Seks

Nie jesteś mu winna swojego ciała. Taki seks zdarza się tylko w toksycznych związkach

Seksualnie
Seksualnie
6 sierpnia 2022
fot. Unsplash
 

W toksycznym związku toksyczne jest wszystko, również seks. Jeśli tkwisz w takim związku, ale nie chcesz do siebie tej myśli dopuścić, może kwestia seksu pomoże ci zidentyfikować problem. Jeśli nie chcesz uprawiać seksu, nie powinnaś tego robić. Ktoś, kto naprawdę cię kocha, nie opuści cię, tylko dlatego, że nie byłaś w nastroju do seksu. Jeśli używasz seksu, aby zatrzymać kogoś przy sobie, lepiej pozwól mu odejść. Jest z tobą z niewłaściwego powodu. Trzymaj się kogoś, kto lubi ciebie bardziej niż twoje ciało, kogoś, kto chętnie spędza z tobą czas, nawet jeśli czasem nie chcesz seksu.

1. Seks, gdy nie jesteś w nastroju

W zdrowym związku powinnaś czuć się całkowicie komfortowo, mówiąc „nie” swojemu partnerowi. I, oczywiście, on powinien rozumieć, co oznacza słowo „nie„. Nie powinien próbować wywierać na ciebie presji, abyś zmieniła zdanie. Nie powinien wpędzać cię w poczucie winy, np. mówiąc, ile dla ciebie zrobił – nie jesteś nikomu winna swojego ciała. Nie powinien też porównywać cię do swojej byłej, która spała z nim trzy razy dziennie. Nie powinien sprawić, że czujesz się źle ze swoją decyzją. Powinien ją po prostu zaakceptować.

2. Seks, w którym nawet nie zbliżasz się do szczytu

W zdrowym związku powinniście komunikować się ze sobą. Powinniście wkładać wysiłek w poznawanie i rozumienie siebie nawzajem. Powinniście się nawzajem rozpieszczać. Oznacza to, że jeśli twój partner jest jedyną osobą, która w tym związku osiąga orgazm, coś jest poważnie nie tak. Zasługujesz na przyjemność tak samo jak on. Zasługujesz na seks oralny tak samo jak on. Nie powinnaś poświęcać własnej przyjemności, aby uczynić go szczęśliwym. Seks ma być zabawą dla was obojga, nie tylko dla niego.

3. Seks, gdy cierpisz

Jeśli odczuwasz ból, powinnaś natychmiast poprosić, by przestał. Nie zmuszaj się do kontynuowania. Nie martw się, że go rozczarujesz. Możesz zaspokoić jego potrzeby (tylko jeśli chcesz!) w inny sposób, może też sam się sobą zająć. Jeśli jesteś z właściwą osobą, nigdy nie chciałaby cię skrzywdzić.

Twój partner powinien mieć tylko pozytywne rzeczy do powiedzenia o swoim ciele. Jeśli komentuje, ile przybrałaś na wadze lub jak małe są twoje piersi, to nie zasługuje na to, by widzieć cię nago choćby sekundę dłużej. Twoje ciało jest piękne. Każdy, kto mówi inaczej, nie zasługuje na twój czas, a już na pewno nie na seks z tobą. Nawet jeśli jeszcze nie nauczyłeś się kochać swojego ciała, nie oznacza to, że powinnaś pozwolić innym go nie szanować.

5. Seks, w którym czujesz się zagrożona

Jeśli chcesz, aby twój partner użył prezerwatywy, powinien to zrobić. Bez wymówek. Bez marudzenia. Bez targowania się. Bezpieczny seks to jedyny seks, który powinnaś uprawiać. Twój partner powinien szanować twoje granice w sypialni. Jeśli powiesz mu, że nie chcesz, aby cię dusił, klepał w tyłek czy wiązał, on musi cię natychmiast posłuchać. Nigdy nie powinnaś czuć się przy nim zagrożona.

 


Seks

5 dowodów na to, że on jest kiepski w łóżku

Seksualnie
Seksualnie
6 sierpnia 2022
kiepski w łóżku
fot. Diego Lozano/Unsplash
Następny

Kiedy myślimy o kimś, kto jest dobry w łóżku, wyobrażamy sobie diabelskie stworzenie pełne pożądania, ze wszystkimi tajemnicami ciała na wyciągnięcie ręki. To mit, że istnieją ludzie, którzy emanują seksapilem i są niesamowitymi partnerami seksualnymi dla każdego, kogo spotykają. Świetny seks może się zdarzyć z nieznajomym, ale prawda jest taka: najlepszy seks pochodzi z bycia z osobą, która słucha i uczy się twojego ciała.

Ktoś może wykuć na pamięć Kamasutrę, ale to nie znaczy, że wie, że lubisz, kiedy ktoś gryzie cię w lewy sutek, a nie lubisz w prawy. Ten mityczny bóg seksu nie pozna twoich przeszłych traum, które sprawiają, że pewne rzeczy są dla ciebie niewygodne, lub że chcesz, aby do zabawy zaangażował kostki lodu.

Tak więc, skąd wiadomo, czy ktoś jest kiepski w łóżku?

1. Ocenia

Zdradzę ci sekret: jeśli jesteś z kimś, kto ocenia twoje preferencje seksualne i sprawia, że czujesz się zawstydzona, jesteś z niewłaściwą osobą. Drogi panie, jeśli oceniasz swoją partnerkę za jej preferencje seksualne, wyrządzasz sobie i jej krzywdę. Przestań, bo jesteś przez to kiepski w łóżku.

2. Nie słucha

Eksperymentowanie jest świetne, ale wymuszone eksperymenty są szkodliwe. Weźmy seks analny. Ty nie chcesz, a on bardzo. Normalna sytuacja, ale kiedy jedna strona się zgadza, druga to szanuje. No chyba, że jest kiepska w łóżku, wtedy zamienia się w rozkapryszonego dzieciaka i albo się obraża, albo namawia i naciska.

Jeśli twój partner cię kocha, prawdopodobnie odpuści, wróci do tematu za jakiś czas, ale tylko na zasadzie spokojnej rozmowy. Jeśli zasugeruje małe kroki, rozłożone w czasie; palec, zabawka, to będzie to rozmowa, w której słuchacie siebie nawzajem i tworzycie doświadczenie z kimś, a nie pomimo niego. Ponadto, gdy uprawiasz seks, możesz stwierdzić, czy ktoś nie dobrze się bawi, tylko jeśli słuchasz i uważnie obserwujesz. Jeśli wchodzisz w seks, ignorując swojego partnera i starając się tylko zaspokoić siebie za wszelką cenę, jesteś kiepski w łóżku.

3. Nie mówi tego, co myśli

Mów o tym, czego chcesz i co lubisz. Zbyt często partnerzy wstydzą się tego, co lubią lub boją się powiedzieć o tym swojemu partnerowi, ponieważ martwią się, że ich partner pomyśli, że są dziwni/zboczeni. Taka postawa niestety z czasem niszczy relacje i zdrowie seksualne. Jeśli nie wyrażasz swoich pragnień i nie spełniasz ich, oszukujesz siebie i uprawiasz zły seks.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie!

Seks

Trzy pytania o seks, na które on musi ci odpowiedzieć, zanim się zaangażujesz w ten związek

Seksualnie
Seksualnie
6 sierpnia 2022
seks
fot. Jonathan Borba

Seks jest niezwykle ważny w związku. Zdecydowanie jest kilka kwestii, które trzeba uregulować już na początku znajomości, a już na pewno wtedy, gdy robi się poważniej i np. zapada decyzja o wspólnym zamieszkaniu. Pogadać trzeba o finansach, o tym, jak dzielimy obowiązki, o tym, kto ma jakie nawyki i potrzeby. Tylko w ten sposób masz szansę uniknąć przykrych rozczarowań i awantur – oczywiście nie wszystkich, ale przynajmniej w tych kluczowych sprawach. Wśród tych bardziej przyziemnych są też kwestie potrzeb emocjonalnych, no i oczywiście seksu. Co konkretnie lepiej ustalić zanim zrobi się na to za późno?

Na początku, kiedy nie spędzacie ze sobą całych dni i nocy, seks jest jak święto. Jednak kiedy postawiacie razem zamieszkać zmienia się wszystko. Po „miodowym miesiącu” nadejdzie niestety rutyna. Kiedy spędzacie razem każdą noc, łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia „mamy okazję zawsze, nic się nie stanie jak przełożymy”. I oczywiście nic się nie stanie, ale eksperci zwracają uwagę, że jednak często rutyna gasi ogień w sypialni.

Dlatego ważne jest, abyście wcześniej porozmawiali o swoim życiu seksualnym. W ten sposób unikniecie wszelkich potencjalnych problemów i kwestii spornych, które mogą pojawić się w życiem seksualnym.

1. Co wprawia cię w nastrój do seksu?

Musisz wiedzieć, jakie uczucia są najbardziej skuteczne w wywołaniu w partnerze do nastroju do seksu. Czy musi czuć się bezpiecznie? Czy musi czuć się szczęśliwy? Czy lubi czuć się kochany i otoczony opieką? A może lubi spontaniczne akcje, szybkie numerki i dreszczyk emocji? Jeśli poznacie odpowiedzi na te pytania, łatwiej będzie wam stworzyć warunki do intymnych spotkań.

2. Jak często chcesz uprawiać seks?

Ponownie, naprawdę ważne jest, abyście oboje dobrze zarządzali swoimi oczekiwaniami i przekazywali sobie nawzajem te oczekiwania. Nie chcecie przecież skończyć z poczuciem bycia oszukanym. Lepiej wiedzieć od razu, że ktoś wcześnie wstaje, żeby pobiegać, dlatego seks późno w nocy, bo ta druga osoba gra na komputerze do północy nie będzie wchodził w grę. Albo, że on potrzebuje codziennie, a tobie wystarczy raz w tygodniu. Unikniecie wielu frustracji i nieporozumień ustalając to wcześniej.

3. Jaka jest twoja najsilniejsza fantazja seksualna?

Wiedząc, co was czeka, będziecie mogli wspólnie te fantazje odkrywać. Lepiej wiedzieć od razu, naprawdę.