Go to content

Co ulubiony smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś

Waniliowe, czekoladowe, truskawkowe, a może straciatella? To, jaki smak lodów wybierasz, może wiele powiedzieć o twoim charakterze i upodobaniach. Niecodzienne badanie pokazało, że nasze cechy osobowości mogą być powiązane ze smakiem mrożonego deseru.  

Amerykański neurolog dr Alan Hirsch przeprowadził badania na grupie 60 osób. Każda z nich musiała rozwiązać szereg psychologicznych testów, a następnie wybrać swój ulubiony smak lodów. Na podstawie późniejszych wyników, naukowiec dokonał interesującej obserwacji. Osoby o określonym zestawie cech charakteru mają skłonność do tego samego smaku lodów. Eksperyment wskazał kilka korelacji, które to potwierdzają.

Smaki dzieciństwa

Według dra Hirscha upodobania do smaku lodów kształtują się w okresie dzieciństwa i raczej pozostają niezmienne przez całe życie. – Lody są wyjątkowym przysmakiem. Kojarzą się z wyjątkowymi chwilami, szczęśliwym dzieciństwem i radością – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral. – Warto próbować nowych smaków lodów, by odkrywać własne gusta – dodaje.

Wybierz swój smak lodów 😉

Impulsywna wanilia

Kochliwy czekoladowy

Wycofana truskawka

Władcza straciatella

Nieustępliwa mięta z czekoladą

i sprawdź, czy dobrze opisują twój charakter.

Co smak lodów mówi o tobie

Fot. iStock / Kesu01


Źródło: infowire.pl

Co smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś Fot. iStock / GMVozd

1/5 Impulsywna wanilia

Waniliowy smak jest jednym z najbardziej klasycznych, ale wbrew pozorom nie sięgają po niego introwertycy. Miłośnikami waniliowych lodów są impulsywni idealiści, którzy lubią ryzykować, intuicję stawiają nad logiką i nie znoszą monotonii. Zwolennicy mrożonej wanilii są również bardziej uczuciowi i skuteczniej potrafią nawiązywać bliskie relacje z partnerem.

Co smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś Fot. iStock / hdere

2/5 Kochliwy czekoladowy

Amatorzy czekoladowych smaków zostali zakwalifikowani przez dra Hirscha do grona osób żywiołowych, uwodzicielskich i skłonnych do flirtu. Z drugiej strony bywają również podatni na manipulację i zdarza im się dramatyzować.

Co smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś Fot. iStock / milanfoto

3/5 Władcza straciatella

Wszyscy szefowie zajadają się lodami o smaku straciatella. Eksperyment pokazał, że zwolennicy kawałków czekolady w lodach śmietankowych są władczy, kompetentni i cierpliwe dążą do osiągnięcia sukcesu.

Co smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś Fot. iStock / GMVozd

4/5 Wycofana truskawka

Osoby najchętniej sięgające po truskawkowe lody prawdopodobnie są wysoce tolerancyjne, oddane i wyciszone. Cechuje je także logiczne myślenie i rozwaga, a z drugiej strony, łatwo wpędzić miłośnika truskawki w poczucie winy.

Co smak lodów mówi o twojej osobowości? Powiedz mi, jakie lody lubisz, a powiem ci, kim jesteś Fot. iStock / Chiociolla

5/5 Nieustępliwa mięta z czekoladą

Miłośnicy tej lodowej kompozycji będą walczyć o uznanie jej wyższość nad innymi smakami, ponieważ są z charakteru ambitni, pewni siebie i skorzy do słownych potyczek. Czują niedosyt, dopóki nie udowodnią innym swojej racji.