Lifestyle Związek

Czy to już miłość, czy jeszcze kochanie? Co odróżnia młodzieńcze uczucie od dojrzałej miłości?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 grudnia 2018
Fot. iStock / ballero
 

Miłość powoduje, że na wiele rzeczy patrzymy w inny, rzadko obiektywny sposób. Początki zauroczenia zawsze przynoszą tzw. motyle w brzuchu i chęć spędzania ze sobą każdej wolnej chwili. Nie sztuką jest wychwalać na początku związek. Sztuką jest tak budować relację, by miłość ślepą, młodzieńczą, zmienić w dojrzałe uczucie.

Niekiedy przenosimy na kolejne relacje pewne zachowania, które zdążyły wejść nam w krew. I one powodują, że następne związki nie do końca gwarantują satysfakcję i bezpieczeństwo, a z czasem się wypalają.  A po czym można poznać, czy związek opiera się na dojrzałej lub niedojrzałej miłości?

5 zachowań, które pomagają odróżnić młodzieńcze uczucie od dojrzałej miłości

1. Obawa przed porzuceniem kontra poczucie bezpieczeństwa 

W relacji niedojrzałej możesz obawiać się porzucenia, tego, że wszystko się rozstrzygnie bez twojego udziału. Emocje mogą cię przytłaczać, odbierać pewność siebie i popychać do nieprzemyślanych działań. Miłość dojrzała daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dobre uczucie nie wyklucza pojawienia się smutku czy niepokoju, ale nie pochłania przez to całej twojej energii.

2. Wątpliwości kontra pewność

W związku niepewnym ciągle szukasz akceptacji, potwierdzenia tego, że jesteś dla kogoś ważna. Nie czujesz się dobrze, mimo tego, że stale rozpatrujesz wątpliwości i starasz je rozwiać. W związku dojrzałym czujesz się kochana i nie musisz stale szukać potwierdzenia dla miłości ofiarowanej przez bliską osobę.

3. Rozchwianie kontra akceptacja

Związek niedojrzały sprawia, że tracisz kontrolę nad emocjami, popełniasz błędy, które pogarszają samopoczucie. Dojrzałe uczucie powoduje, że dostrzegasz swoje wady, ale koncentrujesz się częściej na zaletach. Nawet gdy coś dzieje się nie po twojej myśli, nie czujesz się zdruzgotana lub przerażona brakiem kontroli.

4. Strach przed zmianami kontra spokój

Zmiany są procesem naturalnym. Jednak gdy nie czujesz się pewnie w związku, boisz się tego, co może nadejść. To powoduje, że tracisz zdolność do podejmowania mądrych decyzji i stajesz się usztywniona, w oczekiwaniu najgorszego. Związek dojrzały pozwala na wyjście poza strefę komfortu i czerpanie budujących doświadczeń z nowej sytuacji.

5. Poświęcenie kontra świadome decyzje

W związku, który nie daje poczucia bezpieczeństwa, możesz być gotowa do wielkiego poświęcenia, byleby nic się nie zmieniało na gorsze. Dojrzała miłość pozwala na podejmowanie wyważonych decyzji. Umożliwia także akceptację utraty pewnych rzeczy, ale nigdy kosztem samej siebie.

źródło:  themindsjournal.com 


Lifestyle Związek

Sprawdź, co twoja ulubiona fryzura mówi o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Fryzura, którą nosimy, nie musi określać jedynie tego, czy nadążamy za trendami we fryzjerstwie. To, w jaki sposób nosimy włosy, może powiedzieć wiele o naszych osobistych preferencjach, o tym, w czym czujemy się dobrze, ale także, jakie mamy cechy charakteru.

Rodzaj fryzury czy długość włosów może wskazywać pewne nasze cechy. Oczywiście nie każda z nich musi się pojawić u każdej miłośniczki np. warkoczy, ale warto sprawdzić, czy akurat w danym przypadku reguła się sprawdziła.

źródło:  www.madison-reed.com  

Lifestyle Związek

4 znaki zodiaku, które mają problem z odchudzaniem

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
Fot. iStock/Orbon Alija
Następny

Zrzucanie wagi to temat dość kłopotliwy. Nasze starania nie zawsze przekładają się na faktyczne wyniki. Nie każdy schudnie na diecie, a tych, którzy osiągną w krótkim czasie swój cel, czasem dopada znienawidzony efekt „jojo”. Tylko nieliczni, o wyjątkowym zacięciu i chęci wprowadzenia stałych zmian w życiu, mogą liczyć na powodzenie. Bo szczupła sylwetka to nie tylko starania na diecie, ale zmiana nawyków już po jej zakończeniu.

A mówiąc o rezultacie odchudzania, nie sposób nie wspomnieć o tym, że naprawdę wiele zależy od naszego nastawienia oraz charakteru. Bo jeśli ktoś ma słomiany zapał albo doskonale wie, że i tak będzie podjadał słodkie co nieco, żadna dieta nie pomoże. A z kolei to, jakie ma mamy do pewnych rzeczy podejście, zależy od naszego charakteru. I właśnie o pewnych cechach, możliwościach i słabych stronach każdego z nas mówią horoskopy. Co prawda należy traktować je raczej jako dobrą zabawę, niż życiowy wyznacznik jedynie słusznego postępowania, ale warto wiedzieć, co dodaje nam sił, a co może wpływać na porażkę. Tak samo można odnieść to do powodzenia  w trakcie diet — jedne znaki zodiaku mają łatwiej, inne, zawsze będą miały pod górkę z chudnięciem. Jesteście ciekawi, co w tej kwestii podpowiadają gwiazdy?

źródło: www.astrotheme.com 

 

Zobacz także

Czego to ludzie nie wymyślą: witaminy na włosy w postaci żelek!

Gdy ona wie, a on nie wie. Kiedy kochamy kogoś bardziej niż siebie

Wszystko jest powtarzalne, oni są tacy sami, schemat ten sam. Coraz częściej myślę, że nie ma już miłości