Go to content

7 (nieoczywistych) seriali, które powinna zobaczyć każda kobieta

Fot. iStock / monkeybusinessimages

Tak, tak, nie macie czasu… Ale dla wszystkich tych, którzy nie wyjeżdżają na weekend majowy, a chcą fajnie spędzić czas, polecamy.

Ewentualnie mają problemy ze snem, emocjonalne rozterki i chcą przez chwilę zająć się czymś innym.

Top of the Lake ( Tajemnice Laketop, 2013)

Dla kogo: fanów kryminałów w klimacie Davida Lyncha. Wielbicieli pięknych zdjęć i obłędnych krajobrazów. Boskie góry, piękne jeziora, senne miasteczko w Nowej Zelandii. Jedna zbrodnia i…. setki ukrytych konfliktów, problemów, tajemnic. Jest młodociana zaginiona ciężarna, jest młoda pani detektyw, która ma za sobą straszną traumę i są inne kobiety, które z kolei nie mogę się z utratą swojej młodości pogodzić.

The fall ( Upadek, 2014, trzeci sezon w tym roku)

Dla kogo: wielbicieli psychologii i nieoczywistych rozwiązań. W Belfaście grasuje seryjny morderca. Inspektor Gibson, perfekcyjna, zimna i zdystansowana detektyw rozpracowuje jego metody działania.

Przejmujący obraz perfekcjonistki, kobiety wolnej, która dyktuje warunki, a jednocześnie mającej w środku małą dziewczynkę, którą próbuje przed wszystkimi ukryć.

Broadchurch ( 2013, trzeci sezon w tym roku)

Dla kogo: tych, którzy wiedzą, że świat nie jest taki na jaki wygląda i szukają tylko potwierdzenia tej teorii. Fabuła niby banalna. Na plaży w angielskim miasteczku policjanci znajdują ciało chłopca. Film wbija w fotel, zakończenie pierwszego sezonu szczególnie.

Dlaczego kobiety powinny zobaczyć ten serial? Wróćmy do początku. Świat nie jest taki na jaki wygląda…

The Affair (2014, na razie dwa sezony)

Dla kogo: Dla kobiet przed zdradą, w trakcie zdrady, po zdradzie. Dla tych zdradzonych też.  Dwa małżeństwa, gorące lato i totalna przewrócenie życia. Świetne studium małżeńskiej niewierności i stabilnego życia. Wnioski? Trzy. Pierwszy: kolorowe rodzinne obrazki to często tylko obrazki. Dwa: ludzie za mało ze sobą rozmawiają. Trzy: rozwiązanie pozornie najłatwiejsze może okazać się najtrudniejsze.

Most nad Sundem (2013)

Dla kogo: fanów seriali kryminalnych, ale też psychologii. Genialna para detektywów. I bez stereotypów. Ona jest twarda, on cieplejszy. Ona niepotrzebująca ludzi, on wrażliwy. Fajnie oglądać kobietę, której problemem nie jest nadwrażliwość i skłonność do histerii tylko właśnie skrytość, szorstkość i nieumiejętność zrozumienia świata emocji. Czuć tu skandynawskiego ducha bardzo bardzo.

Film spodobał się na tyle, że Amerykanie zrobili własną adaptację( the Bridge).

https://www.youtube.com/watch?v=no66GiP2MW0

Downtown Abbey (2010 – 2015, sześć sezonów)

Dla kogo: absolutnie dla kobiet. Choć odnajdą się w nim też fani Anglii czy seriali historycznych. Ja nie mogłam się oderwać przez kilka tygodni. Rewelacyjnie pokazane relacje między arystokracją i służbą w Anglii na początku XX wieku. Codzienne problemy, konflikty, dramaty, zdrady. Świetnie pokazane emocje kobiet, które ograniczane są przez normy społeczne i  zasady.

Californication (2007- 2014, siedem sezonów)

Dla kogo: kobiet po przejściach albo kobiet spotykających facetów po przejściach.

Znałam niejednego narcyza, który identyfikował się z bohaterem granym przez Davida Duchownego. Współczesny romantyk (oczywiście) poszukujący swojego miejsca w świecie. Hmm, wśród kobiet.

Przynajmniej pierwszy sezon obowiązkowy.

A Wy jakie macie propozycje? Podpowiedzcie coś:).