Uroda

Tak zmieniają się włosy, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
Fot. iStock/soup__studio
Następny

Włosy są kobiecym atutem, który bardzo lubimy podkreślać. Podobają się nam, gdy są zdrowe, błyszczące, pięknie ułożone. Ale na ich dobrą kondycję i wygląd trzeba zapracować. Odpowiednia pielęgnacja, zrównoważona dieta i dobre cięcie pomagają wydobyć ich piękno. Jednak włosy, jak i całe ciało, odczuwają upływający czas, zmieniając się w naturalny sposób.

Co prawda od włosów ciemniejszych i gęstych do pojawienia się siwizny mija wiele czasu, ale zmiany bywają nieuniknione i jedynie dobrana do potrzeb pielęgnacja pomoże zachować włosy w jak najlepszej kondycji.

Zobacz, jak zmieniają się włosy, gdy masz 20, 30, 40 i 50 lat.


 

źródło: www.elle.plwww.boska.pl

Uroda

Najważniejsze hormony kobiecego ciała. Czyli dlaczego u diabła tak kochamy słodycze i…

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2018
Fot. iStock/nemchinowa
Następny

Według „regułki”, hormony są związkami chemicznymi, które przekazują określone informacje między poszczególnymi narządami i w ten sposób regulują pracę organizmu. W praktyce hormony kojarzą się nam z wahaniami nastroju, ochotą na czekoladę, zespołem napięcia przedmiesiączkowego i wzruszeniem łapiącym za gardło na reklamach pieluch dla dzieci, u kobiet ciężarnych.

Warto wiedzieć, jakie  hormony rządzą kobietami i czego można po nich się spodziewać.

Wymienione poniżej hormony nie są wszystkimi, które wpływają na funkcjonowanie kobiecego organizmu.


 

źródło: www.womenshealth.plbonavita.pl

Uroda

Legenda o niewidzialnej nici, która łączy dwoje przeznaczonych sobie ludzi. Może czasem warto w nią uwierzyć?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
14 lutego 2018
Fot. iStock/paylessimages

Wierzycie w przeznaczenie? Jeżeli uważacie, że nie macie szczęścia w miłości, to może czasem warto dać losowi pokierować swoim życiem? Może czasem warto przyjąć, że gdzieś na świecie jest osoba, która – nie będąc wcale „szytym na miarę” ideałem –  uzupełnia nas i sprawia, że możemy być w pełni sobą. Że gdzieś jest ktoś, przy kim potrafimy być naprawdę szczęśliwi.

Legenda o czerwonej nici przeznaczenia pochodzi z Chin. Mówi o tym, że w momencie naszego przyjścia na świat, bogowie zawiązują wokół naszej kostki (w Japonii mówi się, że wokół małego palca, a jeszcze inna wersja głosi, że chodzi o zawiązanie nici wokół kostki naszej duszy) i kostki osoby, która jest nam przeznaczona cieniuteńką, ledwie widzialną, czerwoną nić. Od tej pory nasze losy są ze sobą splecione, nie mamy na to żadnego wpływu.

Oto dwoje nieznajomych zostaje ze sobą związanych niezależnie od czasu, miejsca, tego kim są i co robią ze swoim życiem. Nie można przed tym uciec, ani tego zmienić. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie.

Dlaczego nić jest czerwona? Bo symbolizuje miłość. Choć jest nierozerwalna, często plącze się i mota, opóźniając spotkanie z ukochanym. Dzieje się tak wtedy, gdy napotykamy w naszym życiu na problemy lub wchodzimy w związki z osobami, które nie są nam przeznaczone. Legenda głosi jednak, że każda z tych przeszkód zostanie w końcu pokonana i los doprowadzi nasz przed oblicze tego jedynego lub tej jedynej. Wszystko zostało ustalone już wcześniej.

U podstaw tej legendy leży wiara w działanie siły wyższej, sprawczej. Przeznaczenie weźmie sprawy w swoje ręce i poprowadzi nas ku sobie. Niezależnie od tego gdzie się obecnie znajdujemy, w miarę upływu czasu wszystko zacznie się układać. Ważne jest, aby nie walczyć z czerwoną nicią. Pamiętaj jednak, że jeśli znajdziesz tę jedną, jedyną osobę na drugim końcu czerwonego sznurka, nie oznacza to, że łatwo będzie wam być ze sobą i trzymać się razem. Oboje musicie pracować nad waszym uczuciem. Legenda ma inspirować oddanie, lojalność i współczucie.  Przypomina także obojgu partnerom, że powinni pozostać sobie wierni.


Na podstawie: mindvsbrain.com

 


Zobacz także

Marzysz o idealnym, białym uśmiechu? Sprawdź skuteczny sposób na profesjonalne wybielanie zębów

Luz jest fajny, ale... „Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia. Albo najgorszego wroga”

Luz jest fajny, ale… „Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia. Albo najgorszego wroga”

Konkurs „Marzenia są po to, by je spełniać”