Go to content

6 sposobów na zwiększenie pozytywnej energii i pozbycie się tej złej

Istnieje powiedzenie, które mówi, że szaleństwo w kółko powtarza te same działania, ale za każdym razem oczekuje innego wyniku. Dlatego, jeśli chcesz wnieść do swojego życia więcej pozytywnej energii i pozbyć się tej złej, zmień swój sposób działania. Zacznij od najprostszych rzeczy.

#1

Uprość swoje życie, zmniejszając emocjonalne wyzwania, które tworzysz i stawiasz im czoła w swoim związku. Jeśli naprawdę chcesz zmienić coś między wami, zacznij pracować nad ograniczeniem własnych resentymentów.

#2

O tym czy twój dzień będzie dobry czy zły decydujesz ty sam, dlatego nim wstaniesz z łóżka dokonaj wyboru – rano zdecyduj się na dobry dzień. Jeśli zacznie się on od popołudnia, nie szkodzi, jutro będzie kolejna okazja.

#3

Jeśli uważasz, że twoja rodzina jest dysfunkcyjna, najpierw zrozum, że wszystkie rodziny mają swój własny zestaw dysfunkcji. Wszystkie badania pokazują, że wspólne jedzenie rodzinnej kolacji, to świetny sposób na zaciśnięcie więzi i większą chęć współpracy między członkami rodziny. Spożywanie razem posiłków zwiększa prawdopodobieństwo, że twoje dzieci będą dobrze radzić sobie w szkole i znacznie zmniejsza ryzyko, że będą zażywać narkotyki lub padną ofiarą niewłaściwego towarzystwa.

#4

Znajdź ścieżkę samodoskonalenia. Może to być indywidualna praca z kimś, kogo szanujesz, czytanie książek, czy dołączenie do różnego rodzaju grup, które obudzą w tobie chęć poznania siebie. Prawdą jest, że ciężko samemu dokonać istotnych zmian, dlatego, jeśli możesz uzyskać emocjonalne wsparcie innych będących na tym samym zakręcie, łatwiej będzie ci przekierować swoje życie i poczuć szczęście.

#5

Podejmij wewnętrzną decyzję, że chcesz, aby rzeczy wyglądały inaczej, trzymaj obraz tego, czym ta różnica jest w twoim umyśle, i zobacz ją w głowie kilka razy dziennie. Od dziesięcioleci praktyka wizualizacji jest wykorzystywana, aby pomóc zawodowym sportowcom zwiększyć ich wydajność i pomóc chorym na raka przetrwać ich chorobę. Jeśli może im to pomóc, może zrobić to samo dla ciebie.

#6

Jeśli coś w życiu ci nie pasuje, weź to jako znak do zmiany ścieżki, którą podążasz lub jej naprawienia. Nie musisz od razu porzucać swojego związku, odchodzić z pracy, tylko zmienić sposób podejścia do pewnych rzeczy. Wszystko zaczyna się od podjęcia decyzji, by spróbować.

Do dzieła!