Macierzyństwo Zdrowie

Przestań się krzywdzić… Największe mity na temat starań o dziecko

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 września 2016
Przestań się krzywdzić... Największe mity na temat starań o dziecko
Fot. iStock / Petar Chernaev
 

Przystanek dziecko – upragnione, wymarzone, w odpowiednim momencie życia. Ucieleśnienie naszej miłości i dojrzałości, a wcześniej ciąża – starannie zaplanowana, bez niespodzianek, przeżyta tak, by wzmocnić – nie doprowadzić do kryzysu w związku. Tak, tak zaczynamy snuć plany o ciąży i dzieciach – i nie ma w tym nic złego, to naturalne. Gdy pojawia się pragnienie powiększenia rodziny – chcemy i wierzymy głęboko w bardziej różową stronę macierzyństwa. Życie jednak weryfikuje nasze plany często w zupełnie inny sposób, niż byśmy sobie tego życzyli.Jednak największą krzywdę robimy sobie sami i sobie nawzajem w naszych związkach – wtedy, gdy mimowolnie stajemy w bloku startowym wyścigu po dziecko i wtedy, gdy zaczynamy wierzyć w mity, które mają się całkiem dobrze i na stałe zagościły w naszej świadomości.

8 mitów, które najbardziej nas krzywdzą podczas starań o dziecko

Zajdę w ciążę od razu po odstawieniu tabletek

Wciąż wierzymy, że w ciążę zachodzi się na pstryknięcie palcem. Odstawiamy antykoncepcję – i pach! bum! jest! Niestety, tak nie działa nasze ciało. Po pierwsze, po odstawieniu antykoncepcji zazwyczaj kobieta musi mieć odrobinę czasu na powrót do naturalnego rytmu swojego cyklu, i bardzo rzadko zdarza się tak, że udaje się zajść w ciążę choćby bez pojawienia jednej miesiączki. Po drugie zdrowa para w każdym cyklu ma około 25% szans na zapłodnienie – pod warunkiem, że kocha się dni płodne.

Nawet, jeśli upragniona ciąża nie pojawia się w pierwszym, drugim czy piątym cyklu – nie ma jeszcze powodów do niepokoju. Oczywiście łatwo „powiedzieć” – trudniej zrobić. Ale świadomość, że pierwsze niepowodzenia są zwyczajnie naturalne, może zapobiec wielu stresom i konfliktom w związku.

Jesteśmy młodzi, nie mamy 35 lat – nie będzie problemów

Utarło się, że dla kobiety wiek 35-lat jest kluczowy, gdy ta decyduje się na zajście w ciążę. Oczywiście w pewnym sensie taka granica została „ustalona” w wielu medycznych kwestiach – jednak nasze ciało nie ma wbudowanego timera, który w dniu 35-tych urodzin obniża szanse na ciążę. Przecież tak bardzo się różnimy, nasze ciała zupełnie inaczej odbierają różne bodźce, mają zupełnie inne problemy zdrowotne.

Owszem z wiekiem płodność kobiety maleje – jednak istnieje cały szereg zaburzeń, które z wiekiem kobiety nie mają zbyt wiele wspólnego, np.: zaburzenia hormonalne, endometrioza, niedrożność jajowodów.

Wszystkim się udaje, tylko nie mi

„Coś ze mną jest nie tak”, „Nie zasłużyłam”, „To kara” – wydaje nam się, że gdzie nie obrócimy głowy widzimy ciężarne, matki  z małymi dziećmi, zupełnie jakby nas prześladowały, jakbyśmy były magnesem na „brzuchy” i wózki… Więc, odruchowo nastawiamy się na negatywne myślenie – wszyscy mogą, oprócz mnie. W rzeczywistości, nasz umysł jest tak skupiony na tej jedynej dziedzinie życia, że reszty zdaje się nie zauważać.

Problemy z płodnością nie są rzadkim zjawiskiem. Nie przekreślaj swoich marzeń, poszukaj grupy wsparcia, kontaktu z kobietami, które są w podobnej sytuacji – zobaczysz, jak bardzo może pomóc zrozumienie przez drugiego człowieka.

Szybko zaszłam w pierwszą ciążę, więc nie będzie problemu z kolejną

Tak samo jak nie ma dwójki identycznych  ludzi – nie ma dwóch jednakowych ciąż. Nie ma absolutnie żadnej reguły na to, ile starania o ciążę będą trwały. Po pierwsze – z wiekiem płodność maleje, po drugie – tak wiele rzeczy ma wpływ na nasz organizm, że trudno porównywać sytuację aktualną z tą sprzed 2 czy 5 lat. Również w czasie pierwszej ciąży – mogą pojawić się zaburzenia hormonalne, które tak jak choroba hashimoto – zostają z nami już na zawsze.

Bynajmniej nie trzeba z tego powodu wpadać w panikę, wystarczy jednak zawsze – bez względu na to, czy urodziłyśmy już jedno czy trójkę dzieci – tak samo troskliwie dbać o swoje zdrowie i przede wszystkim wykonywać badania profilaktyczne. To zazwyczaj wystarcza, by trzymać rękę na pulsie i móc planować dalsze powiększanie rodziny.

Oboje jesteśmy zdrowi i dbamy o siebie. Na pewno uda się nam od razu

To oczywiście idealna sytuacja – i dużo lepsza niż ta, w której partnerzy borykają się z problemami zdrowotnymi. Jednak ogólne dobre samopoczucie i zdrowy tryb życia nie są gwarancją doskonałej płodności. Tej bowiem nie da się ocenić tylko na podstawie ogólnego stanu zdrowia.

Jeżeli chcecie zaczekać z decyzją o ciąży, zawsze dobrze jest mimo wszystko monitorować swoją płodność.

Musimy się częściej kochać

To mit, który już podczas starań o dziecko zbiera spore plony. Im większa presja upływającego czasu – tym mocniej próbujemy zwiększyć woje szanse. Niestety w tym wypadku częściej/więcej – nie znaczy lepiej. Jeżeli mężczyzna ma problemy z ilością i jakością nasienia – ta metoda odniesie odwrotny skutek.

Kochajcie się tak często, jak macie na to ochotę! I nie pozwólcie by dopadła was rutyna – bo dziecko ma być dla was szczęściem, nie utrapieniem. Zdecydowanie lepiej zainwestować swój czas w monitorowanie swojego cyklu. Kupcie test owulacyjny do domowego użytku – przecież nie  to chodzi by kochać się dużo, a o to by zwiększyć swoje szanse kochając się w odpowiednim czasie – w czasie dni płodnych.

Musimy kochać się w dniu owulacji

Czas, w którym może dojść do zapłodnienia jest indywidualny dla każdej pary. Komórka jajowa żyje ok. 24 godzin, jednak plemniki mają dłuższą żywotność (nawet ok. 5 dni). Właśnie dlatego okres płodny trwa nieco dłużej. Długość życia plemników zawartych w nasieniu jest jednak sprawą indywidualną. Oczywiście statystycznie największe szanse na zapłodnienie są w dniu owulacji.

Ciąża jest w głowie – jak „wyluzujesz” od razu zajdziesz w ciążę

Nic tak nie doprowadza do szału, jak stara dobra rada „Wyluzuj”, „Ludzie mają większe problemy”, „Ciąża zaczyna się w głowie” – i choć naprawdę wiele w tym prawdy, zbyt dosłownie bierzemy do serca takie slogany. Bo gdy ślepo chcemy wierzyć w to, że jak tylko przestaniemy się starać, ciąża zjawi się jakby z czystej ironii losu – często zapominamy o tym, co ważne:
– o ginekologu,
– o endokrynologu,
– o psychologu,
– o naszej relacji w związku.

Owszem, stres potrafi skutecznie oddalać od upragnionego dziecka, ale dużo częściej oddalają nas nasze zaniedbania na własnym zdrowiu. Lata stresu w pracy, których skutki należy naprawiać w bardziej zangażowany sposób niż weekend na Mazurach i multiwitamina.

Mity upychamy głęboko pod szafę (a najlepiej w ogóle wyrzucamy z głowy), a swój czas i energię dużo lepiej zainwestować w zdrowy rozsądek i rozmowę ze swoim ginekologiem – bez względu na to czy ciążę planujesz teraz czy za pięć lat. Aby nie zapłacić za nią najwyżej emocjonalnej ceny – warto zadbać o swoje ciało i duszę. Jest naprawdę wiele możliwości.

linia 2px

Chcę być mamą!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aby zajść w ciążę bez zbędnego stresu – warto skorzystać z pomocy, którą mamy pod nosem. Często mimo tego, że starania nie przedłużają się zdaniem fachowców, odczuwamy głęboki stres. Potrzebujemy jakiekolwiek pewności, pomocy, wskazówki. Ginekolog unosi brwi, bo NFZ zdaje się nie podzielać entuzjazmu pacjentki, która prosi o dodatkowe badania. Jak uspokoić swoje serce i pomóc sobie w planowaniu poczęcia?

Testy ciążowe znamy doskonale, jednak aby ułatwić sobie starania o dziecko – i nie kochać się jak w fabryce, warto zaprzyjaźnić się z domowym testem owulacyjnym.

Domowe laboratorium specjalnie dla kobiet planujących ciążę przygotowało zestaw „Chcę byc mamą”. W skład zestawu wchodzą trzy testy potrzebne podczas jednego cyklu:

Test LH – czyli test owulacyjny, pomagający ustalić dni płodne kobiety

Owulacyjny LH Test
LH Test jest szybkim testem paskowym służącym do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 30 mIU/ml. Wykorzystuje zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety. W opakowaniu LH Testu znajduje się aż 7 testów pasków, przy pomocy których można wyznaczyć najbardziej płodne dni w cyklu miesięcznym.

Test ciążowy o podwyższonej czułości

Pink Test Super Czuły
Pink Test Super Czuły to Nowość w ofercie Domowego Laboratorium. Dzięki podwyższonej czułość 10 mlU/ml test wykrywa nawet niewielkie ilości hormonu ciążowego hCG w moczu. Test wykrywa wczesną ciążę i można go stosować nawet na kilka dni przed spodziewanym terminem  miesiączki.

klasyczny test ciążowy, potwierdzający z ciążę po terminie spodziewanej miesiączki.

Pink Test Express
Strumieniowy test ciążowy jest najwygodniejszym i najprostszym testem w użyciu. Sama możesz wybrać sposób jego aplikacji – końcówkę testu można skierować bezpośrednio pod strumień moczu, albo też, jak w przypadku testu paskowego, zanurzyć ją na około 10 sekund w moczu zebranym uprzednio do suchego i czystego naczynia.

W czym taki zestaw może nam pomóc:

Po pierwsze – w realnym rozpoznaniu swoich dni płodnych, a tym samym zwiększeniu szansy na poczęcie dziecka. Po drugie – to zaskakujące, jak bardzo pomaga chociaż minimalna kontrola nad sytuacją, poczucie, że wiem co robię i dlaczego. W czasach, gdy z problemami z płodnością boryka się coraz więcej par, zdecydowanie warto zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

chce byc mama screen ze strony


Macierzyństwo Zdrowie

Rozwiązanie konkursu „Zabawki do zadań specjalnych”

Redakcja
Redakcja
28 września 2016
Fot. iStock/anatols
 

Nie ma bardziej ekstremalnych testerów niż nasze dzieci. Ich zabawki muszą przejść wiele prób. Będą testowane siłowo, organoleptycznie, w wodzie i na lądzie. W deszczu i na słońcu. Tylko najsolidniejsze i wykonane z dbałością o każdy szczegół wyjdą z tej próby cało.

A do tego muszą się podobać! I to bardzo.

Doskonale przekonaliście nas, że Millaminis sprostają wymaganiom waszych dzieci – i skradną ich serca.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

A najbardziej spodobały nam  się odpowiedzi…

Laureaci:

Zestaw piankowych układanek Millaminis, wędruje do: Marii Curylo.

Bon na zakupy w Limango o wartości 100 zł trafi do: Anny Strój  i Beaty Korpeckiej Gardoń.

Laureatów prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród do dn.: 05.10.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).


Macierzyństwo Zdrowie

Przedwczesnym zmarszczkom, utracie jędrności skóry i owalu twarzy można zapobiec. Wystarczy kompleksowa pielęgnacja skóry twarzy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
28 września 2016
zmarszczki
Fot. iStck / gilaxia

My, kobiety, cenimy sobie piękny, zadbany wygląd i z trudem godzimy się na znaki, jakie pozostawia na naszym ciele i twarzy upływający czas. Wprawdzie nie jesteśmy w stanie zatrzymać młodości i pięknego wyglądu, możemy natomiast zdecydować się na podjęcie kroków, które oddalą od nas wizję przedwczesnego starzenia.

To, że skóra się starzeje, jest zupełnie naturalnym procesem spowodowanym utratą możliwości intensywnej regeneracji wynikającej z upływu lat.

Główne przyczyny starzenia się skóry

Istnieją czynniki, które przyspieszają ten proces — brak odpowiedniej pielęgnacji, stosowanie używek i niezdrowej diety, ekspozycja skóry na nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, dym papierosowy. Wpływ tych czynników wraz z naturalnym ubytkiem substancji pobudzających produkcję kolagenu przyspiesza wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Zauważalny jest stopniowy spadek elastyczności, a co za tym idzie — utrudniony i osłabiony przepływ krwi w skórze. To z kolei powoduje niedostateczne zaopatrzenie struktur skóry w tlen i składniki odżywcze, co pogłębia istniejące problemy. Obniżona produkcja lipidów powoduje nadmierną suchość i wrażliwość skóry. Cechy genetyczne również nie pozostają bez znaczenia. To, w jaki sposób starzeją się nasze mamy, jest wskazówką dla nas, czego możemy się spodziewać we własnym wyglądzie na danym etapie życia.

Ogólne oznaki starzenia skóry

Proces starzenia zaczyna się już w wieku 25. lat. W naszej skórze zachodzą zmiany, które zdradzają upływ czasu. W pierwszej kolejności pojawiają się:

Zmarszczki  są one zauważalnymi załamaniami struktury skóry, a także jej wzmocnień (włókien kolagenowych i elastynowych), dzięki którym jest ona napięta. Z czasem włókna kolagenowe rozchodzą się i przestają podtrzymywać mocno strukturę skóry, a elastyna ulega degradacji. Zmarszczki wyglądają z początku jak drobne, lekko zauważalne linie pojawiające się w różnych obszarach twarzy. Na skutek bogatej mimiki twarzy wokół oczu pojawiają się tzw. kurze łapki, a wokół ust zaczynają tworzyć się drobne linie. Na czole, z biegiem czasu, uwidaczniają się zmarszczki będące poziomymi liniami oraz mniejsze pionowe linie między brwiami spowodowane marszczeniem czoła.

Utrata jędrności skóry mniejsza objętość skóry i luźniejsze kontury twarzy nadają jej zmęczonego lub smutnego wyrazu. Powstają obszary luźnej skóry, opada końcówka nosa, pojawiają się zmarszczki szyjne, opadają boczne części policzków.

Utrata gęstości  skóra staje się cieńsza, bardziej delikatna w dotyku. Najczęściej dzieje się to w okresie po menopauzie.

Kompleksowa pielęgnacja na każdym etapie starzenia się skóry

Kompleksowa pielęgnacja jest niezwykle istotna. Nie ma możliwości cofnięcia skutków upływającego czasu, ale zdecydowanie można poprawić kondycję skóry u kobiet w różnym wieku opóźniając proces pogłębiania się zmian. Osiągnięcie tego celu ułatwi dostosowanie danego kosmetyku do aktualnych potrzeb skóry wg następującego klucza: zmarszczki — utrata jędrności — głębokie zmarszczki — rozmycie owalu twarzy.

Linia dermokosmetyków YsthéAL Eau Thermale Avène

Innowacyjna linia YsthéAL opóźnia proces starzenia poprzez odnowę naturalnych rezerw witaminy A w skórze. Jej skuteczność wynika z zastosowania wyjątkowych składników aktywnych:

RETINALDEHYD – to bezpośredni prekursor kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy. Jest on bezpośrednio i w naturalny sposób wchłaniany przez komórki, gdzie stosownie do potrzeb skóry i bez ryzyka podrażnień zostaje przekształcany w kwas retinowy — wzorcową substancję czynną, o klinicznie potwierdzonym, skutecznym działaniu przeciwzmarszczkowym.

PRE-TOKOFERYL® – wzorcowa substancja o działaniu przeciwutleniającym. Jest stabilnym prekursorem witaminy E, który zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym. Pre-tokoferyl poza  naskórkiem, skórą właściwą, błonami komórkowymi i DNA skutecznie i długotrwałe chroni zmagazynowaną w skórze witaminę A.

OLEAMID GLICYLOGLICYNY (O.G.G) – składnik opóźniający starzenie skóry, zachowujący jej elastyczność oraz poprawiający jędrność.

Dzięki tym trzem wyjątkowym substancjom aktywnym linia YsthéAL chroni i zwiększa zmagazynowane w skórze, fizjologiczne rezerwy witaminy A opóźniając proces starzenia. Następuje wygładzenie zmarszczek, skóra nabiera jędrności, a cera blasku. Woda Termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia.

W skład linii wchodzi:

 •  YsthéAL Krem przeciwzmarszczkowy do skóry suchej. Jego formuła oparta jest o bogatszą fazę odżywczą, aby zapewnić suchej skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
 •  YsthéAL Emulsja przeciwzmarszczkowa do skóry normalnej i mieszanej. Lekka formuła fluidu, dodatkowo zawiera pudrowe cząsteczki absorbujące sebum, aby zapewnić matowe wykończenie. Jest doskonałą bazą pod makijaż.
 • YsthèAL Krem wokół oczu i ust przeznaczony do pielęgnacji najdelikatniejszych obszarów twarzy.
zmarszczki

Fot. Materiały prasowe

zmarszczki

Fot. Materiały prasowe

zmarszczki

Fot. Materiały prasowe

Linia dermokosmetyków PhysioLift Eau Thermale Avène

To 24-godzinny program pielęgnacji skóry. Znakomicie zapobiega przedwczesnej utracie jędrności skóry, przywraca jej blask i redukuje zmarszczki. Linia kosmetyków PhysioLift Eau Thermale Avène oparta jest o trzy wyjątkowo skuteczne i synergicznie uzupełniające swoje działanie substancje aktywne:

Ascofilline™ — jest innowacyjnym składnikiem aktywnym odmładzającym architekturę skóry — siatka włókien kolagenowych jest gęstsza, przez co powierzchnia skóry staje się bardziej jędrna, a głębokie zmarszczki mniej widoczne.

Monooligomery kwasu hialuronowego — dzięki nim naturalne zasoby kwasu hialuronowego zostają odnowione, a tym samym architektura skóry zostaje wzmocniona – staje się bardziej sprężysta i mocna.

Retinaldehyd — to jedna z najskuteczniejszych substancji czynnych o klinicznie i naukowo potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym i odnawiającym. Jest bezpośrednim prekursorem kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy.

Pełny program regeneracji opiera się na zastosowaniu kosmetyków z linii:

 • PhysioLift BALSAM WYGŁADZAJĄCO-REGENERUJĄCY NA NOC zawiera formułę opartą o Ascofilline™, Mono-oligomery kwasu hialuronowego i Retinaldehyd, które skutecznie pobudzają naturalne syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego.
 • PhysioLift DZIEŃ KREM WYGŁADZAJĄCY do skóry suchej spektakularnie ujędrnia skórę i wygładza zmarszczki. Formułę wzbogacono o Pre-tokoferyl, potężny antyoksydant.
 • PhysioLift EMULSJA WYGŁADZAJĄCA  wykazuje takie działanie jak krem, jednak przeznaczona jest do skóry normalnej i mieszanej
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oraz:

 • PhysioLift KONCENTRAT WYPEŁNIAJĄCY przeznaczony do stosowania miejscowo wokół ust, na lwią zmarszczkę oraz bruzdę nosowowargową.
 • PhysioLift KREM POD OCZY likwiduje zmarszczki, cienie, opuchnięcia. Zagęszcza skórę wokół oczu, unosi powieki  i wygładza zmarszczki.

Fot. Materiały prasowe

AVENE-PhysioLift-KREM-POD-OCZY-nowość-

Fot. Materiały prasowe

Linia dermokosmetyków Sérénage Eau Thermale Avène

Odpowiada na potrzeby skóry dojrzałej, intensywnie odżywiając, poprawiając gęstość skóry i chroniąc przed wolnymi rodnikami. W jej skład wchodzą:

 • Sérénage Krem odżywczy przywracający gęstość skóry NA DZIEŃ przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry dojrzałej, suchej i bardzo suchej. Naukowcy z Laboratoriów Dermatologicznych Avène zastosowali w Kremie Eau Thermale
  Avène nowatorskie połączenie składników, Glikoleolu i Frakcji Kwasu Hialuronowego, które przywracają skórze dojrzałej gęstość, witalność oraz uczucie komfortu. Dodatkowo zawarty w kremie na dzień Pre-tokoferyl neutralizuje działanie wolnych rodników. 
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 • Sérénage Krem odżywczy przywracający gęstość skóry NA NOC
  Działa regenerująco dzięki argininie – aminokwasowi stymulującemu metabolizm komórek, który przyspiesza regenerację komórek w nocy. Krem poprawia gęstość skóry, modeluje owal twarzy, Frakcje Kwasu Hialuronowego H.A.F. pobudzają w skórze syntezę naturalnego kwasu. Zawarty w składzie kremu Glikoleol – induktor kwasu linolenowego, wspomaga syntezę naturalnych lipidów w skórze. Efekt odżywienia skóry dodatkowo wspomaga obecność masła Karité i olejek z awokado. Dzięki zawartości Wody Termalnej Avène koi i łagodzi podrażnienia.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 • Sérénage Eau Thermale Avène Rewitalizujący Balsam Sérénage  pod oczy.  Bogata, kremowa konsystencja zapewnia skórze wokół oczu uczucie komfortu, rewitalizację i ukojenie. Balsam zagęszcza skórę wokół oczu, unosi powieki, niweluje opuchliznę i wygładza zmarszczki, aby przywrócić wypoczęte i pełne blasku spojrzenie.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty zapobiegania utraty młodego wyglądu skóry, należy połączyć zdrowy styl życia, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz pielęgnację skóry twarzy opartej systematyczności i idealnie dobranych dermokosmetykach, proponowanych w wyjątkowych liniach Eau Thermale Avène.


Wpis powstał we współpracy z Eau Thermale Avène


Zobacz także

Co to właściwie jest surimi i skąd się wziął fenomen jego popularności

Pompki dla kobiet? Jasne, twój biust je pokocha!

Pompki dla kobiet? Jasne, twój biust je pokocha!

Mamo, wyglądaj pięknie w ciąży! Znajdź dla siebie wyjątkowe ubrania z kolekcji Torelle Mum