Lifestyle Związek

15 małych rzeczy, które robi kochający facet, a których często nie dostrzegamy

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
6 marca 2017
fot. iStock/ svetikd
 

Mężczyzn często oskarża się o brak wylewności w uczuciach, niewielką czułość względem partnerki, czy zbyt mały entuzjazm w słowach i gestach. Są jednak rzeczy, które faceci robią dla swoich ukochanych, a które nie zawsze są przez kobiety odpowiednio dostrzeżone. Zamiast skupiać się na tym, że on jest taki zamknięty, rzadko mówi, że kocha i w ogóle trudno wyciągnąć z niego coś na temat uczuć, zauważ te drobnostki, które znaczą przecież tak wiele. Wszak miłość to nie tylko słowa, ale głównie czyny!

Przytulenie, gdy miałaś zły dzień

Niby nic wielkiego, a jakoś tak od razu robi się lepiej i sytuacja nie wygląda już tak strasznie. Prawdziwy cud – jedna para ramion dookoła nas i świat staje się piękniejszy.

Rozmowy do późnej nocy

Bo musiałaś się wygadać, bo nie mogliście skończyć rozmawiać, choć on jak zwykle musi wstać skoro świt do pracy. Ty będziesz jeszcze odsypiać te nocne pogaduchy, gdy on po cichy będzie się szykować do wyjścia i popijać mocną kawę, która pomoże mu przezwyciężyć niewyspanie.

Stawianie kolacji, nawet, gdy jest spłukany

I pewnie nawet się o tym nie dowiesz, bo przecież tak marzyłaś o wyjściu do tej włoskiej knajpki, że on nie może ci odmówić, choćby przez najbliższe dni miał się żywić resztkami z lodówki i kuchennych szafek.

Imponowanie siłą

Podniesie, przeniesie, wyniesie, ciężkie pudła dźwignie, a ty patrz i podziwiaj – przecież on te mięśnie napina, swój kręgosłup nadwyręża nie dla dobra ludzkości i własnej uciechy, ale dla ciebie!

Opuszczanie deski w toalecie

Niejedną kobietę kosztowało to dużo wysiłku i pracy, ale w końcu deska opuszczona, i to za każdym razem! I wanna umyta, tak jak lubisz, a zarostu po goleniu to nawet z lupą nie znajdziesz na umywalce. Doceń to, bo większość facetów robi te rzeczy z myślą o swojej ukochanej, a nie z chęci zostania perfekcyjnym panem domu.

Wspólne oglądanie komedii romantycznej

Ogląda, ba!, nawet się nie śmieje z akcji na ekranie i hamuje swoje ironiczo-sarkastyczne komentarze. Znosi to mężnie, jak na kochającego faceta przystało, głaszcze po ręce, gdy się wzruszasz i obejmuje, choć bardziej od perypetii głównych bohaterów interesuje go wynik ostatniego meczu ulubionej drużyny.

fot. iStock/ svetikd

fot. iStock/ svetikd

Niesienie ciężkich toreb

Bo przecież ty nie będziesz dźwigać (a on może ci zaimponować siłą i rycerskością). No i jest jeszcze najwyższy poziom oddania – gdy niesie twoją torebkę, do której jak zwykle zapakowałaś wszystko, co potrzebne plus dwie cegły. Mężczyznom nie przychodzi łatwo noszenie damskich torebek (jeszcze kumple zobaczą!), więc doceń jego poświecenie!

Wyrzucenie spodni, których tak nie lubisz

Choć on je uwielbiał i gdyby mógł, gdyby nie dress code w pracy i baczne spojrzenia sąsiadów, to nigdy by ich nie ściągał. No, ale ty ich nie cierpiałaś i kiedyś coś o tym napomknęłaś, więc musiały odejść do historii…

Objęcie ramieniem przy innym facecie

Żeby tamten sobie nie myślał, że może się uśmiechać i wdzięczyć. On stoi na straży gotowy do obrony i daje wszystkim dookoła znać, że podrywy mogą sobie odpuścić.

Kolacja, która czeka na ciebie po pracy

I nawet jeśli jest to pizza z mrożonki czy chińszczyzna wzięta na wynos, to pomyślał, przewidział, zadbał o to, byś po całym dniu w pracy zjadła coś dobrego. Wielki plus!

Kupienie czegoś, co lubisz, bez okazji

Bo akurat truskawki świeże przywieźli, a ty tak przepadasz za nimi. Bo w oko rzuciła mu się twoja ulubiona herbata, no to kupił. Bo czekolada… czekolada zawsze się przyda 😉 Chciał sprawić ci przyjemność, okazać troskę, pokazać, jak dobrze cię zna i wie, co lubisz.

Zrobienie porannej kawy

Wstał wcześniej, zaparzył kawę, obudził, żebyś nie zaspała do pracy. I tak codziennie, tak już ma. Tylko czy ty to jeszcze widzisz i doceniasz?

Umycie naczyń, gdy masz świeży manicure

Kazał ci zostawić te brudne gary i zaoferował się, że sam posprząta, bo przecież dopiero wróciłaś od manicurzystki, świeży lakier sobie zniszczysz. Skarb nie mężczyzna, trzymaj się go!

Oddanie swojej bluzy/ marynarki, gdy marzniesz

I choć wieje, jest zimno, a on bez marynarki sam powoli zamienia się w sopel lodu, to nie powie ani słówka, nie pokaże po sobie nic – najważniejsze, że tobie jest ciepło i miło. On może trochę pocierpieć.

Powtarzanie, że jesteś piękna, gdy wyglądasz jak zombie

Bo czasami każda z nas ma swój dzień dresu – wyglądamy wtedy niewyjściowo, makijażu brak, włosy nieumyte, chęć do życia i zapał do wszelkich aktywności nieobecny. A mimo to, on ci mówi, że pięknie wyglądasz i słowem się nie zająknie, że grzebień o ciebie pytał dziś rano. Czy jesteś w wersji super lux, czy przypominasz zombie, on akceptuje i kocha. Więc doceń i kochaj równie mocno.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

🐈 Weź udział w krótkiej sondzie🐶


Lifestyle Związek

Chlapa za oknem, wiosna w sercach. Czy jesteśmy zadowoleni z życia?

Redakcja
Redakcja
6 marca 2017
Fot. iStock / martin-dm
 

Pogoda w kratkę, ale nastroje Polaków zdecydowanie pozytywne. Najnowszy Test Zadowolenia pokazuje, że czujemy się dobrze w swoim ciele i wśród bliskich osób. A co na minus? Atmosfera w pracy.

Życie towarzyskie daje satysfakcję 63 proc. badanych osób, a 34 proc. deklaruje to bez cienia wahania. Na to samo pytanie w połowie stycznia pozytywnie odpowiedziało odpowiednio 52 i 20 proc. Pięć tygodni i taka różnica? Widocznie karnawał w tym roku musiał się Polakom naprawdę udać.

Drugą sferą życia, w której widać wyraźną poprawę, jest zdrowie. Dwie trzecie badanych (65 proc.) deklaruje, że prowadzi zdrowy tryb życia, z czego niezbicie pewnych tego jest 45 proc. Ostatnio zdanie takie miało tylko 57 proc. badanych, a z głębi serca twierdziło tak tylko 30 proc.! Jednocześnie stres stał się mniej dokuczliwy niż na początku roku. Wtedy „Potrafię radzić sobie ze stresem” zadeklarowało 45 proc. (19 proc. z głębi serca), a dziś ten wynik jest znacząco wyższy, odpowiednio 55 i 26 proc.

Natomiast zadowolenie z pracy wyraźnie spada. Deklarowało je 59 proc. badanych, a 37 proc. bez cienia wątpliwości. Dziś jest tylko 55 i 32 proc. Jeszcze bardziej spadło zadowolenie z atmosfery w pracy: z 63 proc. na 52, a w tym odpowiedzi z serca: z 25 na 20.

Za ten stan można winić wiele czynników, ale jest jeden bardzo oczywisty: to pogoda w ostatnich tygodniach. Nie trzeba być meteopatą, żeby odczuwać jej negatywny wpływ. Jedni chorują, drudzy są przygnębieni – to nie może dobrze wpływać na atmosferę pracy.


Lifestyle Związek

Popełniam błędy, nie jestem idealna i nigdy nie będę twoją córką. Droga teściowo, chciałabym ci powiedzieć kilka rzeczy

Listy do redakcji
Listy do redakcji
5 marca 2017
Fot. iStock/alien185

Moja droga,

pamiętam, jak właściwie przypadkiem dowiedziałam się, że jest coś takiego jak Dzień Teściowej. Nie myślałam, że teściowe mają swoje święto, ale właściwie nie powinno mnie to dziwić. Bo dlaczego nie.

Nasza relacja nie jest łatwa. W końcu jaka ma być, skoro obie kochamy tego samego mężczyznę, ale tak bardzo różną miłością.

Wiem, że to nie było dla ciebie łatwe, bo zawsze myślałaś, że to ty będziesz tą jedyną i najważniejszą kobietą w jego życiu. Dzisiaj chciałam ci powiedzieć, że jesteś. Tak – ty jesteś tą kobietą, od której on nauczył się jak kochać. Za to ci dziękuję. Zawsze będziesz najważniejsza. Dzisiaj chciałabym ci jednak powiedzieć:

– że z tobą nie rywalizuję

i nigdy nie rywalizowałam. Ty jesteś jego mamą, a ja żoną – nie da się być lepszą w roli, która nie jest nam przypisana. Pamiętaj proszę, że kocham go i staram się być jak najlepszą dla niego, dla nas, dla naszego związku. Nigdy nie będę kochać twojego syna taką miłością jak ty, więc nie nigdy nie miałam zamiaru stawać z tobą w szranki.

– że niczego nie robię przeciwko tobie

chociaż tobie często się tak wydaje. Ale ja mam swoją rodzinę, o którą dbam i zrobię wszystko, by nam żyło się dobrze i szczęśliwie – przede wszystkim. Nigdy nic nie zrobię przeciwko mojemu mężowi i dzieciom, ale to nie znaczy, że przez to chcę ciebie skrzywdzić. Nigdy o ty nie myślałam, nigdy nie było to moim zamiarem. Kiedy odmawiam ci przyjścia na obiad, to nie dlatego, że chcę cie zranić, ale dlatego, że mamy inne plany, albo zwyczajnie chcemy spędzić czas razem, bo mamy go w tygodniu tak mało. Przyjdziemy, ale innym razem. Nie musisz się od razu obrażać.

– że chciałabym, byś ty też mnie akceptowała

wiem, że chcesz, bym ciebie akceptowała z twoimi dziwactwami, wariacjami. A czy ty akceptujesz mnie, taką jak jestem? Czy nie chcesz mnie zmieniać? Mówić, co powinnam, a czego nie? Nie mów: „Rafał lubi długie włosy”, kiedy przychodzę do ciebie prosto od fryzjera dumna ze swoich krótkich włosów. Nie podważaj moich decyzji: „Sama jedziesz z przyjaciółką? A co z dziećmi?”. Tak, jadę bo mi też należy się czas dla siebie, i nie chcę się tobie z tego tłumaczyć.

– że jesteśmy rodziną

tak jak ty dla mnie, tak ja dla ciebie zawsze będziemy obcymi osobami. Ale to obce osoby, które połączyła wspólna rodzina. Jesteś babcią moich dzieci, matką mojego męża. Szanuję to. Dlatego proszę ty uszanuj moją rolę w tej rodzinie. Popatrz – ja buduję, a nie niszczę. Buduję nasze wspólne szczęście, możesz mi w tym pomóc, a przynajmniej proszę – nie przeszkadzaj.

– żebyś ze mną rozmawiała

bo tylko rozmawiając jesteśmy w stanie zrozumieć siebie nawzajem. Nie uciekaj od rozmowy, nie graj obrażonej milczącej królewny. Milczenie nie rozwiązuje problemów, raczej sprawia, że one narastają, obie musimy to zrozumieć. I zacząć rozmawiać bez pretensji, żalów – jak dwie dorosłe i dojrzałe kobiety, którym zależy na szczęściu tych samych ludzi.

– że nie jestem twoją córką

nie jestem i nigdy nią nie będę. Mam swoją ukochaną mamę, której tak wiele zawdzięczam, od której tak wiele się nauczyłam. Proszę, nie wymagaj, żebyś była dla mnie tak samo ważna, jak moja mama, bo nigdy nie będziesz. I nie ma tu żadnej złośliwości – tak po prostu jest. Zrozum to, proszę.

– że umiem prosić o pomoc

ja naprawdę to umiem i zapewniam cię, że jeśli będę potrzebować twojej pomocy z pewnością o nią poproszę. Pamiętasz, nie raz dzwoniłam, żebyś została z wnukami, prosiłam o pomoc przy organizacji urodzin mojego męża, dopytuję o twoje przepisy na przepyszne ciasta. Nie musisz wydzwaniać i wypytywać, czy czegoś mi potrzeba, proponować, że wpadniesz, że może okna trzeba mi umyć, pranie powiesić albo obiad ugotować. Poproszę – obiecuję.

– że mam prawo do błędów

nie jestem idealna. I nigdy nie zamierzałam taka być. Jasne, że mogłabym lepiej gotować, bardziej dbać o porządek, być szczuplejsza, mieć dłuższe włosy – takie jest twoje zdanie, bo trudno spełnić twoje oczekiwania. Ale ja nigdy nie będę chciała im sprostać. Chcę być wystarczająco dobra dla tych, których kocham i dla siebie. Dlatego proszę, zaakceptuj fakt, że nigdy nie będą taką, jak sobie mnie dla swojego syna wymarzyłaś. On mnie wybrał, nie ty

– że twoja krytyka mnie boli

wiem, co robię źle, jakie są moje słabsze strony. Uwierz – czuję, kiedy nie dosolę ziemniaków, nie musisz tego powtarzać ci chwilę przy obiedzie i wracać do tego przy każdym kolejnym. Czy ty wolisz, gdy ktoś ciebie krytykuje, czy kiedy komplementuje? No właśnie – ja też jestem kobietą, też chciałabym słyszeć, że coś mi wyszło, niż że „znowu” coś popsułam.

– że nigdy nie będę taka, jak ty

ja wiem, że mężczyźni wiążą się z kobietami podobnymi do ich matek. Pewnie i ja jestem pod wieloma względami do ciebie podobna, ale pamiętaj – nigdy nie będę taka jak ty. Mam inne priorytety, inne rzeczy są dla mnie ważne. Nie muszę myć okien, kiedy dzieci chcą wyjść ze mną na rower. Wolę spędzić czas z przyjaciółkami, niż prasując tonę ubrań – zawsze mogę wyprasować tylko to, co akurat chcę założyć. Nie umiem takiej zapiekanki ziemniaczanej jak ty, i nigdy nie zrobię na obiad czerniny. Może lepiej szukajmy tego, co nas łączy, niż tego, co na dzieli?

Wszystkiego najlepszego droga Teściowo!


Zobacz także

Pierwszy obóz mojego dziecka, czyli bezbolesne odcinanie pępowiny. Czy warto i kiedy dziecko (i rodzic) jest gotowe?

4 fazy księżyca – ich wpływ na zdrowie i urodę

Ślub w w małym gronie. Miłość była widoczna na pierwszym miejscu. Czy tego spodziewalibyśmy się po Joannie Krupie?