Związek

7 mitów na temat związków, które sprawiają, że zbyt szybko się rozstajemy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 lutego 2020
Fot. iStock
 

Macie w swoim życiu miłosnym taką historię, do której wracacie czasami z żalem, myśląc: „to mogła być naprawdę piękna historia, ale nie wyszło”? Nie potraficie nawet określić, co poszło nie tak. Może coś przeoczyliście, może nie zadbaliście w odpowiednim momencie o partnera i o tę relację. A może uwierzyliście w któryś z siedmiu mitów na temat związków.

7 mitów na temat związków, które sprawiają, że zbyt szybko się rozstajemy

Mit numer 1: „Jak kocha, to poczeka”

Wydaje nam się, że możemy dowolnie testować partnera. Nie szanujemy jego czasu, planów, uważamy, że skoro nas kocha, to powinien być dla nas zawsze. Niech czeka, niech się postara, niech zasłuży… A gdzie zwykły szacunek dla drugiego człowieka? Miłość nie polega na testowaniu, ile ktoś jest dla nas w stanie znieść.

Mit numer 2: „Widocznie nie byliśmy sobie przeznaczeni”

Jasne, istnieją pewne, dość niezwykłe zbiegi okoliczności, które pchają ku sobie dwoje ludzi. Jednak w większości przypadków powodzenie związku nie zależy od ślepego losu. Miłość spełniona jest częściej wyborem, decyzją popartą ciężką pracą i wolą obu stron, a nie szczęśliwym zbiegiem okoliczności.

Mit numer 3: „Nie sprzyjał nam czas”

Nie ma czegoś takiego, jak lepszy lub gorszy czas na miłość. Jeśli jest uczucie, dobre chęci, oboje partnerzy dążą do tego by razem pokonywać wszelkie przeciwności i życiowe meandry. Miłość silna łączy i pomaga walczyć razem o dobrą codzienność.

Mit numer 4: „Jeśli związek jest dobry, namiętność nie wygasa”

Zakładamy, że pasja, namiętność, dobry seks będą trwały wiecznie. A jeśli tak nie jest, to „nie może to być właściwy związek” lub „nasz związek musi przechodzić trudny okres”. Jednak namiętność naturalnie zanika we wszystkich związkach. Psychologowie uważają, że to codzienne czynności są jednym z winowajców. Gdy liczba obowiązków rośnie, partnerzy mają coraz mniej czasu i energii dla siebie.

Mit numer 5: „Dziecko wzmacnia związek”

Pojawienie się dziecka to dla związku prawdziwe wyzwanie i test, już od samego początku. Dolegliwości związane z ciążą, wydatki, choroby, obowiązki związane z opieką nad dzieckiem i jego wychowaniem mogą zbliżyć do siebie partnerów, ale wcale… nie muszą. Wiele zależy od naszych charakterów, poczucia odpowiedzialności i szczerości uczucia.

Mit numer 6: „Gdyby on mnie naprawdę kochał, wiedziałby czego potrzebuję”

Nawet najbardziej uważny, czuły i kochający partner nie jest magikiem, który czyta w twoich myślach. O problemach, deficytach, ale i o tych dobrych stronach związku trzeba rozmawiać otwarcie, a nie udawać do ostatniego momentu, że wszystko jest w porządku, a my jesteśmy niebotycznie szczęśliwi. Mów o swoich potrzebach i szanuj potrzeby drugiej strony.

Mit numer 7: „Nad dobrym związkiem nie musisz pracować”

Nad każdym związkiem trzeba pracować, o każdy trzeba dbać. Relacja dwóch, zupełnie różnych osób, które decydują się dzielić ze sobą codzienność wymaga wysiłku i codziennej pracy obu stron. Bo kiedy jednej już ma siły, druga podtrzymuje promyk nadziei. Związek to współpraca i wspieranie się na drodze do wspólnego celu.

Nie poddawajcie się zbyt szybko. Dobra miłość to wspaniały podarunek, z którym po prostu zdrowiej i łatwiej żyć.

 

 


Związek

Nie kocham Cię. A jednak wychodzę za Ciebie za mąż. Dlaczego? Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
18 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List
 

Do Ciebie,

nie kocham Cię. A jednak wychodzę za Ciebie za mąż. Dlaczego? Wstydzę się ludzi, nie mam nikogo innego, zazdroszczę zamężnym koleżankom. A może żal mi Ciebie? Tak, właśnie to najlepsze wytłumaczenie. Żal. Tak pięknie potrafisz kochać, mówić komplementy, sprawiać miłe niespodzianki, adorować i wreszcie przepraszać.

Żal mi to wszystko stracić. Bo czy ktoś jeszcze będzie umiał mnie tak kochać? Wiesz, wszystkie koleżanki mi Ciebie zazdroszczą. Jesteś przystojny, zabawny, potrafisz rozmawiać na każdy temat, nie wstydzisz się okazywać czułości. Trzymasz mnie wciąż za rękę kiedy idziemy, uśmiechasz się do mnie, przytulasz nie zważając na ludzi. Opiekujesz się mną kiedy tego potrzebuję.

To co jest ze mną nie tak, pomyślisz? To nie we mnie tkwi problem, lecz w Tobie. Wiem, że mnie kochasz, ale zapomniałeś o jeszcze jednej swojej miłości. To alkohol. Niby nie dużo, nie często, ale jest w Twoim życiu. I za chwilę będzie również w moim.

Boję się tego, bo wiem jaki jesteś pod wpływem alkoholu. Jesteś obcy i zły. Przestajesz nad sobą panować, przestajesz mnie dostrzegać. Ranisz mnie, ale powtarzasz, że wciąż mnie kochasz. Przepraszasz. Pięknie przepraszasz i mówisz, że już nigdy więcej. Kiedyś wierzyłam, teraz już nie. Ale Ty wierzysz i znów zapewniasz mnie o miłości.

Wiesz, wierzę w Twoją miłość, ale nie wierzę już sobie, że dam radę tak żyć. Ranisz mnie, ale Ty tego nie widzisz. Nie mam siły tak żyć, nie mam siły kochać. Lepiej dla nas by było gdybyśmy odłożyli ślub.

Co ja mówię! Byśmy się rozstali.

Tak ciężko mi to mówić, bo znów żal mi Ciebie. Ten przeklęty żal miesza mi wszystko w głowie. Nie mogę się od tego uwolnić. Ale wiem, że chcę uwolnić się od Ciebie. Przepraszam, że w ten sposób to przekazuję. Ale tak będzie lepiej. Nie będę widziała Twoich łez, bo na pewno będą. Zawsze były gdy prosiłeś o przebaczenie i zawsze się na to nabierałam. Na pewno znajdziesz inną miłość. Tak pięknie przecież potrafisz kochać.

Jutro nasz ślub. Już nie zdążę wysłać listu, ale mogę Ci go dać. Czy wystarczy mi odwagi, czy przestanę się bać, wstydzić? Czy nie sprawię Ci bólu? Znów mi Ciebie żal…

Zapomniana

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Związek

Bądź szczęśliwy. Łucjo wygrałaś. Oddaję Ci syna. Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
18 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List

Kochany

Dawno temu, na początku naszego małżeństwa, kiedy konflikty z Twoją matką były na porządku dziennym, odbyłyśmy jedną trudną, ale bardzo istotną rozmowę. Wtedy byłam pewna naszej miłości, jak niczego innego na świecie.

Twoja matka powiedziała mi jak bardzo mnie nienawidzi, że mnie zniszczy i pogoni, że nie zasługuję na Ciebie, jestem starą krową, paniczką z miasta .A ja jej odpowiedziałam ,że bardzo Cię kocham, a Ty mnie, to małżeństwo przetrwa wszystko. I żeby ze mną nie walczyła, bo wygram.

Teraz po tych wszystkich latach, cierpienia w samotności, poniżaniu, gnębieniu, a przede wszystkim walce o Ciebie z resztą sam wiesz, uważam że zrobiłam wszystko co w mojej mocy, zaparłam się samej siebie żebyśmy byli razem .Tak wiele razy chciałam Ci powiedzieć, pokazać co robi Twoja matka, jak bardzo kłamie, manipuluje, oszukuje i oczernia.

Przez odejście z domu Twoich rodziców chciałam Ci pokazać jak może wyglądać Nasze życie, nie w trójkącie, bez cudzych wyimaginowanych problemów, bez szczucia. Po prostu Nasze.

Przyjęłam Cię z wielką nadzieją i radością. Tak bardzo chciałam wierzyć, że będziesz mi mężem, przyjacielem, kochankiem, a dla naszego dziecka najlepszym tatą na świecie.

Zniszczyłeś wszystko dla miłości matki i z jej rozkazu. Teraz już wiem, że przegrałam. Składam broń, nie chcę już Ciebie, nie chcę tego małżeństwa, nie mam już siły walczyć i nie widzę sensu. Moja nadzieja i wiara w Nas umarła . Koniec. Zwracam Ci wolność, oddaję Cię matce.

Choć serce złamane, wiem że tak należy postąpić, bądź szczęśliwy.

Dusia.

P.S: Łucjo wygrałaś. Oddaję Ci syna.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

brak bliskości

Dlaczego tkwisz w złym związku? Wiele powodów ukrytych jest w twoim znaku zodiaku

9 błędnych przekonań, które mogą zniszczyć każdy związek

List do teściowej

Drogi facecie, wkurzasz mnie. Niby można na Ciebie liczyć, ale ile to kosztuje emocji, wiem tylko ja