Go to content

W miłości nie ma pomyłek. Czego nauczy cię „nieudany” związek, tego nie dowiesz się już nigdy potem

Fot. iStock/CoffeeAndMilk

Cierpisz z powodu utraconej miłości? Niepotrzebnie. Każdy pocałunek, każdy wspólny dzień, każda kłótnia, każdy związek jest w naszym życiu z jakiegoś powodu. Pomyśl o tym w ten sposób, a zrozumiesz i zobaczysz więcej, niż do tej pory.

Może trafiłeś na niewłaściwą osobę, może to był „tylko” nieodpowiedni dla was czas i miejsce.  Może daliście oboje z siebie wszystko, co można było dać, żeby ta relacja się rozwijała, a mimo to, uczucie wygasło. Może nawet mieliście już wspólnie wynajęte mieszkanie i bardzo poważne obietnice dalszej, wspólnej przyszłości, ale i tak – nie powiodło się. Może gdzieś w połowie drogi zdałeś sobie sprawę z tego, że nie jesteś gotowy na nowy związek albo osoba, którą pokochałeś wybrała kogoś innego. Może złamano ci serce albo to ty je komuś złamałeś. Cokolwiek się wydarzyło, zawsze pamiętaj – w miłości nie ma błędów.

Bo nawet jeśli:

♥ pokochałeś kłamcę, oszusta, kogoś z gruntu złego, to doświadczając bólu rozczarowania, stałeś się silniejszy,

♥ wasza miłość wypaliła się i skończyła z czasem, to gdyby nie zdarzyło się inaczej, nie byłbyś w stanie dostrzec różnicy między przelotnym zakochaniem, a głębokim zaangażowaniem,

♥ ukochana osoba złamała daną ci obietnice, to nauczyłeś się, że oddając komuś swoje serce, należy jednak być ostrożnym i nie zatracać się w tym uczuciu do końca,

♥ straciłeś miłość, bo nie byłeś gotowy na poważną relację, to dziś już widzisz, że ty również możesz zranić innych, że powinieneś postępować delikatnie, gdy wiesz, że dla kogoś stajesz się całym światem.

Wyleczyć złamane serce, to zrozumieć miłość. Nie ma tu błędów, ani pomyłek, są tylko momenty, w których możesz się uczyć o sobie, rozwijać się i odbudowywać to, co zostało zburzone. Nie myśl o nieudanym związku jak o stracie czasu, przecież były chwile, kiedy naprawdę czułeś się szczęśliwy. Nie żałuj tego jak bardzo kochałeś – byłeś autentyczny.


Na podstawie: huffingtonpost.com