Go to content

Co mówi o tobie twoja kawa?

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez co najmniej jednej filiżanki pysznej, aromatycznej kawy. Napar znakomicie pobudza, rozgrzewa, poprawia humor. Rytuał jej picia staje się dla kawoszy nierozłącznym elementem każdego dnia. Zastanawiałaś się, o czym może świadczyć rodzaj kawy, jaką pijasz najczęściej?

W badaniach, które przeprowadzono na tysiącu osobach pijących kawę, powiązano ich cechy osobowości z  preferencjami odnośnie rodzaju wybieranego napoju.

Co twoja kawa mówi o tobie?

Fot. iStock / creacart

1/6 1. Klasyczne cappuccino

Najczęściej wybierały je osoby wykazujące chęć kontroli, zmotywowane do osiągania założonych celów, szybko nudzące się. Inni wywierający ten rodzaj kawy cechowali się także uczciwością, lojalnością wobec przyjaciół.

Fot. iStock / Anna Pustynnikova

2/6 2. Kawa z lodami

Ci, którzy wybierali affogato, czyli połączenie zimnych lodów i gorącej kawy, przedstawiali się jako osoby szczęśliwe, zabawne, znajdujące zawsze dobry czas na przyjemności. Do wybierania tego rodzaju kawy, przyznawali się także ludzie będący nocnymi markami, traktującymi kawę przede wszystkim jako przyjemność na popołudnie, swoistą wisienkę na torcie swojego dnia.

Fot. iStock / Proformabooks

3/6 3. Oszczędne ristretto

Ten rodzaj kawy lubiany jest przez koneserów, doceniających jej cierpki, wyraźny smak, nie tak popularny, jak pozostałe rodzaje kaw. Z tego powodu osoby, które ją zamawiają, same siebie postrzegają jako oryginalne, trochę szalone, o wyrafinowanym podniebieniu i stawiające wysokie wymagania.

Fot. iStock / Bogdanhoda

4/6 4. Gorące espresso

Wybierają ją osoby będące w pośpiechu, liderzy, urodzeni pracusie, którzy nie lubią marnować czasu. Szybka i mocna kawa idealnie sprawdza się w wiecznym biegu, dając przyjemność smaku i energię do pokonywania nowych zadań.

Fot. iStock / SrdjanPav

5/6 5. Ulubione caffè latte

Osoby wybierające ten napój, określają się jako unikające przejmowania przywództwa, czują się lepiej w pracy zespołowej. Miłośnicy latte lubią raczej podejmować się lekkich i przyjemnych zadań, z którymi dają sobie znakomicie radę.

Fot. iStock / xijian

6/6 6. Kawa z mlekiem

Chyba najczęściej wybierana kawa każdego dnia. Osoby, które po nie sięgają, wcale nie są nudziarzami, lubiącymi rutynę. Okazuje się, że najczęściej wybierają ją indywidualistki, przekonane o swojej wartości, lubiące kontrolować rzeczywistość.


źródło: ww.lifehack.org