Kariera

„Kobiety są aktywne, przedsiębiorcze i bardzo ambitne”. Bałtowska Akademia Kobiet czeka właśnie na ciebie!

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
6 października 2016
Fot. iStock / Petar Chernaev
 

Kobiety to wyjątkowe istoty, które znakomicie radzą sobie z wieloma obowiązkami i wyzwaniami, jakie stawia przed nimi współczesny styl życia. Realizujemy się na wielu płaszczyznach, nieobce jest nam łączenie życia domowego, wychowywania dzieci oraz realizacji ambicji zawodowych. Nasze pasje, apetyt na życie i chęć stawiania nowych wyzwań popychają nas ku dalszemu rozwojowi.

Odwaga i ciekawość otwierają drogę do sukcesu

W kobietach jest moc i siła potrzebna do zdobywania upatrzonych szczytów. Odwaga do postawienia pierwszego kroku na drodze do realizacji planów jest niezwykle istotna. Motywacja do działania jest motorem napędowym sukcesu, a w połączeniu ze śmiałością pomaga łatwiej i szybciej osiągając zamierzony cel. Wyciągając rękę po to, co pozornie pozostaje poza zasięgiem, możemy udowodnić, że chcieć oznacza móc.

Kobiety podejmują próby, czasem wielokrotnie, aby przekonać się, że zawsze warto jest zawalczyć o siebie. Jeśli nawet boisz się zaryzykować, ale potrzebujesz zmiany w swoim nastawieniu, nie pozostajesz osamotniona. Skorzystaj z szansy, jaka się nadarza, wyjdź naprzeciw pragnieniom i naucz się zdobywać wymarzone szczyty.

Bałtowska Akademia Kobiet czeka na ciebie! 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bałtowska Akademia Kobiet to szansa na zdobycie cennej wiedzy i lepsze poznanie swoich mocnych stron. Ty, jako kobieta ambitna i ciekawa nowego, postawisz tu kolejny krok do dalszych sukcesów. Bałtowska Akademia Kobiet jest znakomitą okazją do konfrontacji z własnymi możliwościami oraz podpatrzenia tych z nas, którym sukces udało się osiągnąć.

Czekają tu na ciebie bezcenne godziny, wypełnione starannie zbudowanym programem motywacyjnym, wystąpieniami ekspertów i osobowości medialnych. Przez 3 dni będziesz mogła poczuć klimat miejsca stworzonego dla kobiet takich jak ty:

Kobiety są aktywne, przedsiębiorcze i bardzo ambitne – mówi Monika Lichota, organizator Bałtowskiej Akademii Kobiet. – Chcemy je wesprzeć, motywować do działania, podejmowania nowych wyzwań. Program Bałtowskiej Akademii Kobiet jest tak zbudowany, żeby dostarczyć właśnie motywacji, inspirującej wiedzy, nowych, cennych kontaktów biznesowych.

O to, byś wróciła do domu pełna sił, energii i z najlepszymi wrażeniami zadbają doświadczeni event managerowie. W Bałtowskiej Akademii Kobiet przygotowano nie tylko wykłady motywacyjne, prelekcje fachowców, możliwość spotkania i obcowania z osobowościami znanymi ze szklanego ekranu, ale także liczne propozycje rozrywki na wysokim poziomie. Nie samą wiedzą kobiety żyją i po czasie chłonięcia wiadomości, należy się każdej z nas relaks. Najlepszą rozrywkę zagwarantują: wernisaż wystawy Marty Frej, koncerty Wojtka Ezzata, Megitzy Trio, zabawa z didżejem z Grupy DJ Adamusa – DJ Robinem, zajęcia jogi dla początkujących i konkursy z nagrodami.

Czerp z doświadczenia kobiet, które sukces dzierżą w swojej dłoni

Ponieważ słowo pisane nie jest najlepszym nauczycielem, organizatorzy Bałtowskiej Akademii Kobiet zadbali, by najlepszy przykład czerpać z osób, które lubimy i podziwiamy:

Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterka i prawniczka. W wieku dziewiętnastu lat ukończyła szkołę baletową. Doktorantka Wydziału Prawa I Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2012–2014 była gospodynią polskiej wersji brytyjskiego programu „The Perfect Housewife with Anthea Turner”, czyli „Perfekcyjna Pani Domu”. W marcu 2015 została prowadzącą programu „Piekielny Hotel”. Obecnie jest prowadzącą program ‚,Project Lady”.

Fot. Adam Pluciński

Fot. Adam Pluciński

 

Joanna Racewicz. Dziennikarka informacyjna i publicystyczna, która nie zapomina o kobiecym i własnym punkcie widzenia. Bezkompromisowa, gdy chodzi o wartości takie jak prawda, przyzwoitość, uczciwość. Wróg bylejakości. W swojej karierze zawodowej związana była w telewizją publiczną i TVN. Prowadziła między innymi „Panoramę”, dla „Dzień Dobry TVN” cykl „Dom otwarty”, a dla „Pytania na śniadanie” rozmowy w   ramach cyklu „Kobiecy punkt widzenia”. Autorka książek: „12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie” i „12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności”, poświęconych stracie bliskich w katastrofie smoleńskiej. Joanna Racewicz w katastrofie tej straciła męża, Pawła Janeczka. Joanna Racewicz

Agnieszka Rylik. Najbardziej utytułowana polska pięściarska, wielokrotna mistrzyni świata w boksie zawodowym, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick boxingu. Przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 15 lat od kick boxingu. Po pół roku treningów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, dwa lata później Mistrzostwo Świata seniorek. Po kolejnych sukcesach, już na polu zawodowym, ambicja i głód życia zaprowadziły ją na ring bokserski. Już w czwartym profesjonalnym pojedynku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata kategorii lekkopółśredniej. W latach 2000-2005 Agnieszka Rylik stoczyła osiemnaście pojedynków, wygrywając aż siedemnaście z nich. Jako jedna z nielicznych kobiet na świecie walczyła w kultowych miejscach dla boksu, jak Madison Square Garden w NY czy Mandalay Bay w Las Vegas. Od lat związana jest z telewizją, jako komentator sportowy. Od 11 lat prowadzi autorski cykl sportowy dla „Dzień Dobry TVN”. Wystąpiła w drugiej edycji show „Taniec z gwiazdami”, zajmując czwarte miejsce, zagrała w filmie Juliusza Machulskiego „Superprodukcja”, jest też bohaterką dokumentu Igi Cembrzyńskiej „48 godzin”.

Fot.

Alicja Resich-Modlińska. Jedna z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce. Dziennikarka telewizyjna i radiowa, felietonistka, autorka tekstów humorystycznych. Debiutowała w Programie 2 Telewizji Polskiej jako prowadząca bloki programowe i wywiady oraz sobotnią Telewizję Śniadaniową. Równolegle współpracowała z satyrycznym tygodnikiem „Szpilki” jako autorka różnorodnych form literackich oraz kabaretem „Nie Tylko dla Orłów” w radiowej Trójce jako autorka i wykonawczyni. W „RadioMannie” wraz z  Wojciechem Mannem prowadziła popularną audycję „Wywiady spod estrady”. Współtworzyła i prowadziła pierwszy telewizyjny rozrywkowy talk-show „Wieczór z Alicją”. W pamięci telewidzów zapisały się również jej ekskluzywne wywiady z wybitnymi artystami i naukowcami z Polski i ze świata: „Bliskie Spotkania” oraz „Na Wyłączność”. Była pierwszą redaktor naczelną tygodnika „Gala”. W ostatnich latach pełniła funkcję szefowej pasma porannego telewizyjnej Dwójki „Pytanie na Śniadanie”. Obecnie można ją oglądać w autorskim programie „A la show” w TVP Rozrywka i TVP2. Jest laureatką trzech Wiktorów i licznych prestiżowych plebiscytów. Od wielu lat jest mistrzynią Polski dziennikarzy w tenisie.

Fot.

Fot.  M. Pawłowicz

Anna Nowak-Ibisz. Prezenterka kultowego programu w TVN Style, w którym z pasją opowiada o różnych przedmiotach, testuje nowości, szukając tych najciekawszych. Sympatię i grono wiernych widzów zyskała dzięki niezależności, autentyczności i pasji. Aktorka kina polskiego i niemieckiego. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przez 19 lat grała Urszulę Winnicki w najpopularniejszym niemieckim serialu „Lindenstraße”. W Polsce wystąpiła serialu „Żuraw i czapla”, „13 posterunek”, „Ekstradycja 2”, „M jak Miłość”, „Kasia i Tomek”, „Klub szalonych dziewic”, „Prawo Agaty”, a także w 8 edycji „Tańca z gwiazdami”. Prywatnie mama Vincenta, zwolenniczka eko-życia i zdrowej żywności.

Fot.

Fot. Agnieszka Kubilus

Wystąpią także osobowości, które sukces odniosły również w innych dziedzinach: Iwona Radziszewska – trenerka, dziennikarka i aktorka, Inga Kamińska – Prezes Zarządu Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., Anna Żmijewska – Doktorantka Instytutu Nauk Prawnych Państwowej  Akademii Nauk, Zuzanna Podkowicz – edukatorka seksualna, psycholog ze specjalnością psychologia kliniczna, psychoterapia i terapia seksuologia, Justyna Moracewska – szefowa działu mody „Cosmopolitan”, Ewa Pasztaleniec – doświadczona modelka, dziennikarka i współwłaścicielka domu produkcyjnego Oxy Production, Bartek Ślazyk – twórca i koordynator krajowy czołowej w Polsce organizacji kontaktów biznesowych, Projektu Wspierania Przedsiębiorczości PWP, znany i ceniony trener biznesu, przedsiębiorca z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Fot. Materiay prasowe

Fot. Materiay prasowe

Prelegenci poświadczą, że na drogę sukcesu może wejść każda z nas. Trzy dni w wyjątkowym towarzystwie sprawią, że i tobie udzieli się duma z własnych osiągnięć oraz chęć stawiania kolejnych kroków we własnym rozwoju. Życie byłoby zbyt nudne, gdy miało zabraknąć w nim motywacji, pasji i chęci do działania.

Zyskasz motywację, nacieszysz oczy wyjątkowym miejscem

Organizatorzy Bałtowskiej Akademii Kobiet pragną ugościć uczestniczki tej inicjatywy w Bałtowskim Zapiecku. W tym miejscu spędzisz najwięcej czasu, ale nie w zamknięciu — przestronne sale z przepięknymi kominkami, ukwiecony taras, kameralna antresola pozwolą na swobodę oddechu i relaks. Winnica, w której dojrzewa szeroka gama win różnego rodzaju, najwyższa jakość obsługi oraz wyśmienita kuchnia zachwycą cię i wprowadzą w doskonały nastrój. Bałtowski Zapiecek położony jest na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w dolinie malowniczej rzeki Kamiennej w Bałtowie. Połączysz tu przyjemne z pożytecznym i zaczerpniesz inspirację dla siebie na przyszłość.

Jeśli masz bliską sobie kobietę, która podobnie jak ty chciałaby dotknąć czegoś nowego, zaproś ją do Bałtowskiej Akademii Kobiet. Pamiętaj, że ilość miejsc jest ograniczona, a z przewidzianej puli 400, pozostała już mniej niż połowa! Z dostępnych trzech pakietów cenowych, zdecydowanie wybierzesz idealny dla swoich potrzeb. Warto się pospieszyć, spotkanie odbędzie się już 4-6 listopada 2016 r.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akademiakobiet.pl


Kariera

5 rzeczy, które powinnaś sobie uświadomić, jeśli wychowywałaś się bez ojca

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 października 2016
Fot. iStock/Zoran Zeremski
 

Rośnie liczba dzieci wychowujących się bez stałej obecności swoich biologicznych ojców. A nawet jeśli ojcowie mieszkają z dziećmi, są bardzo często nieobecni „duchem” z powodu różnych osobistych problemów i  zawodowych komplikacji. W tej sytuacji matki, ojczymowie, dziadkowie i inne, dorosłe osoby starają się zapełnić tę lukę. Chwała im za to, jednak naukowcy odkryli, że niezależnie od wsparcia, jakie otrzymały w dzieciństwie córki wychowujące się bez ojców, są one obarczone w dorosłym życiu ryzykiem wielu negatywnych konsekwencji, zwłaszcza w relacjach z mężczyznami.

5 rzeczy, które powinnaś sobie uświadomić, jeśli wychowywałaś się bez ojca

1. Nie jesteś sama, ani „inna” niż twoje rówieśniczki

Historii takich jak twoja, jest naprawdę bardzo dużo. Warto otworzyć się na inne kobiety i zobaczyć, jak one radzą sobie z tym problemem

2. Powinnaś iść stale do przodu, a nie ciągle odwracać się ku przeszłości

Zbawienne jest dążenie do rozwoju, bo ono zakłada planowanie, nierozłącznie związane z przyszłością i nowymi perspektywami..

3. Twój ból jest czymś naturalnym

Mimo, że minęło już tyle lat, ty nadal cierpisz, nie potrafisz „ułożyć sobie życia”. To nie jest „dziwne”. Normalne są też sprzeczne emocje, takie jak gniew i zagubienie.

4. Naucz się żyć „poza tym”

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz dla siebie zrobić,  to nadać sens swojemu cierpieniu i zaangażować się w coś, co pozwoli ci mniej skupiać się na sobie, a bardziej na życiu, które toczy się wokół.

5. Pomyśl, że życie ze świadomością JEGO braku jest jak podróż

To, w jaki sposób zdeterminuje twój los i dokąd cię zaprowadzi, zależy tylko od ciebie… Bądź cierpliwa dla siebie i swoich emocji. I nie wypatruj na siłę kamieni milowych w twojej sytuacji.


Źródło: Woman’s Day Magazine


Kariera

9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
6 października 2016
9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem
Fot. iStock /gpointstudio

Czasem na swojej drodze spotykamy „przyjaciół”, którzy bardzo zabiegają o ten tytuł choć niewiele z nimi maja wspólnego. Ludzi, którzy z premedytacją pasożytują na naszych emocjach, dobroci, empatii. Takich, którzy bez nas nie mogą żyć – nie tak, jakby chcieli. Bo wysysają z nas wszystko, co im potrzebne, a o co sami musieliby się mocno postarać.

Toksyczni przyjaciele to najgorszy typ, jaki może się nam przytrafić. Oplatają nas po cichu swoja siecią, uzależniają i biorą – biorą, biorą, biorą – nie wkładając w ten związek nic ponad lekceważenie, złość, pretensje, oczekiwania.

Jak ich rozpoznać? Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste. Bo krok po kroku wpędzają nas w krainę „Poczucie winy” – za każdą negatywną o nich myśl, czy próbę zmiany tej relacji. Jest dziewięć cech, które pomogą ci odróżnić dobrego przyjaciela od tego toksycznego.

9 różnic pomiędzy toksycznym a dobrym przyjacielem

Przyjaciel

Dobry

Toksyczny

Jest empatyczny 

♥ słucha cię uważnie

♥ cieszy się twoim szczęściem, dzieli z tobą rozpacz

♥ dzieli z tobą życie i cieszy go to, że może być jego częścią

Jest raniący 

💔 jest bezkompromisowy

💔 jego szczerość jest raniąca

💔 żyje twoim życiem lub stanowisz dodatek do jego życia

Szanuje ciebie i siebie

♥ nie przeszkadzają mu różnice między wami

nie zmienia przekonań tylko ze względu na ciebie

nie udaje przed tobą, nie musi

Łatwo traci panowanie nad sobą

💔 nie akceptuje i nie toleruje twojej odmienności, innych przekonań

💔 twoja niezgoda wprawia go w szał i złość

💔 nie znosi odmowy

 Cieszy go czas spędzony na dyskusji

♥ bo wspólnie spędzony czas jest dla niego wartością samą w sobie

♥ wierzy, że może się od ciebie wiele nauczyć

wie, że warto słuchać innych szczególnie, gdy mają odmienny punkt widzenia

 Nalega na ustanowienie zwycięzcy

💔 dyskutuje, by wygrać

💔 lubi okazywać swoją wyższość

💔 napawa się swoimi zwycięstwami nad tobą

 

 

 Dzwoni, bo za tobą tęskni

♥ bo chce pogadać

♥ bo się tobą interesuje

♥ bo się martwi

bo chce pomóc

 Dzwoni, gdy cię potrzebuje

💔 gdy może się czymś pochwalić

💔 gdy może się nad tobą poużalać

💔 gdy jest na wygranej pozycji

💔 żeby się lepiej poczuć w obliczu twojego niepowodzenia lub nieszczęścia

Fot. iStock

Fot. iStock / JakeOlimb

 Akceptuje cię

♥ bo wie, że przyjaźń nie musi być jego odbiciem w lustrze

♥ bo ceni cię jako człowieka

bo wie, że każdy z nas czasem podąża inną drogą do tego samego celu

 Próbuje cię zmienić lub kontrolować

💔 bo nie jesteś dla niego wartością, jako człowiek

💔 bo traktuje cię jak narzędzie

💔 bo nie zamierza niczego dla ciebie poświęcać czy dostosowywać – to ty masz być dla niego „korzyścią”

 Wie, jak potrzebna bywa samotność

dlatego nie obraża się, gdy chcesz być sam

nie utrudnia ci, gdy chcesz odmówić spotkania czy rozmowy

daje ci przestrzeń

 

 Zabiera ci dużo czasu, zawłaszcza cię

💔 bo to on rozdaje karty

💔 bo uważa, że to ty powinieneś być mu wdzięczny za jego uwagę

💔 bo chce dominować, kontrolować, ustanawiać warunki

💔 bo to relacja jednostronna

 Pierwszy chce świętować twoje sukcesy

bo szczerze się z nich cieszy,

bo chce dla ciebie jak najlepiej,

bo nie musi ci zadrościć

 

 Jest o ciebie zazdrosny

💔 bo to on powinien być w centrum zainteresowania

💔 bo twój sukces jest dla niego zagrożeniem

💔 bo to ,co robi, nie jest prawdziwe – dlatego tak boli dobre życie innych

 Wie, że każdy ma różnych przyjaciół. Nie ocenia

nie musi nieustannie walczyć o swoją pozycję

nie musi się czuć zagrożony, bo ma czyste sumienie

nie boi się innych ludzi, którzy mogliby go przejrzeć

 

 Nie toleruje innych przyjaciół na twojej drodze

💔 bo mogą go zdemaskować

💔 bo utrudniają manipulację tobą

💔 bo umniejszają jego znaczenie – w jego własnych oczach

💔 bo lubi się czuć niezastąpiony

 


Zobacz także

Po raz kolejny powielamy schemat poprzedniego pokolenia, kiedy to mężczyzna jest najmądrzejszy i on ma prawo głosu

Po raz kolejny powielamy schemat poprzedniego pokolenia, kiedy to mężczyzna jest najmądrzejszy i on ma prawo głosu

Mind mapping, to to całkiem prosta metoda zapamiętywania i efektywnego uczenia się.

Mind Mapping praktycznie, czyli efektywne uczenie się i zapamiętywanie w codziennym życiu

Naprawdę lubisz potakiwaczy?