Lifestyle

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/brown54486
 

Czasem lepiej nie wiedzieć o pewnych rzeczach. Na przykład o tym, że pewne nasze przyzwyczajenia, cechy i zachowania mogą zbliżać nas do psychopatów! Może to i brzmi dziwnie, ale badacze analizowali cechy ludzi z różnymi zaburzeniami i opisali najczęściej pojawiające się zachowania. To nie oznacza oczywiście, że każda pojawiająca się cecha, zbliża do niebezpiecznych zaburzeń.

Ale z ciekawości warto poczytać, bo psychopaci to nie jedynie osoby o wysokiej inteligencji, braku współczucia lub poczucia winy, a także bardzo impulsywnych. Bardzo często na zewnątrz są nie do rozpoznania, wyglądając niepozornie, zwyczajnie. W dodatku w każdej z tych osób można znaleźć normalne cechy, które pojawiają się u reszty społeczeństwa. Jesteście ciekawi?

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

1. Psychopaci lubią gorzkie smaki 

Lubisz niesłodzoną, gorzką kawę lub piwo? Oni też. Pokazało to badanie przeprowadzone na 500 ochotnikach. Prowadzący zapytali o ich preferencje dotyczące różnych smaków potraw. Następnie odpowiadali oni na pytania mające ocenić poziom ich agresji. Wynik? Osoby lubiące gorzkie smaki wykazywali pewne niepokojące cechy.

2. Lubią robić sobie zdjęcia

Selfie to nie tylko domena zakochanych w sobie kobiet, ale i psychopatów. Badania przeprowadzone przez Jesse Fox i Margaret C. Rooney na 800 mężczyznach pokazują, że ci lubiący wrzucać swoje poprawiane filtrami selfie do mediów społecznościowych, wykazują psychopatyczne cechy.

3. Psychopata nie „zaraża się” ziewaniem

Nie ziewasz, gdy inni ziewają? Niedobrze. Zaraźliwe ziewanie jest silnie powiązane z empatią. Badania przeprowadzone na 135 osobach pokazały, że psychopaci pozostają niewzruszeni emocjonalnie i o wiele rzadziej ziewają.

4. Listopad miesiącem urodzin psychopatów

Wg statystyk najwięcej psychopatów rodzi się w listopadzie. Strzelec oraz skorpion to znaki zodiaku, które mają największe problemy z osobowością.

5. Psychopata jest szefem

Prezesi firm podobnie jak psychopaci, przejawiają pewne wspólne cechy: są uroczy, egocentryczni, przekonujący, pozbawieni empatii i ukierunkowani na bezwzględne osiągnięcie celu. Statystyki wskazują, że odsetek psychopatów wśród prezesów firm jest 4-krotnie wyższy, niż gdzie indziej.


 

źródło: uwielbiamwiedze.plwww.sciencedirect.com


Lifestyle

Najwięcej osób podejmuje decyzję o rozwodzie 8 stycznia. To dzisiaj!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 stycznia 2018
Fot. iStock/mofles
 

8 stycznia nazywany jest przez adwokatów w Wielkiej Brytanii  „dniem rozwodu” z powodu wzrostu liczby par, które rozważają w tym dniu zakończenie małżeństwa. Jak mówią eksperci – decyzje o rozwodzie najczęściej zapadają po Świętach. Jeszcze w grudniu wiele osób ma nadzieję, że ten wyjątkowy czas coś zmieni w ich relacji. Niestety rozczarowanie, silne emocje, sprawiają, że właśnie w styczniu najczęściej do sądu wpływają pozwy o rozwód. 

Z pewnością jest to także związane z postanowieniami noworocznym – czas na zmiany, na wzięcie życia w swoje ręce, na zadbanie o własne szczęście – te hasła także wpływają na podejmowanie konkretnych decyzji i działań. Początek nowego roku z pewnością rozpoczęciu takim zmianom sprzyja.

Zdaniem ekspertów, którzy w Wielkiej Brytanii zajmują się kwestią rozwodów, to właśnie w styczniu specjaliści zasypywani są falą zapytań o rozwód. Jest to ich zdaniem związane z punktem krytycznym związku osiągniętym właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To czas, kiedy myślimy sobie, że za rok nie chcemy być w tym samym miejscu, z tym samym człowiekiem i pod wpływem często silnych emocji i bodźców podejmuje konkretną decyzję, za którą faktycznie idzie działanie.

Obecnie w Wielkiej Brytanii 42% małżeństw kończy się rozwodem, a małżeństwo trwa przeciętnie około 12 lat.


źródło: independent.co.uk


Lifestyle

6 prostych metod, jak nie przytyć podczas rzucania palenia

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. istocl / Sezeryadigar
Następny

Z nowym rokiem narzucamy sobie moc postanowień, które chcielibyśmy wprowadzić w życie. Z ręką na sercu trzeba przyznać, że tylko nieliczne z nich uda się wprowadzić w życie choćby połowicznie. Bo zaplanować to jedno, a zrobić, inna bajka. Jednym z częstych postanowień jest rzucenie palenia.

Myśl szlachetna, bo palenie ma wiele wad i bardzo szkodzi zdrowiu. O raku płuc nie trzeba przypominać, inne negatywy, takie jak brzydka cera, nieświeży oddech i strata pieniędzy, odczuwa na co dzień każdy palacz.

Nie licząc braku silnej woli, z rzucaniem palenia mamy pod górkę jeszcze z jednego powodu — obawiamy się tycia! Bo wiele z kobiet zauważa, że dopóki palą, ich waga stoi w miejscu, bo i apatyt jest często mniejszy. Zrywając z paleniem można liczyć się z wahaniem wagi i łapaniem zbędnych kilogramów. Na szczęście nie zawsze czarny scenariusz zmusi się spełniać. Można rzucić nałóg, bez niechcianego tycia. Wystarczy wykorzystać 6 wskazówek, które ułatwią zadanie.

źródło: www.womenshealth.pl, polki.pl

Zobacz także

9 rzeczy charakteryzujących osoby z bardzo wysoką wrażliwością. Czy jesteś jedną z nich?

Istnieje zależność między skłonnością do zdrady, a zasobnością portfela. Czy wiesz, kto zdradza najczęściej?

nie oceniać

Czy można nie oceniać ludzi?