Go to content

3 typy narcyzów, których możesz spotkać podczas randki. Nie polecamy!

Gdy spotykasz się z nowo poznanym facetem na pierwszej randce, nigdy nie wiesz, czego po nim możesz się spodziewać. Oczekiwania w stosunku do brutalnej rzeczywistości mogą się mocno rozjeżdżać. Ty marzysz o księciu na białym koniu, a na spotkaniu pojawi się facet, który będzie zachowywał się jak rozkapryszona książniczka. I to koniec podobieństw do wyśnionej bajki. 

Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, bo za fasadą normalności, może trafić się kandydat z piekła rodem. Do takiego typu facetów, którzy nie nadają się na sensownych partnerów należą narcyzi. Te zwichrowane osobowości mają ogromny problem ze swoim ego, w dodatku narcyz w stosunku do innego narcyza może się znacznie różnić. Ale czy na korzyść? Wątpliwe. ​​Osobom z zaburzeniem osobowości narcystycznej trudno jest utrzymać stabilne, intymne i pełne miłości relacje.

Poznaj 3 typy narcyzów, których żadna z nas nie chciałaby spotkać na swojej drodze.

źródło:  www.psychologytoday.com

Fot. iStock/GCShutter

1/3 Narcyz - ekshibicjonista

Narcyz – ekshibicjonista kocha być w centrum uwagi. Uwielbia dominować w rozmowie, opowiadać historie i udzielać porad. Ponieważ jest bardzo pewny siebie, oczekuje od kobiety specjalnego traktowania. Uważa, że jest wyjątkowy, doskonały, wie wszystko i zawsze ma rację. Oczekuje także, że wszyscy wokół nich zgodzą się z ego punktem widzenia. Nie grzeszy wyrozumiałością i cierpliwością, szybko się denerwuje i jest gotowy walczyć o rzeczy, których większość ludzi nawet nie zauważa. Zazwyczaj nie zwraca uwagi na reakcje innych osób. Narcyz-ekshibicjonista jest tak zaślepiony sobą, więc zakłada, że wszyscy się z nim zgadzają.

Jeśli jednak zdecydujesz się na randkę z narcyzem, nie zapomnij o stałym wyrażaniu podziwu dla niego. W innym przypadku spotkanie się nie uda.

Fot. iStock/feedough

2/3 Narcyz dominujący

Narcyz dominujący bywa facetem z zacięciem sadystycznym, który lubi ranić innych. Oczekuje posłuszeństwa i odczuwania strachu przez słabszą osobę. Często toksycznego narcyza przepełnia wściekłość i zgorzkniałe oraz zazdrość o sukcesy pozostałych. Nikt nie jest wystarczająco dobry, by go zadowolić. Nie stosuje żadnych komplementów, raczej wykazuje tendencję do obniżania poczucia własnej wartości u innych osób.

Jeśli zdecydujesz się na randkę z narcyzem dominującym, licz się z przykrymi komentarzami na twój temat. Szykuj również na poruszanie tematów, w których poczujesz się gorsza i niewystarczająca.

Fot. iStock/

3/3 Narcyz grzejący się w blasku innych

Ten typ narcyza jest najmniej ofensywnym i pewnym siebie narcyzem. Często jest zbyt wrażliwy, aby czerpać przyjemność z bycia centrum podziwu. Obawia się, że inni odkryją jego wady i zaatakują, podobnie jak w dzieciństwie postępował z nim jego narcystyczny rodzic. Ten rodzaj faceta szybko przywiązuje się do ludzi i rzeczy, które podziwia i uważa za wyjątkowe. Czasami próbuje manipulować sytuacją, grać ofiarę i wykorzystywać współczucie, by osiągnąć swoje cele.

Jeśli tego typu facet będzie chciał się z tobą umówić, licz się z tym, że po prostu ma on w tym swój interes.