Związek

12 sygnałów ostrzegawczych, które mówią, że związałaś się z psychopatą

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2018
Fot. iStock/jpa1999
Następny

W stanie zakochania trudno wymagać od partnerów, by spojrzeli na siebie nie przez różowe okulary, ale chłodnym okiem. To jednak większości z nas oszczędziłoby bolesnych rozczarowań i nieskutecznych poszukiwań drugiej połowy. Ale czy ktokolwiek pod wpływem hormonów czy emocji, rozkładał na czynniki pierwsze swoją miłość?

Z powodu niedopasowania, związki się rozpadają. Jedne rozluźnia upływający czas, w innych okazuje się, że partner nie do końca jest taki, jaki być powinien. Bo to, z kim tak naprawdę się wiążemy, zazwyczaj wychodzi na jaw po dłuższym czasie. Wspólne doświadczenia zbliżają, pozwalają lepiej się poznać i zrozumieć drugą osobę. Albo otwierają oczy na to, jak bardzo myliliśmy się co do niej.

Psychopata — najgorszy kandydat na partnera

Szacuje się, że około 0,2% do 3,3% ogółu społeczeństwa to psychopaci — głównie mężczyźni. Są to osoby antyspołeczne, niezdolne do empatii, nieodczuwające poczucia winy, z wyrachowaniem wykorzystujące nieświadome ofiary. Najczęstszymi, bo najłatwiejszymi do omotania ofiarami, są osoby z niskim poczuciem wartości, zagubione, zranione w poprzednich związkach i z depresją. Żadna kobieta nie chciałaby się pewnego dnia obudzić w łóżku z psychopatą. A jednak wiele z nas uświadamia sobie, że pod fasadą miłego, troskliwego faceta, kryje się zupełnie inny, trochę przerażający człowiek.

Dlaczego trudno jest rozpoznać, że nasz partner może nas skrzywdzić? Ponieważ psychopaci to nie tylko stereotypowe osiłki lubiące dręczyć małe zwierzątka, ale inteligentni ludzie, czasem na wysokich stanowiskach, którzy potrafią dobrze się kamuflować. Nikt z nich raczej nie krzyczy i nie biega z nożem po mieście. Psychopata ma za to szereg innych cech, które powinny stać się dla każdej kobiety światełkiem ostrzegawczym.

12 sygnałów ostrzegawczych, które mówią, że związałaś się z psychopatą

1. Kłamie dla przyjemności

Psychopata bez zająknięcia wymyśla wszystkie kłamstwa, aby osiągnąć swój cel. Robi to dla czystej przyjemności, aby uzależnić od siebie partnerkę, przejąć nad nią kontrolę. Potrafi wymyślić sobie pół życia i na bieżąco dopowiada do tego pasujące wersje.

2. Nie uznaje norm i zasad

Wygląda na nonszalanckiego buntownika, a jednak to typ osoby, która nie potrafi funkcjonować zgodnie z ustalonymi zasadami czy normami. To nie typ rewolucjonisty, a trochę anarchisty, który ma wszystko gdzieś i swoje, częste naginanie granic zachowania tłumaczy swoimi potrzebami, nie licząc się z konsekwencjami. Jak sobie wymyśli, tak robi.

3. Narzuca szalone tempo związkowi

Już po pierwszej randce ma ochotę zaciągnąć cię do łóżka, po miesiącu znajomości chce się do ciebie wprowadzać, a po trzech żenić z tobą. Szalone tempo nie jest objawem bezwarunkowej miłości! To raczej świadczy o  obsesji i chęci przywłaszczenia kobiety na wyłączność.

4. Sprawnie manipuluje

Powie ci wszystko to, co chcesz usłyszeć. Przedstawi ci takie argumenty, które nawet gdy wcześniej cię niepokoiły, teraz wydają się całkiem sensowne. Psychopaci mają wielki talent do osiągania swoich założeń rękoma innych. Największą radość ma w sytuacji, gdy jego starania powodują konsekwencje w życiu innych, np. skłócenie z rodziną.

5. Nie uznaje swojej winy

Robi źle, ale gdy musi ponieść tego konsekwencje, nie chce ich uznać. Wg niego może on pozwalać sobie bezkarnie na wszystko, nie oglądając się na innych. Cokolwiek by się nie zadziało, wina zawsze będzie leżała po twojej stronie, albo zrzuci to na karb niesprzyjającej sytuacji.

czytaj dalej

Związek

Czego nie nauczyła cię mama, a powinna. Zapomnij o idealnym facecie – mieszka nad morzem, szczęśliwy ze swoim chłopakiem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 stycznia 2018
Fot. iStock/Brainsil
 

Bo nie zdążyła, zanim dorosłaś. Albo dlatego, że nie umiałyście ze sobą rozmawiać wcześniej. Albo dlatego, że akurat inne rzeczy były w tamtym momencie ważniejsze….

Kiedy wszystko wokół (to, na co nie masz wpływu) nie może już wyglądać gorzej, śmiech jest najlepszym lekarstwem.

Jeśli mierzysz buty i są dobre – kup je w każdym możliwym kolorze.

Ciesz się chwilą. Ona mija w mgnieniu oka.

Potrzebujesz grupy wsparcia? Dbaj o swoje przyjaciółki.

Życie jest zawsze bardziej interesujące, gdy spodziewasz się nieoczekiwanego.

Nie musisz poświęcić całej siebie, tego, kim jesteś by być kochaną.

Żaden problem nie jest nierozwiązywalny. Po prostu zachowuj się jak dorosła dziewczyna i dasz radę.

Nie usprawiedliwiaj się PMS-em. Może tylko masz zły charakter.

Nie lekceważ swoich rodziców, bo pewnego dnia kochanie ty będziesz na tej samej pozycji, co oni dzisiaj.

Większość ludzi spędza całe swoje życie szukając szczęścia i nie znajdując go. Ty nie szukaj. Pewnego dnia zrozumiesz, że ono jest w tobie.

Tylko pierwsze 40 lat rodzicielstwa jest najtrudniejsze. Potem, to już łatwizna.

Kiedy w końcu zaczynasz rozumieć, że twoja matka miała rację, zazwyczaj masz już córkę, która uważa, że to ona ma rację, a ty się mylisz.

Zmarszczki oznaczają, że się śmiałaś. Siwe włosy oznaczają, że ci na kimś lub na czymś zależało. A blizny oznaczają, że coś przeżyłaś. Więc noś je wszystkie z dumą i oszczędzaj pieniądze, które mogłabyś wydać na „odmłodzenie” swojego wyglądu.


Na podstawie: scarymommy.com


Związek

Nie możesz zasnąć? Naukowcy znaleźli prosty sposób na bezsenność

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 stycznia 2018
Fot. iStock/Anchiy

Wiercisz się w łóżku, raz jeden bok, raz drugi. Na brzuchu, na plecach. Zamykasz na siłę oczy. Próbujesz pomyśleć o czymś przyjemny. Dobra, liczysz owce. I nic. Mijają minuty, godzina, dwie, a ty nadal nie śpisz. Już wiesz, że rano wstaniesz nieprzytomna, że to będzie długi dzień. 

Problemy z zasypianiem to dla niektórych prawdziwa zmora. Niektórzy mówią, że najlepiej wypić szklankę ciepłego mleka przed snem, inni, że rozgrzać stopy. Niestety nie zawsze to działa. Tymczasem badanie prowadzone przez Michaela K. Scullina, dyrektora Sleep Neuroscience and Cognition Laboratory na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Baylor wykazało, że najlepiej przed snem napisać do siebie list.

Jak to? Studenci biorący udział w badaniu zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich miała napisać listę zadań, które udało im się zakończyć w ostatnim czasie. Druga grupa przygotowywała listę tego, co mają do zrobienia w najbliższej przyszłości. Studenci pozostawali na noc w laboratorium. Poprzez polisomnografię, która monitoruje aktywność mózgu za pomocą elektrod, stwierdzono, że wzorce snu uczestników różnią się. Ci, którzy napisali listę rzeczy do zrobienia, zasnęli o 10 minut szybciej.

– Są dwie szkoły – zauważył Scullin. – Jedna z nich mówi, że pisanie o przyszłości prowadziłoby do zwiększonego niepokoju związanego z niedokończonymi zadaniami i opóźnieniem snu, tymczasem lista ukończonych zajęć nie powinna wywoływać zmartwień. Alternatywna hipoteza zakłada, że stworzenie listy zadań do wykonania odciąża nasze myśli i zmniejsza obawy, chociażby te, że o czymś zapomnimy, coś pominiemy.

Jeśli cierpisz na bezsenność, co szkodzi spróbować napisać taki list do siebie – z planami i celami, które w najbliższym czasie mamy do zrealizowania? Dajcie znać, czy zadziałało.


źródło: nydailynews.com

 


Zobacz także

Dlaczego kobiety zdradzają? Co najmniej z kilku powodów

Gdzie dwie się biją tam trzeci korzysta. Wygrany jest skurczybyk, co by się nie stało

Co robią mężczyźni, kiedy tracą zainteresowanie związkiem