Go to content

Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”

Fot. iStock / ArtMarie

Jak wygląda prawdziwa przyjaźń? Czy się do niej dorasta, a może wręcz przeciwnie – od tcyh mniejszych od siebie można się wiele nauczyć? Pokażcie nam jak razem z dziećmi odkrywacie tajemnice przyjaźni i czy jesteści gotowi na tak wspaniałą przyjaźń, jak ta, która zrodziła się między Sophie a bardzo popyrtanym BFG.. Bardzo Fajnym Gigantem!

Razem z Wydawnictwem Znak zapraszamy do wspólnej zabawy, a jest co świętować, bo…

Już 1 lipca do kin wchodzi ekranizacja słynnej książki dla najmłodszych Roalda Dahla w reżyserii Stevena Spielberga, a wszytko to z okazji setnych urodzin jednego z najsłynniejszych dziecięcyh pisarzy!

100 lat oald dahl

Zasady:

    1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem.
    2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
    3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

Zadanie konkursowe:

Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem. Zgłoszenia w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska. Jeżeli chcecie przesłać nam film – najlepiej umieście go w sieci lub w chmurze i wyślicie do nas link.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

 

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Konkurs trwa od 01..06.2016 do 14.07.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 26.07.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Galeria konkursowa

* Niektóre prace nadesłane w ramach konkursu moga zostać nieopublikowane – ze względów technicznych, nie wyklucza to ich udziału w konkursie.

Paulina Orlińska
Prawdziwy przyjaciel da Ci ze swojego talerza leniuszka – rzekł mały wielbiciel leniwych pierogów.

 

Janina Pacek

Janina Pacek

Janina Pacek

Małgorzata Alberska

Sybilla Grzybowska-Jarek
Na tym etapie życia najlepszymi przyjaciółmi są rodzice. Dla takiego szkraba są całym światem.

Sybilla Grzybowska-Jarek

Sybilla Grzybowska-Jarek

Wiesława Tomaszewska.
Moją największą przyjaciółką zawsze była młodsza o trzy lata siostra. Od dziecka robiłyśmy wszystko razem. Bawiłyśmy się, biegałyśmy po dworze, jeździłyśmy na rowerach, razem wyjeżdżałyśmy na wakacje do babci, cioci czy później już na wyprawy w góry czy nad morze. O wszystkim sobie mówiłyśmy, zwierzałyśmy się sobie. Nie było między nami tematów tabu. Nie pamięta nawet żebyśmy kiedykolwiek się kłóciły ze sobą czy miały jakieś burzowe chwile. Teraz jesteśmy już dorosłymi kobietami ale nadal mamy
świetny kontakt. Mieszkamy w różnych miastach ale ciągle rozmawiamy przez telefon. Jestem bardzo szczęśliwa że mam siostrę.
Sama też mam dwie córki między którymi jest różnica dwóch lat. Jeszcze są małe, ale już świetnie się porozumiewają. Razem się bawią i razem dokazują. Staram się organizować im czas w taki sposób żeby mogły wspólnie wykonywać jakieś czynności. Aby więź między nimi się pogłębiała. Mam nadzieję, że utworzy się między nimi taka relacja jak między mną a moją siostrą.
Pracę, którą przesyłam w załączniku jest naszym zbiorowym dziełem. Mimo że praca wykonana tylko przeze mnie i starszą córkę byłaby na pewno dużo ładniejsza technicznie, to jednak Dominika pozwoliła swojej młodszej siostrze Klaudii pomóc w malowaniu.
W centralnym miejscu naszego rysunku znajduje się Dominika z Klaudią. Wokół narysowałyśmy lalki i misia. Ulubionych przyjaciół moich córek. Dziewczynki bardzo kochają swoje lale i misia. Troszczą się o nich jak o najlepszych przyjaciół.

Wiesława Tomaszewska

Wiesława Tomaszewska

Agnieszka Szczygieł.

Agnieszka Szczygieł

Agnieszka Szczygieł

 Karolina Woźniak

 Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

Anna Anioł. Prawdziwa i bezinteresowna przyjaźń między dzieckiem, a ulubionym zwierzakiem 🙂

Anna Anioł

Anna Anioł

Anna Krzysteczko

Anna Krzysteczko

Anna Krzysteczko

Agnieszka Hausmann.
Moja mama, mój powiernik. Choć wczesniej róznie bywało z biegiem lat dostrzegłam, że to ona zawsze trwa. Zawsze czeka i zawsze wysłucha. choć mieszkam z dala od domu to na szczescie są telefony. Rozmawiamy codziennie o rzeczach ważnych i o pierdołach. Wiem że na nią moge zawsze liczyć. Nasza przyjaźń wiele przeszła. Na początku nie było kolorowo. Miałam okres buntu i chcialam być zawsze mądrzejsza. Co ty wiesz mamo-mówiłam. Okazało się że ona wiedziała. Dziś gdy smam mam córeczkę już wiem jak to jest. I nie nie czytam książek o wychowaniu dziecka, pytam mamy, bo ona wie lepiej. W końcu wychowała bardzo fajną córkę.

 Agnieszka Hausmann

Agnieszka Hausmann

Ewelina Jackowska wraz z Jagodą i Kaliną.
Specjalnie na ten konkurs córka przygotowała pracę plastyczną obrazującą jej przyjaźń ze zwierzętami.Mieszkamy na wsi i w pobliżu rówieśników do zabawy brak, lecz córka jest bardzo wrażliwa na przyrodę oraz zwierzątka ( bez przerwy przynosi do domu jeże, lub małe pisklęta znalezione w łąkach) mieszkając na wsi możemy pozwolić sobie na mały zwierzyniec w postaci pieska, kota i króliczków a także papużek, chomika, żółwia, rybek i okolicznych znajomych naszych milusińskich 😉 Kiedy zapytałam córki co oznacza prawdziwa przyjaźń, ta bez namysłu głaskając kota odpowiedziała, że  prawdziwa przyjaźń oznacza min. opiekę nad zwierzątkami, karmienie ich, podawanie wody zwłaszcza w upalne lato, sprzątanie ich klatek. To właśnie zobrazowały jej małe rączki.

Ewelina Jackowska

Ewelina Jackowska

Agata Ostrowska.
Przesyłam dowód prawdziwej przyjaźni – Karolcia i Ewcia. Choć dzieli je miejsce zamieszkania, rocznik urodzenia, różni rodzice – przyjaźń trwa i kwitnie, bo łączy je wspólna pasja – rozmowy i zabawa lalkami:). Dziewczyny poznały się na gminnym przedszkolnym konkursie recytatorskim 3 lata temu i tak „recytują” do dziś:)

Agata Ostrowska

Agata Ostrowska