Związek

Jest w związku kilka rzeczy gorszych niż zdrada

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 sierpnia 2018
Fot. iStock/stsmhn
 

Często się nam wydaje, że jedynym, co może zniszczyć nasz związek jest zdrada. Tymczasem zdrada, to często efekt tego, co się między nami niedobrego wydarzyło. Punkt ostateczny, gdy inne ostrzeżenia zawiodły, a my nie podjęliśmy walki, by ratować resztki tego, co zostało.

Nie czekaj na zdradę, nie szukaj okazji, najpierw sprawdź czy w twoim związku nie pojawiają się problemy znacznie gorsze.

Brak miłości

Na początku patrzymy na siebie przez różowe okulary. Ale z biegiem czasu przyzwyczajamy się do naszego partnera, nierzadko zaczynamy także dostrzegać jego wady, co przysłania nam dotychczasową miłość. Jeśli czujesz, że między wami brak pozytywnych uczuć, warto ze sobą porozmawiać.

Gromadzenie negatywnych emocji

Nie zdając sobie z tego sprawy, przez długi czas jesteśmy w stanie pielęgnować i podsycać niechęć do naszego partnera. Wkurza nam tym, co robi, jak się zachowuje. Jeśli nie zaczniemy o tym mówić głośno, w końcu wszystkie negatywne emocje wybuchną ze zdwojoną siłą, a to nie przyniesie wam nic dobrego.

Robienie z igły widły

Naprawdę cię wkurza, że on nie opuszcza deski w toalecie? Że zostawia skarpetki pod fotelem? Nie odstawia kubka do zlewu? Kłótnie o takie pierdoły ukrywają między wami większy problem. Ciągłe krytykowanie może oznaczać, że nie akceptujesz partnera takim, jakim jest.

Zazdrość

Warto zapamiętać, że zazdrość to negatywne uczucie, które każe nam obwiniać partnera o różne rzeczy tylko i wyłącznie z powodu naszych własnych wewnętrznych lęków. To poważny problem, z którym boryka się wiele par. Jesteś zazdrosna? Czas najwyższy przyjrzeć się sobie i nauczyć się zarządzać swoimi emocjami.

Brak komunikacji

Kontrolowanie naszych emocji jest ważne, ale ich wyrażanie jest jeszcze ważniejsze. Jeśli nie potrafimy podzielić się naszymi najbardziej intymnymi myślami z partnerem, związek nie zmierza w dobrym kierunku.

Manipulacja

Używana najczęściej po to, by kontrolować partnera, by mieć nad nim władzę. Jeśli twój partner wykazuje takie zachowanie, to najwyższy czas postawić mu granice i powiedzieć, że ten rodzaj traktowania jest dla ciebie nie do zaakceptowania.

Strach przed samotnością

Bywa, że to jeden z naszych najskrzętniej ukrywanych lęków, a tym samym dobry pretekst, by tkwić w związku, w którym nie ma miłości, w którym nie czujemy się dobrze. I tak z jednej strony utrzymujemy relację, która prowadzi nas tylko ślepą uliczką, a z drugiej tracimy czas, by uczynić nasze życie szczęśliwym i podjąć właściwe decyzje.

Kłamstwo

Chociaż białe kłamstwa uważane są za niewinne, a czasami nawet zdrowe dla związku, to trzeba jasno stwierdzić, że kłamstwo po prostu jest złe. Udane związki to te, które opierają się na zaufaniu i szczerości. Jeśli macie z tym problem, powinniście o tym porozmawiać – szczerze i uczciwie.

Mam nadzieję, że w waszym związku nie występują te problemy, jeśli jednak się pojawiają, nie przymykaj na nie oczu, zbierz się w sobie i wspólnie próbuje im przeciwdziałać.


Związek

Dlaczego i kiedy nie można się najadać na na noc

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 sierpnia 2018
Fot. iStock / Eva Katalin Kondoros
 

Chyba każdy z nas słyszał, że po godzinie 18-tej nie powinniśmy jeść, bo to, co zjemy, odłoży nam się natychmiast jako dodatkowe kilogramy. Problem w tym,  że większość ludzi kończy swój dzień roboczy o 18 i wraca do domu jeszcze później. Czy to oznacza, że ​​powinni nie jeść już późnego obiadu, ani kolacji, aby zachować o szczupłą sylwetkę i zdrowy żołądek?

Dlaczego przybieramy na wadze, kiedy jemy późnym wieczorem? Tyjemy głównie wtedy, gdy jemy dużo, ale mało się poruszamy – spożywamy więcej energii niż jesteśmy w stanie spożytkować. Kiedy wracamy z pracy, jesteśmy zmęczeni i głodni. Gotujemy i jemy szybko, dodatkowo oglądając na przykład ulubiony serial. Jeśli jeszcze okaże się, że nie masz w domu wszystkich potrzebnych produktów, prawdopodobnie zamówisz po prostu pizzę, zamiast iść do sklepu po warzywa…

Naukowcy potwierdzają też, że ci, którzy kładą się spać późno, śpią około godzinę mniej niż „ranne ptaszki” i mają więcej okazji do przejadania się. Oznacza to, że mają więcej czasu na jedzenie i odczuwają konieczność podtrzymania energii z powodu braku snu.

Czy zatem, jeśli zasypiasz późno, możesz jeść po 18tej? Tak, jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad.

Jeśli cierpisz na nadwagę, analizuj twoje całkowite zużycie kalorii w ciągu dnia. Jeśli zauważyłeś, że dużo jesz przed samym pójściem spać, zastanów się, dlaczego się przejadasz, co jest bezpośrednią przyczyną, może się to wiązać się z problemami emocjonalnymi. Kompulsywne objadanie się pomaga „zablokować” uczucie niepokoju lub poczucia winy.

Wieczorne objadanie się może być nawykiem, który pojawia się z powodu nudy lub braku aktywności. Wszystko, co musisz zrobić, to wykorzystać swoją siłę woli i przestać spożywać przekąski bez zastanowienia. Wtedy będziesz mieć większą kontrolę nad harmonogramem posiłków.

Zawsze staraj się zjeść obiad lub przekąskę na 2,5 do 3 godzin przed pójściem spać. Jeśli zaczniesz odczuwać głód po tym, jak już znalazłeś się w łóżku, nie ignoruj ​​tego sygnału, ale spróbuj zjeść owoce i jogurt naturalny zamiast kanapki.

Specjaliści zalecają, byśmy wieczorem spożywali produkty stymulujące produkcję melatoniny i serotoniny. Można je znaleźć w produktach mlecznych, rybach, mięsie indyka, w bananach, w kiwi, w czereśniach, migdałach i miodzie.


Na podstawie: brightside.me


Związek

Cztery rodzaje romantycznej relacji. Czy wszystkie je poznałeś?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 sierpnia 2018
Fot. i Stock / stock_colors

Zdajesz sobie sprawę, że każda, ale to każda osoba, którą spotykamy, jest naszym nauczycielem? Podczas naszego życia możemy napotkać cztery rodzaje romantycznych relacji, co okazuje się być niezwykle pomocne w budowaniu naszej samoświadomości.

Dzieje się tak, ponieważ ludzie służą nam jako jako zwierciadło naszej duszy, abyśmy mogli się w nich przejrzeć i zobaczyć, kim jesteśmy.

Cztery rodzaje romantycznych relacji Czy wszystkie je poznałeś?

Budowniczy mostów

Ta relacja trwa krótko i intensywnie. Ma miejsce, kiedy chcemy w naszym życiu coś zmienić, wprowadzić coś nowego. Właśnie wówczas spotykamy kogoś, kto pomoże się nam przygotować do przejścia przez rzekę, kto upewni nas, że jesteśmy zdolni zrobić decydujący krok, by rozpocząć zmianę.

A kiedy już ruszymy z miejsca, ta osoba znika, często tak szybko, jak się pojawiła. Jesteśmy zdezorientowani, ale ona po prostu spełniła swoją krótką, ale ważną dla nas misję i może odejść.

Czasami ta relacja ma miejsce, gdy się gwałtownie w kimś zakochamy, kiedy spotykamy kogoś, kto staje się dla nas inspiracją.

Pasażer

Pasażer to jedna z najczęstszych rodzajów romantycznych relacji. Wchodzimy w nią z ludźmi, którzy towarzyszą nam przez dłuższą część naszego życia.

Pasażer jest wybitnym nauczycielem, ponieważ odzwierciedla to, co musimy w sobie naprawić, uleczyć.

Wiele z tych relacji jest naznaczonych miłością opartą na strachu. Dotyka naszych najboleśniejszych miejsc niemal tak, jakby przynosiły nam przyjemność.

Tego rodzaju relacje są dalekie od łagodności. Przeciwnie, są związane z kontrolą, współzależnością, zazdrością, oceną i ich wszystkimi towarzyszami.

Jednak znaczenie tych relacji jest niezbędne, ponieważ pomagają zmierzyć się nam ze starymi ukrytymi krzywdami i traumami emocjonalnymi, którym w końcu mamy okazję stawić czoła i je przezwyciężyć.

Trwałość tego rodzaju relacji zależy wyłącznie od naszej gotowości do zmierzenia się z problemami, które inni w nas wywołują.

Co ważne – my także jesteśmy dla nich nierzadko takimi pasażerami.

Branie dusze

W tej relacji łączymy się z drugim człowiekiem na znacznie głębszym poziomie niż z kimkolwiek innym. Bratnia dusza to ktoś, przy kim wszystkie wydaje się naturalne, do kogo jesteś dostrojony, kogo rozumiesz bez zbędnych wyjaśnień. Rzadko się kłócicie, a nawet jeśli, szybko nadrabiacie stracony czas.

Tacy ludzie są jak twoi najlepsi przyjaciele i kochankowie w jednym. Są wspaniałymi nauczycielami ucząc przez radość i własne doświadczenia.

Otwieracze serca

Najrzadziej spotykany typ relacji, bo nie wszyscy muszą jej doświadczać. Swoje serce możesz otworzyć samemu i zmienić życie bez pomocy innych.

Jeśli tego nie potrafisz, wszechświat wysyła ci „bombę”. Pojawia się w twoim życiu ktoś, kto wywoła szok i ogromną zmianę. Z kim dzielisz podobną historię życia, myśli, emocje, marzenia i plany.

To przy tej osobie możesz poczuć bezwarunkową miłość, która staje się twoją siłą napędową do samoakceptacji, budowania pewności siebie i świadomości swojej wartości. Otwórz swoje serce i podążaj za tym, co przygotowało dla ciebie życie.


źródło: Yourtango


Zobacz także

zdradzający mąż

7 kwestii, które musisz poruszyć ze zdradzającym mężem

Pozycja na jeźdźca. Co tak naprawdę kobiety myślą sobie w trakcie?

Rzeczy, które robisz, gdy boisz się, że twoja miłość cię porzuci