Go to content

Po ilu spotkaniach można iść do łóżka? Krótki poradnik dla randkowiczów

Jeśli niedawno poznałaś kogoś nowego lub aktualnie umawiasz się na randki, na pewno męczy cię jedna kwestia – jak szybko można iść z kimś do łóżka. Cóż, można i po 5-minutowej rozmowie. Pytanie więc, kiedy wypada? Łooo paanie! Nikt nie da ci jasnej odpowiedzi, nie wskaże terminu. Jest jednak kilka pytań, które ułatwią ci podjęcie decyzji, czy aby na pewno dobry moment. Chodzi bowiem o to, żebyś to ty czuła się dobrze ze swoją decyzją. 

Na to, jak szybko pójdziemy do łóżka z kimś nowym ma wpływ kilka czynników:

Religia

Niektórzy chcą czekać aż do ślubu, inni wolą odczekać chociaż kilka miesięcy, żeby upewnić się, że na pewno kochają też osobę. To bardzo indywidualna sprawa, ale trzeba ją brać pod uwagę, jeśli wiara jest dla ciebie ważna.

Strach

Po prostu nie chcemy wyjść na łatwą dziewczynę. Boimy się oceny faceta i nie daj Boże innych, jeśli się wyda, że poszłyśmy do łóżka na pierwszej randce. Zależy nam na szacunku. Nie chcemy się później wstydzić i męczyć się z łatką „puszczalskiej”.

Zaufanie

Żeby pójść z kimś do łóżka, trzeba mu ufać. A przynajmniej takie zaufanie być powinno. Seks to cholernie intymna sprawa. Jeśli nie wiemy, czego można się spodziewać po danej osobie, wiele ryzykujemy. Może być cudownie (a tak nam się kojarzy spontaniczny seks z nieznajomym), nijak lub wręcz koszmarnie.

Ryzyko choroby

Kiedy nie znamy przeszłości seksualnej partnera, mamy prawo bać się potencjalnych chorób przenoszonych drogą płciową. Świadomość zagrożeń to akurat duży plus. Zawsze warto więc skorzystać z najprostszego zabezpieczenia, czyli prezerwatywy.

Niezagojone rany

Ciężko iść do łóżka z kimś nowym, jeśli wciąż kochamy byłego partnera. Takie zachowanie może wzbudzić w nas wyrzuty sumienia lub poczucie winy. Nawet jeśli związek dawno się zakończył i nie ma szans na powrót, możemy mieć wrażenie, że dopuszczamy się zdrady.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/MilosStankovic

1/1 Po ilu spotkaniach może iść do łóżka? Krótki poradnik dla randkowiczów

Kluczowe pytanie brzmi – ile randek trzeba zaliczyć, żeby pójść z kimś do łóżka? To niestety tak nie wyglądać. Chodzi o to, czy ty jesteś gotowa, żeby uprawiać seks z kimś nowym. Nie ma tu właściwej liczby spotkań. Żeby ułatwić sobie podjęcie decyzji i później jej nie żałować, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  1. Czy ja temu człowiekowi ufam?
  2. Jak duże jest ryzyko, że może być nosicielem chorób wenerycznych?
  3. Czy na pewno chcę uprawiać z nim seks? A może po prostu czuję presję?
  4. Czy wiem, jakie rzeczy on lubi?
  5. Czy on wie, co ja lubię?
  6. Czy na pewno jesteśmy zabezpieczeni przed niechcianą ciążą i chorobami?
  7. Czy jest między nami chemia i pożądanie?
  8. Czy on mnie szanuje?
  9. Czy będę czuła się dobrze sama ze sobą, jeśli pójdę z nim do łóżka?

Najważniejsze pytanie brzmi więc: „Czy ja jestem gotowa na seks z tym człowiekiem?”, a nie „Ile randek trzeba zaliczyć?”.

Wiem, dalej masz dylemat. Nikt nie mówił, że to prosta decyzja.


 

Na podstawie: Love Panky