Makijaż permanentny brwi dodaje charakteru kobiecej twarzy. Jednak gdy wykonujemy makijaż oczu, nie zawsze pamiętamy o tym, że brwiami należy zająć się równie uważnie. Tymczasem brakuje nam na to czasu albo nie wiemy jak, i czym je podkreślić, by nie wyglądać groteskowo.
Szczególnie posiadaczki brwi cienkich, źle wyregulowanych lub panie o asymetrycznej twarzy, mają kłopot z wyważeniem ich kształtu. W takim przypadku rozwiązaniem problemu jest microblading, czyli makijaż permanentny brwi.
Na czym polega makijaż permanentny?
Microblading polega na wprowadzeniu pigmentu do naskórka. Na brwi nakładana jest maść znieczulająca, po czym kosmetyczka przy użyciu kredki i specjalnych szablonów, zaznacza kontury brwi do wypełnienia. Za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina się skórę tworząc zarys włoska, w który aplikowany jest pigment. Mniej więcej po godzinie uzyskuje się naturalny efekt cienkich włosków. Najczęściej po 3-4 tygodniach, po wygojeniu brwi, można skorygować kształt lub dorysować włoski tam, gdzie jest ich za mało.
Zobacz również: Gąbka do makijażu – jak z niej korzystać, by makijaż był bez skazy? Rodzaje gąbek
Makijaż permanentny brwi – 5 rzeczy, które powinnaś o nim wiedzieć
1. Koszt makijażu permanentnego brwi
Ceny za zabieg wahają się od 500 do 800 zł. W cenę wliczona jest korekta w miesiąc po wygojeniu brwi.
2. Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt microbladingu nie jest widoczny od razu, a po tygodniu, kiedy barwnik trochę zblednie. Makijaż permanentny brwi utrzymuje się zazwyczaj od 1,5 do 2 lat. Trwałość pigmentu zależy nie tylko od wykonania, ale także od typu skóry.
3. Niechciane odcienie
Jak podczas każdego zabiegu, coś może pójść nie tak, dlatego ważne jest, by zabieg wykonała profesjonalistka. Efekt końcowy zależy od rodzaju użytego pigmentu, więc warto mieć pewność, że wszystko pójdzie dobrze. Niektóre barwniki mogą uczynić niemiłą niespodziankę, ponieważ wypłukują się na pomarańczowo lub czerwono. Aby efekt był naturalny, a twarz nie została oszpecona, pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów.
4. Nie każdy powinien korzystać z microbladingu
Ponieważ makijaż wiąże się to z naruszeniem ciągłości skóry, istnieje potencjalne ryzyko zakażenia. Specjaliści określili, że permanentnego makijażu brwi nie powinno się wykonywać podczas :
- infekcji,
- stanów zapalnych skóry,
- uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania,
- wybroczyn skórnych,
- ciąży i okresu laktacji,
- półpaścca,
- radio lub chemioterapii,
- menstruacji,
- świeżych blizn,
- poparzeń słonecznych,
- obniżenia odporności organizmu.