Włosy zadbane i naturalne – marzenie każdej z nas. Niestety, po lecie nasze włosy są łamliwe, matowe. Chcesz utrzymać je w dobrej kondycji? Oto 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o włosach.
5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o włosach
Myć czy nie myć?
Jeśli twoje włosy się przetłuszczają, powinnaś myć je codziennie. Używaj do tego delikatnych szamponów pozbawionych SLES i SLS. To oznaczenia dla substancji Sodium Lauryl Sulfate/Sodium Laureth Sulfate – tanich detergentów często stosowanych w kosmetykach, żeby się lepiej pieniły. SLES i SLS mogą powodować przesuszenie i podrażnienie skóry, zaburzenia wydzielania sebum. Jeśli skóra głowy jest sucha, myj ją raz na dwa, trzy dni. Koniecznie delikatnymi szamponami, bo mocne tylko je podrażniają.
Jak je uelastycznić?
Przesuszone, łamliwe włosy, to typowy problem po lecie. Musisz im pomóc, bo same nie nadrobią strat i natura nie uzupełni braków w nawilżeniu. Zainwestuj w dobrą odżywkę – maskę, wybierz intensywnie nawilżającą. Dobre efekty dają maski, które w swoim składzie mają jojobę, czy kokos. Warunek: musisz stosować je regularnie. Jeśli pracujesz w klimatyzowanych i suchych pomieszczeniach, stosuj odżywki w sprayu, które zawierają pantenol i witaminę E. Te substancje dodają włosom wilgoci, chronią je i sprawiają, że są bardziej elastyczne i mniej podatne na łamanie.
Sposób na gęste i lśniące
Czy wiesz, że codziennie tracimy od trzydziestu do osiemdziesięciu włosów. Na szczęście tym samym czasie, tyle samo nowych rozpoczyna cykl wzrostu. Dzięki takiemu mechanizmowi liczba włosów jest stała (100 000-160 000). Jeśli równowaga zostaje zachwiana, dochodzi do nadmiernej ich utraty, czyli łysienia, co oznacza, że ze skóry głowy wypada ponad 100 włosów dziennie. Wiadomo, nikt nie liczy włosów. Ale wystarczy zobaczyć, ile ich zostaje po nocy na szczotce.
Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są zaburzenia krążenia krwi na skórze głowy, przyczyną są problemy z transportem niezbędnych składników budujących włosy: witamin oraz minerałów. Możesz poprawić ich wygląd kupując tabletki VITAPIL®,które działają od wewnątrz, nie tylko na łodygę włosa, ale na cebulkę i gruczoły łojowe. Preparat został opracowany na bazie substancji odżywczych i naturalnych składników roślinnych, jest ich aż 16, w tym biotyna i bambus.
Dlatego nie musisz już w aptece wybierać kilku preparatów zawierających krzem lub duże ilości biotyny. Nie ma żadnych badań potwierdzających, że przyjmowanie większych dawek biotyny (kilka miligramów) przez osoby, u których nie stwierdzono niedoborów w diecie – ma korzystny wpływ na poprawę stanu ich włosów. Jedyny efekt przedawkowania to wydane pieniądze i wysokie stężenie biotyny w moczu. Tak naprawdę niedobory biotyny występują bardzo rzadko, a witamina ta jest dostępna w wielu produktach spożywczych. Dlatego przyjmowanie dużych dawek nie ma większego sensu, zaś sama biotyna nie wystarczy. Ta, zawarta w preparacie VITAPIL, jest w odpowiednio dobranej dawce i wpływa na utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego i procesy zachodzące w cebulce włosów – ich wzrost i zahamowanie nadmiernego wypadania.
Bambus to zaś najbogatsze naturalne źródło krzemu. Badania kliniczne dowodzą, że spożycie związków krzemu ma pozytywny wpływ na wytrzymałość, elastyczność oraz grubość włosów. Witaminową kurację możesz wzmocnić stosując VITAPIL®Lotion, to profesjonalny preparat, który zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz pobudza porost nowych. Po umyciu głowy i osuszeniu włosów ręcznikiem nanieś niewielką ilość lotionu bezpośrednio na skórę głowy. Preparat zawiera Kompleks 2-HGS – Hair Growth Stimulation (Arginina, Witamina B3), który umożliwia dostarczenie substancji odżywczych zawartych w preparacie (panthenol, cysteina, keratyna, krzem z bambusa) do cebulki włosa. Ponadto wpływa na prawidłowe ukrwienie skóry głowy. Dzięki temu włosy są lśniące, gęste i elastyczne. Gdy jesteś młodą mamą, możesz wybrać preparat na włosy dla kobiet po porodzie. VITAPIL® mama zawiera aż 17 składników odżywczych oraz pędy bambusa. Kompozycja preparatu jest bezpieczna dla matek karmiących, a jednocześnie zapewnia kompleksowa pielęgnacje skóry głowy i włosów.
Czesz się z głową
Robisz to codziennie, niemal automatycznie, ale zdarza się, że je szarpiesz i ciągniesz, bo nie chcą się rozczesać. Tymczasem czesanie wymaga delikatności i wyczucia. Wszelkie silne szarpnięcia mogą doprowadzić do uszkodzenia włosów. Do czesania wybieraj szczotki z naturalnego włosia i grzebienie o szerokim rozstawie ząbków. Wieczorna pielęgnacja szczotką, doskonale wpływa na wygląd i zdrowie włosów.
Prostuj, ale z wyczuciem
Prostujesz włosy od razu po umyciu, ale pamiętaj, że pasemka muszą być kompletnie suche. Zabieg ten wykonany na wilgotnych włosach przesusza je, a nawet najlepsze, zaawansowane technologicznie prostownice, używane w nadmiarze, niszczą włosy. Jeśli są one suche, a przy tym systematycznie prostowane, intensywna pielęgnacja nie będzie w stanie ich odbudować. Prostownicę, podobnie jak kosmetyki do włosów, dobieraj do ich rodzaju, kondycji i długości.