. A jakie wzory i kolory na paznokcie hybrydowe są najbardziej popularne?

Paznokcie hybrydowe ombre

Połączenie na linii paznokcie hybrydowe i ombre to uwielbiana przez kobiety propozycja. Powoli staje się wręcz klasyką, i mało która miłośniczka manicure nie miała ombre na własnych paznokciach. Metoda ta polega na cieniowaniu, czyli odpowiednim nakładaniu kolejnych warstw lakierów i zacierania za pomocą gąbeczki ich granic. Takie rozmyte granice dają efekt płynnego przejścia pomiędzy odcieniami lub kolorami. Ombre na paznokciach może być bardzo eleganckie, idealne na ślub czy przyjęcie lub do pracy, lub też wyraziste, a nawet szalone.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lux Beauty Bar (@luxbeautybar11)

Paznokcie hybrydowe czerwone

To jest klasyka, którą kobiety kochają! Ten kolor jest ponadczasowy i nigdy się nie znudzi, w dodatku można uzyskać czerwień o powierzchni niczym tafla wody, lub zupełnie zmatowioną, bez połysku. Wybierając odpowiedni odcień czerwieni, można uzyskać efekt bardziej zdecydowany (np. intensywna czerwień) lub stonowany (np. odcień koralowy). Nie sposób sobie wyobrazić bardziej kobiecego akcentu, niż piękne, czerwone paznokcie hybrydowe na zadbanych dłoniach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Amanda Madej (@bebeauty.szczecin)

Paznokcie hybrydowe nude

Bardziej stonowane kolory sprawdzą się na co dzień, i do pracy. Nude, czyli naturalne, cieliste kolory –  róże i beże – pasują zarówno do spodni jeansowych, jak i do eleganckiej sukienki na przyjęcie. Będą pasowały każdej kobiecie, ponieważ podkreślają urodę dłoni, ale nie rzucają się w oczy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 𝐎𝐥𝐆𝐀 𝐆𝐎𝐑𝐃𝐀𝐘𝐀 | Брянск (@gordayanails)

Paznokcie hybrydowe „kocie oko”

Efekt kociego oka ze świetlistą smugą, to świetny sposób na przyciągniecie uwagi na paznokcie. Paznokcie Cat Eye powstają przy pomocy specjalnego magnesu, którym podczas wykonywania manicure przesuwa się obecne w lakierze magnetycznym opiłki metalu. Może brzmi to skomplikowanie, ale takie nie jest. W sieci jest sporo instruktaży, jak samodzielnie zrobić na paznokciach takie cudo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jiang Xuehui (@xuehuijiang)

Paznokcie hybrydowe na lato

Paznokcie hybrydowe na lato i wyczekiwany urlop to dobre połączenie. Mogą być bardziej wyraziste, wręcz rzucające się w oczy, niż do pracy np. w biurze. Ciepłe, słoneczne dni i ogrom pozytywnej energii można wyrazić przy pomocy np. neonowych kolorów, które wydają się wręcz świecić swą intensywnością. Nieśmiertelny jest także róż, który pięknie prezentuje się przy letniej opaleniźnie. Powodzeniem cieszą się błękity, granaty i kolor kobaltowy. Lato zachęca także do szaleństw ze wzorami geometrycznymi, srebrną folią transferową, brokatowym lub metalicznym efektem. Również wzory roślinne (One Stroke) nie wychodzą z mody i bardzo pasują do czasu rozkwitu przyrody. Negativ Space („puste” fragmenty na płytce) to kolejny trend, który sprawia, że paznokcie hybrydowe na lato warto zrobić zupełnie inaczej niż zazwyczaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maja Markowicz (@majamarkowicz)

Paznokcie hybrydowe w domu – krok po kroku

Jeśli jesteś miłośniczką samodzielnego przygotowywania manicure, paznokcie hybrydowe w domu są czymś dla ciebie. Na szczęście początkujący także sobie z tym poradzą, wykonując krok po kroku paznokcie hybrydowe.

Czego potrzebujesz do tego?

 • pilnik, najlepiej o gradacji 180
 • cążki do skórek, lub specjalny preparat do ich usuwania i patyczki drewniane do cofnięcia skórek,
 • zmywacz – jeśli masz stary lakier na paznokciach,
 • waciki bezpyłowe,
 • blok polerski,
 • cleaner do odtłuszczenia płytki paznokcia i lakieru hybrydowego,
 • baza,
 • lakier hybrydowy,
 • top,
 • lampa UV lub LED.

Przygotuj dłonie i paznokcie

 1. Jeśli na dłoniach masz stary lakier, usuń go wacikami nasączonymi acetonem i zawiniętymi w folię aluminiową. Po chwili lakier się rozpuści, a jeśli coś na płytce zostanie – usuń patyczkiem.
 2. Usuń skórki.
 3. Opiłuj brzegi paznokcia (najlepiej pilnikiem o gradacji 180), nadając mu pożądany kształt.

Przygotuj bazę

 1.  Paznokcie zmatuj delikatnie blokiem polerskim – zmatowiona powierzchnia lepiej wiąże bazę. Nie trzyj mocno, by nie uszkodzić paznokcia.
 2. Paznokcie przetrzyj wacikiem nasączonym cleanerem (odtłuszczaczem), by pozbyć się zanieczyszczeń z płytki. Możesz użyć do tego primera, który wzmocni bazę.
 3. Przy pomocy pędzelka nałóż bazę i włóż dłoń do lampy UV lub LED, na czas wskazany przez producenta.

Nałóż kolor

 1. Lakier nałóż uważnie i dokładnie na całą powierzchnię płytki. Jeśli coś pójdzie nie tak – usuń niedoskonałość patyczkiem lub wacikiem. Lakier hybrydowy musi być utwardzany w lampie, by zasechł, więc jest czas na bezstresową poprawkę. Włóż dłoń do lampy.
 2. Po upływie czasu wyjmij dłoń, nałóż drugą warstwę lakieru i ponownie użyj lampy.

Wykończ paznokcie hybrydowe

 1. Nałóż top, dzięki któremu manicure utrzyma się na długo. Możesz zastosować tu top coat przyspieszający schnięcie lub matujący lakier. Nanieś go za pomocą pędzelka i utwardź w lampie.
 2. Po utwardzeniu topem odczekaj chwilę, i całość przemyj cleanerem, by nabłyszczyć powierzchnię hybrydy.

Jak widać, paznokcie hybrydowe w domu krok po kroku nie są procesem skomplikowanym. Najtrudniejsze – jak zawsze – jest pierwsze podejście do hybrydy, każde kolejne pozwoli nabrać wprawy i dojść do perfekcji.

Paznokcie hybrydowe – jak usunąć w domu?

Aby usunąć w domu paznokcie hybrydowe, przyda się:

 • folia aluminiowa,
 • waciki (płatki) kosmetyczne,
 • zmywacz z acetonem,
 • blok polerski.
 1. Najpierw delikatnie spoleruj warstwę hybrydy blokiem polerskim, dzięki czemu zmywacz zadziała szybciej.
 2. Następnie z folii aluminiowej przygotuj kwadraty o wielkości co najmniej 5×5 cm. Waciki przetnij na pół, i nasącz acetonem.
 3. Przyłóż płatki do paznokci i szczelnie zawiń folią aluminiową. Zostaw tak owinięte paznokcie na 10-15 minut.
 4. Ściągnij folię z wacikami – lakier powinien już odchodzić od płytki. Resztki lakieru możesz usunąć za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka (radełka) do hybryd.

źródło:  chicnails.pl ,www.neonail.pl 

Zobacz także

8 porad, które idealnie sprawdzą się w makijażu po 40-stce

Lubisz kawę? Twoje ciemne włosy też ją polubią

Sprawdź 6 pomysłów na zdrowe, domowe wody smakowe