Lifestyle Związek

8 oznak, że twojemu mężczyźnie jest dobrze w waszym związku

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
12 marca 2017
Fot. iStock / martin-dm
 

Nie będzie wielkim odkrycie stwierdzenie, że najszczęśliwsze relacje to te, w których obie strony czują się szczęśliwe i spełnione – zarówno jako partnerzy, jak i osoby.  Twój mężczyzna wydaje się być całkiem zadowolony z waszego związku i na co dzień nic nie budzi twoich podejrzeń, że może być inaczej, ale czasami zastanawiasz się, czy to aby nie tylko pozory i złudzenia – która z nas nie słyszała historii o podwójnym życiu lub niespodziewanym odejściu partnera! Nie ma co się martwić na zapas, wystarczy przyjrzeć się waszej relacji i sprawdzić, czy twój facet wciąż daje ci oznaki tego, że jest mu dobrze.

Jest czuły, nawet gdy wie, że nici z seksu

Chce być fizycznie blisko ciebie nawet wtedy, gdy wie, że dzisiaj w sypialni zamierzasz jedynie spać, nie oczekuje nic w zamian, żadnej nagrody. Dotyk, pieszczoty na kanapie przy ulubionym serialu i pocałunki także sprawiają, że partner czuje się szczęśliwy, spokojny i pewny – ach, te hormony! Czasami wystarczy seans filmowy pod jednym kocem, czy chwila porannych przytulasów, by utrzymać poczucie szczęścia w związku.

Wciąż pamięta, by ci podziękować

Dziękuje za wyprasowaną koszulę, ugotowany obiad, czy zrobione pranie. Nie traktuje tego jako twój obowiązek i nie bierze za pewnik, że to właśnie ty się tym zajmiesz. Nie ma oporów przed podziękowaniem i tym samym wyrażeniem uznania i szacunku wobec ciebie i twojej pracy. Ale pamiętaj, że dla szczęścia w związku i wzmocnienia waszych relacji musi to działać w obie strony! Nie zapominaj zatem o pochwaleniu swojego mężczyzny – wszak każdy z nas lubi być zauważony i doceniony!

Nie zrzuca na ciebie wizyty teściów

Zdarza się, że osoby, które są w związku nieszczęśliwe, szukają pretekstów do odejścia, dobrej wymówki do kłótni – nieporozumienia rodzinne są świetnym powodem. Jeśli jednak wizyta teściów nie jest dla niego powodem, by to na ciebie zrzucić obowiązki z jej zaplanowaniem i przygotowaniem, a twój facet pomaga, angażuje się i na równi z tobą przygotowuje na odwiedziny rodziny, to nie masz się co martwić. A gdy teściowej zdarzy się powiedzieć coś krytycznego, zawsze stoi po twojej stronie i pokazuje, że jesteście prawdziwą parą, a nie tylko współlokatorami.

Nie wyciąga brudów sprzed kilku lat podczas kłótni

Wszystkie pary się kłócą od czasu do czasu, nawet te najbardziej zgrane i szczęśliwe, ale żadna z nich podczas konfliktu nie wyciąga jako argument spraw z przeszłości, dano popełnionych błędów. Partnerzy, którym naprawdę zależy na związku i relacji nie atakują siebie nawzajem, nie poniżają i nie zrzucają winy wyłącznie na drugą stronę. Nawet jeśli są szorstcy i zdenerwowani, to wciąż pamiętają, że grają w jednej drużynie i są gotowi na wspólną pracę nad rozwiązaniem problemów.

Wie, że od bukietu kwiatów wolisz DVD z ulubionym serialem

Zna cię na wylot i dobrze wie, że nawet najpiękniejszy bukiet kwiatów nie sprawi ci takiej radości, jak DVD z ulubionym serialem, nowa książka, czy wyjście na wymarzony koncert. Jego prezenty są przemyślane i dedykowane tylko tobie, co nie oznacza, że muszą być drogie i wyszukane. Nie musi ci już imponować, ten etap macie już dawno za sobą – teraz wystarczy, że pokaże swoim podarunkiem, że dobrze cię zna i rozumie twoje potrzeby.

Gdy rozmawia z kimś o tobie zawsze mówi pozytywnie

Nawet faceci lubią się sobie zwierzać i podzielić doświadczeniami. Jeśli twój partner jest szczęśliwy w związku, to nigdy z jego ust nie padnie nic, co mogłoby postawić cię w negatywnym świetle – będzie raczej podkreślać twoje zalety, ostatecznie owijać w bawełnę i próbować skierować rozmowę na inne tory. Jak jednak poznać, czy „za kulisami” wszystko w porządku? Zwróć uwagę na zachowanie waszych wspólnych przyjaciół i znajomych – jeśli są wobec ciebie w porządku i nie dają żadnych niepokojących sygnałów i aluzji, możesz spać spokojnie.

Wykonuje spontaniczne małe gesty

Łapie cię za rękę na spacerze, wita się z tobą pocałunkiem, spontanicznie obejmuje i przytula, robi kawę w kubku, który lubisz, czy poprawia włosy spadające ci na twarz – takie małe gesty świadczą o zaangażowaniu, intymności i trosce. Ich brak może być pierwszym sygnałem tego, że się od siebie oddalacie, więc pielęgnuj je i sama też nie oszczędzaj ich drugiej stronie.

Wciąż potraficie się nawzajem rozśmieszyć

Wystarczy jedna mina, zdanie lub sms, by uśmiech pojawił się na twojej twarzy i nastrój jakoś tak magicznie poprawił. Podobne poczucie humoru i wspólne żarty, to jeden z filarów, na których zbudowany jest szczęśliwy związek. Więc jeśli nadal potrafisz zrywać boki ze swoim partnerem i wpadać w tzw. „głupawkę”, a w jego towarzystwie trudno o smutek i nudę, to masz wielkie szczęście.

Na podstawie www.redbookmag.com


Lifestyle Związek

Poznaj 7 przykrych prawd o życiu, to one sprawią, że będziesz silniejsza

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 marca 2017
Fot. iStock / JANIFEST
 

Wolimy raczej myśleć o tym, że życie jest lekkie i przyjemne, niż trudne i brutalne. Odsuwamy od siebie to, co może wywołać w nas smutek czy strach. Niesłusznie. Bo prędzej czy później pewne rzeczy o tak nas dotkną. Gdy zdamy z nich sobie sprawę wcześniej – to wcale nie sprawi, że wpadniemy w czarną rozpacz, wręcz przeciwnie – świadomość przykrych prawd o naszym życiu sprawia, że stajemy się silniejsi.

Zmierzysz się z nimi?

Każdy, kogo kochasz, kiedyś umrze

Jak ponura by to nie była prawda – przyjmijmy ją. Dlaczego? Bo wiedząc, że tych, których kochamy, może kiedyś przy nas zabraknąć, sprawia, że nasze relacje stają się bogatsze i głębsze, że bardziej o nie dbamy. Nie przyjmując za pewnik, że rodzice, mąż, przyjaciele zawsze będą blisko – bardziej doceniamy, to co jest nam dane. Kiedy ostatni raz dzwoniłaś rodziców, do kogoś, na kim ci zależy?

Musisz nada swojemu życiu znaczenie

Buddyści wierzą, że każdy swój własny świat tworzy ze swoim myśli i działań. Nadanie sensu swojemu życiu, to nasz wybór. Nie chodzi o to, żeby przyłączyć się do sił pokojowych, czy zaangażować się w zażegnanie głodu na świecie. Chodzi o to, żeby czuć się spełnionym. A my bardzo często skupiamy się na tym czego nie mamy, co chcemy, to sprawia, że nasze życie jest puste bez względu na to, ile udało się nam osiągnąć.

Idealny partner nie istnieje

I choć niby o tym wiemy, to jednak cały czas czekamy na księcia z bajki. Tego, który jest przy nas nieustannie porównujemy z innymi. Nie ma ludzi idealnie do siebie dopasowanych, ale mogą do ideału się zbliżyć, jeśli będziecie nad waszym związkiem pracować. Możemy być szczęśliwe i spełnione przy boku mężczyzny, ale to wymaga ciężkiej pracy.

Życie to gra

Czy tego chcemy, czy nie, życie to gra. Pocieszające jest to, że możemy poznać jego zasady, dowiedzieć się, jak wejść na wyższy poziom. Nigdy nie osiągniemy wiele, jeśli będziemy się bać, jeśli w tej grze nie zaryzykujemy.

Wszystko się kiedyś kończy

Nic nie trwa wiecznie. Jesteśmy młodzi tylko przez chwilę. Zakochujemy się, miłość przychodzi odchodzi, tracimy ludzi, których kochamy. Żyjemy i umieramy, jak wiele ludzi przed nami i też po nas. Świadomość tej prawdy może nas wpędzić w depresję, ale może sprawić, że poczujemy wdzięczność, głód emocji i przygody, ciekawość, bo przecież życie mamy tylko jedno!

Nie wszystko przychodzi łatwo

Są rzeczy, które wymagają naszej pracy, włożenia w nie wysiłku. Nie da się osiągnąć sukcesu w jakieś dziedzinie ot tak, po prostu, bo wydaje się nam, że jesteśmy w tym dobrzy. Potrzeba zaangażowania, pomysłu, planu, który punkt po punkcie czasami żmudnie będziemy realizować. Inaczej po prostu się nie da.


źródło: lifehack

 


Lifestyle Związek

„Jak długo trwa wieczność? Czasami tylko sekundę”. Najpiękniejsze cytaty z Alicji w Krainie Czarów

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
12 marca 2017
Następny

„Alicja w Krainie Czarów” już wiele razy udowodniła, że potrafi odmieniać postrzeganie świata. Choć powieść ukazała się w 1865 roku, to jedna z tych książek, które są zawsze aktualne. Poznajcie najpiękniejsze cytaty z Alicji w Krainie Czarów.

Lewis Carroll, twórca dobrze znanej Alicji, był matematykiem. Na kartach swojej powieści sprytnie zawoalował wiele odniesień do swoich prywatnych przyjaciół i wrogów. Bez względu na to, jakie intencje mu przyświecały, jedno jest pewne – bez względu na to, czy do oryginalnej Krainy Dziwów wybierają się duzi czy mali, znajdą tam coś zupełnie innego i… z każdym powrotem będą odkrywali coraz więcej.

Przeczytajcie dziś kilka fragmentów, cytatów – idę o zakład, że jako dorośli odkryjecie za słowami tej „bajki” coś zupełnie nowego…

Bo czy możemy być pewni, że to, co widzimy dzieje się naprawdę, czy tylko jest tym, co chcielibyśmy zobaczyć…?

Najpiękniejsze cytaty z Alicji w Krainie Czarów

Zobacz także

Doktorze mąż mnie zdradza! Felieton z cyklu „Przychodzi Baba do Lekarza”

„41 dni nadziei” – nowy film twórcy „Everestu”. Zapraszamy do kina!

9 typów ludzi, którzy nie nadają się na życiowego partnera. Ku przestrodze