Jak spać na plecach? Zastanawialiście się nad tym? Często, zwłaszcza, gdy czujemy, że się nie wysypiamy, szukamy optymalnej pozycji do spania, takiej, która dla nas będzie najwygodniejsza. I tak jak spanie na plecach raczej nie służy kobietom w ciąży lub tym, którzy cierpią na bezdech senny, to jednak ta właśnie pozycja ma wiele zalet. ponieważ:
– utrzymuje wyprostowany kręgosłup
– zmniejsza bóle głowy związane z napięciem mięśni
– pomaga zmniejszyć ciśnienie
– łagodzi bóle zatok
– pozwala uniknąć zmarszczek i podrażnionej skóry.
Tylko ja na plecach spać, skoro w środku nocy budzicie się śpiąc na boku, czy na brzuchu? Jest kilka sztuczek, które warto zastosować.
Jak spać na plecach?
To nie takie oczywiste, czasem wystarczy kilka trików, by nawet na plecach było nam wygodnie. Podpowiadamy, jak się tego nauczyć.
Spraw sobie twardszy materac
Choć spanie na miękkim łóżku wydaje się kuszące, to jednak sprawa, że przez zapadający się w materacu tyłek mięśnie dolnej części pleców i nóg napinają się. To jest mało przyjemne podczas snu, w efekcie budzimy się mając poczucie zmęczonego wysiłkiem ciała.
Pomyśl o dobrej poduszce lub… jej braku
Poduszka do także podstawa dobrego snu, zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie dla naszej szyi. Jeśli śpimy na w miarę twardym materacu, być może wystarczy tylko ręcznik pod głowę, który pozwoli utrzymać nasze ciało w równowadze, bez nadmiernego rozciągania. Jeśli cierpisz na chroniczne bóle głowy, zrezygnuj z poduszki, śpij na płasko, uwierz – to może pomóc.
Podłóż poduszkę pod kolana
Jeśli zrezygnujesz ze spania na poduszce, możesz ją sobie podłożyć pod kolana. To pomaga w trakcie snu złagodzić bóle kręgosłupa i ograniczyć… wiercenie się.
Połóż swobodnie ręce i nogi
Spanie na plecach nie oznacza, że musisz trzymać przy sobie wyprostowane ręce i proste nogi. W rzeczywistości utrzymywanie sztywności mięśni przez całą noc jest prawdopodobnie sprzeczne z intuicją. Kładąc swobodnie ramiona i nogi, rozkładasz swoją wagę tak, aby w twoich stawach nie narastało napięcie.