Uroda

Twoje włosy zasługują na to, co najlepsze. Jak zadbać o nie naturalnie?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 listopada 2017
Fot. iStock/soup__studio
 

Kiedy spytamy, co najbardziej w wyglądzie przykuwa naszą uwagę, to z pewnością jedną z najczęstszych odpowiedzi będzie: włosy.

I faktycznie włosy są takim naszym znakiem rozpoznawczym. Wiele można z nich wyczytać na temat naszej osobowości, temperamentu, a nawet nastroju, który towarzyszy nam konkretnego dnia. Pewnie dlatego tak bardzo zależy nam na ich pielęgnacji. Zadbane, błyszczące włosy dodają nam pewności siebie, sprawiają, że czujemy się bardziej siebie świadome i tak też jesteśmy odbierane przez otoczenie.

Tylko jak pielęgnować nasze włosy, by zawsze zachwycały? Wybór kosmetyków jest ogromny, podobnie jak oferta „utrwalaczy” naszych fryzur, które nie zawsze wpływają na nie korzystnie. Może dlatego coraz częściej sięgamy po domowe sposoby dbania o nasze włosy, żeby dać im trochę naturalnego, pozbawionego chemicznych wspomagaczy, wytchnienia.

Powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju domowe maseczki, które możemy same przygotować.

Dla włosów przetłuszczających się

Możemy zdecydować się na drożdżową papkę. Kostkę drożdży należy rozprowadzić z ciepłym mlekiem. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na skórę głowy na pół godziny. Po tym czasie umyj włosy łagodnym szamponem, powtarzaj tę czynność jeden, dwa razy w tygodniu.

Dla włosów słabych

W przypadku słabszych włosów warto spróbować zetrzeć rzepę lub korzeń chrzanu na małych oczkach i wycisnąć z nich sok, który należy wetrzeć w skórę głowy na 30 minut przez myciem.

Można także zagotować szklankę octu owocowego, a następnie zalać nim garść suszonej pokrzywy. Taki napar należy przykryć i odstawić na kwadrans. Następnie przecedzić i płyn wmasować w skórę głowy.

Odżywka do włosów

Czasami stojąc w sklepie przed ogromną półką z odżywkami do włosów zachodzimy nomen omen w głowę, którą wybrać. Tymczasem w domu możemy przygotować olej roślinny połączony z kilkoma kroplami olejku eterycznego, który wmasowujemy we włosy i zmywamy po 15 minutach.

To świetny pomysł zadbać o domowe kosmetyki, wtedy wiemy, czego używamy, jednak często brakuje nam na to czasu, produktów, chęci. Łatwiej jest złapać w drogerii szampon, odżywkę, które na pierwszy rzut oka wydają się nam być okej i tych właśnie użyć. Jednak mimo wszystko nie powinniśmy tego robić bezmyślnie. Warto poświęcić trochę uwagi, by dać swoim włosom to co naturalne i dla nich najlepsze na dłużej, a nie tylko w momencie paniki, kiedy zauważamy, że coś złego się z nimi dzieje.

Z myślą o szczególną dbałość naszych włosów stworzono ekologiczną linię profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Wiele lat poszukiwań, badań, a także doświadczeń doprowadziło do stworzenia kosmetyków do włosów nie zawierających chemicznych składników często są stosowanych, które w efekcie często szkodzą naszym włosom.

BIOTANIC, bo to tej właśnie marce mówimy, skupia się przede wszystkim na tym, by dać naszym włosom to co najlepszego dla nich zostało ukryte w naturze, w przyrodzie, która nas otacza. Certyfikowane kosmetyki, w których skład wchodzą w 100% ekologiczne składniki, zostały wyprodukowane we Włoszech. Produkty tej marki doatrczane są do najlepszych zakładów fryzjerskich w Polsce. Ale BIOTANIC wychodząc naprzeciw swoim klientom i osobom, które szukają naturalnej alternatywy dla pełnych składników chemicznych kosmetyków, uruchomiło sprzedaż on-line. Zachęcam do tego, by tam zajrzeć, bo znajdziemy między innymi:

Szampon odżywczy – perłowy

Szampon odżywczy z masą perłową i dziurawcem zwyczajnym przeznaczony dla każdego rodzaju włosów, także farbowanych, nadaje im połysk oraz blask. Zawarty w szamponie dziurawiec zwyczajny łagodzi skutki oparzeń i podrażnień, które zdarzają się użyciu farb do włosów.

Maska nawilżająca z organicznym masłem SHEA

To maska do włosów zawierająca morelą. Działa nawilżająco i jest odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, a szczególnie dla słabych i tych z uszkodzoną strukturą. Maska działa zbawiennie – nawilża i odżywa suche, łamliwe włosy, zniszczone przez chemiczne zabiegi. Czy może być coś lepszego?

Fluid utrwalający z proteinami soi

Fuid ma działanie zbliżone do tradycyjnej pianki. Utrwala fryzury w przypadku każdego rodzaju włosów. Podnosi włosy u nasady i jednocześnie chroni podczas suszenia.

Jak widać wcale nie trzeba szukać przepisów i kombinować z przygotowaniem domowym sposobem specyfików do włosów. One nie zasługują na eksperymenty, ale na solidną porcję kosmetyków opartych na naturalnych składniach. W końcu nie od dziś wiadomo, że im coś bliższe natury, tym lepsze dla nas, dla naszego zdrowia, dla naszej skóry, a także i włosów.

Co więcej BIOTANIC w swojej ofercie posiada także linię kosmetyków dla mężczyzn – warto, myśląc o świątecznym prezencie, zobaczyć, jak ciekawe produkty proponuje ta marka.


Uroda

Czy w 2018 roku zakończy się twój związek? Tak, można to łatwo przewidzieć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 listopada 2017
Fot. iStock/lechatnoir
 

To nie żadna magia ani wróżenie z fusów. Nie wszystkie związki kończą się happy endem, nie wszystkie „mają przetrwać”. Miłość jawi nam się jako cud, kiedy jej nie mamy. Kiedy pojawia się w naszym życiu, jest wspaniale, dopóki nie zderzamy się z pewną prawdą – o uczucia trzeba dbać.

Inaczej miłość staje się ogromnym problemem i stresem. Jest to szczególnie widoczne w toksycznych relacjach, które są po prostu skazane na niepowodzenie. Jeśli nie jesteś pewny, jak to właściwie z wami jest/będzie przeczytaj o 8 sygnałach, które wskazują na to, że twój związek zakończy się w 2018 roku.

1. Mówicie o sobie nawzajem źle i traktujecie się w negatywny sposób

Nawet „za plecami”. I nigdy nie chodzi o drobne rzeczy.  Oboje ciągle musicie szukać zewnętrznych punktów „odprężenia”.

2. Wybierasz w nim/w niej i kochasz tylko to, co łatwo ci zaakceptować

Nie kochasz z całego serca, bezwarunkowo. Wybierasz tylko te części swojego partnera, które chcesz kochać.  To bardzo  niestabilna podstawa do budowania relacji.

3. Twoi znajomi mówią ci, że odkąd jesteście razem, „marniejesz w oczach”

Chociaż nigdy nie powinieneś pozwolić swoim przyjaciołom dyktować, w jaki sposób postępujesz w swoim życiu i w miłości, warto czasem posłuchać ich rad. Jeśli powiedzą ci, że twój związek jest dla ciebie zły, to dlatego, że im na tobie zależy. Z dystansu widać więcej.

4. Nie macie żadnych wspólnych zainteresowań ani hobby

Naprawdę niewiele was łączy. Wasze osobowości są po prostu zbyt różne i niezgodne.

5. Drażnicie się nawzajem

Zamiast odnajdywać radość z przebywania w swoim towarzystwie, ciągle się sobą irytujecie.

6. W kłótni z partnerem stajesz się naprawdę toksyczny

Nie stronisz od „osobistych” wycieczek. Zaczynasz atakować, zamiast starać się rozwiązać problem. Masz również tendencję do mówienia tych wszystkich bolesnych rzeczy, których potem żałujesz.

7. Macie nieudane życie seksualne

Patrzysz tylko na to, by zadowolić siebie, a nie partnera. By wziąć, ale nie dać.

8. Traktujesz swój związek jak konkurencję

Nie czujesz potrzeby, by wspierać drugą osobę ku realizacji jej celów i marzeń. Jesteś (lub oboje jesteście) zazdrosny o jej  sukcesy, odczuwasz satysfakcję, gdy coś nie wyjdzie jak trzeba.


Na podstawie: relrules.com


Uroda

9 objawów niepokoju, które odbijają się na twoim ciele

Redakcja
Redakcja
30 listopada 2017
Fot. iStock/SIphotography

Każdy z nas doświadcza uczucia niepokoju i strachu, jako swoistego ostrzeżenia przed możliwym zagrożeniem. Niepokój odczuwamy w różnych sytuacjach życiowych i najczęściej towarzyszy mu również uczucie lęku, zagubienia, czy niepewności. Zagrożenie mija, gdy znajdziemy rozwiązanie danej sytuacji. 

Niepokój może być pomocny, ale ten długotrwały wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, a także kondycję fizyczną. Jeśli towarzyszy on nam częściej niż powinien, w widoczny sposób odciska się na naszym zachowaniu. Długotrwały niepokój sam nie zniknie, a ignorowanie go wręcz wzmaga problemy.

Zdarza się również, że ciało ludzkie zdradza objawy niepokoju jeszcze przed tym, gdy uświadomimy sobie istnienie problemu. A ponieważ niepokój jest łatwiej akceptowalny, niż skrajne emocje takie jak gniew, złość, czy agresja, łatwiej godzimy się z jego obecnością. W konsekwencji może to prowadzić do zaburzeń lękowych, ponieważ mimo braku konkretnego zagrożenia niepokój pozostaje i pojawiają się inne objawy, np. problemy z koncentracją, bezsenność oraz inne zaburzenia. A jeśli nie jesteś pewna, czy problem niepokoju dotyczy także ciebie, obserwuj swoje ciało, które może zdradzać istniejące problemy emocjonalne.

9 objawów ze strony ciała świadczących o niepokoju

1. Silne bóle głowy

Podczas odczuwania niepokoju pojawia się napięcie mięśniowe, które przekłada się na ból różnych części ciała. W takich sytuacjach następuje obkurczenie naczyń krwionośnych, które wyzwala ból głowy o różnym natężeniu.

2. Dolegliwości ze strony oczu

Długotrwały niepokoju i stres negatywnie wpływ na nawilżenie organizmu. Zmniejszeniu ulega ilość płynów z różnych części ciała, które organizm kieruje do najważniejszych w danej chwili. Jedną z konsekwencji tego jest uczucie suchości w oku, zaczerwienienie, podrażnienie, a także ból i dyskomfort.

3. Ból w klatce piersiowej

Ból klatki piersiowej oraz towarzyszące temu kołatanie serca jest jednym z najczęstszych i najbardziej dręczących objawów niepokoju. Najczęściej powoduje jego zbyt intensywne napięcie mięśni, ale objawowo mylone jest z poważniejszym stanami zagrożenia zdrowia, np. zawałem serca. Takie odczucia często nasilają istniejący już niepokój i strach o swoje zdrowie. Jednak gdy ból wywołany jest jedynie emocjami, a nie poważnymi chorobami, taka sytuacja trwa kilka chwil i bez śladu przemija.

4. Ścisk w gardle

Przykurcz mięśni gardła i przełyku podczas silnego niepokoju jest częstym zjawiskiem. Uczucie, że coś przeszkadza w gardle i nie pozwala swobodnie odetchnąć jest jasnym sygnałem, że pewne emocje stanowią problem.

5. Zwiększona potliwość

Stres i niepokój prowadzi do zaburzenia pracy gruczołów potowych. Nadmierna potliwość związana jest z koniecznością regulacji temperatury ciała, która może wzrastać podczas odczuwania silnych emocji.

6. Niestrawność i problemy z układem pokarmowym

Negatywne emocje bezpośrednio wpływają na funkcjonowanie układu trawiennego. Zaburzenie jego pracy może objawiać się bólem brzucha, problemami z trawieniem, biegunką, nadmiernym wydzielaniem soków trawiennych, zaparciami.

7. Problemy ze skórą

Niepokój może negatywnie wpływać również na stan skóry. Pojawienie się wyprysków, plam, zmarszczek, nadmiernego przesuszenia nie tylko na twarzy, ale także na innych częściach ciała, może być skutkiem kumulujących się emocji i wpływu wolnych rodników oraz toksyn podczas długotrwałego stresu.

8. Mrowienie i drętwienie kończyn

Podczas niepokoju oraz silnego stresu w organizmie kumuluje się dwutlenek węgla. Zmniejszone dotlenienie tkanek ciała powoduje ból dyskomfort oraz uczucie mrowienia w kończynach.

9. Bezsenność

Niepokój może wywołać bezsenność lub odwrotnie — nadmierną senność. Natomiast zaburzenia snu mogą z kolei wywoływać i nasilać inne reakcję organizmu, które negatywnie wpływają na jakość życia.

Gdy odczucia staną się nieproporcjonalnie wielkie w stosunku do rzeczywistości, niepokój może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Taki stan dobrze jest skonsultować z psychologiem lub terapeutą.


 

źródło: krokdozdrowia.comcentrum-poznawcze.pl


Zobacz także

Klęk podparty dla wzmocnienia mięśni grzbietu

balneokosmetyki

Balneokosmetyki, dlaczego robi się o nich głośno? Sprawdzamy, czym zachwycają Polki nowe dermokosmetyki

7 mitów na temat brzucha, które utrudniają schudnięcie