Go to content

Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś źle. 3 najbardziej motywujące zdania, które zmienią twój sposób myślenia

Fot. iStock/kieferpix

Niektóre fakty w naszym życiu powinniśmy przyjmować tak, jak do nas przychodzą, bez analizowania i rozpamiętywania. Są momenty, w których jedynie akceptacja tego co się wydarzyło, przyniesie nam wewnętrzny spokój, choć nie zawsze dochodzimy do tej świadomości od razu. Zawsze wtedy warto sobie przypomnieć te 3 prawdy o życiu, które sprawią, że jesteśmy bardziej zmotywowani.

1.Każdy odczuwa czasem niepewność, nie jesteś w tym uczuciu odosobniony 💔

Czy w sprawach zupełnie błahych, czy jeśli chodzi o poważne problemy, trawią nas wątpliwości: niezależnie od tego ile mamy lat, jakie doświadczenie za sobą i jak pokaźne konto w banki. Nasz umysł potrafi utkać z naszych myśli najbardziej niedorzeczne lęki, nieuzasadnione obawy. Każdy czasem jest czegoś niepewny, niezależnie od swojego statusu materialnego, wiedzy i umiejętności. Każdy z tego powodu cierpi, nie jesteś sam. Wszyscy jesteśmy ludźmi, podatnymi na błędy i wewnętrzne niepokoje. Zaakceptuj to i idź, dalej.

2. Będziesz bardziej żałować rzeczy, których nie zrobiłeś, niż rzeczy, które zrobiłeś źle 😒

Mark Twain powiedział kiedyś: ” Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś źle.”. Jest w tym powiedzeniu niezaprzeczalna prawda – jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz… Ryzyko jest wpisane w nasze dążenie do osiągnięcia stanu szczęścia – i w miłości, i w życiu zawodowym.

3. Jeśli coś przychodzi ci zbyt łatwo, prawdopodobnie nie jest warte zachodu 💪

Jeśli zdobędziesz Mount Everest, nie porównujesz tego doświadczenia do spaceru w parku. Wyzwaniem jest przekraczanie swoich granic, poznawanie swoich możliwości, a nie – pilnowanie swojej strefy komfortu. Nie odczujesz, jak twoje poczucie wartości wzrasta, kiedy zamiast podejmować wyzwania, rozwijać się, spędzisz całe życie na kanapie.

Ale to nie oznacza oczywiście, że zostając całe życie na kanapie, nie możesz osiągnąć szczęścia. Każdy z nas jest przecież inny. Najważniesze to, by nie bać się żyć, nawet jeśli to życie bez planu.


Na podstawie: lifehack.org