Go to content

Ponadczasowy język miłości — czy wiemy, jak całuje zakochany facet?

Ponadczasowy język miłości — czy wiemy, jak całuje zakochany facet?
fot. mixetto/iStock

Czy da się trafnie odpowiedzieć na pytanie: jak całuje zakochany facet? Odpowiedź może nie być oczywista, ponieważ każdy mężczyzna w inny sposób okazuje swoje uczucia. Pocałunki są ponadczasowym językiem, w którym rozmawiają zakochani. Czuły gest wyraża bardzo wiele słów, nie wypowiadając ani jednego. Możemy z niego odczytywać pożądanie, namiętność, troskę czy po prostu szczęście, radość i wdzięczność. Według badaczy z University of Oxford, pocałunki mają ogromny wpływ na satysfakcję ze związku oraz przyczyniają się do pogłębienia relacji partnerów.  W jaki sposób można rozpoznać pocałunek miłości?

Naukowcy stosunkowo niedawno zaczęli przyglądać się pocałunkom nie tylko w kategorii kulturowej, ale skupiając się na ich wpływie na relacje i związki. Z rozważań Johna Bohannona wynika, że pierwszy pocałunek jest częściej mile wspominany i zapamiętany niż utrata dziewictwa czy nawet inne ważne wydarzenia w życiu, dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej. Kwestię miłosnych pocałunków można przeanalizować w czterech kwestiach: częstotliwości i intensywności całusów, wybranych części ciała do całowania oraz miejsc, w których mężczyzna jest skłonny obdarzyć partnerkę tym gestem. Czy uda Ci się rozpoznać znak prawdziwej miłości od przelotnego romansu?

Czytaj również: Strefy erogenne? Czyli całuj miły, całuj… tu!

Jak często całuje zakochany mężczyzna?

W kontekście wielu badań zwracano uwagę na to, w jaki sposób częstotliwość pocałunków oddziałuje na partnerów. Mężczyźni zwracają mniejszą uwagę na słowne okazywanie uczuć, często po prostu nie odczuwają naturalnej potrzeby mówienia „kocham cię”. Te słowa mogą zastępować im właśnie pocałunki. Faceci niewerbalnie okazują miłość, czego kobiety są często nieświadome. W odróżnieniu od flirtu zakochany mężczyzna nie wstydzi się skradać buziaków partnerce w miejscach publicznych lub w zwykłych codziennych sytuacjach np. kiedy spacerują, są na randce, zakupach czy wykonują obowiązki domowe. W przypadku kochanków — zwykle wolą unikać czułych i zobowiązujących pocałunków. Wykorzystują namiętne całowanie, gdy czują pożądanie.

Czytaj także: 6 powodów, dla których warto się całować

seks po 40
fot. franckreporter/iStock

Namiętny pocałunek — to już miłość czy jeszcze flirt?

”Słownik” pocałunków jest niezwykle bogaty w techniki i metody. Można dawać sobie buziaki i delikatne pocałunki, całować się z językiem lub całkowicie pochłonąć się namiętnym rytuałom. Niemniej jednak zakochany mężczyzna potrafi i wie, kiedy stopniować intensywność pocałunków w zależności od sytuacji. Zwykle namiętne i gorące pocałunki zostawia wyłącznie na intymne sytuacje. W kwestiach łóżkowych, dawanie głębokich pocałunków z języczkiem czy przygryzaniem, jest absolutnie czymś naturalnym podczas seksu. Często jest to nawet bardziej intensywne, ponieważ partnerzy darzą się szczerym uczuciem i chcą sprawić drugiej połówce, jak najwięcej przyjemności. 

Czytaj również: Najlepszy i najgorszy pocałunek – jak dobrze całować?

Całuj mnie głęboko — prosto w serce!

Pocałunki to naturalny język miłości, który przemawia prosto do serca. Ten na pozór niewielki gest może wyrażać najszczersze uczucia do bliskiej osoby. Warto wspomnieć, że całować można w różne części ciała, nie tylko usta, jednocześnie przekazując inne uczucia. Jak i gdzie całują zakochani faceci?

  • Całowanie w usta jest standardowym rytuałem miłości. Jednak zakochany mężczyzna nie traktuje pocałunków w usta tylko jako czynności erotycznych i pobudzających pożądanie, ale bezpieczną i czułą przystań, w której może poczuć fizyczną bliskość z partnerką. 
  • Pocałunki w czoło lub dłonie przez mężczyznę wyrażają niezwykłą czułość i troskę o partnerkę. Jest to gest, który wskazuje na szczerą opiekę i gwarancję bezpieczeństwa ze strony mężczyzny. Takie sytuacje pogłębiają bliskość partnerów i ich wzajemne przywiązanie.
  • Całowanie po ciele od razu nasuwa wyobrażenie o sytuacji erotycznej i seksualnej, o czym mogą pomyśleć flirtujący kochankowie. Jednak to, jak całuje zakochany mężczyzna, pokazuje, że potrafi okazać szczere uczucia i intencje nawet w tak intymnej sytuacji. Mężczyźni kochają każdy detal ciała partnerki i czułymi pocałunkami okazują jej wierność, troskę oraz zainteresowanie. Lubią obdarzać ją ciepłymi pocałunkami po szyi, dłoniach, ramionach, plecach, brzuchu czy udach. Co ważne, naturalnie sprawiają, że partnerki nie czują dyskomfortu i skrępowania, gdy całują ich blizny, rozstępy i znamiona, których na co dzień się wstydzą lub uważają za nieatrakcyjne.

Czytaj również: Rzuć wszystko i idź się całować, bo…

Czy całowanie w miejscu publicznym to przesada?

Nie każdy lubi pocałunki w miejscu publicznym, traktując takie sytuacje za zbyt prywatne i intymne. Jednak nie wszystkie pocałunki mogą być czymś niestosownym, wręcz przeciwnie, tym gestem można okazać wiele czułych uczuć. W jakich sytuacjach zakochany mężczyzna chce okazywać swoją miłość pocałunkami?

Faceci często traktują pocałunki jako coś wzbudzającego pożądanie, erotyczne kuszenie, a także zazdrość wśród innych. Można to zauważyć w sytuacjach, gdy mężczyźni chcą się namiętnie całować na oczach byłych czy innych atrakcyjnych osób. Natomiast zakochany mężczyzna całuje kobietę w komfortowym dla obojga miejscu i dozuje intensywność tych pocałunków. Nie wstydzi się namiętnie pocałować partnerki na koncercie ich ulubionego zespołu czy na pożegnanie przed długą podróżą. 

Mężczyźni chętnie całują kobiety w dłonie, gdy spacerują . W opinii publicznej przyjęło się, że namiętne, wręcz nieco nachalne całowanie w miejscach publicznych, jest traktowane jako coś niestosownego, ale pocałunki w codziennych sytuacjach są czymś naturalnym i akceptowalnym.