Lifestyle

Nawyki, które robią z ciebie… zgorzkniałą babę! Działaj, nim będzie za późno

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 lutego 2017
Fot. iStock / SIphotography
 

Każdy z nas na świat patrzy nieco inaczej, przez pryzmat swoich cech indywidualnych, doświadczeń, temperamentu i charakteru. To, jak odbieramy nasze otoczenie, nie jest ustalone raz na zawsze – może się zmieniać w zależności od wydarzeń w naszym życiu i tego, co nas spotyka oraz od naszych nawyków. Na te ostatnie mamy największy wpływ – warto więc wyeliminować z naszej codzienności to, co sprawia, że trudno być nam zadowolonym, radosnym i optymistycznym człowiekiem. Powiedzmy to wprost – czas pożegnać nawyki, które robią z nas po prostu zgorzkniałe baby.

Brak przebaczenia dla innych

Przebaczyć nie oznacza tego samego, co zapomnieć, że dane wydarzenie w ogóle miało miejsce. Chodzi tutaj o uwolnienie się od niechęci do drugiej osoby, zaakceptowanie krzywdy, która nas spotkała i uwierzenie w to, że zasługujemy na zostawienie jej w przeszłości i pójście dalej. Nasze przebaczenie nie jest też równoznaczne z bagatelizowaniem czy pomniejszeniem czyjejś winy, ale czy warto trwać w bólu i pozwalać na to, by minione wydarzenia nadal nas krzywdziły? O wiele lepiej i zdrowie jest odpuścić, zrzucić z siebie zbędny bagaż złych emocji, zawiści, chęci zemsty i ruszyć dalej bez balastu. Wybaczając robisz największą przysługę nie winowajcy, ale sobie!

Brak przebaczenia dla samej siebie

Czasami o wiele trudniej przychodzi nam wybaczenie własnych błędów niż cudzych. Czujemy żal, wstyd, upokorzenie, poczucie winy, przez lata rozpamiętujemy swoje porażki i niepowodzenia – czy przez to ktokolwiek kiedyś poczuł się choć odrobinę lepiej? Stres jaki sobie fundujemy takim zachowaniem, negatywne myśli i pesymizm towarzyszące nam codziennie,  sprawiają, że trudno dostrzec nam pozytywne strony życia i na świat patrzymy z niechęcią i smutkiem. Stajemy się przez to zgorzkniali i pozbawieni energii, wiary w lepsze jutro. Ale można to zmienić – zaakceptujmy istnienie tych „złych” myśli, ale nie pozwólmy im na przejęcie kontroli nad nami. Dajmy sobie więcej luzu, błędy traktujmy jako lekcje i źródło wniosków na przyszłość, cieszmy się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu.

Myślenie typu „wszystko albo nic”

Zbyt często poddajemy się myśleniu typu „wszystko albo nic”. Jeśli bierzemy udział w konkursie, to musi być główna nagroda – inna będzie dla nas porażką. Jeśli zaczynamy nowy związek, to musi przypominać ten z filmów – jak motyli w brzuchu jest zbyt mało albo przylatują z opóźnieniem, to traktujemy to jak zło. Jeśli odnajdujemy nową pasję i hobby, to szybko chcemy stać się mistrzami i osiągnąć perfekcję, inaczej tracimy zapał i zaangażowanie. Zamiast skupiać się na małych sukcesach, niewielkich krokach i drobnych szczęściach, oczekujemy cudów, fajerwerków i spektakularnych zwycięstw, przez co stajemy się sztywni, wiecznie niezadowoleni i sfrustrowani. Nie tędy droga!

Wymaganie od innych więcej niż od siebie

Och, uwielbiamy ostro oceniać innych, wymagać od nich i rozliczać ich z każdego kroku, ale czy sami jesteśmy w porządku? Narzekamy na ich zachowanie, ganimy, krytykujemy, a sami mamy niejedno za uszami! Jeśli chcesz wymagać od innych, najpierw musisz zacząć wymagać od siebie – nigdy o tym nie zapominaj! Traktuj innych tak, jak chcesz by traktowali oni ciebie, bądź wyrozumiała, życzliwa i empatyczna, a okazana sympatia wróci do ciebie ze zdwojoną siłą! Takie jest prawo karmy – chyba nie zamierzasz się z tym kłócić?

Przekonanie, że nigdy nie będzie lepiej

Ty jesteś beznadziejna, życie podłe, ludzie dookoła okropni, no marność nad marnościami, a wszystko to marność! Oj, uwielbiamy pluskać się w jeziorze smutku i pesymizmu, sami ściągać siebie na dno rozpaczy i fundować sobie dodatkowy stres. Powtarzamy, że już nigdy nie będzie lepiej, że już zawsze będziemy nieszczęśliwe, że nic się już nie zmieni – a najgorzej, jeśli zaczynamy wierzyć we własne słowa! Zamiast szerzyć takie defetyzm, zacznij praktykować pozytywne myślenie – powtarzaj, że jesteś wspaniała, życie pełne możliwości i niespodzianek, ludzie dookoła życzliwi i przyjacielscy – i uwierz w to! To nie los tworzy twoją codzienność, to ty jesteś jej autorką. Zamiast dramatu napisz coś z happy endem.

Wiara w to, że nie ma się zbyt dużej kontroli na życiem

No tak, ty biedna, nieszczęśliwa, bezradna i wiecznie pchana siłą zrządzeń losu, mniej lub bardziej szczęśliwych przypadków i zbiegów okoliczności. A guzik prawda! Jeśli naprawdę wierzysz w to, że masz niewiele do powiedzenia we własnym życiu, to jesteś na prostej drodze do zostania zgorzkniałą babą!  To też bardzo wygodne, tak zrzucić całą odpowiedzialność na jakąś siłę wyższą kierującą naszym losem. Ale koniec z tym – od teraz przejmujesz dowodzenie, bierzesz ster w swoje ręce i zostajesz kapitanem. Jeśli trzeba zmień coś, wprowadź nowości, wyrzuć to, co zbędne i odważnie zmierz się z życiem.

Czekanie na COŚ

Naprawdę wierzysz, że jeśli dotrzesz do pewnego punktu w swoim życiu, to wszystko jakimś cudem się odmieni na lepsze? Pojawi się wróżka i wyczaruje wszystko, o czym marzysz? Taka wiara jest prawie tak samo szkodliwa jak przekonanie, że nigdy już nie będzie lepiej! Nie czekaj na lepszą pracę, większe mieszkanie, mniejszy rozmiar spodni czy pokaźniejsze konto, bo przegapisz swoje życie i ominiesz czekające cię niespodzianki. Jeśli nie umiesz cieszyć  się z małych rzeczy, to i te duże nie sprawią ci radości.

Generalizowanie i nadmierne uogólnianie

Bo jak ci z jednym facetem nie wyszło, to już wszystkich masz za świnie i dupków. Bo jak cię oszukali, to wszędzie wietrzysz podstęp i spisek. Ktoś skrytykował twoje działania, więc wierzysz w jego opinię i poddajesz się, rezygnujesz. A takim zachowaniem prowadzisz do zgorzknienia i negatywnego podejścia do świata. Nawet w filmach, zanim dotrą do happy endu, muszą pokonać kilka przeszkód i utrzeć nosa swoim wrogom. Nie wkładaj wszystkich do jednego worka tylko dlatego, że ktoś dał ci popalić. Próbuj, walcz, staraj się – ludzie bardziej żałują, że nie mieli odwagi, by coś zrobić, niż popełnionych błędów i niepowodzeń.

Niewdzięczność

Bądź wdzięczna za rodzinę, przyjaciół, których masz obok, miejsca, które odwiedzasz, jedzenie, które jesz, pracę, którą wykonujesz. Doceniaj to, co posiadasz, bo dla wielu masz więcej niż mogą sobie wymarzyć. Praktykuj wdzięczność każdego dnia i w każdej sytuacji, aż wejdzie ci ona  w nawyk i stanie się naturalnym zachowaniem. To nie tylko sprawi, że będziesz bardziej radosna i optymistyczna, ale też zmniejszy stres, poprawi twoje zdrowie i ogólne samopoczucie. No i będzie fantastycznym antidotum na zgorzknienie!

Na podstawie: www.psychologytoday.com


Lifestyle

Zapraszamy do wzięcia udziały w akcji: „Jestem kobietą sukcesu. Sama definiuję swój sukces”

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2017
Mat. prasowe
 

Włącz się do akcji społecznej organizowanej przez Projektantki Sukcesu – Martę Osuch i Agnieszkę Rejowską „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES” i stwórz własną definicję słowa „sukces”.

Cel i misja projektu

Celem akcji jest zwiększenie świadomości kobiet na temat postrzegania sukcesu. Apel, by kobiety odważniej mówiły o swoich sukcesach, mocnych stronach i talentach. Zachęcamy kobiety do stworzenia swojej osobistej definicji sukcesu, opartej o własne wartości. Szerzymy ideę Kobiet Sukcesu czyli świadomych, szczęśliwych i spełnionych kobiet, które podejmują w życiu wyzwania i spełniają swoje marzenia.

Siła kobiet

W ramach akcji chcemy przedstawić Kobiety Sukcesu, które mogą stać się inspiracją dla innych kobiet. Poznamy niezwykle motywujące historie 10 Ambasadorek II edycji akcji oraz obejrzymy wystawę zdjęć z ich definicjami sukcesu. Autorką fotografii jest Magdalena Magiera.

Kobiety potrzebują pozytywnego wzmocnienia, inspiracji, motywacji po to,
by przekonać się o sile, która w nich drzemie. Środowisko kobiece może się wspierać, wzajemnie inspirować i motywować. Pragnienie rozwoju jest dla kobiet początkiem drogi do tego, by poczuły się spełnione.

Gala Kobiet Sukcesu

W programie Gali:

  • Prelekcja Edyty Litwiniuk – Ambasadorki I edycji akcji „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES” i redaktor naczelnej magazynu SHAPE

  • fascynujące wystąpienia Ambasadorek II edycji akcji:

ANNA ŁYSZCZEK „Możliwości w dobrych proporcjach”

BEATA BOJDA „Budowanie wizerunku – trzy ważne elementy, dzięki którym wzrośnie Twoja pewność siebie oraz Twój autorytet”

MARTYNA NOWAK „Sukces to emocje”

LIDIA ZAMYŁKO „Jak trenować i nie zwariować”

EWA ZWONARZ „Intuicja jako kompas sukcesu”

ILONA ADAMSKA „Jak budować markę autentyczną”

OLGA JANKOWSKA „Porażka i ryzyko w drodze do celu”

EWELINA KOWALCZYK „Inspiracja, solidarność kobieca a sukces”

  • panel dyskusyjny dotyczący tematu „sukcesu kobiet”, który będzie źródłem inspiracji w poszukiwaniu drogi do sukcesu dla wielu kobiet

  • losowanie nagród przygotowanych przez partnerów, sponsorów, patronów wydarzenia oraz Ambasadorki I i II edycji akcji

  • NETWORKING – budowanie sieci kontaktów, wymiana wizytówek

Pragniemy, by nasza akcja trafiła do szerokiego grona kobiet, które chcą podjąć wyzwania jakie stawia przed nimi życie, realizować marzenia oraz osiągnąć swój życiowy sukces.

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową II edycji akcji społecznej „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”, która odbędzie się 3 marca 2017 roku
o godz. 18.00 w Centrum Kreatywności  Warszawa ul. Targowa 56.

Wstęp na Galę jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.projektantkisukcesu.pl w zakładce „kontakt”.

plakat2


Lifestyle

Rozwiązanie akcji „Pokaż, jak kochasz”. Gratulujemy laureatom!

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2017
5 języków miłości
Fot. iStock / AleksandarNakic

Kochani, Walentynki już za nami, ale mamy nadzieję, że miłość nadal jest w waszych sercach. Wierzymy też, że nasza akcja „Pokaż, jak kochasz” otworzyła was na miłość, pozwoliła wlać w to, co już znane i często zamknięte w rutynie trochę świeżego powietrza.

Po waszym udziale w naszej akcji widać, że miłość jest nadal w naszym życiu najważniejsze, że chcemy ją pielęgnować, dbać o nią i nie pozwolić na to, by odeszła.

Dziękujemy wam bardzo za to, że dzieliliście się z nami waszymi emocjami, wspomnieniami, pomysłami. Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych.

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

 

FF_Instax_logo_black_300dpi

Martyna Hinz

1 x FUJIFILM INSTAX MINI 70 kolor ZŁOTY

mini70_GOLD_01

logo CZS

Halyna Rams-Ga
1 x zabieg endermologii na całe ciało + kostium Endermowear, w którym wykonywany jest zabieg, przeprowadzony w Centrum Zdrowej Skóry

Logo-HIBOU

Anna Ochrymczuk

1 x szorty FRIZZLY Romantic Red (rozmiar do wyboru)

Zdjęcie nagrody

Hibou Frizzly to krótkie i niezobowiązująco wycięte spodenki wykonane z najwyższej jakości bawełny z odrobiną elastanu… Nasza klasyka!

Logo-TCHIBO

Agnieszka Górecka

1 x zestaw składający się z dwóch kaw marki Tchibo Barista Caffè Crema

1

Barista Espresso to mocne palenie, intensywny smak bez cierpkości, z orzechową nutą i oddaniem w pełni słodyczy arabiki. Z kolei Barista Caffe Crema charakteryzuje się zrównoważonym, łagodnym, bardzo delikatnie gorzkawym smakiem o wyraźnej nucie owocowej. Obie nowości to obecnie jedne z najlepszych kaw w ofercie Tchibo, idealnie nadają się do ekspresów do kawy i są przepustką do raju dla koneserów.

A w skrócie: to będzie miłość od pierwszej filiżanki!

semilac_BT

Anna D-Nowak

Katarzyna Toczona

Aleksandra Filipowska

zestaw lakierów Semilac z najnowszej, karnawałowej kolekcji DanceFlow (zestaw składa się z 3 lakierów w kolorach: 185, 181, 179)

Kobiety uwielbiają taniec! Sobotnie wieczory spędzone na parkiecie, bale karnawałowe wśród roztańczonych par, czy codzienne podrygiwanie do muzyki w samochodzie – która z Pań tego nie zna?

Najnowsza kolekcja lakierów hybrydowych Semilac to prawdziwie kolorowe oblicze tańca.

179 181 185

Odcienie inspirowane ognistą salsą, energiczną sambą, czy eleganckim walcem porwą Cię do tańca, ale i wyrażą Twój charakter. Kolory z kolekcji DanceFlow sprawdzą się nie tylko w karnawale. Wykorzystane do modnych stylizacji french, czy baby boomer będą hitem nadchodzących miesięcy!

new-rl-logo-cmyk logoPLAZANET

Patrycja Gabryel

Ewa Leśniewska

zestaw walentynkowy Lovely Lash Essentials

kosmetyczka-full

Perfekcyjnie dobrany zestaw, a w nim:

  • kultowa odżywka RevitaLash® ADVANCED 2,0 ml – 3 miesięce codziennej kuracji,

  • RevitaLash® Volumizing Primer 7,4 ml – jedwabiście niebieska baza, pielęgnuje i przygotowuje rzęsy do aplikacji tuszu

  • oraz piękna Kosmetyczka RevitaLash®!

Patrycja Piasecka

Justyna Trela

Magdalena Żuk

RevitaLash ® ADVANCED 1ml  – ponad 7 tygodni codziennej kuracji.

Historia marki RevitaLash®
Wszystko zaczęło się pewnego dnia, kiedy doktor postanowił ofiarować swojej żonie wyjątkowy prezent…

Dziś skuteczne i bezpieczne produkty marki RevitaLash ® z opatentowanym BioPeptin Complex®  cieszą miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie.

logo Alles

Anna Stawowa

Jolanta Dziub

Spodnium MONSERAT (r.38)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Spodnium MONSERAT to wyjątkowy i oryginalny kombinezon do spania – połączenie niezwykle modnej dzianiny w kolorze amarantowego różu z wygodą i komfortem. To idealna propozycja nie tylko do spania, ale również na wiosenne, słoneczne poranki w domowym zakątku. Elastyczna gumka w pasie umożliwia perfekcyjne dopasowanie do ciała, a oryginalny krój zadowoli nawet najbardziej wymagające upodobania.

Agnieszka Burek

Kasia Grzesia

Anna Matanina

Justyna Jackowska

Karolina Sil

zestaw kosmetyków Filorga Professional (pięć kosmetyków w zestawie)

30ML-C-LIGHT-SERUM-OUVERT-TL-0915 (1) 30ML-AA-LIFT SERUM-TL-0915 (1) 30ML-RE-TIME SERUM-TL-0915
50ML-6HP-YOUTH CREAM-TL-0915 200ML-HUILE-DEMAQUILLANTE

Poziom_złote_Quality Missala

Aneta Katarzyna

Beata K. Gardoń

zestaw próbek  zapachów włoskiej marki luksusowej Il Profvmo. Każdy zestaw w eleganckim opakowaniu (w każdym zestawie 10 próbek o pojemności 2 ml każda) od Perfumerii Quality.

IL PROFVMO Aria di Mare 100ml EDP IL PROFVMO Chocolat 100ml EDP IL PROFVMO Cannabis 100ml EDP
IL PROFVMO Vanille Bourbon 100ml EDP IL PROFVMO Fleur de Bambu 100ml EDP IL PROFVMO Musc Bleu 100ml EDP

Logo-FRIDGE

Marta Z.

Świeży, odżywczy krem do twarzy 1.9 serum bomb! marki Fridge by yDe (30g)

Nagroda krem-do-twarzy-1.9-serum-bomb_

Prawdziwa bomba witamin, minerałów i składników aktywnych, które penetrując w głąb skóry zapewniają jędrność i witalność.  Delikatnie rozświetla skórę.


Zobacz także

A ty? Czym się w życiu kierujesz – sercem czy rozumem? Fantastyczny filmik

„Przepraszam, myślałem, że zdążę…”. Najmocniejsza kampania świata. Każdy powinien obejrzeć ten film!

Jestem brzydka

Jestem brzydka! A ty, potrafiłabyś jej to powiedzieć?