Go to content

Wielkie odgracanie życia – czas start! Akcja „Uporządkuj swoje życie”

Fot. iStock / vicnt

Zadanie jest bardzo proste. Pozbywamy się wszystkiego, co jest niepotrzebne, a ciągnie się za nami (często pół życia). Nie martwcie się, nawet najgorszy chomik może sobie poradzić (wiem, co mówię, bo sama reprezentuję skłonności do chomiczenia absolutnie wszystkiego). Wystarczy przestrzegać kilku zasad! Gotowe?

Jak odgracić sobie życie i przestrzeń

Od czego zacząć?

Po pierwsze: nie rób wszystkiego na raz. Wybierz jedno pomieszczenie, szafkę, miejsce, które chcesz odgracić – i zrób to porządnie – do A do Z. Nie wyrzucaj wszystkiego na podłogę, bo sterta bałaganu jeszcze bardziej cię przytłoczy i przygnębi. A ilość przedmiotów sprawi, że trudno będzie ci je wyrzucić (przecież to tak dużo rzeczy). Działaj półka po półce, szuflada po szufladzie itd.. Najlepiej zacznij od tego co najbardziej cię drażni i burzy spokój twojej przestrzeni.

Najbardziej popularne punkty zapalne:
– zaśmiecony stół/biurko
– krzesło – czyli najlepsza szafa świata
– przestrzenie: pod łóżkiem, za drzwami, na szafach etc., czyli tzw. „odłożę to tam, zanim schowam, nie będzie widać”
– tego wszystkiego, co zostało w przedpokoju na chwilę (i trwa tam miesiące lub lata)
– wszystkich chybionych zakupów i prezentów

Po drugie: pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne, czyli:

starych ubrań, które są za małe lub za duże
♦ naczyń, których nie używasz
 rzeczy zepsutych lub nieprzydatnych
♦ pamiątek, które już nie mają dla ciebie żadnej wartości
♦ starych kartek, pocztówek i rachunków, które nie są ci potrzebne
♦  przedmiotów, które przywołują bolesne wspomnienia
 rzeczy, które leżą od dawna nie na swoim miejscu i sie poniewierają

Co dalej?

Masz do wyboru kilka opcji:
– wyrzuć
– oddaj
– sprzedaj np. na akcji internetowej

ALE UWAGA – najważniejsza zasada tego zadania, nie daj się z złapać w pułapkę: wszystko, czym nie zajmiesz się do najbliższego weekendu – nie wystawisz na aukcji, nie zawieziesz gdzieś itd., bo brak ci czasu, siły… znamy to, oj znamy – zanim znów znajdzie się „tam, gdzie nie widać i tylko na chwilę” ląduje na śmietniku! Czas do końca soboty, bez wymówek.

Piszcie w komentarzach, co udało wam się zrobić! A już niedługo obiecujemy wam listę (bardzo długą listę) rzeczy, które każdy powinien wyrzucić ;).

Akcja „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych”

Dlatego zaczynamy nową akcję „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych”. Będziemy pisać, jak to zrobić, a wy w komentarzach opowiadajcie o sobie. Piszcie, jak uporządkowałyście swoją przestrzeń. To może być zrobienie remontu, pomalowanie ścian, ale też „ ogarnięcie” strychu i wywalenie wszystkich starych rzeczy. Liczy się każdy drobiazg. Czekamy na wasze komentarze pod tym artykułem. Najfajniesze zostaną nagrodzone :).

Zaczniemy od przestrzeni, przejdziemy do duszy. Słowo!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy pokazywać wam drogę do upragnionego ZEN. Pod wpisem dotyczącym naszej akcji „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych” zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego zrobiłaś dla siebie, co udało ci się uporządkowac i okiełznać. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.

Miło nam również przekazać, że do naszej nowej akcji włącza się firma Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o., która ufundowała dla laureatek fantastyczne nagrody. Na zakończenie naszej akcji oczyszczania życia ze zbędnych rupieci i szkodliwych emocji – nagrodzimy 5 osób zestawami nagród niespodzianek :).

logotypy werner mertz

Czas trwania: 23.06.2016 – 06.07.2016 roku. Wyniki zabawy zostaną opublikowane na stronie ohme.pl do dnia 16.07.2016 roku.

Regulamin akcji „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych” dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji

DLA DUSZY

Chcesz uwolnić głowę? Przeczytaj:

Jak to się  dzieje, że naszą głowę zajmuje ktoś, kto nas zranił, kto porzucił, odszedł. Chociaż nie chcemy, to jednak cały czas w głowie wracamy do obrazów, słów, które nadal sprawiają nam ból i powodują cierpienie. Nie chcemy już myśleć, chcemy taką osobę wyrzucić z naszej głowy, ale jednak nie potrafimy.

Fot. Flickr / Gábor Lengyel / CC BY

Fot. Flickr / Gábor Lengyel / CC BY