Lifestyle

Kilka błędów, które popełniamy, czyli czy na pewno wiesz jak trzymać kieliszek z winem

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
Fot. iStock/Courtney Keating
 

Możesz myśleć, że świetnie radzisz sobie w towarzystwie i zawsze umiesz się zachować, ale prawda jest taka, że gafę możesz strzelić nawet wtedy, gdy pijesz kieliszek wina podczas weselnego przyjęcia. Gotowa na lekcję etykiety? 😉

1. Nigdy nie ściskaj podanej ci dłoni „na siedząco”.

Jeśli ktoś podchodzi do twojego stolika się przywitać, wstajemy, bez względu na płeć. Wyjątek stanowią oczywiście osoby niedomagające, mocno starsze i chore.

2. Liczba pocałunków w policzek (na przywitanie) zmienia się w zależności od szerokości geograficznej.

W Stanach jest to jeden pocałunek (prawy policzek do prawego policzka). Jeśli podróżujesz po Europie, na przywitanie dostaniesz dwa, a nawet trzy pocałunki.

3. Gość honorowy na imprezie zawsze znajduje się na prawo od gospodarza.

5. Talerz z zupą należy odchylać od siebie.

6. Pod koniec posiłku serwetkę składasz na pół i umieszczasz po lewej stronie talerza, w ten sposób pokazujesz, że skończyłaś jeść

7. Kiedy wysyłasz zaproszenie, nigdy nie pisz „proszę RSVP”.

To sformułowanie jest zbędne. Zwrot RSVP oznacza répondez s’il vous plaît , co tłumaczymy „Proszę odpowiedzieć”, więc „proszę” zostało już w nim uwzględnione.

I jak? Wiedziałaś? 😉 Jeśli nie, to się nie martw. Nawet księżna Kate popełnia czasem gafy.


Lifestyle

Szampon i odżywka Buña – idealny duet dla słowiańskich włosów

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Słowianki to piękne kobiety, które niestety zmagają się z problemem cienkich, słabych i często także… wypadających włosów. Zima również nie sprzyja ich kosmykom, wzmagając wypadanie oraz pozostawiając je suchymi, płaskimi i wyglądającymi niezdrowo. W tej sytuacji Polkom z pomocą przychodzi marka Buña. Dzięki ekstraktowi z szałwii zawartemu w szamponie i odżywce marki szybko przywrócimy naszym pasmom piękny połysk i zdrowy wygląd, a dodatkowo zwiększymy ich objętość oraz ułatwimy ich układanie.

Szampon do włosów cienkich i osłabionych z szałwią

Głębokie odżywienie włosów i skóry głowy po zimowych chłodach to zasługa połączonego w tym szamponie ekstraktu z szałwii z nawilżającą gliceryną. Zawarte w produkcie składniki wygładzające i dodające objętości skutecznie zniwelują problem opadających włosów oraz nadadzą im zdrowy wygląd. Po umyciu kosmyki będą miękkie, lśniące i wygładzone, ich objętość będzie wyraźnie zwiększona, a do tego będą się doskonale układać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odżywka do włosów cienkich i osłabionych z szałwią

Odżywka dopełni efektu działania szamponu pozostawiając włosy mocniejszymi, odżywionymi i lśniącymi. Dodatkowo pomoże ona wyraźnie zwiększyć objętość fryzury. Taki efekt gwarantuje zastosowany w kosmetyku ekstrakt z szałwii, który głęboko odbudowuje włosy oraz kompleks dodający objętości, który poprawia ich wygląd bez obciążania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sugerowana cena szamponu: 8,99 zł

Sugerowana cena odżywki: 7,49 zł


Artykuł powstał we współpracy z marką Buña


Lifestyle

Ważne dni w życiu małej damy – każdy detal ma znaczenie

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2018
Fot. Materiały prasowe

W gwiazdki, serduszka lub w delikatne wzory – dziewczynki pod okiem swoich mam wybierają rajstopy lub podkolanówki na jedno z długo wyczekiwanych przez nie wydarzeń, jakim jest uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. To jeden z tych dni w życiu dziewczynki, kiedy chce wyglądać jak mała dama. Każdy element stroju na tę okazję jest dokładnie przemyślany, by komponował się z całością ubrania. Najważniejsze są jednak detale, bo to one nadają stylizacji wyjątkowy charakter.

Pierwszymi nauczycielkami stylu dla dziewczynek są ich mamy. To właśnie one uczą swoje pociechy, jak komponować ze sobą ubrania, jak dobierać dodatki. Ten wyjątkowy dzień, jakim jest Pierwsza Komunia Święta, to także moment, kiedy mama może wspólnie z córką spędzić czas – planując jej strój, rozmawiając o tym, co jej się podoba, w czym nie chciałaby wystąpić, poznając tym samym gust córki i jej oczekiwania wobec swojego wyglądu tego dnia. Co prawda w wielu parafiach dzieci ubierane są w skromne stroje liturgiczne, jednak są i takie komunie, gdzie funkcjonuje dowolność w doborze sukni, wianuszków, butów i dodatków. Oczywiście podstawowym kolorem jest biel, zaś wartością prostota.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

– Dziewczynki już od najmłodszych lat lubią mieć wybór, a w szczególności, jeśli chodzi o ubrania, jakie mają na siebie włożyć. Mamy przygotowują im dwa lub trzy zestawy, dając im możliwość wskazania tego, który podoba im się najbardziej. To istotny moment, zarówno dla mamy, jak i córki. Mama buduje relacje ze swoją pociechą i uczy się jej stylu, potrzeb i poznaje jej osobowość, bo to właśnie poprzez ubranie małe damy pokazują światu kim są. Dziewczynki zaś sprawdzają granice swoich mam, przyglądają się uważnie, na ile otrzymają możliwość wyrażenia swojego zdania, a na ile będą musiały realizować plan ustalony przez mamę. – mówi Karolina Kochańska, brand manager marki Wola, producenta skarpet i rajstop dla całej rodziny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dodaje:  Z myślą o małych modnisiach, które mają przed sobą ważną uroczystość, jaką jest Dzień Pierwszej Komunii Świętej, firma Wola, przygotowała specjalną serię rajstop i podkolanówek komunijnych, by dziewczynki mogły wybrać wzory, które najbardziej podkreślą ich strój tego dnia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to dla dzieci i ich rodziców dzień, do którego przygotowywali się kilka miesięcy. Poprzedzony serią spotkań przygotowujących dzieci do przyjęcia Komunii, a także całą logistyką organizacji spotkania dla rodziny, by wspólnie świętować ten tę ważną chwilę.

W tym całym szaleństwie przygotowań, warto zastanowić się nad znaczeniem tego czasu dla rodziny i docenić momenty integrujące  i wzmacniające relacje, panujące pomiędzy jej członkami.

Mała dama, gdy już jest gotowa do swojego wielkiego dnia, może pomóc w wyborze stroju swojej mamie, która także z pewnością będzie chciała wyglądać elegancko i gustownie. Obie na długie lata zapamiętają nie tylko Dzień Pierwszej Komunii Świętej, ale także wspólne przygotowania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał przy współpracy z marką Wola


Zobacz także

Kolorowy ptak czy delikatna romantyczka? Przewodnik po stylu boho. Na co powinnaś zwrócić uwagę?

Trening ze skakanką. Ćwiczenie kardio i dziecięca radość w jednym

Toksyczna pomoc szkodzi. Czasem, żeby naprawdę komuś pomóc, trzeba przestać pomagać