Związek

By stworzyć szczęśliwy związek nie potrzeba wiele. Wystarczy 10 prostych rytuałów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
25 stycznia 2017
By stworzyć szczęśliwy związek nie potrzeba wiele. Wystarczy 10 prostych rytuałów
Fot. iStock/hoozone
 

Tak często używamy górnolotnych słów, zwłaszcza mówiąc o szczęściu i miłości. Że to wznoszenie się na szczyty, że uczucie dla wybranych, że trzeba zawsze i wszędzie wykonać ogrom pracy, by w związku być szczęśliwym. I niewątpliwie jest w tym prawda. Tyle tylko, że my jesteśmy mistrzami stawiania sobie wysoko poprzeczki. A wystarczy w naszą codzienność wtłoczyć kilka prostych rytuałów, o których przypominają inne szczęśliwe pary.

Seks

Nie musisz się ubierać w seksowne fatałaszki i martwić się, że jeśli w waszym związku brak regularnego seksu, to wszystko leży. Nieprawda. Nie ma czegoś takiego jak regularny seks. Po prostu seks jest zdrową częścią dobrej relacji. A jak on wygląda, jak często ma miejsce w waszym życiu zależy tylko od was – niech będzie go tyle, żebyście czuli się z tym dobrze. Nie porównujcie się z innymi parami.

Ciekawość

Na początku związku jesteśmy bardzo siebie ciekawi, poznajemy się, próbujemy nowych rzeczy ucząc się ich od siebie nawzajem. Ważne by z tej ciekawości nie rezygnować, nie zapominać o niej. Pomyśl, co nowego wydarzyło się ostatnio w waszej relacji? No właśnie. Warto o tę nowość zadbać.

Otwartość

Na dyskusję, rozmowę, na wymianę argumentów, a przede wszystkim na to, by mówić też o trudnych dla nas rzeczach. Komunikacja to podstawa dobrego związku. Ważne, by się nie obrażać, obruszać, tylko dążyć do wyjaśnienia, do zrozumienia sytuacji, czy racji drugiej strony. Oczywiście to nie znaczy, że szczęśliwy związek, to ten bez kłótni. Kłótnia jest także elementem budowania dobrej relacji.

Przestrzeń

I to nie wspólna przestrzeń, ale ta tworzona osobno, bo ona jest w związku równie istotna, jak bliskość. Zbyt intensywne i nieustanne spędzanie czasu razem może sprawić, że tracimy swoją tożsamość, indywidualność. Ważne, by spędzać też czas osobno, realizować swoje pasje i… od czasu do czasu zatęsknić za sobą.

Zostawić przeszłość

Każdy z nas dźwiga jakiś bagaż, jedni większy, inni lżejszy. Jaki ma sens rozdrapywanie tego, co było, pytanie o szczegóły byłych związków, miłości? Porównywanie się z tymi, którzy kiedyś zagościli w życiu tego, kogo kochamy dziś? To wszystko już było. My jesteśmy teraz i na tym powinniśmy się skupiać.

Dojrzałość

Czasami z żalem stwierdzamy, że w naszym związku już nie jest tak, jak było kiedyś. A przecież my się zmieniamy, dojrzewamy, to samo dzieje się z naszą relacją. Warto to dostrzec, docenić, wyciągać z tego naszego dojrzewania to, co dobre, a nie rozpamiętywać to, co już za nami.

Świadomość kryzysów

Każdy związek to odpływy i przypływy. Bywa bardzo dobrze, ale czasami trafiamy w dziurę – kiedy jest gorzej, źle, kiedy nie widzimy już szczęścia i miłości. To naturalne. Powinniśmy o tym wiedzieć i próbować przezwyciężać kryzysy, zrozumieć co jest ich przyczyną i znajdować receptę na to, by sobie z nim poradzić.

Za co kochasz

W szczęśliwych związkach każda ze stron jest w stanie bez problemu stworzyć sobie listę tych rzeczy, czy cech, za które kocha drugą osobę. Powinniśmy często robić taką listę, by nie skupiać się jedynie na tym, co nas wkurza, ale na pozytywnych aspektach. Przecież jesteśmy razem, bo się kochamy. Warto pamiętać dlaczego kochamy.


Związek

Sposób na Instaxa, czyli najlepsze inspiracje złowione w sieci

Redakcja
Redakcja
25 stycznia 2017
Fot. Screen z PinterestaCatie Helle
 

Aparty Instax szturmem podbijają serca i internet. To prawdziwy fenomen, który bardzo dobrze się sprzedaje i wciąż zyskuje nowych miłośników. Pojawia się tylko jedno pytanie: robimy sobie modne zdjęcie i… co dalej?

Okazuje się, że niepozorne fotografie z Intaxa mają tyle mocy, ile kryje się w naszej kreatywności.

Rozmiar też ma znaczenie, bo „małe” naprawdę dużo potrafi.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W sieci roi się od pomysłów na kreatywne wykorzystanie fotografii, co wcale nie oznacza, że nasze mieszkanie musi przypominać pokoju nastolatka. Umiejętne przygotowanie dekoracji pomoże ożywić i nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Niepowtarzalny, bo w pełni spersonalizowany.

Postanowiliśmy złowić dla was trochę inspiracji w sieci.

„Instaxy” na ścianie dodają koloru

Pinterest

Nie musi być równo 😉

Pinetrest

W końcu kuchnia to serce domu

Pinterest

Kochamy klamerki

Pinterest

Piękne wspomnienia zasługują na wyjątkową oprawę

Pinterest

Zamiast popularnego „wieszaka z pralni” użyj gałęzi

Pinterest

Geometrycznie

Pinterest

Elegancja  i nowoczesność w jednej formie

Pinterest

Fototapeta, dla wytrwałych 😉

Pinterest

Klasycznie, w ramkach

Pinterest

Linka na firanki

Pinterest

Dekor z gałęzi i lampek

Pinterest

Zamiast Dreamcatchera

Pinterest

Bo takiej lampy, nie ma nikt inny

Pinterest

 

 

 


Związek

Ciało to za mało – trenuj umysł!

Redakcja
Redakcja
25 stycznia 2017

Wyświetlacz na wadze nigdy nie pokaże twojej prawdziwej wartości, a wyrzeźbione mięśnie nie dadzą ci siły, by osiągnąć trwałe szczęście. Chwyć życie we własne ręce. Zaprzyjaźnij się ze swoimi myślami i odkryj, że silny umysł jest najważniejszy, bez niego zdrowe ciało przypomina pusty pojemnik.

Siłownia nie wystarczy, żeby spalić złe emocje i pozbyć się natrętnych myśli. Płyta z ćwiczeniami fitness nie rozwiąże życiowych problemów i nie uwolni cię od kompleksów.

Czas na prawdziwą gimnastykę umysłu. Niech twoje myśli przygotują się na niezły wycisk. Treningi poprowadzi Dagmara Skalska, trenerka umysłu Polek, autorka bestsellerowej serii „Egoizm to nie grzech”.

Rozpoczynamy trening umysłu! Dzięki niemu nauczysz się zarządzać własną uwagą, zyskasz pozytywne nastawienie do życiowych trudności, zaczniesz skutecznie działać, zapanujesz nad myślami i emocjami, a przede wszystkim poczujesz psychiczny luz.

Cel treningu:

– silny umysł

– mocne nerwy

– elastyczne myśli

– wytrzymała wola

– zero narzekania

– koniec z byciem ofiarą

Ostatnie miejsca na warsztaty w Krakowie 28 stycznia. Szczegóły TUTAJ.  

plakat_fitness8


Zobacz także

Myślisz, że potrafisz stworzyć szczęśliwy związek? Jak często zadajesz partnerowi te zwykłe pytania?

Jak wzniecić na nowo ogień w związku? 10 kroków, które warto zrobić – podpowiada psycholog

„Kiedy byłeś mały chciałeś, by mama została twoją żoną. Ja ci powiem, jak zdobyć kobietę taką jak ona”