Lifestyle Macierzyństwo

Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”

Redakcja
Redakcja
1 lipca 2016
Fot. iStock / ArtMarie
 

Jak wygląda prawdziwa przyjaźń? Czy się do niej dorasta, a może wręcz przeciwnie – od tcyh mniejszych od siebie można się wiele nauczyć? Pokażcie nam jak razem z dziećmi odkrywacie tajemnice przyjaźni i czy jesteści gotowi na tak wspaniałą przyjaźń, jak ta, która zrodziła się między Sophie a bardzo popyrtanym BFG.. Bardzo Fajnym Gigantem!

Razem z Wydawnictwem Znak zapraszamy do wspólnej zabawy, a jest co świętować, bo…

Już 1 lipca do kin wchodzi ekranizacja słynnej książki dla najmłodszych Roalda Dahla w reżyserii Stevena Spielberga, a wszytko to z okazji setnych urodzin jednego z najsłynniejszych dziecięcyh pisarzy!

100 lat oald dahl

Zasady:

  1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem.
  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
  3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

Zadanie konkursowe:

Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem. Zgłoszenia w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska. Jeżeli chcecie przesłać nam film – najlepiej umieście go w sieci lub w chmurze i wyślicie do nas link.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

 

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Konkurs trwa od 01..06.2016 do 14.07.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 26.07.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Galeria konkursowa

* Niektóre prace nadesłane w ramach konkursu moga zostać nieopublikowane – ze względów technicznych, nie wyklucza to ich udziału w konkursie.

Paulina Orlińska
Prawdziwy przyjaciel da Ci ze swojego talerza leniuszka – rzekł mały wielbiciel leniwych pierogów.

 

Janina Pacek

Janina Pacek

Janina Pacek

Małgorzata Alberska

Sybilla Grzybowska-Jarek
Na tym etapie życia najlepszymi przyjaciółmi są rodzice. Dla takiego szkraba są całym światem.

Sybilla Grzybowska-Jarek

Sybilla Grzybowska-Jarek

Wiesława Tomaszewska.
Moją największą przyjaciółką zawsze była młodsza o trzy lata siostra. Od dziecka robiłyśmy wszystko razem. Bawiłyśmy się, biegałyśmy po dworze, jeździłyśmy na rowerach, razem wyjeżdżałyśmy na wakacje do babci, cioci czy później już na wyprawy w góry czy nad morze. O wszystkim sobie mówiłyśmy, zwierzałyśmy się sobie. Nie było między nami tematów tabu. Nie pamięta nawet żebyśmy kiedykolwiek się kłóciły ze sobą czy miały jakieś burzowe chwile. Teraz jesteśmy już dorosłymi kobietami ale nadal mamy
świetny kontakt. Mieszkamy w różnych miastach ale ciągle rozmawiamy przez telefon. Jestem bardzo szczęśliwa że mam siostrę.
Sama też mam dwie córki między którymi jest różnica dwóch lat. Jeszcze są małe, ale już świetnie się porozumiewają. Razem się bawią i razem dokazują. Staram się organizować im czas w taki sposób żeby mogły wspólnie wykonywać jakieś czynności. Aby więź między nimi się pogłębiała. Mam nadzieję, że utworzy się między nimi taka relacja jak między mną a moją siostrą.
Pracę, którą przesyłam w załączniku jest naszym zbiorowym dziełem. Mimo że praca wykonana tylko przeze mnie i starszą córkę byłaby na pewno dużo ładniejsza technicznie, to jednak Dominika pozwoliła swojej młodszej siostrze Klaudii pomóc w malowaniu.
W centralnym miejscu naszego rysunku znajduje się Dominika z Klaudią. Wokół narysowałyśmy lalki i misia. Ulubionych przyjaciół moich córek. Dziewczynki bardzo kochają swoje lale i misia. Troszczą się o nich jak o najlepszych przyjaciół.

Wiesława Tomaszewska

Wiesława Tomaszewska

Agnieszka Szczygieł.

Agnieszka Szczygieł

Agnieszka Szczygieł

 Karolina Woźniak

 Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

Anna Anioł. Prawdziwa i bezinteresowna przyjaźń między dzieckiem, a ulubionym zwierzakiem 🙂

Anna Anioł

Anna Anioł

Anna Krzysteczko

Anna Krzysteczko

Anna Krzysteczko

Agnieszka Hausmann.
Moja mama, mój powiernik. Choć wczesniej róznie bywało z biegiem lat dostrzegłam, że to ona zawsze trwa. Zawsze czeka i zawsze wysłucha. choć mieszkam z dala od domu to na szczescie są telefony. Rozmawiamy codziennie o rzeczach ważnych i o pierdołach. Wiem że na nią moge zawsze liczyć. Nasza przyjaźń wiele przeszła. Na początku nie było kolorowo. Miałam okres buntu i chcialam być zawsze mądrzejsza. Co ty wiesz mamo-mówiłam. Okazało się że ona wiedziała. Dziś gdy smam mam córeczkę już wiem jak to jest. I nie nie czytam książek o wychowaniu dziecka, pytam mamy, bo ona wie lepiej. W końcu wychowała bardzo fajną córkę.

 Agnieszka Hausmann

Agnieszka Hausmann

Ewelina Jackowska wraz z Jagodą i Kaliną.
Specjalnie na ten konkurs córka przygotowała pracę plastyczną obrazującą jej przyjaźń ze zwierzętami.Mieszkamy na wsi i w pobliżu rówieśników do zabawy brak, lecz córka jest bardzo wrażliwa na przyrodę oraz zwierzątka ( bez przerwy przynosi do domu jeże, lub małe pisklęta znalezione w łąkach) mieszkając na wsi możemy pozwolić sobie na mały zwierzyniec w postaci pieska, kota i króliczków a także papużek, chomika, żółwia, rybek i okolicznych znajomych naszych milusińskich 😉 Kiedy zapytałam córki co oznacza prawdziwa przyjaźń, ta bez namysłu głaskając kota odpowiedziała, że  prawdziwa przyjaźń oznacza min. opiekę nad zwierzątkami, karmienie ich, podawanie wody zwłaszcza w upalne lato, sprzątanie ich klatek. To właśnie zobrazowały jej małe rączki.

Ewelina Jackowska

Ewelina Jackowska

Agata Ostrowska.
Przesyłam dowód prawdziwej przyjaźni – Karolcia i Ewcia. Choć dzieli je miejsce zamieszkania, rocznik urodzenia, różni rodzice – przyjaźń trwa i kwitnie, bo łączy je wspólna pasja – rozmowy i zabawa lalkami:). Dziewczyny poznały się na gminnym przedszkolnym konkursie recytatorskim 3 lata temu i tak „recytują” do dziś:)

Agata Ostrowska

Agata Ostrowska

 


Lifestyle Macierzyństwo

Regulamin konkursu „Prawdziwa przyjaźń”

Redakcja
Redakcja
1 lipca 2016
Fot. iStock / ArtMarie
 

Regulamin konkursu „Prawdziwa przyjaźń”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Prawdziwa przyjaźń”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs Prawdziwa przyjaźń” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie 01.07. 2016 do 14.07.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Wydawnictwo ZNAK – zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  Zadanie konkursowe:Razem ze swoimi dziećmi pokażcie nam prawdziwą przyjaźń! Forma dowolna – zdjęcia, kilka słów, list, praca plastyczna, film, animacja, piosenka, wierszyk – wszystko na raz 😉 – zaskokczcie nas! Wszystkie chwyty dozwolone, każda forma dozwolona, którą można przesłać nam mailem. Zgłoszenia w formie elektronicznej przesyłajcie na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Prawdziwa przyjaźń”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska. Jeżeli chcecie przesłać nam film – najlepiej umieście go w sieci lub w chmurze i wyślicie do nas link.

  Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 3 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest  Wydawnictwo ZNAK.
 2. Laureatami Konkursu zostaną 3 osoby, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Lifestyle Macierzyństwo

Prawdziwa przyjaźń… Chodź, razem na pewno ją znajdziemy. Nasza nowa akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 lipca 2016
Fot. iStock / wundervisuals

Pamiętasz jeszcze ten czas, gdy jako dziecko marzyłaś o magicznej przyjaźni? Nie o księciu z bajki, o bogactwie czy wygodnym życiu, ale o tym, by tak jak twoi ulubieni bohaterowie książek przeżywać razem przygody. By zwiedzić Fabrykę Czekolday Charliego, by podać sobie dłoń z przyjaznym olbrzymem, który będzie cię chronił… by po prostu mieć tego kogoś najbardziej wyjątkowego z wyjątkowych. Przyjaciela ze snów…

… Tak? A dziś, nadal wierzysz w super przyjaźń? Nie pozwól by twoje dziecko przegapiło tak ważny moment w życiu. Prawdziwa przyjaźń istnieje, no chodź razem  na pewno ja znajdziemy!

Prawdziwa przyjaźń…

Jaka jest ta prawdziwa? Jakie ma cechy i czy można ja poznać, szczególnie wtedy, gdy ma sie ledwie parę lat? Ktoś zapyta – czy te małe przyjaźnie, rozbijające się z łoskotem o kłótnie: kto pierwszy będzie się huśtał na placu zabaw i kto z kim stanął w parze na WF-ie, są niewartościowe, śmieszne, błahe. Nic bardziej mylnego, bo małe problemy małych ludzi – tylko nam, dorosłym wydają sie maluczkie. A to czy komuś uda się odnaleźć tę „prwadziwą przyjaźń” w swoim życiu, w dużej mierze zależy od tego, jaką przyjaźń znajdziemy właśnie na tym podwórku…

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bo prawdziwa przyjaźń…

… nie zna czasu

… jest cierpliwa

… jest wyrozumiała

… potrafi wybaczać

… potrafi czekać

… jest szczera lecz nieraniąca

… jest uczciwa

… jest wzajemna

… rośnie w nas i dojrzewa całe życie

… uczy pokory

… daje siłę

… jest mobilizacją

… uczy akceptacji

… jest rzadka i bardzo cenna

… wymaga

… daje

… jest bezpieczeństwiem

… pachnie wspomnieniami i ma kolory przyszłości

… łączy bez barier

… to wartość, którą uczymy sie tworzyć już na przedszkolnym podwórku…

Nasza nowa akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w pzredszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś bedziemy wpserać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni. W bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, żeby była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

 

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.
Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Coraz więcej ludzi, coraz mniej nas. Epidemia samotności

Dziewięć rzeczy, których wszyscy pragniemy, a które pozbawiają nas szczęścia

Współczesne dzieci nic nie cieszy. Dziś wycieczka, jutro człowiek…