Psychologia Związek

Jak przeforsować swoje zdanie w związku? Strategia dostosowana do jego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. iStock/Bobex-73
Następny

Wszystkie znamy te momenty, gdy w żaden sposób nie idzie przekonać faceta do swoich racji. Wydaje nam się, że jasno komunikujemy swoje opinie i potrzeby. Już dawno porzuciłyśmy metodę „niech się domyśli”, tymczasem efektów brak. Wciąż drzemy ze sobą koty, stosujemy różne nieczyste zagrania. A problem jak był, tak jest.

Pytanie brzmi, dlaczego to wszystko nie działa? Chociaż tyle jest poradników o właściwej komunikacji w związkach, nie brakuje dobrych rad, wciąż mamy problem z tym, żeby dojść do porozumienia. Odpowiedź może być prostsza niż nam się wydaje. Wiele zależy od cech charakteru, uwarunkowanych znakiem zodiaku. Można się śmiać, że to bzdury, ale dlaczego nie spróbować, skoro już wszystko inne zawiodło? Najwyżej później się odszczeka.

Chcesz przeforsować swoje zdanie w związku? Zależy ci, żebyś w końcu była zrozumiała? Nie wiesz, jak się wyrażać i jak tłumaczyć, żeby w końcu doleciało? Skorzystaj z tego krótkiego poradnika. Masz tu gotową strategię, dostosowaną do jego znaku zodiaku.

Źródło: Bustle

Psychologia Związek

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. iStock/Vertigo3d
Następny

Ból głowy jest ostatnią „przyjemnością”, o której marzymy. Zaczyna się z reguły niewinnie, delikatnym pulsowaniem w jednym miejscu, uczuciem ucisku, aby następnie objąć część lub całą głowę i spowodować złe samopoczucie. Zazwyczaj wystarczy uchylić okno i pooddychać świeżym powietrzem lub uciąć sobie krótką drzemkę, a czasem jest tak, że jedynie sięgnięcie po leki przynosi ukojenie w bólu.

Na bóle głowy skarży się większość z nas, ale u różnych osób mogą go powodować  zupełnie inne czynniki. Świadomość tego, co powoduje problemy, pozwala uniknąć problemu  oraz dobrać odpowiednie leczenie.

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że sami działamy na naszą szkodę. Nie zawsze powodem bólu głowy jest niskie ciśnienie czy zarwana noc.

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

1. Życie w stresie

Tak, nawet to może być nawykiem! Jeżeli na co dzień funkcjonujemy na wysokich obrotach, bardzo często w weekend nie potrafimy usiąść, odpocząć, zrelaksować się. Odczuwanie konieczności natychmiastowego, intensywnego działania powoduje ból głowy, bo przecież organizm buntuje się, dając wyraźny sygnał, że potrzebuje odpoczynku.

2. Zaglądanie do smartfona

Problemem są nie tylko smartfony, ale tablety, laptopy, komputery stacjonarne, które uzależniają w sposób bardzo wyraźny. Większość z nas nie wyobraża sobie godziny, aby machinalnie nie sięgnąć do telefonu komórkowego sprawdzając, co słychać na profilach portali społecznościowych. Bardzo często jest tak, że niewinne zerknięcie przeradza się w dłuższe posiedzenie przy ekranie. Sumując, nawet powyżej 5 godzin dziennie promieniowania i światła bijącego od monitorów, powoduje bóle głowy, które są naturalną konsekwencją przeciążenia mózgu.

3. Zła dieta

Nawyk podjadania śmieciowych przekąsek, dieta uboga w witaminy i mikroelementy, negatywnie odbija się nie tylko na funkcjonowaniu ciała, ale również na mózgu. Mózg potrzebuje doskonałego paliwa, aby mógł skutecznie działać. Jeżeli ktoś funduje sobie dietę złożoną z niezdrowych produktów, trudno, aby wszystko działało bez zarzutu. Winą za problemy można obarczyć także pewne pokarmy, takie jak czekolada, nabiał oraz alkohol, które są najczęstszymi wyzwalaczami bólu głowy.

4. Przebywanie w hałasie

Przebywanie w hałasie powoduje ból głowy i to nie jest coś nowego. Najczęściej sami fundujemy sobie problemy, bo wracając na przykład z pracy do domu natychmiast włączamy telewizor, radio, aby tylko coś nam towarzyszyło, brzęczało. Nasze uszy cały czas atakują bodźce, więc mózg ma prawo buntować się przeciwko nim, sygnalizując nadmiar bólem głowy.

5. Sięganie po leki

Nawet przyjmowanie leków może powodować w skutkach ubocznych bóle głowy. Warto czytać ulotki informacyjne dołączone do lekarstw, żeby uniknąć nieprzyjemności. Jeżeli zauważysz związek pomiędzy lekami, które przyjmujesz, a bólem głowy, warto skonsultować się z lekarzem, aby zmienić lek.

5. Garbienie się i zła postawa

Najczęściej garbimy się, zajmujemy pozycje dla wygody w zapadających się w fotelach czy miękkich łóżkach, co może powodować nadmierne obciążenie mięśni, bóle kręgosłupa. Krzywiąc kręgosłup możemy wpływać na wzorce oddychania, ograniczając właściwy przepływ powietrza w organizmie. Tym samym niedotleniona krew może powodować napięcia i bóle głowy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

Szampon i odżywka Buña – idealny duet dla słowiańskich włosów

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. Materiały prasowe

Słowianki to piękne kobiety, które niestety zmagają się z problemem cienkich, słabych i często także… wypadających włosów. Zima również nie sprzyja ich kosmykom, wzmagając wypadanie oraz pozostawiając je suchymi, płaskimi i wyglądającymi niezdrowo. W tej sytuacji Polkom z pomocą przychodzi marka Buña. Dzięki ekstraktowi z szałwii zawartemu w szamponie i odżywce marki szybko przywrócimy naszym pasmom piękny połysk i zdrowy wygląd, a dodatkowo zwiększymy ich objętość oraz ułatwimy ich układanie.

Szampon do włosów cienkich i osłabionych z szałwią

Głębokie odżywienie włosów i skóry głowy po zimowych chłodach to zasługa połączonego w tym szamponie ekstraktu z szałwii z nawilżającą gliceryną. Zawarte w produkcie składniki wygładzające i dodające objętości skutecznie zniwelują problem opadających włosów oraz nadadzą im zdrowy wygląd. Po umyciu kosmyki będą miękkie, lśniące i wygładzone, ich objętość będzie wyraźnie zwiększona, a do tego będą się doskonale układać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odżywka do włosów cienkich i osłabionych z szałwią

Odżywka dopełni efektu działania szamponu pozostawiając włosy mocniejszymi, odżywionymi i lśniącymi. Dodatkowo pomoże ona wyraźnie zwiększyć objętość fryzury. Taki efekt gwarantuje zastosowany w kosmetyku ekstrakt z szałwii, który głęboko odbudowuje włosy oraz kompleks dodający objętości, który poprawia ich wygląd bez obciążania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sugerowana cena szamponu: 8,99 zł

Sugerowana cena odżywki: 7,49 zł


Artykuł powstał we współpracy z marką Buña


Zobacz także

Najgorsze teksty, jakimi mogą kobietę uraczyć faceci. Panowie – lepiej tego nam nie mówcie

Najpopularniejsze mity o związkach i miłości

Bliskie związki? Nawet słynny Sherlock, by tego wszystkiego nie rozgryzł. Najpopularniejsze mity o związkach i miłości

Dlaczego tak trudno zakończyć toksyczny związek? Jest przynajmniej 5 powodów, które związują ręce