Go to content

Mocny kręgosłup to podstawa

Fot. Materiały prasowe

Komu z nas nie zdarzyło się narzekać na ból pleców? Dolegliwości związane z kręgosłupem to niepokojąco częsty problem, który dotyka nawet 80% społeczeństwa. Głównym winowajcą jest bierny tryb życia. Spędzanie wielu godzin w pracy w nieprawidłowej pozycji siedzącej, znacznie obciąża nasz organizm. Eksperci kliniki Columna Medica uważają, że spersonalizowany trening funkcjonalny, który opiera się na ćwiczeniach zgodnych z naturalnymi ruchami ciała, często umożliwia pozbycie się tego typu dolegliwości bez ingerencji chirurga. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Columna Medica to nowoczesna klinika położona w Łasku, w otoczeniu niemal stuletniego sosnowego lasu. Specjalizuje się w rehabilitacji kręgosłupa, nieinwazyjnym leczeniu schorzeń układu ruchu oraz terapii manualnej. Stawia na pracę z pacjentem w systemie 1:1. Specjaliści Columna Medica dużą wagę przywiązują, zarówno do wstępnej konsultacji medycznej, jak i do badań. Podczas diagnostyki urządzeniem DIERS Formetric 4D mogą przeprowadzić analizę układu kostno-stawowego bez użycia promieniowania rentgenowskiego. Każdy
z tych etapów jest istotny dla szybkiego zdiagnozowania problemu i opracowania indywidualnego programu ćwiczeń. 

– Wielu z naszych pacjentów nie reaguje na dolegliwości bólowe pleców, lekceważąc je lub obawiając się, że leczenie będzie wiązać się z operacją. Dopiero, kiedy ból staje się nie do wytrzymania lub pacjent nie może wykonywać codziennych czynności – udaje się na konsultację do specjalisty. Tymczasem leczenie schorzeń kręgosłupa w wielu przypadkach może odbywać się bez ingerencji chirurgicznej i z równie korzystnym efektem. Nieinwazyjne leczenie dolegliwości układu ruchu oraz terapia manualna umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie lub  zmniejszenie bólu. W każdym przypadku bardzo ważny jest czas reakcji na pojawienie się problemu z kręgosłupem. Im wcześniej podejmiemy działania, tym krótsza i skuteczniejsza będzie rehabilitacja mówi Dawid Żak, fizjoterapeuta Columna Medica.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Klinika specjalizuje się również w diagnostyce wybranych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i reumatologicznych.  Pomaga w szybkim przywróceniu sprawności, redukcji bólu towarzyszącego schorzeniom i urazom, a przede wszystkim uniknięciu operacji w wybranych przypadkach. Z myślą o potrzebach swoich pacjentów Columna Medica stworzyła autorskie programy rehabilitacyjne, ortopedyczne i neurologiczne. Leczenie w ramach przygotowanego pakietu ma na celu przywrócenie oraz usprawnienie funkcji motorycznych przy możliwie jak najkrótszym czasie rekonwalescencji. Wszystko to w naturalnym otoczeniu, które sprzyja regeneracji.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Obok najwyższej jakości usług medycznych oraz nowoczesnego sprzętu, Columna Medica zapewnia wyjątkowy komfort pobytu, kameralność oraz wsparcie w zakresie odnowy biologicznej i zdrowego odżywiania w luksusowych warunkach. Tutaj najważniejszy jest pacjent i jego potrzeby.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica