Go to content

Po czym możesz poznać, że to jest w końcu ten jeden jedyny? 11 dobrych wskazówek

Sentencje o miłości idealne na Walentynki
Fot. iStock / Pekic

Czy to prawdziwa i dobra miłość? Czy nowo poznany facet to ten jedyny? Ten, z którym chciałabyś spędzić (jeśli nie całe), to przynajmniej ogromną część swojego szczęśliwego życia?

1. Rzeczy same idą do przodu

Kiedy spotykamy odpowiednią osobę, często jesteśmy zdziwione, że rzeczy same zaczynają się układać. Przyzwyczaiłyśmy się do docierania się i nieustannego chodzenia na kompromisy, a tu taka niespodzianka! Teraz rzeczy dzieją się jakby same, bez ciśnienia, naturalnie dobrze… Nie musisz wypytywać go o przyjaciół, rodzinę i zarobki. Bo on zaprasza cię na obiad do mamy. Szybko też poznajesz jego znajomych, których zaczynasz lubić od startu. Nie kłócicie się specjalnie. Podobają wam się podobne filmy. Po prostu nie wydarzają się sytuacje, które napawają cię niepokojem. Czerwonych flag, które informują, że coś jest nie tak, BRAK! Co za ulga!

2. Kocha w tobie wszystko

Jest taki film sprzed lat, „Juno”, w którym tytułowa nastolatka, grana przez Eliott Page, pyta swojego ojca, jak rozpoznać prawdziwą miłość. A on odpowiada, że jak facet się zakocha, to nic mu nie przeszkadza. Nawet gazy, która ona czasem niechcący puszcza, są dla niego nieśmierdzące. I może brzmi to okropnie naturalistycznie, ale naprawdę coś w tym jest! Jeśli mężczyzna nie brzydzi się twojej fizjologii (np. kiedy wymiotujesz, to potrafi odgarnąć ci włosy i umyć miskę), nieźle rokuje. Prawdziwie zakochany nie punktuje twoich niedoskonałości. Ba!!! On nawet ich nie zauważa. Bierze cię taką, jaka jesteś naprawdę. Nie musisz przed nim nikogo udawać.

3. Podnosi, co ci upadło

A czy oglądałaś trzeci sezon serialu Netflixa „After Life”, w którym Kath biega na randki? Ktoś w końcu jej mówi, że fajnego faceta pozna po tym, że będzie nią szczerze zainteresowany i uważny na jej potrzeby. A jak Kath coś upuści, to on natychmiast to zauważy i podniesie. Kiedy kobieta idzie do restauracji z nowo poznanym facetem, postanawia wypróbować to, czego się przed chwilą dowiedziała. Strąca więc ze stołu sztućce, a mężczyzna pyta ją: „Masz Parkinsona?” Ale kilka dni pózniej Kath upuszcza coś spontanicznie i inny facet podnosi to natychmiast. Uwielbiam tę scenę, bo uważam, że jest bardzo prawdziwa. Mężczyzna uważny jest na wagę złota!

4. Nie obraża się za byle co

Jeśli partner nie jest wobec ciebie małostkowy i przewrażliwiony na swoim punkcie, to rokowania też są dobre. Gorzej jeśli obraża się za byle co, jeśli przeszkadzają mu drobiazgi – typu niezakręcona tubka pasty do zębów, albo twoje zbyt długie spanie w weekendy. Taki człowiek zwiastuje raczej kłopoty.

5. Nie masz ochoty go zmieniać

Super! Jeśli nie masz ochoty go przerabiać: na bardziej eleganckiego, na mniej flirtującego z innymi babkami, na lepiej zarabiającego, to może być właśnie ten jedyny! Kobietom niestety często wydaje się, że dzięki sile miłości odmienią mężczyznę. Ale zwykle tak się nie dzieje. Zwłaszcza, jeśli oczekiwane przemiany mają być spektakularne. Jeśli facet zdradzał wcześniej trzy partnerki, to gwarancje, że akurat tobie oszczędzi podobnych cierpień, są niewielkie.

6. Chętnie ci pomoże

Twoje mieszkanie potrzebuje odmalowania, on to widzi i proponuje pomoc. Nie masz samochodu, więc on mówi, że chętnie pojedzie z tobą na zakupy do supermarketu. Czujesz, że z tym facetem po prostu łatwiej ci się żyje? Trzymaj się go, pod warunkiem, że nie jest to dla ciebie jedyny jego atut.

7. Możesz przyznać się przed nim do obciachu

Szybko przestajesz przed nim grać lepszą, czyli udawać bardziej elokwentną, wysportowaną i zabawną. Nawet jeśli przydarzy ci się coś głupiego, to nie wstydzisz się mu o tym opowiedzieć. Na tym właśnie polega przyjaźń! Jeśli twój ukochany jest osobą, której zwierzasz się i przed którą nie boisz się pokazywać swojej delikatności – masz ogromne szanse, że trafiłaś na odpowiednią osobę. Zwłaszcza, jeśli ona potrafi z czułością podejść do twojej słabości.

8. Macie podobne poczucie humoru

Nie wstydzisz się przed nim poczuć się na luzie i odrobinę powygłupiać? A może nawet niekoniecznie odrobinę, ale na maksa! On rozumie twoje poczucie humoru. Skaczesz z radości, gdy dostajesz prezent, albo rzucasz sarkastyczne uwagi po obejrzeniu filmu i on to czuje i rozumie. Nie wyśmieje cię, nie będzie kazał się natychmiast ogarnąć i uspokoić, bo nie wypada tak żywiołowo reagować. Będzie się cieszyć razem z tobą. Ależ… taki facet to skarb!

9. Umiecie się dogadać

Dobry związek nie oznacza, że ludzie się nie spierają i nie kłócą. Przeciwnie! Jeśli nie wchodzicie w żadne spory, to zazwyczaj znaczy, że nie macie wiele sobie do powiedzenia. To przecież normalne, że partnerzy nie mają na wszystkie tematy takiego samego zdania. Ale jeśli oboje mają otwarte serca i chęć wysłuchania siebie na wzajem, to zawsze dobrze wróży na przyszłość.

10. Łączy was fajny seks

Niektórzy twierdzą, że seks nie jest taki istotny, a inni przeciwnie, że chemia seksualna bardzo wiąże ludzi. Badania opublikowane w  czasopiśmie naukowym „Social Psychological and Personality Science”, w którym wzięło 300. osób, dowiodły, że pary, które uprawiały seks raz w tygodniu, były tak samo szczęśliwe jak te pary, które robiły to dwa lub trzy razy. Wnioski są takie, że nie do końca ważna jest intensywność. Ważne, by to robić!

11. On potrafi wydobyć cię z dołka

Znasz taką piosenkę Happysad „Ale zanim pójdę”? Jeśli nie, koniecznie posłuchaj jej słów:

„Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze”

Jeśli więc twój nowy partner sprawia, że czujesz się lepiej, nawet gdy miałaś fatalny dzień w pracy i jeśli potrafi cię rozśmieszyć albo powiedzieć coś w taki sposób, że mniej martwisz się, to trafiłaś w dziesiątkę! Gorzej  – jeśli on razem z tobą zgłębia się w problemach i dostrajają do twojego podłego nastroju. W miłości chodzi o to, by „ciągnąć się ku górze”. Choćby za uszy!