Fitness Zdrowie

Skakanie na skakance nie tylko dla dzieci. Dlaczego warto robić to regularnie?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
18 sierpnia 2020
Skakanie na skakance - kalorie, zalety, jak zacząć
Fot. iStock
 

Skakanie na skakance wydaje się być zajęciem dobrym dla dzieci, ale warto odświeżyć sobie tę umiejętność. Dzięki prostym ruchom zyskuje zdrowie, jak i sylwetka, warto więc odłożyć na bok wątpliwości i sięgnąć po tę zapomnianą „zabawkę”. Regularne skakanie na skakance daje wiele korzyści, trzeba się tylko za to odpowiednio zabrać, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Skakanie na skakance — zalety

Trening ze skakanką w dłoni to nie tylko propozycja beztroskiej zabawy dla dzieci. Skakanie może się przydać wtedy, gdy zależy nam na spaleniu kalorii — już pół godziny porządnego skakania na skakance może przynieść ubytek aż 400 kcal. Tego rodzaju intensywny ruch pozwoli nakręcić przemianę materii.

Skakanie na skakance - kalorie, zalety, jak zacząć

Fot. iStock/skakanie na skakance

Smukłe ciało

Skakanie na skakance ma też inne zalety. Regularne podskoki zdecydowanie poprawiają wygląd nóg. Pojawią się dzięki nim wyrzeźbione łydki, uda, a także pośladki. Nie bez znaczenia jest także dla wyglądu ramion i brzucha. Także tu można spodziewać się wzmocnienia mięśni, ponieważ przy ruchu rąk pracują intensywnie górne partie ciała. Po pewnym czasie poprawa będzie widoczna nie tylko w lepiej zarysowanych mięśniach, ale także bardziej jędrnej skóry, która bardzo często sprawia kobietom problemy swoim wyglądem. Bez wątpienia skakanie na skakance pozwala zachować smukłą sylwetkę, więc jest doskonałym pomysłem, gdy zostało zjedzonych o kilka ciastek z kremem za dużo.

Zdrowsze serce i płuca

Skakanie na skakance nie tylko podnosi tętno i przyspiesza metabolizm. Usprawnia również pracę układu krążenia, dzięki czemu dobrze wpływa na kondycję serca, zyskują także płuca. Regularne podskoki poprawiają również równowagę i koordynację, a także dobrze wpływają na elastyczność stawów.

Poprawia humor

Należy także przypomnieć o tym, że organizm dzięki codziennej dodatkowej dawce ruchu będzie nie tylko bardziej wyćwiczony, ale także poprawi się samopoczucie i kondycja psychiczna. Wytworzone podczas treningu endorfiny poprawią humor oraz pozwolą oderwać myśli od codzienności.

Skakanie na skakance jest tanie

Do innych zalet tej aktywności należy niski koszt. Wystarczy kupić za kilkadziesiąt złotych nieco lepszą, czyli bardziej wytrzymałą skakankę, aby trening móc przeprowadzić w każdym miejscu. Można ćwiczyć w zamkniętej przestrzeni (byle nie ograniczał nas sufit czy inne przeszkody) i na powietrzu — skakanka bez problemu zmieści się w plecaku, a nawet i w dłoni.

Skakanie na skakance - kalorie, zalety, jak zacząć

Fot. iStock/ Skakanie na skakance

Skakanie na skakance —  jak się przygotować do treningu?

Jeśli tylko nie ma przeciwwskazań z powodu choroby i do dyspozycji jest wystarczająca ilość miejsca oraz odpowiedni ubiór, można przystąpić do dzieła. Aby zobaczyć efekty treningów, warto skakać każdego dnia od 10 do 30 minut. W przypadku, gdy ktoś dotychczas był ze sportem na bakier, musi skakanie na skakance dla własnego bezpieczeństwa wprowadzać ostrożniej. Należy zacząć od krótszych i łagodniejszy treningów, co 2-3 dzień. Gdy spokojniejszy wysiłek nie będzie wystarczający, należy treningi wydłużać i zwiększać i ich częstotliwość, na przykład  do 6 razy w tygodniu, a nawet codziennie.

Skakanie na skakance znakomicie uzupełnia innego typu treningi, np. biegowe, regularne skakanie na skakance pomoże wzmocnić mięśnie nóg i tułowia, które są przecież niezbędne do osiągania coraz lepszych efektów. Jeśli efekty mają być naprawdę spektakularne, konieczne jest także wprowadzenie diety.

Czego potrzeba do treningu?

Nie dla każdego dobre będzie od razu złapanie za skakankę i rozpoczęcie treningu. Przede wszystkim należy zadbać o to, by strój był wygodny i komfortowy. Konieczne jest także odpowiednie obuwie, które powinno mieć dobrą amortyzację. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy skakanie będzie odbywało się na twardym podłożu w ten sposób. Dzięki odpowiedniej podeszwie stawy będą chronione przed wstrząsami, a w konsekwencji możliwym urazem. Niezależnie od tego, czy będziesz trenować w domu, czy na świeżym powietrzu musisz mieć odpowiednią przestrzeń wokół siebie, a podłoże powinno być stabilne i płaskie. Lepiej nie skakać na przesuwającym się pod stopami dywanie.

Aby odpowiednio skakać, należy pamiętać o wyprostowanej sylwetce, napiętym brzuchu, a wzrok skierować na wprost. Łokcie należy trzymać usztywnione i nisko, a kolana z kolei nie powinny być sztywne.

Jaka skakanka do skakania?

Ważna jest przede wszystkim skakanka. Bez kłopotu można ją można kupić w różnych sklepach sportowych więc tam można poprosić o doradzenie w wyborze. Skakankę trzeba dobrze dopasować, szczególnie pod kątem jej długości. O ile zbyt długa, można ją skrócić na przykład przez owinięcie wokół rączek, to zbyt krótką trzeba albo wymienić, albo kupić nową.

Fot. iStock

Zwykłe skakanki, najczęściej wybierane przez początkujących, zazwyczaj wykonane są ze sznurka i mają drewniane rączki lub całe wyprodukowano z tworzywa sztucznego. Nie są one jednak zbyt szybkie, ale plusem są mniej bolesne uderzenia i brak śladów na ciele. Częściej do treningów profesjonalnych wybierana jest skakanka bokserska, ze skóry oraz aluminium. Dzięki tym materiałów skakanka umożliwia wykonanie obrotów bardzo szybko, i jest bardziej wytrzymała przy częstych i intensywnych treningach.

Do dyspozycji są także skakanki licznikami lub bez — to jaką wybierzesz, zależy od twoich potrzeb.

Skakanie na skakance — przeciwwskazania

O ile samo skakanie na skakance nie jest technicznie skomplikowane, to jednak nie każdy powinien skakać. Zdecydowanym przeciwwskazaniem do tego rodzaju ruchu jest duża nadwaga, ponieważ w takiej sytuacji stawy są bardzo obciążone, a dodatkowy nacisk obciąży je jeszcze bardziej. Nie powinny również skakać osoby z problemami z sercem i układem krążenia. Niezalecane jest to także u osób z zaawansowaną osteoporozą, przy której istnieje większe ryzyko złamania kości.


źródło: wformie24.poradnikzdrowie.pl , sportoweporady.pl 

Fitness Zdrowie

Podziwiamy styl Meryl Streep

Redakcja
Redakcja
18 sierpnia 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Inspiruje nas jedna z najbardziej utalentowanych i szanowanych aktorek wszech czasów! Jej styl chce naśladować wiele kobiet z całego świata. Teraz podpowiemy, jak przenieść go do wnętrz!

Meryl jest „Królową Hollywood”

Tak mówią o niej koledzy z branży, ponieważ jest oscarową rekordzistką oraz jedną z najbardziej utytułowanych i szanowanych aktorek w historii kina! Była nominowana do Oscara aż 21 razy i zdobyła 3 statuetki. Dlatego w Hollywood mówi się, że „rok bez nominacji do Oscara dla Meryl Streep jest rokiem straconym”. W tej kolekcji na Westwing.pl zebraliśmy dekoracje, które olśnią Twoje wnętrze niczym złote statuetki!

Fot. Materiały prasowe

Meryl kocha czerń i color blocking

Chociaż amerykańska aktorka nie podąża za trendami, została okrzyknięta ikoną stylu! To dowód na to, że klasyka zawsze jest w cenie! Na czerwonym dywanie Meryl Streep najczęściej pokazuje się w biało-czarnych kreacjach o ponadczasowym kroju. Niekiedy urozmaica je akcentami intensywnych kolorów. My przenosimy tę zasadę do wnętrz i obok stonowanych elementów aranżacji, stawiamy te kolorowe. Zwróć uwagę, że wcale nie przytłaczają aranżacji, lecz są jej idealnym dopełnieniem!

Fot. Materiały prasowe

Meryl kocha Los Angeles

Tam mieszkają wszyscy jej bliscy. To właśnie dlatego Meryl Streep, wybierając filmowe scenariusze, zawsze bierze pod uwagę lokalizację zdjęć – nie chce oddalać się od rodziny. Jej willa w Pasadenie pod LA jest utrzymana w nowoczesnym, ale zarazem naturalnym i eleganckim stylu. Styliści Westwing stawiają na drewniane meble o prostych formach, które przeniosą kalifornijski klimat do Twojego domu!

Fot. Materiały prasowe

Meryl jest ambasadorką kobiet

Meryl Streep jest głosem kobiet nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na świecie. Często wypowiada się na rzecz równouprawnienia, wygłasza wykłady na prestiżowych uczelniach i jest rzeczniczką prasową Muzeum Historii Kobiet, a także przeprowadziła na ten temat wywiad z Michelle Obamą dla jednego z amerykańskich magazynów. Korzysta ze swojej sławy w najlepszy z możliwych sposobów! I Ty otocz się w swoim domu jej znanymi cytatami, znajdującymi się na minimalistycznych grafikach. Będą Cię inspirować każdego dnia!

Fot. Materiały prasowe

Meryl jest absolutną perfekcjonistką

Do roli w „Wyborze Zofii” aktorka nauczyła się języka polskiego i niemieckiego, aby jak najlepiej oddać akcent polskiej imigrantki, żyjącej poza ojczyzną, a na potrzeby „Koncertu na 50 serc” podjęła się nauki gry na skrzypcach, ćwicząc po 6 godzin dziennie przez 8 tygodni! Ten trud zaowocował mianem jednej z najbardziej uzdolnionych aktorek świata. Zainspiruj się jej perfekcją, i wybierz do swojego domu produkty o starannym wzornictwie, dopracowane w najdrobniejszym detalu!

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Westwing.pl


Fitness Zdrowie

Znaki zodiaku – daty, charakterystyka. Co kryje się pod każdym ze znaków?

Redakcja
Redakcja
17 sierpnia 2020
Znaki zodiaku - daty, charakterystyka
Fot. iStock

Znaki zodiaku to temat, który każdego choć raz zaintrygował. Zazwyczaj podchodzimy do tego raczej jak do zabawy, jednak wiele osób przyznaje, że zbieżność cech charakteru do cech przypisanych do Zodiaku bywa zadziwiająca. Podając daty urodzin można zobaczyć, jaka jest ich charakterystyka — znaki zodiaku kryją w sobie konkretne cechy przypisywane urodzonym pod nimi ludziom.

Znaki zodiaku — daty, charakterystyka

Znaki Zodiaku pozwalają m.in. na określenie cech wspólnych osób urodzonych w okrelonym czasie. Na przykład znaki Zodiaku należace do trygonu ognistego (Lew, Baran i Strzelec), kojrzone są z temperamentem cholerycznym.

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock/ znaki Zodiaku

Przyporządkowane trygonowi powietrznnemu (Bliźnięta, Wodnik, Waga) przypisuje się charakter sangwiniczny, wodnemu (Rak, Ryby, Skorpion) – flegmatyczny, a ziemnemu ( Panna, Byk, Koziorożec) – melancholiczny. Znajomość znaku Zodiaku może pomóc określić cechy charakteru i wpływ żywiołów na człowieka.

Znaki zodiaku: Baran (21.03 – 19.04)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Baran to znak zodiaku, pod którym rodzą się ludzie doceniający szczerość, kochający działanie oraz zajmowanie pierwszej pozycji. Barany nie usiedzą dłużej niż chwilę na jednym miejscu.

Zalety

Osoby spod znaku Barana są  bardzo dynamiczne i spontaniczne. Wiedzą jak sięgnąć po to, co im się należy i nie oglądają się na przeciwności losu. Dziając, nie myślą o ewentulanej porażce, a o niepowodzeniach zapominają bardzo szybko i dalej idą naprzód.

Wady 

Barany miewają także swoje wady — nie należą do najbardziej delikatnych i traktowanych osób, bywają niecierpliwe, ale także bardzo gwałtowne i agresywne. Gdy chodzi o ich dobro zdarza się im ranić inne osoby.

Żywiołem osób spod znaku Barana jest ogień, a kolorem czerwony.

Znaki zodiaku: Byk (20.04 – 22.05)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Byki to osoby, które żyją pełnią życia. Bardzo lubią wygodę i przyjemności, znane są z uporu i konsekwencji w działaniu. Świadomość tego, co posiadają, jest dla nich bardzo istotna, gwarantuje im komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Zalety

Osoby urodzone pod znakiem Byka są bardzo rzeczowe i tak już patrzą na życie. To jest dobre dla tworzonych przez nie związków, ponieważ bardzo często przeradzają się one długotrwałe relacje. Ponieważ Byki są konsekwentne i uparte, określony plan doprowadzają od początku do końca tak, jak tego chcą.

Wady 

Byki bywają zbyt pragmatyczne i czasem nie widzą wszelkich możliwości, jakie podsuwa im życie. Nie mają zbyt wiele energii, są raczej statyczne, mało spontaniczne. Ponieważ lubią tworzyć długotrwałe związki, bywają dla partnerów dość zaborcze.

Żywiołem Byków jest ziemia, a kolorem zieleń i niebieski.

Znaki zodiaku: Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Bliźnięta cechują się zmiennością, zachowaniem dystansu emocjonalnego, a także łatwością w zdobywaniu nowej wiedzy. Uwielbiają poznawać nowe rzeczy, ćwiczyć swój umysł, rozmawiać z nowymi ludźmi i czerpać z tych znajomości.

Zalety

Bliźnięta jako znak zodiaku z natury obdarzony ciekawością, z łatwością zdobywa głęboką i różnorodną wiedzę. Bliźnięta znane są z poczucia humoru, bardzo celnego, ironicznego wręcz, zaznaczonego ciętą ripostą. Potrafią odciąć się od emocji i działać w sposób racjonalny, kiedy sytuacja tego wymaga.

Wady

Niestety bliźnięta mają to do siebie, że racjonalizują aż za bardzo uczucia. Słyną  także ze słomianego zapału, ponieważ rozpoczynają wiele rzeczy, ale nie każdą z powodzeniem kończą. Bardzo łatwo rozpraszają swoją uwagę i energię, bywają zmienne w uczuciach, co nie ułatwia budowania trwałych związków.

Żywioł Bliźniąt to powietrze, a ich kolor to żółty.

Znaki zodiaku: Rak (22.06 – 22.07)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock

Raki to osoby bardzo silnie związane z ludźmi, ale także z dobrami materialnymi, ze względu na wspomnienia, jakie  z nimi się wiążą. Są raczej zachowawcze i nieśmiałe w kontaktach z innymi ludźmi, zależy im na tym, co sądzi o nich otoczenie. Mają bardzo wielu znajomych, którym chętnie udzielają wsparcia wyłącznie za dobre słowo, nie oczekując niczego więcej w zamian.

Zalety

Osoby spod znaku Raka charakteryzują się tym, że głęboko przeżywają różnego rodzaju emocje, obdarzają wielkimi uczuciami i sentymentem zarówno osoby, jak i miejsca oraz przedmioty. Niesamowita wyobraźnia pozwala im podejmować się nowych się rzeczy, a instynkt ułatwia osiągnięcie interesującego je celu.

Wady

Niekiedy wyglądają one na osoby bardzo nieśmiałe i bojaźliwe. Miewają zmienne nastroje, czasem bywają kapryśne i swoimi decyzjami czy zachowaniem zaskakują otoczenie. Fatalnie czują się w nowych sytuacjach. Zbyt często też polegają aż za bardzo na pomocy innych, tworząc wrażenie osób niesamodzielnych.

Żywiołem Raków jest woda, a kolorem biały i żółty.

Znaki zodiaku: Lew (23.07 – 23.08)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikon

Lwy to osoby, które uwielbiają być pępkiem świata i kochają skupiać na sobie uwagę. Są pełne dramatyzmu, bardzo ekspresyjne i kochające swoje życie. Zdecydowanie są osobami dumnymi i pewnymi siebie. W to, co robią, angażują  się w stu procentach i zawsze mają dobre intencje. Lwy podejmują się działania nie skupiając się jedynie na poszczególnych aspektach, ale zadanie traktują całościowo.

Zalety

Lwy to osoby bardzo dzielne, konkretne w działaniu. Wierzą w swoje siły i bronią swoich przekonań. Osoby spod znaku Lwa to optymiści, którzy mają świetne zdolności organizacyjne. Potrafią bez większego kłopotu osiągać swój cel.

Wady

Lwy bywają czasem próżne, szukające na siłę akceptacji innych osób. Bywają także egoistyczne i skupiające się na tym co jest piękne, ale bardzo powierzchowne. Zachowują się jak gwiazdy, czasem zbyt beztrosko.

Żywiołem Lwa jest ogień, a kolorem pomarańczowy i złoty.

Znaki zodiaku: Panna (24.08 – 22.09)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock / Ratikonv

Panny to osoby, które szalenie kochają rozgraniczać dobro od zła, rzeczy bezwartościowe od wartościowych. Kochają porządkować, układać i rozdzielać. Dbają o ład i porządek w swoim życiu i otoczeniu. Dbają o czystość i zdrowie ciała, skupiają się na tym, co jest wartościowe i pożyteczne.

Zalety

Panny to osoby, które krok po kroku dochodzą do zaplanowanego celu. Osoby takie jak Panny znakomicie odnajdują się w zawodach pomagających drobiazgowości i  odpowiedzialności, takich jak na przykład badacz lub nauczyciel. Są one nastawione w działaniu na pozyskanie konkretów. Udaje im się to osiągnąć dzięki doskonałemu, krytycznemu i wnikliwemu rozpatrywaniu różnych spraw.

Wady

Panny bywają aż nadto drobiazgowe i pedantyczne. Czują się doskonale w towarzystwie osób podobnych do nich w sposobie działania, natomiast do osób roztrzepanych, mało dokładnych, brakuje im cierpliwości.

Żywiołem Panny jest  ziemia, kolorem niebieski i szary.

Znaki zodiaku: Waga (23.09 – 22.10)

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock

Osoby spod znaku Wagi nie bez przyczyny kojarzone są z równowagą i umiłowaniem harmonii. Dbają bardzo o relacje nawiązywane z innymi osobami, ale także o to, by ich życie było uporządkowane i tak jak należy. Nie są miłośnikami konfliktów i nie przepadają za roszczeniowymi osobami, które siłą wprowadzają własne rządy. Wagi mogą wyglądać na osoby zdystansowane, unikające konfrontacji, ale to wynika ze strachliwości, ale jedynie z charakteru, który preferuje najpierw myślenie, a później działanie.

Zalety

Wagi są bardzo taktowne, delikatne i uprzejme. Lubię innych ludzi i działają tak, by nie sprawiać im niepotrzebnie przykrości. Postrzegane są jako osoby eleganckie i bardzo gustowne, często łączone są ze sztuką lub modą.

Wady

Wagi jednak mają swoje wady, takie jak konieczność przemyślenia każdej sytuacji, co może przekładać się na problemy z podejmowaniem szybkich decyzji. Wolą także unikać konfrontacji podczas konfliktów, przez co mogą dążyć do zawierania ugody, nawet jeśli na tym stracą.

Żywiołem Wagi jest powietrze, natomiast kolorem jest róż, niebieski oraz pastelowa zieleń.

Znaki zodiaku: Skorpion (23.10 – 21.11)

Fot. iStock

Skorpiony to osoby, które są postrzegane sposób bardzo konkretny. Są charakterne, odważne, zdeterminowane w działaniu. Odbierają życie w sposób bardzo intensywny, emocjonalny. Albo kochają, albo nienawidzą i nie uznają półśrodków. Trzymają się z daleka od przeciętności, lubią się wyróżniać. Osoby spod znaku Skorpiona są postrzegane jako bardzo tajemnicze, przez co niektórzy od razu starają się zachować wobec nich dystans.

Zalety

Skorpiony są osobami o analitycznym, wnikliwym umyśle. Jeśli obierają sobie jakiś cel do osiągnięcia, to trzymają się go do samego końca. Jeżeli spotykają niepowodzenia, wyciągają z nich wnioski i idą dalej jeszcze bardziej zdeterminowane. Skorpiony nie mają żadnego problemu w mówieniu o rzeczach niewygodnych oraz budzących emocje.

Wady

Skorpiony angażują się aż za bardzo różne relacje i projekty. Jeżeli ktoś wyrządził im krzywdę, wybaczają, ale nie zapominają do samego końca. Potrafią skrywać urazę do kogoś aż do grobowej deski. Mają na tyle silne charaktery, że momentami starają się podporządkować wolę innych osób i uzależnić ich od siebie. Są nieprzeniknione i postrzegane często bardzo negatywnie, jako mroczne, bardzo namiętne i o charakterze modliszki.

Żywiołem skorpiona jest woda, a kolorem złoty i purpurowy.

Znaki zodiaku: Strzelec (22.11 – 21.12)

Fot. iStock / Ratikon

Strzelec to znak zodiaku, który charakteryzuje chęcią podążania za nowymi wrażeniami i czerpaniem z życia pełnymi garściami.  Osoby spod znaku Strzelca nie lubią narzucania odgórnych ram i codziennej rutyny. Kochają zdobywać nowe doświadczenia oraz wiedzę, nie obawiają się poszerzać swoich horyzontów. Lubią ludzi i mają do nich szczere podejście, a ich optymizm i radość udziela się otoczeniu.

Zalety

Strzelce są sprawiedliwe i trzymają się moralnych zasad. Mają otwarte umysły, bardzo chłonne. Z lekkością i rozmachem tworzą długofalowe plany, a ich entuzjazm jest niemożliwe zaraźliwy. Gdy Strzelec postanowi obrać sobie ważny dla niego cel, potrafi przekonać wszystkich wokół, że warto mu poświęcić czas i energię.

Wady

Strzelce czasem zatracają się w swojej nieomylności, co bywa błędnie odbierane jako przemądrzałość. Czasem też zbyt mocno wierzą w swoją nieomylność, co sprawia, że nie biorą pod uwagę cennych rad sprzyjających im osób.

Żywiołem Strzelca jest ogień, a kolorem turkus i oliwkowy.

Znaki zodiaku: Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Fot. iStock / Ratikon

Koziorożce to osoby, które do życia podchodzą bardzo pragmatyczne. So realistami, którzy doskonale wiedzą, jak osiągnąć cel. Oczywiście ten cel musi się im opłacać, ponieważ nie poświęcają swojej energii na coś, co nie przyniesie konkretnych rezultatów. Wiedzą, co dla nich jest najważniejsze. W życiu bardzo lubią wytyczanie własnych granic i wymagają by były one respektowane przez inne osoby. Koziorożce uwielbiają narzucać sobie konkretne cele do których dążą. Są oni bardzo profesjonalni i odpowiedzialni. Nieczęsto poddają się wzruszeniu, ale mimo tego, że bywają nieco wycofani i chłodni, zdecydowanie są osobami godnymi zaufania.

Zalety

Koziorożce są niezwykle odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale za innych. Wykazują się rozsądkiem i konsekwencją w działaniu oraz dojrzałością w swoim myśleniu.

Wady

Niekiedy biorą na swoje barki zbyt wiele obowiązków i często dojrzewają emocjonalnie za wcześnie. Koziorożce dystansują się momentami aż za bardzo od uczuć innych, także bliskich osób. Niekiedy poddają się presji otoczenia, a goniąc za wyznaczonym sobie celem zapominają o tym, co jest najważniejsze w życiu. Mają ogromne wymagania wobec siebie jak i wobec bliskich, co niekiedy nie ułatwia nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Są bardzo wymagający, a czasem nawet i zbyt surowi.

Żywiołem Koziorożca jest ziemia, a kolorem czarny i granatowy.

Znaki zodiaku: Wodnik (20.01 – 18.02)

Fot. iStock / Ratikon

Wodnik to znak Zodiaku, który bardzo lubi wybiegać myślami w stronę przyszłości. Nie boi się mieniać swoich planów, naginać granic i reguł. Nie boi się nowości i zdarza się też, że zmienia swoje poglądy. Wodnik jest bardzo niezależny i uparty .

Zalety

Wodniki do osoby, które mają ciekawe pomysły, są niezależne i elastyczne. To, co im pomaga, to umiejętność odłączenia emocji w trakcie podejmowania decyzji, co umożliwia im obiektywną ocenę sytuacji.

Wady

Wodniki czasem zamiast jedynie nagiąć granicę, wprost wchodzą w temat buntu, nawet jeśli tak naprawdę nie ma nie mają ku temu jasnego powodu. Nie mają specjalnej ochoty do przystosowania się do otoczenia, a w wielu przypadkach pokazują chłód emocjonalny, unikając zangażowania. Ich niezależność utrudnia wypracowanie w pewnej stałości w związku.

Żywiołem Wodnika jest powietrze, a kolorem błękit i fiolet.

Znaki zodiaku: Ryby (19.02 20.03)

Fot. iStock / Ratikon

Ryby to osoby kierujące się marzeniami, w których często szukają odskoczni od otaczającej ich rzeczywistości. Bywają zmienne w uczuciach i przekonaniach, często słuchając tego, co mają do powiedzenia inne osoby. Ryby są podane na  wpływy, kierują się głównie emocjami i chętnie słuchają swojej intuicji. Z potrzeby serca angażują się w pomaganie innym osobom oraz zwierzętom. Nie zawsze podoba się im otaczający je świat, czasem zbyt brutalny, i bywa, że częsciej niż inni sięgają po używki.

Zalety

Ryby są niezwykle twórcze, mają bogatą wyobraźnię i doskonale sprawdzają się w różnych dziedzinach sztuki. Zawsze są gotowe do poświęcenia i udzielenia wszelkiego możliwego wsparcia potrzebującym.

Wady

Ryby niekiedy starają się aż za bardzo pomóc innym, często zapominając o swoich potrzebach. Bywają nadwrażliwe i kiepsko radzą sobie z nadmiarem emocji własnych i osób, którym z całego serca próbują pomóc. Czasem usuwają się w cień z tego powodu, mogą też niepotrzebnie cierpieć. Ryby są kochającymi i empatycznymi osobami, ale ich zmienne nastroje potrafią dać w kość bliskim osobom.

Żywiołem Ryb jest woda, a ich kolor to liliowy i niebiesko-zielony.


źródło:  www.astrolabium.pl, www.astrolinia.pl

Zobacz także

Czy wiesz, że kleszcze atakują już cały rok?!

Masz ciągle opuchnięte kostki? Sprawdź, które z 5 problemów ze zdrowiem, mogą być tego przyczyną

Endometrioza wywołuje wściekłość na naszą macicę. Przed ignorowaniem jej objawów przestrzega Mama Patolog