Lifestyle Związek

Mówiąc TAK drugiej osobie, zgadzasz się na tych kilka rzeczy

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
5 lipca 2017
fot. iSTock/ PeopleImages
 

Historie miłosne opisywane w książkach lub przedstawiane w filmach zazwyczaj mają podobny schemat – dwoje ludzi zakochuje się w sobie, ale życie piętrzy przed nimi trudności, zsyła problemy i wrogów ich uczucia. Jednak siła miłości jest tak wielka, że zakochanym udaje się wygrać ze strasznym losem i w końcu są razem. Żyją długo i szczęśliwie, ciesząc się sobą i czerpiąc radość ze wspólnego życia. Piękny scenariusz, prawda? I całkiem realny, pod warunkiem, że oboje pamiętają, iż mówiąc drugiej osobie „tak” zgadzają się automatycznie na tych kilka rzeczy.

Na zmiany

Mówisz „tak” jednej osobie, a świętujesz dwudziestą rocznicę ślubu z kimś czasami zupełnie odmienionym. Ten mężczyzna obok ciebie za kilka lat będzie już inny. Ta kobieta, obok której zasypiasz każdego dnia, za chwilę może cię czymś zaskoczyć, choć wydaje ci się, że znasz ją lepiej niż ona sama. Zmiany nie są złe, nie muszą takie być, ale będąc z kimś w związku powinniśmy być gotowi na to, że nastąpią, na ich akceptację i zrozumienie. Bo każdy z nas się zmienia – począwszy od fizyczności, poprzez zwyczaje i upodobania, aż po emocje i odczuwanie świata. Najważniejsze jednak, by wciąż dostrzegać to, co najważniejsze – łączące was uczucie.

Na trudności

Bo choć każdy chciałby, żeby było jak w bajkach, to niestety, życie rzadko kiedy je przypomina. I trzeba być gotowym na to, że kiedyś nadejdą trudności, pojawią się problemy i przyjdzie nam stanąć oko w oko z kryzysem – w relacjach, w finansach, czy w zdrowiu. W dzisiejszych czasach zbyt łatwo rezygnujemy w takich momentach, poddajemy się i przestajemy walczyć o związek i siebie, a szkoda, bo często tracimy wówczas miłość, która powoli staje się towarem deficytowym.

Na łez ocieranie

Tych, które oznaczają wielki ból i cierpienie, a także takich, które wypływają z oczu kaskadą z powodu ogromnego szczęścia i nadmiaru pozytywnych uczuć. Trzeba być gotowym na współtowarzyszenie i współdzielenie tych emocji, mieć w pogotowiu chusteczkę, rękaw lub słowa pocieszenia. A czasami po prostu być, potrzymać za rękę i dać tym do zrozumienia, że ukochana przez nas osoba nie jest sama i ma w nas silne oparcie.

Na chwile ciszy

W niemal każdym związku pojawiają się momenty zmęczenia tą drugą osobą, chwile, w których chcemy być sami. Mogą one trwać ułamek sekundy, może to być jedynie cień myśli, który pojawia się w naszej głowie, ale czasami potrzeba jest tak silna, że decydujemy się na samotny weekend lub odsuwamy od partnera fundując mu tzw. ciche dni bez wyraźnego powodu. I na takie sytuacje trzeba być gotowym, pozwolić na złapanie oddechu i zaakceptować chwilową ciszę – bo przecież z ukochaną osobą nawet pomilczeć jest fajnie, a brak słów nie oznacza braku uczucia.

Na rozmowy do białego rana

Ty już marzysz o przyłożeniu głowy do poduszki i odpłynięcie do krainy snu, ale twój partner ma tyle do powiedzenia i potrzebuje twojej obecności, że spychasz własne potrzeby na dalszy plan i do białego rana rozmawiacie, dzielicie się przemyśleniami lub szukacie rozwiązania napotkanych problemów. Ileż to razy on zarywał dla ciebie noc, gdy potrzebowałaś się wygadać lub nie mogłaś nasycić jego obecnością, choć jak co rano wstawał skoro świt i ruszał do pracy? Ale czego nie robi się dla miłości?

Na rutynę i prozę codzienności

Bo w końcu przyjdzie taki czas, gdy emocje nieco opadną, a rzeczywistość trochę straci na kolorach i stanie się bardziej szarawa. W waszą relację wkradnie się rutyna – może być niewielka, a może rozsiąść się wygodnie obok sprawiając, że życie stanie się dla was bardziej ciasne. Obowiązki zawodowe, prace domowe, wychowywanie dzieci, dopinanie domowego budżetu, spłata kredytu… Ot, proza codziennego życia,, na którą trzeba być gotowym. Pamiętajcie wtedy, że z rutyną można wygrać, pod warunkiem, że spróbujecie zrobić to razem i nie poddacie się jej bezwiednie.

Na wybaczanie i proszenie o wybaczenie

Nie zawsze zachowujemy się fair, nawet w stosunku do osób, które najbardziej kochamy (a czasami zwłaszcza w stosunku do nich). Czasami partner krzywdzi nas, choć wcale nie miał złych intencji i nie chciał nas zranić. I na takie sytuacje trzeba być gotowym – trzeba umieć przeprosić i poprosić o wybaczenie, a także wybaczyć drugiej osobie i dać jej drugą szansę. I trudno stwierdzić, co jest trudniejszym zadaniem.

Na momenty ogromnego szczęścia

Związek z drugą osobą oznacza też naszą gotowość na wielkie szczęście, satysfakcję, małe i duże radości. Chwile, gdy mamy wrażenie, że za moment od pozytywnych emocji rozsadzi nam serce, a głowa pewnie pękła by nam na pół, gdyby nie uszy, na których zatrzymuje się uśmiech. Trzeba być gotowym na ten ogrom szczęścia, kumulować go w sobie i sięgać po radosne wspomnienia zawsze wtedy, gdy wiszą nad nami ciemniejsze chmury.

Zapisz


Lifestyle Związek

Jedenastka, którą warto wpakować do wakacyjnej walizki. Akcja „7 dni dla siebie”, wyzwanie #3

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
5 lipca 2017
Fot. iStock / MilosStankovic
 

Jedną z dróg do zmiany naszego życia jest dieta.Najczęściej zacząć chcemy od tego, żeby schudnąć, zwłaszcza przed wakacjami. A  kiedy nam się  to nie udaje, machamy ręką dając się ponieść urlopowej fantazji. Czy wiecie, że po urlopie statystycznie tyjemy od 1 do 7 kilogramów (zależy od wagi wyjściowej). Na wyjeździe ultra all inclusive zjadamy nawet do pięciu razy więcej niż podczas normalnego domowego posiłku. Samo spróbowanie każdego dania przerasta możliwości żołądka. U dorosłego człowieka żołądek ma wielkość zaciśniętej pięści. Odpowiednia porcja powinna mieć objętość nie większą niż objętość obu złączonych dłoni.

Niestety z każdym dniem urlopu, pięknie żołądek rozciągamy, bo przecież nie możemy się zdecydować między śniadaniem angielskim, chińskim czy śródziemnomorskim… Potem kawa, ciastko (uwodzi nas „zjedz mnie, nie żałuj sobie, jesteś na urlopie”), a dalej cappuccino i deser lodowy… Po tak obfitym jedzeniu wydziela się duża ilość insuliny, która niestety nie jest hormonem mobilizującym do działania. I tak zamiast ruszyć na spacer, kładziemy się na leżaku, czując się nie jak diva, lecz bardziej jak bańka-wstańka. Zamawiamy drinka i solone orzeszki – spalanie kalorii zero, bilans dodatni tysiąc!!!

„Może poszłabym popływać do basenu, ale przecież po jedzeniu nie można wchodzić do wody”, więc leżymy umierając z przejedzenia, katując się wyrzutami sumienia. Nawet nie wiemy, że w ruinę obracamy ciężko wypracowane zdrowe nawyki, zaśmiecamy ciało (bo tyle jedzenia nie jest w stanie organizm dobrze przetrawić), mięśnie, które powinny być silnym rusztowaniem dla naszego układu kostnego stają się „grożącą zawaleniem konstrukcją”.

Przypomnijmy sobie, jaki był nasz cel tego wyjazdu? Miał naładować baterie, zrelaksować, uzdrowić, odmłodzić, zregenerować ? Szanujmy siebie, dobrze traktujmy nasze ciało, odżywiajmy i pielęgnujmy, a odpłaci się urodą, uśmiechem i radością. Poza tym urlop może stać się doskonałym pretekstem do początku naszej upragnionej zmiany.

Zapakujmy do walizki jedenaście zasad, o których warto pamiętać, jeśli myślimy o zmianie naszego trybu życia. Bo jeśli zacząć zmiany, to najlepiej od razu, prawda?

 1. Jeżeli masz możliwość, nie wybieraj wakacji all inclusive. Zdrowszą opcją będzie , jak wynajmiesz pokój z malutką kuchenką. Śniadania przygotuj z lokalnych warzyw, owoców, pieczywa, serów. Zwiedzaj, poznawaj dany kraj, rozmawiaj z tubylcami, smakuj innej kuchni. Na pewno będzie aktywniej i bez przejadania się.
 2. A gdy już wiesz, że czekają cię wakacje ultra all inclusive To podczas jedzenia zachowaj spokój. Zacznij od spaceru po restauracji i zrobieniu sobie wody z sokiem z cytryny.
 3. Zastanów się, co jest dla ciebie odpowiednie, co chcesz zjeść. Pamiętaj, że jutro będzie to samo, tylko może w innej konstelacji. Zdążysz wszystkiego spróbować! Skup się, na tym, by twój posiłek mieścił się na jednym talerzyku lub dwóch.
 4. Jedz powoli i ciesz się wakacjami.
 5. Do posiłku tylko woda. Uważaj na napoje sokopodobne.
 6. Zaczynaj od warzyw, chudego białka (mięso, jajka, nabiał) i owoców. Ustawiając konsumpcję w taki właśnie sposób zmniejszamy ryzyko na istotne przekroczenie bilansu energetycznego, zarówno bowiem białko jak i warzywa pomagają limitować podaż kalorii, a dodatkowo nasilają też termogenezę poposiłkową, która wiąże się z przyspieszeniem metabolizmu. Nie marnuj zdrowia na fałszywe produkty, które nic ci nie dadzą wartościowego, a jedynie tłuszcz i cukier okraszony wzmacniaczami .
 7. Nakładaj jedną łyżkę, a potem spróbuj, czy ci smakuje. Nie ma większej żenady, od marnowania jedzenia.
 8. Zrezygnuj z frytek, opiekanych ziemniaczków, sosów, miodu, dżemu, naleśników, ciastek.
 9. Niestety w kurortach mamy do czynienia z napojami alkoholopodobnymi. Whisky ma nieokreślony chemiczny smak (zatruwa organizm), piwo smakuje syropem glukozowo-fruktozowym (pierwszy winowajca cukrzycy), wino stołowe przesiarkowane (wyżera błonę śluzową żołądka). Może lepiej kupić lokalne wino i wieczorem skosztować z kimś wyjątkowym, na tarasie lub na plaży??
 10. Nie zarywaj nocy. Sen jest bardzo ważny dla regeneracji organizmu. Może dośpisz na leżaku, ale pamiętaj, to nie jest dobry jakościowo sen.
 11. Ruszaj się!
 • Przed śniadaniem wykąp się w morzu
 • Wybierz się na spacer wzdłuż plaży
 • Pobiegaj, potruchtaj, pograj w piłkę
 • Zwiedzaj
 • Korzystaj z hotelowej siłowni i basenu
 • Używaj schodów
 • Opalając się: napinaj uda, pośladki, rób brzuszki, użyj butelek z wodą jako ciężarki
 • Kochaj się

kasia-szubert-awatarKatarzyna Szubert 

Dietetyk CM Polmed, Psychodietetyk, Fizjoterapeuta.

Mama dwóch synków. Zakochana w roślinach maratonka i triathlonistka. 😉

 Akcja „7 dni dla siebie”

Zadanie konkursowe

Jeśli chcesz wziąć udział w naszej akcji “7 dni dla siebie” od dzisiaj do niedzieli 9-tego lipca (czyli przez siedem dni) śledź nasze wpisy dotyczące akcji. Oprócz porad ekspertów znajdą się tam także wyzwania dla was, które, chcąc wziąć udział akcji, możecie podjąć pisząc każdego dnia w komentarzu odpowiedź na postawione zadanie. 

Wyzwanie #3 Zmień swoje żywieniowe nawyki– napisz w komentarzu pod tym tekstem, od czego zaczniesz? Może zamiast śmietany jogurt? Zamiast lodów czekoladowych – sorbet? Większa ilość wody, nawet tej z cytryną? Zacznij zmianę już dziś nawet jeśli planujesz wakacje.  Zaczynajmy zmiany od małych kroków, choć nam często wydają się być siedmiomilowe. 

Oczywiście autorki najciekawszych komentarzy, najbardziej aktywne uczestniczki akcji, zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami.

Partnerami akcji „7 dni dla siebie” zostali:

ronic

Ronic, producent wysokiej klasy wyciskarek i blenderów, strażnik zdrowego stylu życia

denson

Denson, innowacyjna formuła regeneracji i ochrony włosów

esentioC

Esentio C, pierwsza witamina C w kapsułce dojelitowej

logo-vianek

Sylveco

LOGO Decathlon

Decathlon, sieć sklepów sportowych

logo (2)

Feminum –  nawilżające żele przywracające komfort miejsc intymnych

FitBox

Fit Box 4 You, catering dietetyczny

0000_STREFA_3_logo (1)-kopia

Strefa 3, idealne miejsce dla duszy i ciała

twoja sesja.logo-kopia

Twoja Sesja, ekskluzywne sesje fotograficzne i metamorfozy dla kobiet,

Akcja „7 dni dla siebie”

Weź udział w naszej akcji podejmując proponowane wyzwanie i dodając komentarz pod każdym z artykułów dotyczących akcji. Najbardziej aktywne uczestniczki akcji, a przy tym autorki najciekawszych komentarzy, zostaną nagrodzone wyjątkowymi nagrodami.

Nagrody:

1 x Blender analogowy Ronic*

blender

*Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.


3 x zestaw produktów Feminum, składający się z:  Feminum, Feminum Fit i Feminum Aktiv

Nawilżające żele przywracające komfort miejsc intymnych.

feminum (1)


5 x szampon marki DENSON

Denson_logo

DENSON to wyjątkowy szampon, który dba o twoją skórę głowy i każdy etap wzrostu włosa . Zaczynając od mieszka włosowego, a kończąc na części keratynowej „włókna ” włosa. Masz wypadające włosy , po wielokrotnych zabiegach chemicznych ? Twoje „cebulki ” potrzebują pełnego odżywienia, dotlenienia i nawilżenia ? DENSON dostarczy Twoim włosom niezbędnych składników aby je odżywić i zapobiec ich wypadaniu. Masz wypadające włosy z powodów androgennych ? DENSON posiada składniki hamujące enzym 5 alfa reduktaza odpowiedzialny za łysienie tego typu. Masz problematyczną skórę głowy ? Zbyt suchą, zbyt łuszczącą ? A może odwrotnie, przetłuszczającą się ? DENSON posiada składniki dbające o komórki odpowiedzialne za nawilżenie i regulację sebum.

18766112_1680911012217916_7612712889129602987_n


3 x pięciodniowy dzienny catering na trenie Warszawy

fitbox (1)-kopia


5 x karnet na serię treningów w Strefie 3 w Warszawie

vouchery VacuaActiv

Karnet obejmuję serię 6 treningów na wybranych urządzeniu Vacu Activ w Strefie 3 w Warszawie.


LOGO Decathlon

Decathlon to międzynarodowy producent i dystrybutor odzieży oraz sprzętu sportowego. Misją Decathlonu jest umożliwianie jak największej liczbie ludzi czerpania radości i korzyści płynących z uprawiania sportu.  Swoje założenie: „Sport dla wszystkich – wszystko dla sportu” realizuje w Polsce, oferując swoje artykuły w 45 sklepach stacjonarnych i w sklepie online.

1 x torba fitness TRAINING SMALL DOMYOS

torba

2 x mata do jogi COMFORT 8mm DOMYOS

big_476fc627eeac43f7bc2fb5a12c6b75d0


5 x zestaw kosmetyków marki VIANEK, w skład, którego wchodzą:

 1. Wzmacniający tonik i płyn micelarny 2w1
 2. Nawilżający tonik-mgiełka do twarzy
 3. Nawilżający krem do twarzy na dzień
 4. Intensywnie odżywczy krem do twarzy na noc
 5. Łagodząca maseczka do twarzy
 6. Odżywcza maseczka-peeling do twarzy
 7. Ujędrniający żel pod prysznic
 8. Energetyzująco-detoksykujący peeling do ciała

vianek nagrody (1)

logo-vianek


Czas trwania akcji od 03.07.2017 do 09.07.2017. Ogłoszenie wyników 17.07.2017 na portalu www.ohme.pl

Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.


Lifestyle Związek

Powiedz mi co widzisz, a ja powiem ci coś o tobie. Psychozabawa na deszczowe popołudnie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 lipca 2017
Fot. iStock/AleksandarGeorgiev

Wiele testów psychologicznych opiera się na analizie pierwszego wrażenia lub pierwszego, intuicyjnego skojarzenia. Dziś przed wami kolejna zabawa tego typu. Zróbcie sobie krótką przerwę, przyjrzyjcie się poniższym obrazkom i powiedzcie, co na nich dostrzegliście jako pierwsze…

1.

Jeśli najpierw zobaczyłeś młodą kobietę, prawdopodobnie jesteś optymistą, odrobinę impulsywnym. Można powiedzieć, że jesteś szczęśliwym człowiekiem.

Jeśli najpierw dostrzegłeś na obrazku starszą panią, oznacza to, że masz bogate doświadczenie życiowe. Jesteś skłonny do krytycznego myślenia i analizujesz problemy życiowe uważnie, ze „wszystkich stron”.

2.

Jeśli najpierw zobaczyłeś czaszkę, jesteś realistą i cynikiem. Uważasz, że wszystkie dobre rzeczy w życiu są ulotne.

Jeśli najpierw zobaczyłeś kobietę, jesteś z natury naiwny. Często nie dostrzegasz zagrożeń i problemów.

3.


Jeśli najpierw zobaczyłeś kaczkę, prawa półkula mózgu dominuje u ciebie nad lewą. Ludzki z ciebie człowiek 🙂

Jeśli najpierw zobaczyłeś królika, to lewa półkula mózgu jest dominująca. Jesteś bardziej „techniczny” niż opiekuńczy.

Jeśli jesteś w stanie zobaczyć  kaczkę i  królika jednocześnie, to prawdopodobnie masz twórczą osobowość. Wyróżniasz się bogatą wyobraźnią i potrafisz czytać między wierszami.

4.

Cat Going Up Or Down Some Stairs?


Jeśli zobaczyłeś kota wspinającego się po schodach, nie zwracasz uwagi na szczegóły. Prawdopodobnie masz problemy z organizacją i jesteś dość łatwowierny. Wierzysz w to, co widzisz,  kochasz życie, jesteś wolny od cynizmu i obaw.

Jeśli zobaczyłeś kota schodzącego po schodach, jesteś uprzejmy lub odznaczasz się niezawodną intuicją. Przywiązujesz uwagę do szczegółów, nie liczysz na szczęście, tylko wykorzystujesz swoje możliwości.


Na podstawie: brightside.me

 


Zobacz także

„Choć na emigracji, nie zapominam o Polsce”. Jak żyje się Polce w Moskwie?

5 błędów, które popełniasz jeszcze przed 10-tą rano

5 błędów, które popełniasz jeszcze przed 10-tą rano

4 typy emocjonalnych szantażystów – prokurator, biczownik, cierpiętnik, kusiciel. Którego z nich miałaś pecha spotkać?