Lifestyle

„Miał język, który wydawał się wielkości piłki do tenisa, a do zębów przyklejone okruchy”

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
1 sierpnia 2022
pocałunek
fot. Taisiia Stupak/Unsplash
 

Naukowcy zbadali z detalami sekret najlepszych i najgorszych pocałunków. Badanie opublikowane w Journal of Relationships Research opisuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 691 dorosłych Amerykanów, którzy mieli średnio 32 lata. Jakie są wyniki? Okazuje się, że większość z nas pierwszy raz pocałowało się w wieku 15 lat, w ciągu swojego życia robiło to z 18-19 osobami. Prawie połowa (44 procent) stwierdziła, że straciła zainteresowanie kimś tylko z powodu pocałunku, podczas gdy 14 procent, że zyskało je. Wszyscy deklarowali, że dobrze pamiętają „swój najlepszy pocałunek”, a 96 procent, że pamięta też ten najgorszy.

Wspomnienia najlepszych pocałunków

„Poznałam go w aplikacji randkowej. Spotkaliśmy się dopiero, kiedy odbierał mnie z lotniska. Kiedy wsiedliśmy do taksówki, żeby pojechać do naszego hotelu, zaczął mnie całować. Do tej pory nikt nie był wobec mnie tak namiętny. Wspominam to jako bardzo potężne i obezwładniające uczucie”.

„Miałam wtedy 15 lat i bardzo długo czekałam aż on mnie pocałuje. W końcu zrobił to, kiedy oprowadzał mnie do domu. Przed drzwiami, kiedy się żegnaliśmy. W tym momencie, świat zawirował mi i czas jakby przestał płynąć. To było tak ekstremalnie przyjemne uczucie, że nigdy już czegoś podobnego nie przeżyłam. Czułam jakby środek mojego ciała dosłownie rozrywało szczęście”.

„Zrobiliśmy to w jego samochodzie. Wiedziałam, że on ma żonę. Ale nas też przed laty łączyło uczucie, którego nigdy nie skonsumowaliśmy. Całował mnie tak, że najchętniej poszłabym od razu z nim do łóżka. Pomyślałam sobie, że facet, który potrafi tyle zrobić językiem w moich ustach, musi być fantastycznym kochankiem”.

„Pocałowała mnie już na pierwszej randce. Podobało mi się, że widziała czego chce. Już w tym momencie poczułem, że będziemy w łóżku kompatybilni. Po prostu w tym pocałunku było wszystko, co lubię: pasja namiętność i zachłanność”.

Większość uczestników opisywała, że swoje najlepsze pocałunki przeżyła z osobami, z którymi byli w pozytywnej intymnej relacji. Często był to ich pierwszy pocałunek z obecnym lub byłym partnerem. Niektórzy jednak największą ekscytację mieli z kimś nieznajomym. Wielu wiązało swoje najlepsze doświadczenia z konkretnymi wydarzeniami i pozytywnymi wspomnieniami, takimi jak: zaręczyny, sylwester, wakacje. Tylko 16 osób stwierdziło, że ich pierwszy pocałunek był najlepszy.

Wspomnienia najgorszych pocałunków

„Najgorsze było, że właśnie skończył jeść chleb czosnkowy. Do zębów miał przyklejone okruchy. A potem praktycznie wyczyścił sobie język usta tym pocałunkiem i jeszcze… obślinił mnie. Musiałam się wycierać dłonią, co było po prostu ohydne!”

„Miał język, który wydawał się być wielkości piłki do tenisa. Za każdym razem, gdy mnie całował, wypełniał moje usta i prawie schodził do gardła, był mokry i obrzydliwy”.

„To było naprawdę jak całowanie martwej ryby. Ona nie potrafiła oddać się namiętności. Była zimna i zachowawcza. Tak jakby przyjmowała, a niczego nie potrafiła dać. Dla faceta to ważne.”

„Całował nerwowo i bez pasji. Jego język był wąski i dźgał mnie miarowo między zęby. Nie można się było w tym zapomnieć. Nie czułam przyjemności, byłam tym zdziwiona. Nic więcej. Zero przyjemności. A potem niestety okazał się równie beznadziejnym kochankiem. Od tej pory nie chodzę już do łóżka z tymi, co się nie potrafią całować”.

Podobnie jak w przypadku najlepszych pocałunków, tylko 24 osoby stwierdziły, że ich pierwszy pocałunek był najgorszy. Dla kontrastu, większość uczestników mówiła o cechach fizycznych, opisując swój najgorszy pocałunek jako „nieprzyjemny”, „nie do zniesienia” lub „obrzydliwy”. Ponadto, w przeciwieństwie do najlepszych pocałunków, które zwykle miały miejsce z obecnymi lub byłymi partnerami, najgorsze pocałunki mieliśmy z osobami, których nie znaliśmy.

Na koniec

Naukowcy na koniec przedstawili swoje wnioski z badania. Wynika z niego, że najlepsze pocałunki zwykle mieliśmy z partnerem, którego już znaliśmy i który wywołał w nas pewną iskrę i silną reakcję emocjonalną. Natomiast najgorsze pocałunki częściej dotyczyły nieznajomych, z którymi brakowało nam intymnego związku, a sam pocałunek miał nieprzyjemne cechy fizyczne lub odbywał się w niepożądanej sytuacji. I jeszcze ciekawostka. Na pytanie, czy woleliby zrezygnować z całowania na zawsze, czy z seksu oralnego, 49 procent uczestników badania odpowiedziało, że zrezygnuje z seksu oralnego, a 23 procent, że zrezygnuje z całowania (28 procent nie mogło się zdecydować).


Lifestyle

Kubeczek menstruacyjny – do czego służy? Jak dobrać jego rozmiar?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
1 sierpnia 2022
Fot. iStock / doble-d
 

Kubeczek menstruacyjny to innowacyjne rozwiązanie dla kobiet podczas miesiączki. Ta stosunkowo nowa alternatywa dla podpasek i tamponów, zapewnia komfort i ochronę w trakcie krwawienia. Czym kierować się przy wyborze kubeczka menstruacyjnego? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny, zwany również miseczką menstruacyjną jest środkiem higienicznym używanym w czasie menstruacji. Kubeczek ma postać małego, elastycznego pojemniczka, który w trakcie krwawienia miesiączkowego należy umieścić w pochwie – otworem skierowanym w stronę szyjki macicy. Wydzielina menstruacyjna gromadzi się we wnętrzu kubeczka.

W przeciwieństwie do podpasek lub tamponów nie wchłania krwi i wydzielin, a zbiera je w środku. Kubeczek menstruacyjny to środek wielorazowego użytku. Jego prawidłowe czyszczenie i odpowiednia konserwacja sprawiają, że może być stosowany od 6 do nawet 10 lat. Początkowo kubeczki menstruacyjne wykonywane był jedynie z gumy, obecnie do ich produkcji wykorzystywany jest głównie silikon medyczny i termoplastyczny elastomer poliestrowy (TPE).  Kubeczki menstruacyjne dostępne są w drogeriach, sklepach internetowych i niektórych aptekach. Ich cena, w zależności od materiału z jakiego zostały wykonane, waha się od 30 do 150 zł.

Zobacz również: Tampon, podpaska czy kubeczek – plusy i minusy miesiączkowej ochrony

Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Prawidłowo dobrany rozmiar kubeczka menstruacyjnego zapewnia komfort i pełne zabezpieczenie podczas krwawienia miesiączkowego. Czym kierować się przy jego wyborze? Głównie obfitością miesiączek i przebytymi porodami naturalnymi. Pod uwagę należy wciąż również siłę mięśni Kegla, budowę ciała i uprawianą aktywność fizyczną. Kubeczek menstruacyjny dostępny jest w różnych rozmiarach i kształtach. Na stronach producentów dostępne są specjalne ankiety, które pozwalają jak najlepiej dobrać rozmiar kubeczka. Większość producentów oferuje rozmiary od S do XL. Te najmniejsze polecane są głównie kobietom o drobnej budowie, o silnych mięśniach dna miednicy, które można wzmocnić np. poprzez ćwiczenia jogi, a także nieródkom. Większe dedykowane są kobietom po minimum jednym porodzie, z obfitymi krwawieniami. Tylko prawidłowo dobrany rozmiar kubeczka i jego odpowiednie umieszczenie w pochwie sprawiają, że jest praktycznie niewyczuwalny.

Zobacz również: Migrena miesiączkowa – co może wywoływać dokuczliwe objawy i jak z nimi walczyć?

Jak założyć kubeczek?

Aplikacja kubeczka menstruacyjnego, wbrew temu co sądzą niektórzy, nie stanowi większego problemu. Już po dwóch cyklach, jego wkładanie i wyjmowanie można opanować do perfekcji. Śliska powierzchnia kubeczka zmniejsza tarcie i ułatwia wprowadzanie do pochwy. Ważne, by przed aplikacją zdezynfekować kubeczek, co najlepiej zrobić poprzez umieszczenie go w gorącej wodzie. Musimy też dokładnie umyć ręce. Istnieje kilka technik, które ułatwiają jego aplikację:

  • Złożenie w literę C – kubeczek składamy na pół po czym umieszczamy go w pochwie.
  • Złożenie w literę S – kubeczek odpowiednio ściskamy, tak by jego krawędzie utworzyły literę S, następnie umieszczamy go w pochwie.
  • Punch down – jedną ze ścian kubeczka wciskamy w środek i umieszczamy go w pochwie.

Niezależnie od zastosowanej techniki, kubeczek menstruacyjny zaraz po umieszczeniu w pochwie, dzięki wytworzonemu podciśnieniu powinien się otworzyć. By kubeczek jak najlepiej przylgnął do ścian pochwy, tuż po aplikacji dobrze jest okręcić go w palcach trzymając za jego końcówkę. Kubeczek, w zależności od intensywności krwawienia, należy opróżniać od 2 do 4 razy na dobę. By wyjąć kubeczek należy chwycić za jego końcówkę i delikatnie poruszać na boki, tak by odessać go od ścian pochwy. Następnie powoli wyciągamy go na zewnątrz, opróżniamy i dokładnie myjemy. Kubeczek można wyciągać stojąc z nogą opartą o wannę lub siedząc na toalecie.


źródło: Medonet

 

 


Lifestyle

Dlaczego tak trudno wybaczyć komuś, kto zdradził? Jest aż pięć powodów

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2022
wybaczyć
fot. David Marcu/Unsplash

Zdradził. Zaliczył skok w bok. Teraz twierdzi, że to nic nie znaczyło. Mówi, że kocha tylko ciebie. Że to była pomyłka. Że żałuje. Że chce zacząć od nowa, albo chociaż od momentu sprzed zdrady. A ty? Chcesz wybaczyć, naprawdę chcesz. Ale niestety wciąż szukasz winy w sobie, albo wciąż widzisz go oczami wyobraźni w objęciach z tamtą.

1. Ciekawość rządzi każdą twoją myślą. Ciągle się zastanawiasz, dlaczego to zrobił, co mogłaś zrobić, aby temu zapobiec, czy nadal cię kocha… Brniesz, dopóki nie będzie bolało bardziej, niż kiedykolwiek myślałaś, że to możliwe. Pytania nigdy nie znikną, a odpowiedzi na nie nigdy nie będą wystarczająco dobre, aby uzasadnić zdradę.

2. Wciąż zastanawiasz się, czy to twoja wina, nawet jeśli cię nie obwiniał. Myślisz, że nie kochałaś go wystarczająco lub nie zwracałaś wystarczającej uwagi, ale prawda jest taka, że nie ma dobrych powodów, aby usprawiedliwiać zdradę! Lepiej jest mieć złamane serce z powodu czyjejś uczciwości, niż z powodu kłamstw.

3. Nigdy nie czujesz się wystarczająco dobrze. Poczucie bycia niewystarczającym jest przy tobie za każdym razem, gdy pomyślisz o tym, co się stało. Miłość polega na obejmowaniu się nawzajem i sprawianiu, że czujemy się chciani. Ty natomiast czujesz się, jakbyś nie była wystarczająco dobra w łóżku lub, że może byłaś zbyt przywiązana. Po raz kolejny, TO NIE TWOJA WINA!

4. Przebaczenie nie jest łatwe. Utrata czyjegoś zaufania może zająć zaledwie pół sekundy, ale odzyskanie go wymaga czasu. Przebaczenie jest długotrwałym procesem. Bez względu na to, jak bardzo chcesz, aby wszystko się skończyło i aby wszystko wróciło do normy, nie stanie się to od razu. Zawsze znajdziesz myśl, wspomnienie ukryte gdzieś głęboko, czekające na odpowiedni czas, aby przypomnieć ci, że twoje serce jest złamane i że twoja próba uśmiechu nie ukrywa tego wystarczająco dobrze. Trudno wybaczyć komuś, komu dałaś wszystko.

5. Próba pozbycia się na zawsze złych myśli będzie trudna, ale nie aż tak, jak próba zapomnienia o bólu. Ten rodzaj bólu jest jak tatuaż, zostaje na zawsze. Nawet jeśli zacznie boleć mniej, myślenie o tym będzie bolało tak samo.


Zobacz także

Życzę wam, żebyście miały obok siebie facetów, od których nie musicie dostawać kwiatów w Dzień Kobiet

Zrób to sam, dla siebie, dla kogoś, a najlepiej RAZEM! Akcja #rodzINKA. Tydzień IV, wyzwanie 22

Sprawdź, co mówi o tobie twój indiański znak zodiaku