Go to content

6 oznak, że nie powinnaś z nim być, nawet jeśli to miłość. Po prostu czasem trzeba odpuścić

Biorąc pod uwagę, jak trudno jest znaleźć miłość, nic dziwnego, że często lekceważymy podpowiedzi intuicji, drobne na pozór niedogodności i wady drugiej osoby. Czasami jednak MUSIMY puścić kogoś wolno, nawet jeśli bardzo go kochamy. Bo choć bardzo chcielibyśmy wierzyć, że miłość wszystko załatwia i rozwiązuje wszystkie problemy, to nie jest to prawda. Miłość nie jest remedium na wszystko. A czasami po prostu trzeba nadać swojemu życiu wyższy priorytet niż miłość. Oto kilka przypadków, kiedy nie powinniśmy być z kimś, nawet jeśli go kochamy.

Źródło: https://mindwaft.com/

Fot. iStock / StockPlanets

1/6 Macie zupełnie różne spojrzenia na waszą wspólną przyszłość

Czasami nie jest łatwo iść na kompromis w niektórych sprawach, bez względu na to, jak bardzo kogoś kochasz. Na przykład, jeśli planujesz zostać mamą, zawsze pielęgnowałaś myśl o wychowywaniu gromadki dzieci, a twój partner w ogóle tego nie chce. Albo odwrotnie. Błędem jest narzucanie własnych marzeń drugiej osobie, szczególnie tak ważnych życiowo, jak np. posiadanie dzieci. Lepiej zawczasu zakończyć taki związek, im dłużej będziecie to ciągnąć, tym trudniej będzie się pozbierać. Bo że nie uda się Wam obojgu być szczęśliwymi w takiej sytuacji – to pewne.

 

Libido - co wzmacnia, a co hamuje popęd seksualny Fot. iStock/Libido

2/6 Kiedy nie jest Wam dobrze w łóżku

Nie czuj się jak najgorszy człowiek na świecie dlatego, że nie chcesz z kimś być właśnie z tego powodu. Tak naprawdę kończąc ten związek ratujesz i siebie, i tę drugą osobę od głębokiego nieszczęścia i frustracji. Oczywiście, seks to nie wszystko, ale tak naprawdę bardzo dużo. Ważne jest, aby oboje partnerzy byli kompatybilni seksualnie, cokolwiek mniej niż to po prostu wróciłoby, by ugryźć cię w tyłek, i to nie w dobry sposób.

 

Fot. iStock/skynesher

3/6 Kiedy jedno z Was jest zawsze "męczennikiem"

To normalne, że kochasz kogoś tak bardzo, że naprawdę nie masz nic przeciwko byciu tym, który zawsze musi wykonywać tzw. brudną robotę. Ale takie relacje nie przetrwają próby czasu. I znowu, każdy związek, który nie jest oparty na partnerstwie, w którym każda osoba ciągnie w swoją własną stronę, na dłuższą metę musi obrócić się przeciwko Wam. To się po prostu nie może udać.

 

Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

4/6 Kiedy jedno jest zbyt zależne od drugiego

Dochodzisz do punktu, w którym trudno jest Ci być sobą i funkcjonować normalnie, gdy Jego nie ma w pobliżu? Ten rodzaj potrzeby jest formą obsesji i nie jest zdrowy dla nikogo. Jeśli okaże się, że nie możesz nad tym zapanować, musisz odciąć się od tego człowieka i tego związku. Dla własnego dobra.

Przestań kisić się w związku. Kompromis, to nie zawsze najlepsze rozwiązanie Fot. iStock / JenAphotographer

5/6 Nie da się osiągnąć kompromisu

Relacje są zbudowane na kompromisach – to wiemy wszyscy. Jednak bez względu na to, jak bardzo dwoje ludzi się kocha, nie zawsze udaje się pójść na kompromis. Nawet jeśli okaże się, że jedno z Was lub oboje czasami nie możecie iść na kompromis, musicie odpuścić i dać sobie nawzajem wolność. Wieczna szarpanina nie prowadzi do niczego dobrego.

 

Fot. iStock/Mixmike

6/6 Kiedy związek nie idzie do przodu, czyli popadliście w rutynę

Dobry związek to wzajemny rozwój. Obje powinniście kibicować sobie nawzajem i wspierać się w rozwoju na wszelkich płaszczyznach – osobistej i zawodowej. Komfort to jedno, a stagnacja to drugie. Może być trudno dostrzec cienką granicę między nimi, ale trzeba jej pilnować, bo po przekroczeniu tej linii często nie ma już odwrotu. Rutyna potrafi zabić każde uczucie.