Go to content

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

Fot. iStock/brown54486

Czasem lepiej nie wiedzieć o pewnych rzeczach. Na przykład o tym, że pewne nasze przyzwyczajenia, cechy i zachowania mogą zbliżać nas do psychopatów! Może to i brzmi dziwnie, ale badacze analizowali cechy ludzi z różnymi zaburzeniami i opisali najczęściej pojawiające się zachowania. To nie oznacza oczywiście, że każda pojawiająca się cecha, zbliża do niebezpiecznych zaburzeń.

Ale z ciekawości warto poczytać, bo psychopaci to nie jedynie osoby o wysokiej inteligencji, braku współczucia lub poczucia winy, a także bardzo impulsywnych. Bardzo często na zewnątrz są nie do rozpoznania, wyglądając niepozornie, zwyczajnie. W dodatku w każdej z tych osób można znaleźć normalne cechy, które pojawiają się u reszty społeczeństwa. Jesteście ciekawi?

5 niewinnych rzeczy, które mogą cię łączyć z psychopatami

1. Psychopaci lubią gorzkie smaki 

Lubisz niesłodzoną, gorzką kawę lub piwo? Oni też. Pokazało to badanie przeprowadzone na 500 ochotnikach. Prowadzący zapytali o ich preferencje dotyczące różnych smaków potraw. Następnie odpowiadali oni na pytania mające ocenić poziom ich agresji. Wynik? Osoby lubiące gorzkie smaki wykazywali pewne niepokojące cechy.

2. Lubią robić sobie zdjęcia

Selfie to nie tylko domena zakochanych w sobie kobiet, ale i psychopatów. Badania przeprowadzone przez Jesse Fox i Margaret C. Rooney na 800 mężczyznach pokazują, że ci lubiący wrzucać swoje poprawiane filtrami selfie do mediów społecznościowych, wykazują psychopatyczne cechy.

3. Psychopata nie „zaraża się” ziewaniem

Nie ziewasz, gdy inni ziewają? Niedobrze. Zaraźliwe ziewanie jest silnie powiązane z empatią. Badania przeprowadzone na 135 osobach pokazały, że psychopaci pozostają niewzruszeni emocjonalnie i o wiele rzadziej ziewają.

4. Listopad miesiącem urodzin psychopatów

Wg statystyk najwięcej psychopatów rodzi się w listopadzie. Strzelec oraz skorpion to znaki zodiaku, które mają największe problemy z osobowością.

5. Psychopata jest szefem

Prezesi firm podobnie jak psychopaci, przejawiają pewne wspólne cechy: są uroczy, egocentryczni, przekonujący, pozbawieni empatii i ukierunkowani na bezwzględne osiągnięcie celu. Statystyki wskazują, że odsetek psychopatów wśród prezesów firm jest 4-krotnie wyższy, niż gdzie indziej.


 

źródło: uwielbiamwiedze.plwww.sciencedirect.com