Lifestyle Związek

4 znaki zodiaku, które zawsze zachowują pokerową twarz

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
2 z 4

Waga (23 września - 22 października)

Fot. iStock/TatianaDavidova

Waga wprost nie znosi konwersacji, unika trudnych rozmów i krępujących sytuacji. A jeśli zdarzy się coś niemiłego, poza jej kontrolą, to za nic na świecie nie przyzna się, że coś ją wyprowadziło z równowagi. Wagi są spokojne i sprawiedliwe, że gdy ktoś sprawi przykrość czy dyskomfort, nigdy nie dadzą po sobie tego poznać.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Związek

6 przyczyn pojawiania się bolesnych skurczów łydek

Redakcja
Redakcja
28 maja 2018
Fot. iStock/PRImageFactory

Czy jest ktoś, kto choćby raz w życiu nie odczuł bolesnych skurczów łydek? To dość częsta przypadłość, która w sposób bardzo nieprzyjemny może przerwać naszą aktywność. Szczególnie dokucza, gdy jesteśmy w ruchu, ale lubi się pojawiać także w ciągu nocy, wyrywając nas boleśnie ze snu.

O ile ta przykra dolegliwość pojawia się raz na jakiś czas, nie ma powodów do niepokoju. Ale regularnie pojawiające się skurcze, mogą być spowodowane przez choroby, takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, żylaki czy też zespół niespokojnych nóg. Skurcze łydek mogą także wynikać z kilku bardziej błahych powodów.

6 przyczyn pojawiania się częstych skurczów łydek

1. Odwodnienie

Dokucza nam szczególnie w gorące dni, gdy nie uzupełniamy na bieżąco potrzebnych płynów. Niewystarczająca ilość wody w organizmie sprawia, że tracimy wraz z potem elektrolity, które utrzymują prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Brak nawodnienia powoduje częste skurcze.

2. Niskie temperatury

Osoby szczególnie wrażliwe na obniżenie temperatury mogą cierpieć z powodu bolesnych skurczów łydek. Zimno może powodować sztywnienie mięśni i stać się przyczyną problemów.

3. Przyjmowanie tej samej pozycji

Jeżeli przez wiele godzin w pracy siedzisz lub stoisz, Ta sama pozycja ciała może powodować skurcze mięśni. Ratunkiem może być zmiana pozycji i nawet delikatny ruch, rozciąganie mięśni. Długotrwałe noszenie szpilek jest ogromnym przeciążeniem dla stóp, łydek i kręgosłupa, więc również może powodować skurcze.

4. Brak rozciągania podczas ćwiczeń

Brak rozciągania przed i po ćwiczeniach może wpływać negatywnie na sprawność fizyczną. Nierozciągnięte mięśnie są narażone na kontuzje i bolesne skurcze.

5. Zbyt duża ilość kawy

Wypijanie dużej ilości kawy, alkoholu i napojów energetycznych powoduje wypłukiwanie elektrolitów. Ich niedobory prowadzą do skurczu mięśni w łydkach.

6. Przyjmowanie leków

W przypadku przyjmowania leków przeczyszczających czy diuretyków, które powodują zwiększoną utratę wody i elektrolitów z organizmu, jako efekt uboczny mogą pojawiać się skurcze łydek

Jeśli środki zapobiegawcze, takie jak przyjmowanie preparatu z diosminą, wypijanie odpowiedniej ilości płynów, zbilansowana dieta, rezygnacja z używek, a także zmiany pozycji, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem.

źródło: www.powerofpositivity.comwylecz.to


Zobacz także

9 rzeczy, przez które nie potrafisz znaleźć miłości

9 rzeczy, przez które nie potrafisz znaleźć miłości

#BabaWLesie – ze świętami, przygotowaniami i z mchem rzecz jasna. Akcja #BabaCud – wyzwanie #3

Rzuciła korporację, by spełniać marzenia. O swojej wielkiej pasji do gotowania i o tym, jak to jest kroczyć niepewną drogą