Lifestyle

5 znaków zodiaku, które są mężczyznami-dzieciuchami. Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii

Redakcja
Redakcja
6 sierpnia 2018
Fot. iStock /
Następny

No słodziak roztrzepany taki, chłopiec… nie mężczyzna. Z pewnością nie raz i nie dwa studziłyście swoje miłosne zapały z powodu dużych braków dojrzałości potencjalnego partnera. Owszem, takim dzieciakiem, można się przez chwilę pozachwycać – jakie to spontaniczne, wolne i urocze, ale… ALE jeśli zależy nam na związku, a nie posadzie opiekunki, prawda jest brutalna – tak się nie da żyć. Bo związki z mężczyzną-dzieciuchem, to orka na ugorze.

Nikt nie da rady – można tylko wytrzymywać pewne rzeczy krócej lub dłużej. Niektórzy mężczyźni nie nauczyli się, jak dorosnąć…

Zdaniem astrologów, nie można zwalać całej winy na niedoszłą teściową 😉 – istnieją bowiem naturalne predyspozycje do niedojrzałych zachowań, wynikające ze znaku zodiaku.

Najbardziej niedojrzałe typy ludzi według astrologii, to…


źródło: yourtango.com

Lifestyle

12 sygnałów, że ktoś, kogo znasz, jest złym człowiekiem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 sierpnia 2018
Fot. iStock/marcoventuriniautieri
 

Chcielibyśmy wierzyć, że każdy człowiek jest dobry, że za szorstką i czasami krzywdzącą nas postawą, kryje się ktoś wrażliwy, kto zakłada jedynie pancerze obronny udając, że jest zły. Cóż, świat jednak wygląda inaczej. Obok nas żyją źli ludzie, spotykamy ich w pracy, w naszych domach, wśród przyjaciół, znajomych. Często w swojej naiwności nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś wysysa z nas energię, że sprawia, że czujemy się coraz gorsi, słabsi.

Rozejrzyj się, otwórz szeroko oczy i zastanów się, czy nie masz wokół siebie złej osoby, takiej, która cię wyniszcza. Jest kilka rzeczy, które pomogą ci ją rozpoznać.

Cieszy się nieszczęściem innych

Zły człowiek nie będzie współczuł, nie będzie próbował zrozumieć kogoś, kto przeżył tragedię. On cieszy się nieszczęściem innych, nawet wiadomościami o katastrofach. „Dobrze im tak”, „Należało się” – to słowa, które padają najczęściej. I choć te komentarze nie stanowią dla ciebie zagrożenia, to taki człowiek może doprowadzić do trudny w życiu sytuacji, by móc czerpać radość z twojego nieszczęścia.

Ma problem z kontrolą

Wszyscy źli ludzie mają wspólny mianownik – nieustanną potrzebę kontroli. I nie chodzi jedynie o kontrolowanie ciebie. Oni czują się niekomfortowo i bezsilnie, jeśli nie mają kontroli nad każdym aspektem swojego życia.

Są często tak okrutne dla świata i ludzi, że nie mogą powierzyć żadnej sfery swojego życia innej osobie. Z powodu tej obsesji mogą być postrzegane jako uprzejme, konkretne i punktualne.

Twój sprzeciw wobec oczekiwań takiego człowieka nie sprawia, że rzuci się na ciebie z pięściami. To nie będzie uderzenie w twarz, ale kopnięcie w samo serce. Jego celem jest kontrolowanie twoich uczuć, tego jak się czujesz wewnątrz, a nie na zewnątrz.

Jest niezwykle nieuczciwa

Bądźmy szczerzy – każdy z nas kłamie, wszyscy to robimy. Czasami są to małe kłamstwa, czasami większe, ale nie zawsze czyni nas to notorycznymi kłamcami. Źli ludzie kłamią patologicznie, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Kłamstwo stanowi dla nich rzeczywistość, służy do manipulowania innymi. Przyłapany na kłamstwie prędzej da się spalić na stosie niż przyznać do nieuczciwości.

Czujesz się dziwnie w obecności tej osoby

Każde ciało emituje pole energii. Dlaczego? To nie do końca jest jasne, być może służy jako system ochronny. Ale tak samo jak niezdrowe jedzenie „pokazuje się” na naszej skórze, tak zło, które ktoś nosi w środku, pojawia się w naszym polu energetycznym.

Być może dlatego czujemy niepokój, strach w obecności pewnych ludzi, choć oni nie robią nam nic złego. To często najpewniejszy znak, że mamy do czynienia ze złą osobą, niestety przez nas ignorowany.

Wprowadza cię w błąd

Kontrolowanie rzeczywistości daje energię złej osobie, ponieważ tylko tak jest w stanie dostosować ją do swoich drobnych pragnień. Dlatego właśnie mówi rzeczy nieprawdziwe rzeczy o ludziach, których znasz, którzy są ci bliscy. Przekręca fakty, nie cytuje wprost wypowiedzi, robi wszystko, żeby ciebie wprowadzić w błąd i przejąć kontrolę nad sytuacją.

Jest pozbawiona wyrzutów sumienia

Źli ludzie to ci, którzy kontrolują, kłamią, cieszą się z czyjegoś nieszczęścia, sprawiają, że czujemy się w ich obecności „dziwnie”. To już wiemy. Możemy do tego dołożyć brak wyrzutów sumienia, nie jest im przykro, gdy kogoś skrzywdzą. Nie przepraszają.

Jest okrutna

Musimy jednak pamiętać, że zło, nie wyraża się jedynie przez subtelne sygnały. Czasami jest to po prostu okrucieństwo – wobec bliskich, innych ludzi czy zwierząt (to najbardziej zauważalne). Zwróć uwagę jak taka osoba traktuje innych, jak się do nich odnosi, jakie ma na zdanie na ich temat. To bardzo dużo mówi o człowieku.

Brakuje jej odpowiedzialności

Zła osoba nie ma żadnego moralnego kompasu. Będzie robić, co się jej podoba i nigdy nie poczuje odpowiedzialności za ból, który wyrządziła innym.

Jest złym przyjacielem

Przychodzi po pomoc, jeśli ma w tym głębszy, ukryty interes i cel. Pomijam fakt, że nigdy na jej pomoc liczyć nie można. Zawsze ma setki wykrętów. „Musisz sobie radzić w życiu, nic nie jest proste” – możesz usłyszeć w słuchawce, gdy dzwonisz z nadzieją o jakiekolwiek wsparcie.

Jest rasistą, seksistą, homofobem lub bigotem

Zło rozkwita, gdy dobro jest podzielone. To sprawiło, że jedni z najokrutniejszych ludzi na świecie – od Hitlera przez Stalina do Osamy bin Ladena – odnieśli wielki sukces. Wyciągnęli drobne różnice między ludźmi i użyli ich do zasiania większych, co doprowadziło do katastrofy.

Źli ludzie często używają bigoterii, homofobii, seksizmu, rasizmu i faszyzmu, aby poróżnić dobrych ludzi i wyhodować jeszcze więcej zła na świecie.

Poniża cię

Jedną z najgorszych manipulacji jest manipulacja emocjonalna. Zwykle ma ona formę poniżenia. Zła osoba może grać ofiarę, choć ty nie zrobiłaś niczego złego. Sprawia, że czujesz się źle z tym jak wyglądasz. Umniejsza twoje zainteresowania, marzenia, przyjaciół, dom. Wyśmiewa twoje wybory.

Nie pozwól, by tak się działo.

Prowadzi setki żyć

Nigdy nie dowiesz się zbyt wiele o prawdziwym życiu ludzi, którzy są źli. Mówienie, że prowadzą podwójne życie jest ogromnym niedopowiedzeniem. Prowadzą setki żyć. Za każdym razem odgrywają inną rolę, by dostać to, czego chcą.

Nie znają granic

Bez względu na to, ile razy wyrzucisz ich ze swojego życia, oni zawsze wrócą, zawsze będą się kręcić wokół ciebie, jeśli tylko im na to pozwolisz.

Uważaj, bo zły człowiek spróbuje cię tak zmanipulować, byś ponownie otworzyła drzwi i wpuściła go do środka. Dlatego nigdy nie pozwól mu włożyć buta w twoje drzwi, nie zostawiaj mu przestrzeni – jakiejkolwiek, by mógł znowu kontrolować ciebie i twoje życie.


źródło: Yourtango

 


Lifestyle

Jak być dobrą żoną – szokujący poradnik z lat 50-tych

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 sierpnia 2018
Fot. iStock/twentyfourworks

„Poradnik dobrej żony” to artykuł , który został opublikowany w pewnym popularnym w latach pięćdziesiątych, w Stanach Zjednoczonych, miesięczniku dla kobiet. Czasopismo było typową w owym okresie gazetą zawierającą porady na temat tego, jak być dobrą gospodynią domową. Choć od opublikowania tego tekstu minęło już ponad pół wieku, wydaje się, że niektórzy panowie marzą o powrocie do dawnych czasów.  A może nawet, mentalnie tam utkwili?

Jeśli jesteście ciekawi, rzućcie okiem na te kilka wskazówek z lat pięćdziesiątych

 • Przygotuj obiad. Planuj z wyprzedzeniem, nawet poprzedniej nocy, aby przygotować pyszny posiłek, na czas na jego powrotu. Jest to doskonały sposób, żeby mu powiedzieć, że o nim myślałaś i że martwisz się jego problemami. Większość mężczyzn jest głodna, gdy wraca do domu, a perspektywa zjedzenia dobrego posiłku miło kojarzy im się z ciepłym powitaniem z twojej strony.
 • Przygotuj się. Poświęć 15 minut na odpoczynek, abyś się odświeżyć, zanim on wróci. Popraw makijaż, zwiąż wstążką włosy i wyglądaj świeżo. Właśnie przebywał wśród wielu, zmęczonych pracą ludzi.
 • Bądź zabawna i  interesująca. Jednym z twoich obowiązków jest zapewnienie mu odrobiny rozrywki.
 • Pozbądź się bałaganu. Zanim wróci twój mąż, przejdź po domu i posprzątaj. Zbierz podręczniki szkolne, zabawki, papier itp., a następnie przetrzyj ściereczką stoliki.
 • W chłodniejsze miesiące w roku powinnaś rozpalić ogień w kominku, aby on mógł się zrelaksować. Twój mąż poczuje, że dotarł do przystani spokoju i porządku, i to zadziała na twoją korzyść. W końcu troska o jego wygodę zapewni ci ogromną osobistą satysfakcję.
 • Przygotuj dzieci. Poświęć kilka minut, aby umyć im ręce i twarze, przeczesać włosy i, jeśli to konieczne, zmienić ubranie. Połóż kres wszystkim sporom. W chwili jego powrotu ucisz wszelkie hałasy – pralki, suszarki lub odkurzacza. Staraj się zachęcać dzieci do zachowania ciszy.
 • Ciesz się, że go widzisz.
 • Przywitaj go ciepłym uśmiechem i pokaż mu, że jesteś szczerze zainteresowana tym, by zaspokoić jego potrzeby.
 • Słuchaj go. Możesz chcieć mu przekazać kilkanaście ważnych rzeczy, ale sam moment jego przyjścia nie jest odpowiedni.
 • Pozwól mu mówić pierwszemu – pamiętaj, jego tematy rozmów są ważniejsze niż twoje.
 • Nigdy nie narzekaj, jeśli wróci późno do domu lub wyjdzie na kolację lub gdy zażyje rozrywki bez ciebie. Zamiast tego spróbuj zrozumieć jego świat napięcia i presji i jego bardzo realną potrzebę bycia w domu i relaksu.
 • Twój cel: Postaraj się, aby Twój dom był miejscem spokoju, porządku i spokoju, gdzie twój mąż może odnowić się cieleśnie i duchowo.
 • Nie witaj go skargami i problemami.
 • Nie narzekaj, jeśli spóźni się do domu na kolację lub nawet, jeśli nie wróci przez całą noc. To naprawdę niewiele dla ciebie w porównaniu z tym, przez co on przechodził tego dnia.
 • Podaj mu jego poduszkę i zaoferuj, że zdejmiesz mu buty. Mów niskim, łagodnym i przyjemnym głosem.
 • Nie zadawaj mu pytań na temat tego, co robił ani nie kwestionuj jego osądu lub uczciwości. Pamiętajcie, on jest panem domu i jako taki zawsze będzie wykonywał swoją wolę uczciwie i zgodnie z prawdą. Nie masz prawa go przesłuchiwać.
 • Dobra żona zawsze zna swoje miejsce.

Na podstawie: vintag.es

 


Zobacz także

Pięciolatka z torebką za 20 tysięcy złotych – przesada, czy przywilej bogatych?

7 zdrowotnych korzyści z doustnej antykoncepcji, o których możesz nie wiedzieć

Ludzie oceniają nas na podstawie tylko dwóch kryteriów. Co liczy się podczas pierwszego spotkania?