Go to content

Laminowanie włosów? Za ten zabieg u fryzjera słono zapłacisz. W domu wykonasz go za jedynie 2 złote

Fot. iStock/Yuri_Arcurs

Laminowanie włosów jest coraz bardziej znanym zabiegiem i właściwie jego koncepcja podobna jest do laminowania papieru, czyli nałożenia warstwy ochronnej i dodania połysku. Tak samo działa maska, która tworzy warstwę ochronną na włosach, dodając im nie tylko połysk, ale też miękkość.

Na laminowanie naszych włosów możemy się umawiać do profesjonalnych gabinetów fryzjerskich –  wówczas słyszymy: „dodamy połysku pani włosom”. Nie zawsze  jednak stać nas na ten zabieg, gdyż jest on bardzo drogi, poza tym używa się do jego wykonania wielu chemicznych substancji. Ale uwaga – laminowanie włosów można wykonać w domu, wystarczy samodzielnie przygotować odpowiednią  maseczkę, do której zrobienia potrzebujemy jedynie żelatyny i oleju kokosowego, choć tak naprawdę każdy inny też będzie dobry. Żelatyna  od dziesięcioleci była używana w wielu różnych urodowych zabiegach, doceniano ją zwłaszcza przy pielęgnacji włosów, paznokci i skóry.

Jak przygotować maskę, dzięki której nasze włosy będą bardziej lśniące i gładsze?

Składniki:

1/2 szklanki wody
1 opakowanie żelatyny
1 łyżka oleju kokosowego lub innego, który masz pod ręką
Przygotowanie:

Zagotuj wodę, dodaj żelatynę i mieszaj tak długo, aż żelatyna się rozpuści, następnie wlej olej i wymieszaj. Nałóż tak przygotowaną maskę na suche włosy, ważne by była ciepła, bo gdy ostygnie żelatyna zastygnie i będziesz musiała zacząć wszystko od nowa. Nakładając zwróć uwagę szczególnie na końcówki włosów. Nakryj głowę mokrym, gorącym ręcznikiem i pozostaw na co najmniej 15 minut. Po tym czasie umyj włosy szamponem. Wysusz i zobacz różnicę!

Laminowanie, by efekty były widoczne, powinno się wykonać przez miesiąc – raz w tygodniu.

źródło: styletips101.com