Go to content

Czy on będzie dobrym ojcem? Jego znak zodiaku powie ci o tym

Mówi się, że każdy mężczyzna może być ojcem, ale nie każdy zasługuje na miano wspaniałego taty. Zastanawiałaś się kiedyś, co charakteryzuje facetów, którzy naprawdę odnajdują się w tej roli bez najmniejszego problemu? To z pewnością kwestia wychowania, wspomnień z własnego dzieciństwa, relacji z rodzicami i podejścia do rodziny. Ale nie tylko. Jeżeli marzysz o dziecku, ale wciąż nie jesteś przekonana, czy twój partner jest dobrym materiałem na ojca, powinnaś zacząć bardzo uważnie go obserwować. Nie chodzi tylko o jego podejście do obcych dzieci – czy wchodzi z nimi w interakcję, czy może ich unika. Pewne jego cechy charakteru mogą świadczyć o tym, że nie odnajdzie się w roli ojca, a całe wychowanie dziecka będzie spoczywało na twoich barkach.

Wiele na temat swojego partnera dowiesz się z jego znaku zodiaku. Ten ranking powinien rozjaśnić ci w głowie – od najlepszego do najgorszego ojca.


 

Źródło: Your Tango

Fot. iStock/Cecilie_Arcurs

1/12 Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Mężczyźni spod tego znaku są wprost stworzeni do roli ojca. Jest to dla nich naturalne i przychodzi im z łatwością. Swoje dzieci starają się otoczyć miłością, ale nie zapominają jak ważne jest mądre wychowywanie. Często wchodzą w rolę mentorów, którzy uczą swoje potomstwo, jak żyć. Pilnują jednocześnie, żeby dzieciaki nie były rozpuszczone i krnąbrne. Najbardziej jednak zależy im, żeby przyszłości były niezależne.

Fot. iStock/AleksandarNakic

2/12 Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Bykom zależy, żeby dzieci rozumiały, czym jest rodzina. Na pierwszym miejscu stawiają więc bezpieczeństwo i opiekę. Ciągle zapewniają swoje potomstwo, że będą zawsze, gdy tylko ich pomoc będzie konieczna. Podkreślają w rozmowach, jak ważna w rodzinie jest lojalność. Nigdy nie podnoszą głosu i są niezwykle cierpliwi.

Fot. iStock/shironosov

3/12 Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Mężczyźni spod znaku bliźniąt chcą, żeby ich dzieci cieszyły się dobrym zdrowiem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Dlatego też zachęcają je do różnych aktywności, sami uprawiają sport. Unikają słodkich i słonych przekąsek, a fast-foody omijają szerokim łukiem. Taki ojciec nie pójdzie nigdy na łatwiznę. Będzie też gonił dzieci do nauki, bo wykształcenie do podstawa.

Fot. iStock/svetikd

4/12 Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Kiedy rak zostaje ojcem, natychmiast potrafi wejść w rolę Ojca Roku. Mężczyźni spod tego znaku zodiaku uwielbiają tworzyć rodzinne tradycje, które sprawiają, że wszyscy są blisko. Mogą to być turnieje w gry planszowe, cotygodniowe wyjścia do kina, czy tradycje świąteczne. Raki mogą mieć jednak problem z poszanowaniem prywatności dzieci, dlatego bardzo ważne jest, żeby dawały im chwilę oddechu od rodziny.

Fot. iStock/golero

5/12 Skorpion (23 października - 21 listopada)

Ojcowie spod znaku skorpiona chcą, żeby ich dzieci były towarzyskie i łatwo nawiązywały kontakty. Ponadto uważają, że szczęśliwe dziecko, to zajęte dziecko, dlatego będą zapisywać je na multum zajęć dodatkowych. Trzeba to kontrolować i uważać, żeby nie przesadzili.

Fot. iStock/PeopleImages

6/12 Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby stawiają na wolność, kreatywność i ekspresję. Właśnie to będą próbowały wydobyć ze swoich dzieci. Poza tych charakteryzuje je ogromna życzliwość. Mężczyźni spod znaku ryb często bywają jednak zbyt pobłażliwi i słowo „nie” przychodzi im z trudnością. Mogą w mgnieniu oka rozpuścić dzieciaki.

Fot. iStock/Wavebreakmedia

7/12 Waga (23 września - 22 października)

Dla mężczyzn spod znaku wagi najważniejsze są potrzeby dziecka. Spełnią niemalże każdą zachciankę. Jeśli powiesz, że musicie mieć najdroższy wózek, kupi go. Jeśli nastolatek powie, że chce wyjechać na wakacje do Stanów, on to ogarnie. Należy jednak na niego uważać, ponieważ nie zna umiaru i często na siłę chce uszczęśliwić dziecko. Gdy nie zobaczy zachwytu, będzie rozżalony.

Fot. iStock/svetikd

8/12 Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Baran jest niezależny i nastawiony na cel. Mężczyźni spod tego znaku są świetnymi przywódcami, a jako ojcowie potrafią wyposażyć swoje dzieci w narzędzia, niezbędne do osiągnięcia sukcesu w życiu. Niestety brakuje im cierpliwości i wyrozumiałości, przez co w domu często wybuchają konflikty.

Fot. iStock/PeopleImages

9/12 Panna (23 sierpnia - 22 września)

Jego drugie imię to „Perfekcjonista”. Będzie dbał o przestrzeganie domowych zasad. Swoje dzieci będzie uczył punktualności, czystości i odpowiedzialności. Bywa apodyktyczny, dlatego trzeba czasem go hamować. Mimo wszystko stara się liczyć z opinią dzieci, choć nie zawsze to widać.

Fot. iStock/Halfpoint

10/12 Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Lew lubi chwalić się swoim potomstwem. Bywa pobłażliwy, ale jednocześnie zdarza mu się wybuchać zupełnie bez potrzeby. Jego największą wadą jest to, że rozpieszcza dzieci i wydaje na nie krocie. adidaski-niechodki za 250 zł? On nie widzi w tym nic złego.

Fot. iStock/Geber86

11/12 Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelec uwielbia przygody i podróże do tego stopnia, że czasem pozwala dzieciom na wagary, żeby zabrać je w jakieś fajne miejsce. Często zbyt lekko podchodzi do życia i bagatelizuje ważne sprawy. Ewidentnie ma problem z ustalaniem priorytetów. Bywa przyjacielem, a nie ojcem.

Fot. iStock/vadimguzhva

12/12 Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodnik często ma problem z nawiązaniem więzi emocjonalnej z dzieckiem.  Bywa lekko oderwany od rzeczywistości, chodzi z głową w chmurach. Ciężko z tym walczyć. Trzeba uświadomić wodnikowi, że dzieci potrzebują przede wszystkim bardzo dużo miłości, o czym on zapomina. Nie oczekuj od niego, że będzie fantastycznym ojcem, ale pomóż mu odnaleźć się w tej sytuacji choć w połowie.