Go to content

8 oznak, że twojemu mężczyźnie jest dobrze w waszym związku

Fot. iStock / martin-dm

Nie będzie wielkim odkrycie stwierdzenie, że najszczęśliwsze relacje to te, w których obie strony czują się szczęśliwe i spełnione – zarówno jako partnerzy, jak i osoby.  Twój mężczyzna wydaje się być całkiem zadowolony z waszego związku i na co dzień nic nie budzi twoich podejrzeń, że może być inaczej, ale czasami zastanawiasz się, czy to aby nie tylko pozory i złudzenia – która z nas nie słyszała historii o podwójnym życiu lub niespodziewanym odejściu partnera! Nie ma co się martwić na zapas, wystarczy przyjrzeć się waszej relacji i sprawdzić, czy twój facet wciąż daje ci oznaki tego, że jest mu dobrze.

Jest czuły, nawet gdy wie, że nici z seksu

Chce być fizycznie blisko ciebie nawet wtedy, gdy wie, że dzisiaj w sypialni zamierzasz jedynie spać, nie oczekuje nic w zamian, żadnej nagrody. Dotyk, pieszczoty na kanapie przy ulubionym serialu i pocałunki także sprawiają, że partner czuje się szczęśliwy, spokojny i pewny – ach, te hormony! Czasami wystarczy seans filmowy pod jednym kocem, czy chwila porannych przytulasów, by utrzymać poczucie szczęścia w związku.

Wciąż pamięta, by ci podziękować

Dziękuje za wyprasowaną koszulę, ugotowany obiad, czy zrobione pranie. Nie traktuje tego jako twój obowiązek i nie bierze za pewnik, że to właśnie ty się tym zajmiesz. Nie ma oporów przed podziękowaniem i tym samym wyrażeniem uznania i szacunku wobec ciebie i twojej pracy. Ale pamiętaj, że dla szczęścia w związku i wzmocnienia waszych relacji musi to działać w obie strony! Nie zapominaj zatem o pochwaleniu swojego mężczyzny – wszak każdy z nas lubi być zauważony i doceniony!

Nie zrzuca na ciebie wizyty teściów

Zdarza się, że osoby, które są w związku nieszczęśliwe, szukają pretekstów do odejścia, dobrej wymówki do kłótni – nieporozumienia rodzinne są świetnym powodem. Jeśli jednak wizyta teściów nie jest dla niego powodem, by to na ciebie zrzucić obowiązki z jej zaplanowaniem i przygotowaniem, a twój facet pomaga, angażuje się i na równi z tobą przygotowuje na odwiedziny rodziny, to nie masz się co martwić. A gdy teściowej zdarzy się powiedzieć coś krytycznego, zawsze stoi po twojej stronie i pokazuje, że jesteście prawdziwą parą, a nie tylko współlokatorami.

Nie wyciąga brudów sprzed kilku lat podczas kłótni

Wszystkie pary się kłócą od czasu do czasu, nawet te najbardziej zgrane i szczęśliwe, ale żadna z nich podczas konfliktu nie wyciąga jako argument spraw z przeszłości, dano popełnionych błędów. Partnerzy, którym naprawdę zależy na związku i relacji nie atakują siebie nawzajem, nie poniżają i nie zrzucają winy wyłącznie na drugą stronę. Nawet jeśli są szorstcy i zdenerwowani, to wciąż pamiętają, że grają w jednej drużynie i są gotowi na wspólną pracę nad rozwiązaniem problemów.

Wie, że od bukietu kwiatów wolisz DVD z ulubionym serialem

Zna cię na wylot i dobrze wie, że nawet najpiękniejszy bukiet kwiatów nie sprawi ci takiej radości, jak DVD z ulubionym serialem, nowa książka, czy wyjście na wymarzony koncert. Jego prezenty są przemyślane i dedykowane tylko tobie, co nie oznacza, że muszą być drogie i wyszukane. Nie musi ci już imponować, ten etap macie już dawno za sobą – teraz wystarczy, że pokaże swoim podarunkiem, że dobrze cię zna i rozumie twoje potrzeby.

Gdy rozmawia z kimś o tobie zawsze mówi pozytywnie

Nawet faceci lubią się sobie zwierzać i podzielić doświadczeniami. Jeśli twój partner jest szczęśliwy w związku, to nigdy z jego ust nie padnie nic, co mogłoby postawić cię w negatywnym świetle – będzie raczej podkreślać twoje zalety, ostatecznie owijać w bawełnę i próbować skierować rozmowę na inne tory. Jak jednak poznać, czy „za kulisami” wszystko w porządku? Zwróć uwagę na zachowanie waszych wspólnych przyjaciół i znajomych – jeśli są wobec ciebie w porządku i nie dają żadnych niepokojących sygnałów i aluzji, możesz spać spokojnie.

Wykonuje spontaniczne małe gesty

Łapie cię za rękę na spacerze, wita się z tobą pocałunkiem, spontanicznie obejmuje i przytula, robi kawę w kubku, który lubisz, czy poprawia włosy spadające ci na twarz – takie małe gesty świadczą o zaangażowaniu, intymności i trosce. Ich brak może być pierwszym sygnałem tego, że się od siebie oddalacie, więc pielęgnuj je i sama też nie oszczędzaj ich drugiej stronie.

Wciąż potraficie się nawzajem rozśmieszyć

Wystarczy jedna mina, zdanie lub sms, by uśmiech pojawił się na twojej twarzy i nastrój jakoś tak magicznie poprawił. Podobne poczucie humoru i wspólne żarty, to jeden z filarów, na których zbudowany jest szczęśliwy związek. Więc jeśli nadal potrafisz zrywać boki ze swoim partnerem i wpadać w tzw. „głupawkę”, a w jego towarzystwie trudno o smutek i nudę, to masz wielkie szczęście.

Na podstawie www.redbookmag.com