Lifestyle

5 powodów, przez które tracisz pewność siebie

Redakcja
Redakcja
19 maja 2017
Fot. iStock / kieferpix
 

Pewność siebie to integralna część każdego z nas. Kształtują ją często opinie wypowiadane przez innych na nasz temat. I to bywa przyczyną problemów, bo jedna osoba stanie się nadęta od nadmiaru superlatyw na swój temat, a inna, niczym szara mysz, będzie chciała zniknąć z pola widzenia.

Już od samego dzieciństwa kształtujemy w sobie pewność siebie. Dziecko, które słyszy od rodziców pochwały za wykonane rzeczy, ma wyższe poczucie wartości od tego, którego rodzice nie potrafią docenić, wesprzeć dobrym słowem. A później stan pewności siebie może się umacniać lub odwrotnie, zmniejszać przez różne życiowe zdarzenia. A im wyższa pewność siebie, tym łatwiej poradzić sobie z przeciwnościami losu. Nieudane związki, porażka w pracy potrafią skutecznie zachwiać pewnością siebie, choć przyczyn problemów należy szukać gdzie indziej.

5 powodów, przez które tracisz pewność siebie:

1. Wiara w stereotypy

Stereotypy siedzą nie tylko w naszych głowach, ale często są powielane np. w reklamach telewizyjnych. Jeśli masz głęboko zakorzenione, że musisz być miła i uprzejma dla wszystkich przez cały czas, to tak postępujesz. Wierzysz w to, że aby być szczęśliwą, musisz być taka, a nie inna, więc próbujesz się dostosować. Gdy się nie udaje albo wchodzisz w to aż za bardzo, cierpi na tym twoje poczucie własnej wartości.

2. Wpływ rodziny

To, co powinno być dla każdego opoką, jest czasem kamieniem, który przygniata. Rodzina, szczególnie rodzice, ma wpływ na silną lub zachwianą pewność siebie. Stale krytykowane dziecko nie będzie wierzyło w swoje możliwości. To może trwać latami, ponieważ wpływ rodziny nie urywa się z końcem dzieciństwa. Nie można jednak obwiniać za wszystkie niepowodzenia najbliższych, trzeba zrozumieć własną rolę w ich zaistnieniu.

3. Przekonania na własny temat

To, co masz w głowie na swój temat, może zarówno budować, jak i niszczyć. Negatywne przekonania niszczą pewność siebie. Trudno wierzyć we własne możliwości, gdy sama o sobie myślisz „jestem brzydka, nikt się za mną nie obejrzy”, „jestem głupia, nie nauczę się nigdy języka” itp.

4. Opinie innych

Niestety branie do siebie opinii i uwag innych, nie zawsze życzliwych osób jest wyjątkowo zgubne. Wielu osobom trudno jest od tego się zdystansować, wpadają w pułapkę, która odbiera energię, motywację i chęć do działania. O ile dobre opinie budują, złe odbierają pewność siebie, paraliżują i zniechęcają do działania.

5. Brak przyjaciół

Obecność bratniej duszy w postaci przyjaciela znakomicie wzmacnia pewność siebie. Jednak w przypadku braku przyjaciół możesz odczuwać osamotnienie. Brak wsparcia przyjaciela zaburza pewność siebie, ponieważ nie ma kogoś, kto choćby nie wiem co się działo, zawsze wesprze i nie będzie oceniał. Jeśli jesteś z natury samotniczką, być może za bardzo zamykasz się w sobie i odgradzasz od innych, nie dając sobie szans na przyjaźń.

źródło: sukcespisanyszminka.plwww.wgp.org.pl


Lifestyle

Czego to ludzie nie wymyślą: witaminy na włosy w postaci żelek!

Redakcja
Redakcja
19 maja 2017
Fot. Screen z Instagrama /noblehealth
 

Żelki kojarzą się nam z niepohamowaną dziecięcą radością, stanowiąc niezwykle prosty sposób na poprawę humoru. Od niedawna mogą kojarzyć się też ze… zdrowymi włosami!

Brzmi to nieprawdopodobnie, aby uwielbiany przez wielu smakołyk był w stanie poprawiać wygląd i dbać o kondycję naszych włosów. Witaminy o nazwie Misie na zdrowe włosy są produktem produkowanym przez polską firmę i co więcej – cieszą się od dnia premiery wielką popularnością w social media. Komentarze i wpisy zadowolonych osób świadczą o sukcesie tego niecodziennego preparatu. Czy to tylko efekt słodkiej formy podania i zgrabnego marketingu? Dlaczego ludzie tak chętnie sięgają po witaminy na włosy w postaci żelek?

Fot. Materiały prasowe / Facebook - Misie na zdrowe włosy

Fot. Materiały prasowe / Facebook – Misie na zdrowe włosy

Okazuje się, że zewnętrzna pielęgnacja włosów może nie być wystarczająca. Wzmacnianie włosów warto rozpocząć od wewnątrz. Dbanie o właściwą ilość witamin, minerałów i mikroelementów w diecie sprawi, że włosy staną się mocniejsze i gęstsze. Między innymi z tego powodu witaminy na włosy stały się niezwykle popularne. Producent Misiów na zdrowe włosy zapewnia, że w składzie produktu znajduje się aż 13 składników odżywczych, w tym biotyna, której w dwóch żelkach jest aż 500% dziennego zapotrzebowania, oraz miedź która pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji włosów, korzystnie wpływając na ich kolor i blask. Oczywiście nie mogło obyć się bez zapewnień, że produkt jest ,,BEZ” – bezglutenowy, bezlaktozowy, GMO FREE. Produkt idealny? A co z cukrem? Przecież forma tych witamin to słodkie i smaczne żelki.  

Gdy Misie na zdrowe włosy trafiły do sprzedaży od razu zostały skonfrontowane z opinią mówiącą o tym, że głównym ich składnikiem jest cukier. Dobrze wiemy, w jaki sposób nadmiar tej białej substancji wpływa na nasz organizm, dlatego nikogo nie dziwi zainteresowanie zawartością cukru w nowym produkcie. Jednak naprzeciw tym opiniom wyszedł producent, który poinformował, że 1 żelek zawiera tylko 3 (słownie: TRZY) kalorie. Wątpliwości zostały rozwiane – od misiów nie przytyjemy (chyba że naraz opróżnimy całe opakowanie – zawierające około 60 żelek).

 Rynek witamin i suplementów potrzebował zmian – tabletki i kapsułki stały się nudne, a ich łykanie dla wielu było dość uciążliwe. Produkt prezentuje się niezwykle miło dla oka. Gdziekolwiek trafimy na Misie na zdrowe włosy wręcz tryskają one szczęściem i krzyczą do nas: ,,zjedz mnie! Zjedz mnie, a ja zajmę się Twoimi włosami!” Ogólny pomysł witamin przypomina znaną zagraniczną konkurencję. Pojawia się więc  pytanie: ,,czy Misie na zdrowe włosy to podróbka?” Przyglądając się z bliska i porównując składy zauważamy znaczące różnice przemawiające o dziwo na korzyść rodzimego produktu. Więcej witamin, zdecydowanie mniej cukru i ponad trzykrotnie niższa cena (jedno opakowanie – miesięczna kuracja kosztuje na oficjalnej stronie 38,99 zł). Warto?  


Zdecydowanie tak – choćby z czystej ciekawości w jakie rejony zawędrował rynek suplementów wspomagających kondycję naszych włosów. Ilość składników odżywczych na pewno nam nie zaszkodzi, a co więcej z pewnością uzupełni braki niektórych substancji, o które trudno zadbać w swoim codziennym menu.


Artykuł powstał we współpracy z Noble Health


Lifestyle

7 chorób kobiecych, które możesz dziedziczyć po mamie

Redakcja
Redakcja
19 maja 2017
Fot. iStock
Następny

Nie od dziś wiadomo, że są choroby, które powtarzają się często w rodzinie. Podobnie, jak można odziedziczyć podobny do mamy wygląd, można również odziedziczyć predyspozycje do wystąpienia danych chorób. Materiał genetyczny jaki każdy z nas otrzymał od rodziców, jest wyjątkowy. Bywa niekiedy, że przytrafiają się w DNA pewne odstępstwa od normy, które skutkują przekazywaniem skłonności do danych chorób lub samą chorobę. 

Czasem więc stwierdzenie „jestem jak moja mama” posiada wymiar inny niż podobny wygląd czy zachowanie. Dziedzicząc predyspozycje do wystąpienia pewnych chorób, nie otrzymujesz jednak pewności, że one na pewno wystąpią. To nie wyrok. Istnieje natomiast ryzyko, które można pomniejszyć, dzięki zdrowemu trybowi życia oraz badaniom profilaktycznym, które są w takim przypadku bardzo istotne.


 

źródło: Vita, nr 5 2017, www.mp.pl, www.medonet.pl

Zobacz także

„Pójdę do sądu i zrobię z ciebie wariatkę”. Kilka sprytnych taktyk przemocy słownej. Dałaś się zmanipulować?

"Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą", Ute Ehrhard

„Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą”

Cieszę się, płaczę, starzeję. Wolę żyć niż mieć wyprasowaną twarz