Go to content

Prostownica i suszarka, czy naprawdę niszczą włosy? Akcja „Jaki jest twój sekret pięknych włosów?” – wyzwanie #5

Fot. iStock / Peopleimages

Wokół stylizacji włosów narosło całkiem sporo mitów i przekonań. Dziś postanowiłyśmy się z nimi rozprawić! Dbamy o włosy z głową i… z miłością.

Gotowe na obalenie mitów?

MITY-BIOVAXSuszarka szkodzi włosom

Nie każda, nie zawsze! Po pierwsze włosom szkodzi zbyt wysoka temperatura! Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie włosów zimnym strumieniem lub przynajmniej chłodniejszym. Dobrą praktyką jest mniej pośpiechu. Zazwyczaj suszymy włosy mocnym i bardzo gorącym strumieniem powietrza, żeby zyskać trochę czasu.

W tej chwili na rynku możemy kupić nawet inteligentne suszarki, które sprawdzają poziom nawilżenia włosów i dostosowują do niego temperaturę nawiewu. Żeby nie niszczyć włosów podczas suszenia, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości. Susz włosy z zachowaniem 30 cm odstępu od suszarki. To już zmienia bardzo wiele!

MITY-BIOVAX

Najlepiej położyć się spać z mokrą głową, by włosy same mogły wyschnąć

I tu będziecie zaskoczone!

Wiele razy wspaniałomyślnie rezygnowałyśmy z użycia suszarki dla zdrowia włosów. Okazuje się jednak, że najlepiej wysuszyć je chłodniejszym powietrzem niż położyć się spać z mokra głową. Mokre włosy podczas pocierania o poduszkę są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

MITY-BIOVAX

Prostownica zawsze niszczy włosy

I tu czeka kolejna niespodzianka. Oczywiście, że prostowanie włosów (tak samo jak korzystanie z lokówki) wpływa negatywnie na włosy, ale jeśli nie będziecie nadużywać tych zabiegów i zadbacie o włosy i odpowiedni sprzęt, nic złego się nie stanie.

Najważniejsze zasady:

  • zwróć uwagę na powłokę prostownicy, jakość urządzenia jest bardzo ważna,
  • nigdy nie prostuj mokrych lub wilgotnych włosów,
  • nie rób tego codziennie,
  • korzystaj z kosmetyków z termoochroną (genialny do stylizacji jest innowacyjny balsam do włosów z BIOVAX).
  • pamiętaj, że dobra, codzienna pielęgnacja włosów to filar w każdej stylizacji.

banner_Lbiotica_BIOVAX_Opuntia_Oil_Mango

MITY-BIOVAX

Zniszczone włosy trzeba obciąć

Owszem zdarza się, że skala zniszczeń jest zatrważająca i to najszybszy sposób, by pozbyć się nie tylko zniszczonych, ale i nieestetycznych kosmyków. Jednak korzystając z odpowiednio dobranych kosmetyków, np. gwarantujących lipidową odbudowę, można zdziałać naprawdę wiele!

Z tą myślą powstała seria BIOVAX Opuntia Oil & Mango, dedykowana zniszczonym i bardzo zniszczonym włosom. A co zadziała jak zastrzyk energii? Oczywiście silnie regenerująca maska!

BIOVAX MASECZKA OLEJ Z OPUNCJI & MANGO – głęboko pielęgnuje i odbudowuje zniszczone włosy. Cementuje i wygładza powierzchnię włosów,  zapobiega rozdwajaniu się końcówek i łamaniu włókien. Nadaje włosom miękkość i nawilżenie, podatność na układanie i zdrowy, piękny blask.

Jak dobrze stosować dobre kosmetyki?

Jak korzystać z maski, by przyniosła najlepsze rezultaty? To bardzo proste, pobaw się temperaturą!

BIOVAX MASECZKA OLEJ Z OPUNCJI & MANGO 

Na umyte, osuszone delikatnie ręcznikiem włosy rozprowadź odpowiednią ilość maski. Starannie wmasuj ją we włosy. Możesz przeczesać je szerokim grzebieniem, aby mieć pewność, że kosmetyk równomiernie je pokrywa.

Aby uzyskać efekt intensywnej regeneracji i silnego odżywienia, nałóż Termocap (jest dołączony do opakowania) i pozostaw maskę na 15 minut lub dłużej. Zalecamy owinąć włosy ręcznikiem, w celu utrzymania stałej temperatury podczas zabiegu. Dzięki działaniu ciepła, substancje aktywne łatwiej przenikną do wnętrza włosa. Następnie dokładnie spłucz strumieniem chłodnej wody. Kurację należy powtarzać co 3-5 dni. Wtedy przynosi najlepsze efekty.

BIOVAX BALSAM OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

Balsam możecie stosować na dwa sposoby – tak, jak lubicie.

Kosmetyk nakładamy na umyte włosy, na mokro lub po ich wysuszeniu. Najlepiej stosować go w podobny sposób, co naturalne olejki, czyli nakładać na końcówki i najbardziej zniszczone pasma włosów. Co ciekawe, gdy stosujemy balsam na wysuszone włosy, łatwiej nam dojrzeć najbardziej przesuszone kosmyki.

A co w nim jest takiego „fajnego”? Kilka rzeczy – po pierwsze, efekt jest widoczny natychmiast, po drugie, nie trzeba go spłukiwać i po trzecie chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Regeneracja, ochrona i niesamowita poprawa wyglądu bez obciążania włosów. I jak tu się nie zakochać?

Akcja „Jaki jest twój sekret pięknych włosów?”

Wyzwanie #5

Wyzwanie na dziś to…

Pobaw się temperaturą! A jak? To bardzo proste. Przede wszystkim w codziennej pielęgnacji „przykręć” nieco ciepło. Obniż temperaturę suszenia włosów, temperaturę wody, jakiej używasz do mycia głowy i temperaturę podczas stylizacji. A gdy planujesz domowe SPA dla włosów, podkręć nieco poziom ciepła – nic tak dobrze się nie sprawdza po nałożeniu maski, jak specjalny czepek i turban z ręcznika ( w masce BIOVAX Opuntia Oil & Mango, o którym pisałyśmy, jest dołączony specjalny Termocap) .

Co trzeba zrobić?

Być z nami! Przez najbliższe tygodnie będziemy zachęcać was do pielęgnowania swoich włosów. Podpowiemy, co robić, czego unikać i jaką pielęgnację dobrać na dobry początek. Zdradzimy, jak to robią „włosomaniaczki” i jak się przy tej pielęgnacji za bardzo nie zmęczyć. Bądźcie w tym czasie z nami i pod artykułami komentujcie, czy podjęliście „włosowe” wyzwanie i jaki jest wasz sekret pięknych włosów.

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy świetnymi kosmetykami do włosów BIOVAX Opuntia Oil & Mango. Oczywiście podczas oceny będziemy brały pod uwagę waszą kreatywność i aktywność w wyzwaniach.

Akcja trwa od 05.04.2017 do 24.04.2017 roku. Wyniki akcji zostaną opublikowane do dnia 03.05.2017 roku na stronie ohme.pl.

Nagrody

6 x zestaw kosmetyków do włosów BIOVAX Opuntia Oil & Mango,

BIOVAX Opuntia Oil & Mango, to lipidowa rewolucja w pielęgnacji zniszczonych włosów. Włosy, podobnie jak skóra, składają się z warstw lipidowych, gwarantujących im niezbędną ochronę. Niedobór lipidów powoduje, że nasze włosy stają się suche i wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Aby dostarczyć osłabionym pasmom odpowiednią ilość lipidów, L’biotica wprowadziła nową serię BIOVAX Opuntia Oil & Mango, opartą na unikalnym kompleksie LipidFX i zawierającą 87% składników pochodzenia naturalnego.

Każdy zestaw składa się z:

BIOVAX MASECZKA OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

BIOVAX INTENSYWNIE REGENERUJĄCY SZAMPON OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

BIOVAX BALSAM OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

BIOVAX ODŻYWKA 7 W 1 OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

 BIOVAX_maska_do_wlosow_opuncja_mango_250ml_2  BIOVAX_szampon_opuncja_mango_200ml_2
 odzywka_tuba_opuncja_kopia_2  balsam_100_opuncja2_2


Sponsorem nagród jest 

lbiotica z R

 

Ekspert skutecznej regeneracji włosów

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz pozostałe wyzwania:

Wyzwanie #1 – 10 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów. Sprawdź, czy też je popełniasz

Wyzwanie #2 – Domowe sposoby na pielęgnację włosów

Wyzwanie #3 – Jesteś tym, co jesz, twoje włosy również! Sprawdź, w jakie produkty wzbogacić swoją dietę

Wyzwanie #4 – Włosy długie czy krótkie? Jakie ty wybierasz?