Lifestyle

Dlaczego wciąż nie możesz znaleźć miłości? Twój znak zodiaku wyjaśnia zagadkę

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
Fot. iStock/franckreporter
Następny

Wiele osób szuka miłości, partnera, z którym chciałoby budować piękną przyszłość. Niestety nie mamy większego wpływu na uczucia drugiej osoby, a samotnie trudno doświadczyć wymarzonego szczęścia. Każdy z nas widzi w zakochaniu piękne emocje, cudowny czas i poczucie, że życie nabiera szczególnego sensu.

Pragniemy tego bardzo, bo zbudowanie dobrego i trwałego związku jest czymś godnym pozazdroszczenia. Co jednak, gdy mimo cierpliwego oczekiwania i starań, ta upragniona miłość nie nadchodzi? Lepiej nie robić nic na siłę, bo desperacja jest najgorszym doradcą. Kierując się myślą, że lepszy jakikolwiek partner, niż żaden, możemy wpakować się w kłopoty i zmarnować cenny czas w życiu.

Jeśli wchodzisz w kolejne związki i żaden z nich nie daje ci tego, co oczekujesz, trzeba przyjrzeć się własnym cechom. Być może któreś z nich wcale nie ułatwiają ci zadania i przyczyniają się do rozczarowań. Sprawdź, co o twoich niepowodzeniach mówi twój znak zodiaku. Może akurat odkryjesz, dlaczego wciąż nie masz szczęścia w miłości.


 

źródło: www.cosmopolitan.pl 

Lifestyle

6 błędów powodujących, że warzywa, które jesz, są mniej wartościowe

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
Fot. iStock/Anchiy
 

Warzywa w diecie to podstawa zdrowego jadłospisu. Pełne smaku, a przede wszystkim witamin, minerałów i błonnika, pomagają dbać o szczupłą sylwetkę i urodę. Jako naród, który kocha ciężkie zupy i zawiesiste, tradycyjne sosy, uczymy się włączać większą ilość produktów roślinnych do diety. Efekty są coraz lepsze, ale nadal popełniamy błędy, przez które warzywa na naszych talerzach są mniej wartościowe.

6 błędów powodujących, że warzywa, które jesz, są mniej wartościowe

1. Smażenie na nieodpowiednim tłuszczu

Warzywa z patelni są smaczne i chrupkie, ale jeśli łapiesz za pierwszy lepszy tłuszcz do smażenia (np. olej winogronowy), możesz nie tylko zepsuć smak, ale do potrawy przenikną szkodliwe substancje ze smażenia. Wiele tłuszczów nie nadaje się do smażenia w wysokich temperaturach, najlepsza będzie oliwa z oliwek lub masło klarowane, które nie spali się podczas obróbki termicznej.

2. Zbyt długie gotowanie

Gotowanie warzyw sprawa, że w większości stają się one łatwiej strawne tak jak np. marchew czy brokuły. Ale jeśli zbyt długo gotujesz warzywa, nie kontrolując upływu czasu, pozwalasz wygotowywać się cennych witaminom. Aby ograniczyć straty, gotuj tyle, ile potrzeba, by zmiękły, a nie rozgotowały się i w mniejszej ilości wody.

3. Obieranie ze skórek

Jeśli nie musisz, nie obieraj ze skórek warzyw, wiele z nich jest jadalnych, wystarczy dobrze je umyć i sparzyć. W skórce i tuż pod nią znajduje się najwięcej cennych dla zdrowia substancji. Możesz gotować je w skórce i zdjąć ją dopiero po wyciągnięciu z garnka, wtedy mniej miąższu wyrzucisz.

4. Podawanie warzyw ze zbyt dużą ilością tłuszczu

Warzywa dobrze jest podawać z tłuszczem, ponieważ zawierają wiele witamin, które są w nim rozpuszczalne. Ale warto robić to z głową, by np. sałatka nie ociekała tłustym dressingiem, który dostarczy zbyt wielu kalorii.

5. Kupowanie na zaś

Kupowanie większych ilości ma sens, jeśli warzywa od razu zostaną zjedzone lub zamrożone. Trzymanie w lodówce większych ilości warzyw dla samej zasady mija się z celem. Zwiędnięte, stare warzywa i owoce mają znacznie mniejszą wartość odżywczą i o wiele gorszy smak i wygląd.

6. Zbyt drobne krojenie

Rozdrabnianie warzyw działa na ich niekorzyść. Rozgniatanie włókien warzyw sprawia, że znacznie więcej witamin ucieka. Im mniejsze kawałki, tym większa „otwarta” powierzchnia, w których warzywa stykają się z wodą i tracą cenne właściwości.

źródło: portal.abczdrowie.plwww.hellozdrowie.pl


Lifestyle

Dlaczego twój partner nie może się do ciebie zbliżyć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 lutego 2018
Następny

Bywa, że choć jesteśmy w związku z ukochaną osobą, „coś” przeszkadza nam się do siebie naprawdę zbliżyć. Czasem są to zachowania zupełnie nieświadome, czasem złe nawyki, czasem głęboko zakorzenione lęki.  Mogą to być rzeczy, na które tak naprawdę nie zwracasz uwagi – ale stopniowo wpływają one na intymność między tobą a twoim partnerem, każdego dnia.

Jak blokujesz bliskość w związku

1. Podczas konfliktu zamykasz się, zamiast się zaangażować

Konflikt w związku niekoniecznie jest czymś złym. Jest to okazja, abyście mogli popatrzeć na pewne sprawy z perspektywy drugiej osoby. Jeśli nie chcesz się angażować się w wymianę zdań, uciekasz od kłótni, nie dajesz swojemu partnerowi szansy na nawiązanie prawdziwego kontaktu.

2. Pozwalasz, by drobnostki odwracały uwagę od twojego związku

Skup się na tej relacji, uczyń z niej priorytet. Bądź emocjonalnie dostępny dla swojego partnera, dając mu do zrozumienia, że ​​jesteś dla niego.

3. Nie starasz się, aby twój partner czuł, że uczestniczy w najbardziej intymnych aspektach twojego życia

Jasne, każdy potrzebuje przestrzeni. Ale są takie momenty, w których trzeba się otworzyć przed najbliższą osobą, pozwolić jej zajrzeć do swojej duszy. Na tym polega związek. Na zaufaniu.

4. Nie zwracasz uwagi na to, co mówi do ciebie twój partner  

Pokaż, że to, co mówi, jest dla ciebie ważne. Jeśli masz problemy z koncentracją, powiedz mu o tym. I pamiętaj, że nie chodzi tylko o to, żeby mógł się podzielić z tobą tym, co dla niego ważne, ale także o to, byś wzięła to pod uwagę.

5. Nie starasz się przed nim otworzyć

Twój partner może nie chcieć się do ciebie zbliżyć, ponieważ może mieć wrażenie, że nie życzysz sobie, żeby zagrażał twojemu poczuciu wolności i osobistej przestrzeni. Jest osobą delikatną i nie chce się wtrącać. Ale jeśli przejmiesz inicjatywę, otworzysz się, dasz mu znać, że to jest w porządku, że się do ciebie zbliżacie, że wie o tobie coraz więcej, szybko zauważysz pozytywne zmiany.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

 

Zobacz także

Emerytowana pielęgniarka pomaga starym i schorowanym psom, których nikt już nie chce

Skwalan, wąkrotka i bakuchiol – absolutne przeboje w kosmetyce. Co dają naszej skórze?

Mistrzowie cudów i orgazmów. Pięć najlepszych wibratorów