Związek

Chce mieć przyjaciółkę? Niech ma. 4 zasady, których on musi przestrzegać

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
30 marca 2018
1 z 1

Chce mieć przyjaciółkę? Niech ma. 4 zasady, których on musi przestrzegać

Fot. iStock/mihailomilovanovic

Piotr niestety złamał jedną z najważniejszych zasad przyjaźni damsko-męskiej w związku. To partnerka i jej uczucia zawsze powinny być na pierwszym miejscu. Zasada ta obejmuje niemalże wszystkie sfery życia. To partnerka, nie przyjaciółka powinna być tą, z którą spędza większość czasu. To partnerka, a nie przyjaciółka powinna znać wszystkie jego sekrety. To do partnerki, a nie do przyjaciółki idzie się po pomoc lub poradę w pierwszej kolejności. To za partnerką, a nie przyjaciółką najpierw staje się murem. Trudno bowiem uwierzyć, że ona nie jest zagrożeniem, skoro to w jej obronie staje, jej się zwierza, z nią konsultuje decyzje. To byłoby bolesne nawet wtedy, jeśli byłby to przyjaciel-mężczyzna. Kiedy chodzi o kobietę, przewinienie jest dużo poważniejsze i są powody do obaw.

Jest jeszcze kilka zasad, których warto przestrzegać, żeby partnerka nie mogła spokojnie spać:

Żadnych tajemnic

Wszelkie sekrety, niedopowiedzenia, tajemnicze spotkania i rozmowy po nocy są niedopuszczalne. Coś, co trzeba lub chce się ukrywać przed drugą osobą zawsze budzi niepokój.

Tematy tabu

Żadna kobieta nie czułaby się dobrze wiedząc, że jej partner rozmawia z inną o ich życiu intymnym czy problemach w związku. Nawet jeśli przyjaciółka ma szczere chęci, raczej nie będzie kierowała się solidarnością jajników, a raczej stanie po stronie faceta.

Wspólne spędzanie czasu

Nawet jeśli ona przyjaźni się tylko z nim, nie powinna mieć nic przeciwko, byś ty czasem uczestniczyła w ich spotkaniach. Jeżeli ona broni się rękami i nogami przed wizytą w waszym domu albo szybko się rozłącza, czy to ty odbierasz telefon, może jej chodzić o coś więcej.

Mimo to trudno powiedzieć, czy uda ci się uwolnić od negatywnych myśli. Masz prawo postawić granice i prosić o ich respektowanie, ale i on ma prawo mieć swoich przyjaciół. To od was zależy, jak poukładacie te sprawy. Lepiej jednak nie być wyłącznie cichym obserwatorem. Zazdrość potrafi wykończyć.

Na podstawie: PopSugar

PoprzedniNastępny
Związek

Kilka kłamstw, które opowiadasz matce o swoim facecie (a od których twojemu terapeucie eksplodowałaby głowa)

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 marca 2018
1 z 1

8 kłamstw, które powtarzasz swojej matce

Być może czują, że nie można ich pokochać, albo (w najlepszym wypadku), że miłość jest warunkowa. Wiele z nich uważa, że kobiety powinny zadowalać się „byle czym”, ponieważ nie zasługują na równe traktowanie. Wówczas wstydzą się, że mają jakiekolwiek potrzeby.

Im bardziej rezygnują z siebie, tym mocniej wkraczają w świat kłamstwa i iluzji i tym trudniej im dostrzec nierówności między nimi a ich partnerami lub wyzwolić się z toksycznego związku.

Im więcej czasu spędzą kierowane takimi mechanizmami, tym większe jest prawdopodobieństwo, że tak już zostanie.  Ale przecież nie musi tak być.

Aby przełamać to fatum, trzeba zacząć zadawać sobie pytania, które mogą doprowadzić do prawdy, do zrozumienia tego, jak faktycznie wygląda twój „wymarzony związek” i „idealny partner”.  Jeśli dostrzeżesz co naprawdę dzieje się w twoim związku, zaczniesz chronić i doceniać samą siebie w sposób, w jaki twoja mama nigdy tego nie zrobiła, zaczniesz także przyciągać osoby warte twoich uczuć.


 

Na podstawie: themindsjournal.com 

PoprzedniNastępny
Związek

Żyj tak, żeby niczego nie żałować. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 marca 2018
Fot. iStock / robertiez

Bronnie Ware jest pielęgniarką z Australii, która wiele lat spędziła przy ludziach, którzy żegnali się ze swoim życiem. Przeprowadziła setki ważnych rozmów, bo umierający nabierają niezwykłej dojrzałości. W swojej książce spisała pięć rzeczy, których żałują ludzie pod koniec swojego życia. 

Wiecie, co zostało wymienione? Umierający żałowali, że nie mieli odwagi przeżyć swojego życia w zgodzie ze sobą, tylko nieustannie starali się spełnić oczekiwania innych. Żałowali też, że tak bardzo dużo pracowali, że ich życie kręciło się wokół zawodowych obowiązków i ambicji. Na liście pojawił się także żal, że nie potrafili wyrażać swoich uczuć, mówić o nich otwarcie oraz poczucie straty z powodu zaniedbanych relacji z przyjaciółmi. Piątą rzeczą, której żałowali ludzie żegnający się z życiem było to, że nie pozwolili sobie być szczęśliwszymi…

Często wracam do tych pięciu punktów starając się pamiętać, że życie mam tylko jedno, że już nigdy nie będzie drugiej szansy i że tak naprawdę wszystko zależy ode mnie, a przede wszystkim moje szczęście.

Gdyby dzisiejszy dzień okazał się ostatnim dniem waszego życia, czego byście żałowali? Napiszcie, proszę, w komentarzach.

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś:  gdyby dzisiejszy dzień okazał się ostatnim dniem waszego życia, czego byście żałowali? Napiszcie, proszę, w komentarzach.

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Ileż można starać się o związek? Ci, którzy piszą te złote rady nie mają pojęcia zielonego o związku

10 rzeczy, które rozumiemy dopiero po rozwodzie, a szkoda…

Sygnały, które świadczą, że twój związek zmierza w niewłaściwą stronę. Bądź uważna

W związku liczy się lojalność. O czym nigdy nie powinnaś opowiadać znajomym?